Skocz do zawartości
arthx

Czy bezpośrednie omywanie wodą jądra

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zalozeniu, ze wody nie chlodzisz :) a chlodzisz :) A ze woda wolniej sie nagrzewa, to i wolniej sie chlodzi, wiec wychodzi na to samo :)

a jak leci z kranu :twisted:

to nie trzeba jej chlodzic :twisted:

No chyba ze odkrecisz goraca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cache]-zgadzam się z tobą w zupełności im większa pojemność tym ciecz powolej sie nagrzewa i dzięki temu zachowujemy dużą różnice temperatury między chłodziwem i jądrem.

 

pbuda-ja w swoich rozwarzaniach zakładam, że woda w chłodnicy została dobrze schłodzona, do temperatury bliskiej otoczeniu. Twoje stwierzednie, że każda ciecz ustabilizuje temperature w danym układzie jest pradwdziwe ale tylko dla układu który nie wymienia energii z otoczeniem, chyba nasz taki nie jest :]. Ale zauważyłeś coś czego ja sie nie dopatrzyłem-jesli wywołamy szybki ruch wody to część jej energii kinetycznej(czyli energii jej ruchu), zamieni się na temperature(temperatura cieczy jest niczym innym jak szybkością poruszania się jej cząsteczek między sobą).

 

KGB-heheh no mamy mowy pomysł bedziemy chłodzić procka wodą z kranu, suuuper tylko czekac na rachuneczek :P

 

Update-Mam pomysł na bloczek, opierajacy się na tych rozważaniach, niedługo zrobie rysunki made in Paint i je tu podeśle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...