Skocz do zawartości
kacperson

****BLOKOwanie ** prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zablokować mojemu 12-to letniemu bratu możliwość oglądania jakichkolwiek plików video...avi,mpeg,mpg...wszsytk9ch mozliwych najlepiej..chodzi o to ,że młody jak zauważyłem miał ciekawy CD od kolegi....z paniami harcującymi i bynajmiej nie chodzi o fitness ;)...Chciałbym definitywnie pozbawić go możliwośći oglądania filmów,tak by mieć kontrole nad tym.Czy istnieje taki program,po cichutku blokujący mu możliwość uruchamiania filmów (zrobiłem mu już usera na windowsie z ograniczeniami...ale to jak wiecie mało heh)Najlepiej by program działał w tle..tak by on nie spostrzegł,że taki program wogóle funkcionuje...bo cwana z niego bestia i szybko usunie program...

 

Prosiłbym o porady,może znacie własnie jakieś metody/progtramy,by na jego userze zablokować taką możliwość...

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki win, bo jak Xp, to nie potrzeba żadnego softu, wystarczy rejsetr. Ja tak zrobiłem młodszej siostrze, zrobiłem jej uzera i zablokowałem wszystkie programy z paroma wyjątkami. Pozdro. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to XP!!! nie jestem jakiś wyjątkowo upośledzony i cos wg instrukcji na rejestrze tez zrobi a i sam nierzadko cos zmieniam...jesli mógłbyśto prosze napisz tu jak to wykonać ,blokade filmow itp na jego userze:) byłbym bardzo wdzięczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 metody: Pierwsza polega na tym że wpisujesz do rejestru nazwy programów, które mają byc blokowane, ale w takim przypadku, gdyzablokujesz mu wszystkie playery, a on przyniesie jakiegoś nowego i bedzie po ptakach, albo chłopak sie zniechęci i nie bedzie próbował dalej. Druga metoda polega na tym, że blokujesz wszystkie programy, a wpisujesz tylko te programy, które może uruchomić np. gg.exe i oczywiście regedit.exe, bo jak tego nie zrobisz to po restarcie nie uruchomisz rejestru windows i bedzie już za późno. Aha i wszystko robisz na jego użytkowniku.

Tu masz pliczek rejestru z całkowitym blokowaniem wszystkich programów i tam są wpisane te, któe może włączać, kliknij prawym i wyedytuj i wpisuj kolejną liczna całkowita np. nazwa klucza - 1, a wartość gg.exe, czyli następne bedzie 2 - jakisplik.exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź człowiekiem daj bratu sobie popatrzeć :), a co ty nieprzeglądałeś świerszczyków??

A tak poważnie to czy brat ma swoje konto?? Bo można też skorzystać z Tiny Presonal firewall- wiem że to firewall, ale mam bardzo rozbudowane funkcje ogranicznia dostępu do programów/ plików/ partycji?? Jak masz cierpliwosć bo ten program jest wyjątkowo upierdliy w konfiguracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...