Skocz do zawartości
j.h.hudy

Opinie o ASROCK K7V88 !!!

Rekomendowane odpowiedzi

dawalem wicej dla proca , nie pomoglo , chyba płyta jusz nie wyrabia <beczy> albo ram

update:

jak dam fsb 200 to czy vcore jest standard czy dodam 10 % to i tak mam zwis w 3dmarku 2003.....

nie wiem czy to wina plyty glownej czy ramu....

prime nie wywala błedów

moje wyniki w 3dsmarkach : 10 000/3000

jestem ciekaw czy jesli mam ram 400mhz cl3 firmy goodram to czy pojdzie ona na 400 mhz cl2.5..

chyba nie bo skoro na cl3 nie chce isc nawet przy 210 mhz .....

jak na tej płycie zwiekszyć voltage dla ramu ????

qrze w sumie to dziwne ze ram sie sypie , fsb 10 daje prockowi a dla ramu w biosie mam ustawione 200 mhz , jusz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie po wgraniu biosa od 9600 do 9550 wszystko działa idealnie tyle że jak komputer postuje to odswiezanie jest tak wolne ze napisy robią sie na napisach.....

a jak wejde do biosu do mam napis wait i ekran biosu sie odswieza po kawaleczku....

ale w dosie i windowsie jest wszystko super !!

co ciekawe , osoby z forum ktore mają identyczną karte jak moja jak wgraly tego samego biosa i unich takie rzeczy sie nie dzieją...

probowalem też biosa od safirka ale jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandre mam najnowszą , aide tesz widzi tylko napiecie modułu i jego prędkość ale nie widzic ani cl ani pzostalych wartosci :/

heh , dalej nie wiem jak to pci/agp sprawdzić , tak siezastanawiam żeby napisać w asembler progs który pokaże pci/agp........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holera !!!!!!!!

czy wy nie umiecie czytać :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!

ani sandra ani aida nie widzi nic !!!!!!!!!!!!!!

tylko predkosc i napiecie widzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a w aida zakładka mikroukłady jest nieaktywna

bosheee , co za ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy - lol miesiaca z Ciebie mam:))))

 

jak mozesz to napisz ten programik w assemblerze i odezwij sie do mnie na priv. chetnie pomoge przy testach na rzonych konfiguracjach sprzetowych czy wszystko jest git:) mowie powaznie... tylko... napisz go;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie jakos napisało , przyznaje :lol:

 

ale przecież to nie jest racze dóżo roboty , program by sie odwoływał do stanu faktycznego cmos....

hmm , szkoda tylko ze sandra , aida , cpu-z i inne nie potrafią tego wskazać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawalem wicej dla proca , nie pomoglo , chyba płyta jusz nie wyrabia <beczy> albo ram

update:

jak dam fsb 200 to czy vcore jest standard czy dodam 10 % to i tak mam zwis w 3dmarku 2003.....

nie wiem czy to wina plyty glownej czy ramu....

prime nie wywala błedów

moje wyniki w 3dsmarkach : 10 000/3000

jestem ciekaw czy jesli mam ram 400mhz cl3 firmy goodram to czy pojdzie ona na 400 mhz cl2.5..

chyba nie bo skoro na cl3 nie chce isc nawet przy 210 mhz .....

jak na tej płycie zwiekszyć voltage dla ramu ????

qrze w sumie to dziwne ze ram sie sypie , fsb 10 daje prockowi a dla ramu w biosie mam ustawione 200 mhz , jusz sam nie wiem

:D Ech Hudy. Czego oczekujesz od najtańszej płyty na kt880. Dla mnie też bios tej płyty jest nieco zagadkowy, bo trudno stwierdzić jak ustawianie jednego parametru wpływa na inne. Przykład ?

Do tej płyty co w temacie mam semprona 2200 i 2*256 ddr 400 dual.

 

Na początek ustawilem nominalne fsb 166 dla semprona 2200 zworką na płycie. System wstał. bios w trybie "auto" ustawia pamiecina ddr 333.

 

Potem zmieniłem fsb w biosie na 200. ( zworka na płycie dalej ustawiona na fsb 166). Bios nie zmienił taktowania pamieci na 400 - dalej było ustawione ddr 333. postanowiłem tego nie zmieniać i sprawdzić czy system wstanie. Wstał.

 

Kolejną zmiana ustawienia było ręczne ustawienie pamieci do pracy z szybkoscia 400 mhz. proc jak wyżej - w biosie ustawiony na fsb 200.

Windows nie wstaje. Za każdym razem pojawiaq sie czarny ekran z tekstem informującym o "nowym urządzeniu lub zmianie konfiguracji". Gdy naciśnie sie enter aby załadować system następuje reset i tak w kółko :D

 

Potem obniżyłem w biosie fsb procesora do 166. pamieci ustawiłem na ddr 400. Sytem wstał.

 

Na koniec, ustawiłem zworkami na płycie fsb 200. jednak bios dalej automatycznie ustawiał pamieci na ddr 333. w trybie "manual" ustawiłem je jako moduły ddr 400. Ta ostatnia konfiguracja okazała sie szczałem w dziesiątke - system wstał i chodzi do tej pory bez żadnych problemów.

 

I jeszcze co nieco o napieciach - miernik napłycie podaje mocno zaniżone napiecie dla lini 12 V. Płyta podaje 11,55 V podczas gdy pomiar miernikiem na molexie wskazuje 12,10 V. Pomiar dla lini 5V zawyżony jest 0,04 V , ale takie odchylenie można jeszcze tolerować.

 

 

Co z tego wynika ? To nie jest płyta do oc ;D ( odkrywcze nie ?). To jest płyta którą ustawia sie raz i zapomina o jej istnieniu. bios nie daje dużych możliwości konfiguracji i kontroli nad tym jak to wszystko działa. Ta płyta kosztuje 190 zł i oferuje dokładnie tyle ile jest warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpiołeś dodatkową wtyczke P4 12v ????

te asrocki są jak abit i epoxy na nforce2 , mają niedopracowane biosy :/

mam jeden dysk i nie wiem czemu jak wchodze do bios raid to nie moge nic zrobić prucz wyjscia z biosu,nie działa enter , strzałki , tylko esc czyli wyjscie :/, nie moge zobaczyc opcji serial number view , po prostu nic :/

czy to dlatego ze jest tylko jeden dysk podpięty ??

heh , za jakis miesiąc zmieniam na cos lepszego

co polecacie do 300 zeta ?? http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem posiadaczem tej plyty od wczoraj. Plyta chodzi spoko, przesiadlem sie z epoxa 8rda+ i widac roznice, (i dobre i zle) dobre to takie ze komp chodzi szybciej, winda sie odpala o pare sekund szybciej, nawet w 3d marku 2001 mam 800 punktow wiecej, a zle to takie ze tylko na defaulcie, bo podkrecajac procka, pierdzieli sie dysk, nie wiem czy tylko ja mam taki problem ale mam ;/ Plyta mam kiepski bios, male mozliwosci ustawien, w porownaniu z epoxem no ale czego mozna sie spodziewac po tak taniej plycie. Ogolnie jestem z niej zadowolony bo komp chodzi szybciej, ale nie moge go podrecic, choc sam procek sie kreci nie tak jak na epoxie bo nie mozna podniesc napiecia na procku bo w biosie mozna ustawic tylko albo 5% albo 10%. Jedynym chyba rozwiazaniem jest DRUT MOD.

Mam pytanie czy wy tez macie takie problemy, gdy na podkreconym procku, dysk wam sie pierdzieli (to jest gubi partycje albo uszkadza partycje C) i czy nie wiecie gdzie mozna znalesc jakis schemat do drut moda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam rzetelnych informacji o karcie zintegrowanej z ta plyta...

myslalem, ze nie umywa sie do sb live 5.1 ale Piortka4 twierdz, ze jest lepsza od audigy...

 

swej wiedzy na temat kart dziewkowych nigdy zbytnio nie poszerzalem, dlatego chcialme zasiegnac waszej opini w kwestii porownania tej karty z np sb live. chodzi mi o dostepne efekty (czy sa sprzetpwe czy softwarowe), jakosc no i ogolnie na co sie zdecydowac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może troche przesadziłem co do tej karty na płycie. Bo jak karta która kosztuje ponad 180 zł ma być lepsza od zaintegrowanego kodeka audio na płycie :wink: Ale powiem jedno jakość generowanego dzwięku jest nie wiele gorsza od audigy, napewno nie bedzie miała takich możliwości procesora dsp i zaawansowanych efektów EAX Adwenced HD. Ośmielam się stwierdzić że co do funkcjonalności sterowników i jakości dzwięku w kodekach zaintegrowanych na płycie ustępuje tylko Sound Stormowi :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy K7V88 umożliwia kontrolowanie szybkości obrotowej wiatraków w zależności od temp. (czy jest wyposażona w coś podobnego do Q-Fan Asusa :?:)

 

Z tego co czytałem na stronach CMedii układ CMI9761 zastosowany na tej płycie obsługuje EAX 2.0, jakie macie wrażenia z gier :?:

Jak wyglada spadek wydajności w teście dźwięku w 3DMarku 2003 :?:

 

Czy ktoś zakładał Spire WhisperRocka IV na tej płycie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, mam płyte AsRock K7VT6 i miałem ją wymienić na K7V88, dobrze że tego nie zrobiłem bo widze że ludzie mają z nią same problemy... Moja jest oparta o KT600, i z wstępnych testów (wstępne bo kupiłem walniętą pamięć i czekam na wymiane) moge powiedzieć że elixiry które na moim epoxie 8RDA+ rev2.2 chodzące maxymalnie na 185mhz przy napięciu 2,9, na AsRocku idą spokojnie na FSB200 bez podnoszenia napięcia 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał Spire WhisperRocka IV na tej płycie  :?:

ja zalozylem

bez zadnych problemow

 

do tego regulator obrotow zalmana

jesli kogos to interesuje, to dodam, ze obroty zmniejszylem z 2800 na 2100, jesc cichutki, a temp procesora nie przekracza 50* przy otwartej budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie w biosie przy wlaczonej opcji auto dla pamieci wykrywa mi ddr333 choc posiadam ddr 400 ktos mial taki problem ?? i jeszcze jedno pytanko czy jest jakas roznica miedzy kosciami pamieci GOODRAM a BLITZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...