Skocz do zawartości
kl-damian

JakÄ… nagrywarke CD-RW? dla znajomej

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Liteon'a. Nie udalo mi sie jeszcze popsuc na nim plytki.

Sony nie budzi mojego zaufania - wystarczy spojrzec na problemy z czytnikami z PS1 i PS2 aby wiedziec ze Sony ma problemy z napedami optycznymi. Za to trzeba przyznac ze napedy Sony sa rzeczywiscie ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 230e to oem liteona 52327s ale z domyślnym ograniczeniem prędkości zapisu i odtwarzania do 40x. Dopiero przyciśnięcie i przytrzymanie klawisza "open/close" odblokowuje pełną prędkość.

Dzięki temu jest cichszy i nie zepsuje słabszej płytki a wydajność niewiele gorsza.

 

Co do psucia płyt - LiteOn 52327s niby nie psuje płyt bo w zasadzie to użytkownik je psuje. Po prostu wystarczy nie ograniczyć prędkości zapisu (dla słabszych płyt <40x a nawet <32x) aby litek radośnie się rozpędzil i nagrał płytkę z pełną prędkością. A potem QPA, nawet sam nie odczyta tego co nagrał. Po prostu smart burn w Liteonach jest zbyt tolerancyjny.

Przesiadłem się z LG na LiteOna i potwierdzam wielokrotnie mówioną rzecz - liteon lepiej czyta płyty ale LG bezpieczniej zapisuje. Na LG nagrałem parę tysięcy płyt i wiedziałem, że jeśli nie wyskoczył błąd podczas nagrywania to płyta jest dobrze nagrana i czytelna. LiteOn 52327 nauczył mnie sprawdzać każdą płytę po nagraniu.

 

Natomiast DVD-RW SQHW-812s to dobra nagrywarka i nie mogę się w niczym do niej przyczepić. Moze to wynikać częsciowo z tego, że max prędkość nagrywania dla płyt CD to 40x (a znaczna większość płyt tą prędkość wytrzymuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem, zapewne duzo nie bedzie wypalala...

 

z uzywaków - LG 16x10x40, mam 3lata i sprzet nie do zajechania, wypalila już na pewno 1k cds, nie paląc/psując żadnej. do tego jest stosunkowo cicha i jak to w starych rw lg bardzo kulturalnie się otwiera i zamyka (nie wiem czemu tak na to zwracam uwagę ;-) ),, Ni wygląda też na to aby miała już chęć na emeryturę ;-)

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem, zapewne duzo nie bedzie wypalala...

 

z uzywaków - LG 16x10x40, mam 3lata i sprzet nie do zajechania, wypalila już na pewno 1k cds, nie paląc/psując żadnej. do tego jest stosunkowo cicha i jak to w starych rw lg bardzo kulturalnie się otwiera i zamyka (nie wiem czemu tak na to zwracam uwagę ;-) ),, Ni wygląda też na to aby miała już chęć na emeryturę ;-)

 

Pozdro  8)

popieram sam taką mam :)

 

ale po co skoro tylko dokumenty??? nie lepiej kupic zwyklego LG za 80zl?

jak już kupić to dobrą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej potrzeba tylko do zgrania dokumentow i przeniesienia do szkoly. czyli asus odpada?

przyznaje ze sam wole kupowac rzeczy porzadne jednak przy takim uzyciu nagrywarki po prostu nie widze sensu kupowania czegos lepszego tym bardziej ze nowy Lg kosztuje teraz 80zl !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej potrzeba tylko do zgrania dokumentow i przeniesienia do szkoly. czyli asus odpada?

przyznaje ze sam wole kupowac rzeczy porzadne jednak przy takim uzyciu nagrywarki po prostu nie widze sensu kupowania czegos lepszego tym bardziej ze nowy Lg kosztuje teraz 80zl !!

nowe LG to podobno kicha... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to wszyscy narzekaja na LG a ja mialem doczynienia z monitorem LG (co prawda jeden z lepdszych w swej klasie), cd-romami i nagrywarkami i nie moge ponarzekac na ta firme... nadal sie upieram przy swoiim i twierdz ze do takigo zastosowania LG w zupelnosci wystarczy... on ma rok czy nawet dwa lata gwarki wiec za ta cene nawet po tych dwoch latach nie szkoda wyrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe LG to podobno kicha... :(

Podobno ale miałem ostatnio u siebie 52/24/52 i nie moge o nagrywarce powiedziec nic zlego. Jedynie nie wiem czemu była dośc głosna.

Nie wiem jak 52/32/52 bo aktualnie tylko ten jest w sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacka lite-ona wysuwa sie jakby konstruował ją na<span style="color:red;">[ciach!]</span>y rusek :lol:

 

mialem lg 32x10x40@40x12x40 i o wiele lepiej chodziła niz ten lite-on...cicha była,tacka sie normalnie bez chrupania wysuwała no i miałem 8mb cache :)..a zamieniłem na lite-ona bo mogłem dac swoja bez gwarancji i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> liteona z półtoraroczną gwarancjia wiec mi sie oplacało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...