Skocz do zawartości
THORGAL

Firma APPLE lezy na ziemi Macintoshe w technologi x 86 ? :)

Macintosh w pececie ?  

  1. 1. Macintosh w pececie ?

    • Hurra nareszcie bedzie mniej zamieszania na rynku
      2
    • Macintosh to potega i sprytnie sie kamufluje
      8
    • Macintosh to trup, ani tego podkrecic ani rozbudowac i kosztuje ze ho ho wiec moze bedzie teraz taniej
      8
    • Nie wiem co to Macintosh
      1


Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym Digit-cie stoi jak byk ze pan Steve Jobs szef APPLE postanowil przejsc na kod x 86 i procki bedzie robil INTEL :) jak sam okreslil powodem jest zbyt duza roznica w wydajnosci miedzy PC i Macintoshem

Wiec co zostanie z Macintosha ? ....tylko obudowa :)

Nie wiem jak Wy ale ja sie ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to duz˙o  :P  :P  :P  :P  :P  :P

[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

[][][]

Jest wydajniejszy w wyciaganiu kasy ;)

Za ta sama cene ciekawe co bedzie lepsze PC czy Mac ?

[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

[][][]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak wyszlo z tymi Makówkami :( Pamietam, kiedy jakies 7 lat temu (czasy 486) znajomy w okolicy (troszku bardziej kasiasty) mial procz peceta jeszcze Maca, no i kazdy tylko podziwial i mu zazdroscil...

Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery Appla sa znacznie mocniejsze od pecetow, a to dlatego ze sa to zamkniete konstrulcje zoptymalizowane do paru rzeczy. i te procesory w architekturze RISC to jest to. Szkoda ze tak czest zmieniaja sytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat pracuje na makach i mysle ze nie wyjdzie to na dobre 'nadgryzionemu', nie chodzi tu tylko o sprzet bo ppc na pewno jest wydajniejsze, ale czy apple skusi sie przebuduje system operacyjny, jesli tak to na domowym pececie juz niedlugo przesiade sie na OS X-a - pod warunkiem ze bedzie tak stabilny jak w oryginale na ppc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak wyszlo z tymi Makówkami :(  Pamietam, kiedy jakies 7 lat temu (czasy 486) znajomy w okolicy (troszku bardziej kasiasty) mial procz peceta jeszcze Maca, no i kazdy tylko podziwial i mu zazdroscil...

Szkoda...

Tak wtedy to bylo widac roznice na korzysc Macka ale teraz to sorki ale te g4 800 lub 1 Gh moim zdaniem sa zbyt slabe bo Mhz sobie a cena sobie nawet jesli te same zegary sa wydajniejsze po stronie APPLE to kosztuja tyle co 2 procki INTELA wiec wychodzi ze sa wolniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze, ale co nam po takim imacu? kolejny compaq, hp, acer...

Dokładnie , apple cienko przędzie skoro podjeło tak drastyczne kroki. Swoją drogą os XI na pc chętnie bym zobaczył (najchętniej na swoim kompie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki może robić intel, ale wystarczy że OS będzie działał tylko na z góry określonych konfigach (kompach sprzedawanych przez apple) i wszystkie będą oparte np o tylko jedną rodzinę płyt gł. i możemy pomarzyć o Jaguarach na swoich PC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki moz˙e robic´ intel, ale wystarczy z˙e OS be˛dzie dzia?a? tylko na z góry okres´lonych konfigach (kompach sprzedawanych przez apple) i wszystkie be˛da˛ oparte np o tylko jedna˛ rodzine˛ p?yt g?. i moz˙emy pomarzyc´ o Jaguarach na swoich PC  :(

Wlasnie tak bedzie to tez powiedzial pan Jobs tak wiec firma APPLE nadal d.... do klienta ja Was nie rozumiem czemu tak sie zachwycacie tym Macintoshem Caly ten OS-X lacznie z kompami Mac-a teoretycznie ma zastosowanie tylko w grafice a ja co nieco na ten temat wiem nawet nadaje z kompa tej firmy i wszystko lacznie z niekompatybilnascia w necie poczawszy a na kretynskim interfejsie konczac po za bajerami niczym nie goruje nad chociazby takim Windows 200 P, moze 5-7 lat temu widac bylo roznice ale dzis to sprzet dla snobow i yapiszonow z potfelem taty

Nowe studia graficzne powstaja juz na PC a w starych kroluja Power Macintosh9600-G4 200-800 Mhz i niech sobie je rozbudowuja powodzenia ;)

Jak mozna nazwac to cos skoro na Centralnej gieldzie komputerowej w Warszawie jak zapytacie sie o Mac-a to wszyscy sie usmiechaja lub olewaja temat zreszta popatrzcie na frekwencje w dziale APPLE na Allegro :)

Dzieki PC nauczylem sie grafiki, zdobylem prace sorki ale Macintosh nie jest na moja kase Pecet jest jaki jest ale to dzieki niemu informatyzacja ruszyla i trafila pod strzechy w przeciwnym wypadku komputer ogladalibyscie u taty w pracy albo u qmpla yapiszona

Dlatego mam nadzieje ze APPLE zdechnie na amen bo wlasciwie to juz od dawna jest prawie pecet( pamieci, dyski. grafika, napedy.. no i teraz dojdzie proc)

Troche sie zapienilem ale juz mam dosyc tych snobizmow na temat Maca lacznie z przepiekna ;) lampa biurkowa i przezroczystymi szarymi obudowami :( umiem to obslugiwac i musze na tym pracowac ale w porownaniu do mojego domowego PC to te smieci wymiekaja i peceta moge rozbudowac :)

Uff skonczylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy apple skusi sie przebuduje system operacyjny, jesli tak to na domowym pececie juz niedlugo przesiade sie na OS X-a - pod warunkiem ze bedzie tak stabilny jak w oryginale na ppc

Wiele do roboty Apple już mieć nie będzie, bowiem Darwin-x86 działa b.dobrze, musieliby tylko quartz'a przeportować (a właściwie skompilować tylko) na x86.

 

Jeśli zaś chodzi o niekompatybilność rozwiązań apple-x86 i typowego sprzętu pecetowego, to byłoby by to całkiem logiczne posunięcie, ale nic by im nie dało (łatwo można by stworzyć emulator albo jakoś zmusić quartz do działania na darwinie-x86)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głosi popularny żart, Windowsy pracują stabilniej na emulatorze w Mac'u niż na PeCecie!

 

Ja tam przychylnie patrze na Apple, gdyż to przywoita firma, ładne, zgrabne wygodne i stabilne kompy świetnie nadają się do biura, szkoły i wszędzie tam gdzie niepotrzeba potwornej wydajnosci. W gry również można grać, kiedyś pogrywałem w Diablo II, z kolesiem ze stanów i jego iMac'iem, i nic sie nie gryzło między nami.

 

Owszem, kiedyś ich procki były sporo wydajniejsze i stabilniejsze od przeciętnego Peceta, ale wojna szybkości na PeCetowym rynku, już zrobiła swoje, i Mac staje się jedynie platformą pokazową, tak jak SGI, w końcu podobne wyniki można uzyskać już na naszych domowych blaszakach. Jedno co, to odrobinkę bardziej zaawansowane oprogramowanie, no i stabilność. Poza tym, to już niewiele mają do zaoferowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głosi popularny żart, Windowsy pracują stabilniej na emulatorze w Mac'u niż na PeCecie!

Ten zart ma chyba z 5 lat i dobrze ze to juz tylko zart nie wiem czy ktos z Was smakowal nowego OS-X ten to jest dziurawy jak ser i nikt go nie chce :) widac ze panom od jabluszek sie spieszylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...