Skocz do zawartości
jonzi

Nieszczelne okna PCV, pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki śmieszny problem, ale okazało się po kilku latach, że mam nieszczelne okna. Kiedy deszcz pada w stronę okien na parapecie robi się w dość szybkim tempie kałuża. Widać, że woda spływa spod ramy okna, nie ważne czy okno jest całkowicie zamknięte, czy uchylone. Co można z tym zrobić? może jest to tylko kwestia jakiejś regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda ci przecieka zpod okna to jest to prawdopodobnie spowodowane utlenieniem się pianki montażowej. Z czasem robią się z niej "trociny" i rozsypuje sie w rękach jak spruchniałe drzewo. prawdopodobnie dobrze będzie podkuć pod oknem i ponownie zapiankować lub rozwiązać jakoś inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze gwarancji juz nie ma.

Zawolaj jakas ekipe, moze wystarczy ustawic okna na zawiasach (moze sie podniosly ? ).

Albo wymienic uszczelki, ktore sie utlenily i stwardnialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze gwarancji juz nie ma.

Zawolaj jakas ekipe, moze wystarczy ustawic okna na zawiasach (moze sie podniosly ? ).

Albo wymienic uszczelki, ktore sie utlenily i stwardnialy.

No właśnie gwarancji jest chyba końcówka tylko jest problem ze znalezieniem rachunku czy też jakiejś karty gwarancyjnej :?

 

jak masz mozliwosc to zrob fotke co i jak sie dzieje tam  

chetnie pomoge

Postaram się załatwić cyfrówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze gwarancji juz nie ma.

Zawolaj jakas ekipe, moze wystarczy ustawic okna na zawiasach (moze sie podniosly ? ).

Albo wymienic uszczelki, ktore sie utlenily i stwardnialy.

No właśnie gwarancji jest chyba końcówka tylko jest problem ze znalezieniem rachunku czy też jakiejś karty gwarancyjnej :?

 

 

Wtedy jedynym problemem byloby czy firma istnieje :P

Chociaz sam dystrybutor nie udziela gwarancji a producent wiec ten kogo jest profil okna udziela gwarancji. SZUKAJ WIEC GWARANCJI I RACHUNKU !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- uszczelki

2- metalowa/aluminiowa listwa u dołu miedzy skrzydlem okna a framugą

3- zawiasy i cala "mechanika" z tym zwiazana.

 

1- Sprawdz czy dobrze przylegają uszczelki tak jak już ktoś wyżej zauważył.

2- Listwa o której mówię ma za zadanie zbierać wode spływającą z okna i odprowadzać ją jak rynna na parapet zewnętrzny. Jeżeli jest zagięta (np. podczas zamykania mogła się ugiąć - ja tak mam:() to woda będzie przez nią wlewać się do środka.

3- Te tgz. okucia czy coś lubią czasem się zacią np. jeden i jak zamkniesz okno to on powoduje że w tym miejscu okno odstaje od framugi i jest szpara.

Wszystko powyższe dokładnie oblukaj i podokręcaj. Najlepiej to zdejmij okno wysuwając koleczki z zawiasów i je zdejmij. Dokladnie wtedy obejrzyj ze wszystkich stron framuge i okno i podokręcaj co trzeba.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod okna to miałem na myśli że między framugą, a oknem. Tam gdzie ściskają się uszczelki.

Witam,

 

jeśli woda przedostaje się pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą to w tym celu są wykonywane otwory odwodnieniowe które mają za zadanie tą wodę odprowadzać na zewnątrz okna. Być może otwory są wykonane od dołu okna, a nie od frontu? Jeśli nie dostaje się woda do wewnątrz mieszkania to wszystko jest w porządku. Jeśli przeszkadza Panu woda można zastosować okapnik na skrzydło, jeśli woda mocno "zacina" w tym miejscu.

 

Pozdrawiam,

Norbert Pieściuk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...