Skocz do zawartości
j.h.hudy

Opinie o ASROCK K7V88 !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie w biosie przy wlaczonej opcji auto dla pamieci wykrywa mi ddr333 choc posiadam ddr 400 ktos mial taki problem ?? i jeszcze jedno pytanko czy jest jakas roznica miedzy kosciami pamieci GOODRAM a BLITZ

procesor dziala na 333?

ta plyta (czy ogolnie chipset) jest zbudowana w sposb synchroniczny, czyli pamiec dziala tak samo szybko jak procesor.

ma to byc podobno szybsze niz tryb asynchroniczny

 

tez mam pamiec 400 i moge sie jedynie cieszyc z faktu iz kiedys zmienie procka a pamiec mu dorowna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KingNothing81:

Procesor i pamieć mogą pracować na tej płycie w sposób asynchroniczny lub synchroniczny - jak na prawie każdej płycie ! Wszystko ustawia sie na płycie i w biosie. Bez problemu można sobie ustawić ddr400 gdy cpu idzie na fsb 133 lub 166. Sęk w tym że systemy oparte na amd w większości przypadków ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>ą sie lepszą wydajnością gdy ram i cpu idą synchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z tą płytą,że za chiny nie mogę zmienić fsb w biosie (nawet z 133 na 166 lub na 200,już nie mówiac o podnoszeniu co 1 MHz).Mam durona 1600 podkreconego na 2000(12*166MHz)dodam,że chodzi super stabilnie bez podnoszenia napięcia(prime nie pokazał żadnego błędu na torture test po około 3 godzinach,a temperatura procka nie przekraczała 45 stopni),przy ustawieniu 12*200 system wstaje ale po włączeniu np gry wraca do windowsa,w primie wali błąd pookoło 5 sekundach-dodam jeszcze,że napięcie opdniosłem o +10% (bo tyle tylko można)...

 

I tak się zatanawiam,że mógłbym wyciagnąc jakieś 2200 MHz Ale powiedzcie mi jak zmieniać fsb w biosie? czy jest jakaś blokada którą przeoczyłem? Mogę jedynie fsb zworkami ustawiać i w biosie przestawić na manual-zeby mi widziało

 

 

A co do biosu to wgrany oryginalny versja 1.3 ze strony Asrocka!

 

Zasilacz standardowy 350 wat,ale w miarę stałe napiecie podaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje i testy Asrocka K7VT88

GigaByte GA-7VT880-L vs. ASRock K7VT88

http://www.oc-serwis.pl/art/t/237/1.html

Asus A7N8X-Deluex nForce 2 Ultra 400 vs. ASRock K7VT88

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...-1.htm&lp=zt_en

K7VT6 vs. K7V88

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...57.htm&lp=zh_en

FIC AU13 vs. ASRock K7V88

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...09.htm&lp=zh_en

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Oficjalne BIOSy

1.10, 1.20, 1.30, 1.40

http://www.asrock.com/support/Download/dl_..._k7v88.htm#bios

 

1.40

1. Cherry PS2 keyboard should be working correctly.

2. System should boot up correctly if a blank CD-R or CD-RW disk is in the USB Plextor CD-RW writer.

3. Fine tuned AGP 3.0 cards.

 

1.30

1. Fine tuned ATi 9600 PRO, ATi 9600SE, and, ATi 9600XT AGP cards.

2. "AGP GADSTB Output Delay" option was added.

 

1.20

1. Support AMD Sempron (Thorton core) 2800+ CPU.

 

1.10

1. First released.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Beta BIOSy

1.20a - http://www.ocworkbench.com/2004/asrock/k7v...os/betabios.htm

1.10a - http://www.hkepc.com/temp/k7v88.zip

 

Recenzje i testy innych płyt:

KT880/600 fights NF2 (Soltek SL-KT880E-RL vs. Epox 8KRAI vs. Albatron KX18D Pro II)

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...8.html&lp=zh_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

powiem szczerze chlopaki ze niektorzy z Was to niezli artysci :)

 

Ruszylo mnie az zeby cos napisac. Jestem od niedawna uzytkownikiem ASROCKa i wg mnie ta plyta jest jak najbardziej ok. Bledy, ktore pojawiaja sie z grafika lub tunerami telewizyjnymi sa dosc powszechne na innym sprzecie. Sam mam tuner TV i pamietam ze na Soltek-u 75KAV tez mialem z nim problemy - niestety tunery na chipach VIA nie najlepiej dzialaja - przynajmniej w WIN XP. Co do grafiki -producent (ASROCK) przyznal sie do bledu i wypuscil 1.3 BIOS - ati 9600 powinny dzialac lepiej - sam mam 9550 i dziala bez zarzutow - zadnych zwisow. Z tego co czytalem kafle na ati 9600 pojawiaja sie czesto i nie jest to wina konkretnie tej plyty - poczytajcie o problemach z grafika.

 

widze to tak ze :

-problem tkwi w tunerze TV - ale na wszystkich plytach jest ten problem - tylko w wiekszym lub mniejszym stopniu

-grafika - ale to juz opisalem wyzej

-sb live - z tym tez sa problemy prawie na wszystkich plytach - zalezy jak sie karte wlozy :)

 

reasumujac nie ma co jechac tej plyty, bo problemy opisane w Waszych postach sa nagminne. Ja nie twierdze ze Epox jest gorszy - ale wiem np ze niektore Epoxy nie dzialaly z kartami ATI 8500. Wiec nie ma co jechac konkretnej firmy - bo np u mnie wszystko smiga - od 2 tyg komp mi non-stop dziala i jest ok (dodam ze jestem zapalonym graczem)

Problem jak narazie mam z tunerem TV ale u mnie wystarczylo zmienic soft (z JTV na MoreTV) ale jak juz mowie nie pierwszy raz mam z ta karta problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee , w porownaniu do an7 to jest jak trabant to mercedesa......

grafa nie działała 9550 , jak wgrałem biosa od 9600pro to jusz działało , ogulnie to ta płyta jest dobra , ale dla osób , którzy qpią , wsadzą fx 5200 , semprona 2500 , 512 ramu , wszystko na auto i składają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee , w porownaniu do an7 to jest jak trabant to mercedesa......

grafa nie działała 9550 , jak wgrałem biosa od 9600pro to jusz działało , ogulnie to ta płyta jest dobra , ale dla osób , którzy qpią , wsadzą fx 5200 , semprona 2500 , 512 ramu , wszystko na auto i składają :)

Ok, rozumiem, że miałeś problemy z tą płytą i się do niej zraziłeś (pewnie każdy, łącznie ze mną, by tak zrobił), ale pamietajmy, że K7V88 jest ponad 2 razy tańszy od AN7; te płyty są z różnych półek cenowych (oczywiście cena czy marka nie zwalnia żadnego produktu z obowiązku prawidłowego działania).

 

pAq85

Czy półtora miesiąca po teście nasunęły Ci się jakieś nowe wnioski, wskazówki dla posiadaczy (i osób zainteresowanych - ja :)) tej płyty ?

 

------------------------------

BTW: jest już bios 1.40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta kosztuje 200 a an7 kosztuje 400 , więc równo 2 razy tańsza :)

miałem 2 takie asrocki i pc nie włączał sie raz na 10 razy :?

nie wiem , może następna seria będzie lepsza ???

ale nieda sie ukryć że płyta bardzo stabilna , tylko że umnie jak włączyłem agp8 na ati 9550 to wywalało gry , a jak dałem agp4 to miałem artefakty w grach .....

myśle ze bios poprawi te błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pAq85

Czy półtora miesiąca po teście nasunęły Ci się jakieś nowe wnioski, wskazówki dla posiadaczy (i osób zainteresowanych - ja :)) tej płyty ?

 

------------------------------

BTW: jest już bios 1.40

 

miło mi że ktoś mnie juz poznaje 8O :wink: :)

 

wczoraj właśnie kupiłem tego asrocka. sprzedałem gigabyte na kt400 (ten co jest też w testach w tej recenjzi), dołożyłem 50zł i mogę sie nareszcie cieszyć magistralą powyżej 176MHz :].

na moich pamięciach chodzą (jak narazie, może jeszcze wyżej pójdzie, narazie testuje) na 220MHz, synchronicznie z magistralą, CL2.5.

no cóż, tak jak juz napisałem w recenjzi, największymi minusami tej płyty są: - ustawianie mnożnika (ja mam odblokowanego fabrycznie axp1700 więc mi się to przydaje) - brak możliwości zmiany timingów (poza cas latency). teraz pracuje na 9.5x 220 i nie mam żadnych problemów.

 

aha, nie wiem czemu ale dysk jakoś dziwnie chodzi, np. w hdtach mam burst na poziomie 70-80mb/s a na kt400 było ponad 110. wydajność w benchamrkach i wogóle jest taka sama, ale w tych syntetycznych, mierzących wydajność w trybie burst jest dużo niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz napisałem w recenzji, największymi minusami tej płyty są: - ustawianie mnożnika (ja mam odblokowanego fabrycznie axp1700 więc mi się to przydaje) - brak możliwości zmiany timingów (poza cas latency). teraz pracuje na 9.5x 220 i nie mam żadnych problemów.

Ustawianie mnożnika zworkami, to akurat wg mnie nie jest zły pomysł (Soltek SL-75KV+ tak miał i dzięki temu nie musiałem resetować CMOSu). Z instrukcji wynika, że jest to pięcio-bitowy mnożnik (regulacja 5 - 24x), ale Asrock nie dołącza 5 zworek do jego ustawienia - nie będę tego komentował, najwyżej delikatnie napiszę, że jest to moim zdaniem niemądre :)

Gorzej z umiejscowieniem na Asrocku, lewy górny róg płyty pod zasilaczem, za wentylatorem na CPU na pewno znacznie utrudnia zmianę mnożnika na K7V88, nie mam jeszcze tej płyty wiec zgaduję, że bez zdjęcia wiatraka się nie obejdzie ?

 

Fajnie, że OC-Serwis (Ty) zrobił test tej płyty, chyba pierwszy w Polsce i jeden z niewielu "nie-po-chińsku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie przeszkadza to że zmienia się zworkami (chociarz mogłyby być np dip switch'e), ale są tak umiejscowione że masakra.

 

udało mi się znaleźć zmodowany bios (niestety z wersji 1.2. mam nadzieję że za niedługo ktoś zmoduje 1.4), który pozwala na zmianę timingów :D

obiżyłem ze standardowych 3-4-4-8 na 2.5-3-3-7 i mam np. w evereście zapis większy o ponad 100MB/s !!!

 

dobra, bawię się z timingami :D ciekawe ile wycisne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all. ja tak może ni z gruszki ni z pietruszkia el mam problema z dzwiekiem. karta zintegrowana wloczona, wsadzam sblastera i mi znika zintegrowana.jednym slowem razem niedzialają. reinstal xp pro nic niedal, w biosie karta oczywiscie wloczona.

 

barthon 2500(podkrecony na 3200)dual 2x256kingston,barakuda80 2mb,gforce2 mx400,realtek costam sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem niedzialają.

Dwie karty dźwiękowe nie będa działać jednocześnie (to nie są karty sieciowe :) )

Wyłącz zintegrowaną i zostaw SB, albo włącz zintegrowaną i wyjmij SB.

Napisz nam jak wypada CMedia w porównaniu z SB (gry, mp3, filmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.na asrocku k7vt2 dzialala mmi integra i ten sam sblaster. moze jest jakas przyczyna - nieweim jaksi konflikt czy cos?? w kazdym razie karta cmedia jest niezla jak na integre, oczywiscie przy graniu w multi mam wrazenie ze tnie integra troche bardziej niz s blaster.ogulnie jakosc muzyki nawet nawet, roznicy zbytnio miedzy nimi nieslysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że w menedżerze urządzeń Windows wybierasz na zmianę inną dźwiękówkę: SB działa, a zintegrowana nie?

Wcześniej źle zrozumiałem, że chcesz, aby działały jednocześnie.

 

Jesśli w BIOSie jest wszystko ok z przerwaniami IRQ, to może spróbuj przełożyć SB do innego slotu PCI.

Rozumiem, że zintegrowana w ogóle działa jak nie ma podpiętego SB, oraz że masz zainstalowane VIA 4in1 i stery od CMedii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie to :) ::: bios upgrade wczoraj(przed upgradem bylo to samo) i jest w nim wszystko tak jak powinno byc, system fresz:P wiec neima mowy o jakis bledach w xp, oczywiscie tak jak pytasz stery itd nowe i odpowiednie, cmedia chodzi ladnie, wylaczam kompa wkladam tą nieszczesną karte i wlaczam go-sblaster jest, stery mam ale niemam juz cmedia hehehehehe, k7vt2 dzialala z dwiema ta natomiast niechce chyba zbytnio;d, sprobuje tak jak mowisz w inne pci zobaczymy. tak czy siak to by bylo chyba dziwne tym bardziej ze sprzet ma dopiero jeden miesiąc. pozdrawiam

ps a poco mi dwie:>??= ano bo se zgrywam sety przez mikser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mmam tą plyte ok 3 tygodnie niby ładnie śmiga ale jednak jest cos i tu mam do was pytanie. Mianowicie gdy wyłącze kompa mysz optyczna nadal świeci i modem usb sb 5100 nadal ma sygnal z plyty tak jak by na plycie oprócz procka i dyskow reszta pracowala. Czy u kogos tez sie tak dzieje czy tylko u mnie , moze wina plyty a nóż wadliwa hmm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...