Skocz do zawartości
Blue

Nowe Limity w NEO od 1.09.2004 .....

Rekomendowane odpowiedzi

Hm ciekawi mnie tylko co TPSA zrobi z ludkami ktorzy tak jak ja maja umowe na czas okreslony. Za rok beda mieli prawo wyboru? albo nieokreslony na 640 no limits czy okreslony ale z limitami?. Czy moze bedzie wszystko normalnie tak jak teraz i 40zl w kieszeni ?:>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w ofercie usługi neostrada tp od 1 września 2004  

 

 

1.Co zmienia się w ofercie TP w zakresie usługi neostrada tp od 1 września 2004?

 

Od 1 września 2004 TP wprowadza nowe opcje usługi neostrada tp – 512 i 1024 oraz wycofuje ze sprzedaży opcje 320 i 640. Od tego momentu usługa będzie dostępna w następujących trzech opcjach:

- neostrada tp opcja 128 – dotychczasowa wersja usługi  

- neostrada tp opcja 512 – nowa opcja usługi, która pojawia się w ofercie TP

- neostrada tp opcja 1024 – nowa opcja usługi, która pojawia się w ofercie TP.

Dotychczasowe opcje 320 i 640 będą nadal świadczone obecnym Abonentom, jednak nie będą się znajdowały w aktualnej ofercie handlowej. W Cenniku usługi neostrada tp zostaną wydzielone w sekcji usług wycofanych ze sprzedaży z dniem 1 września 2004.

Kolejną istotną zmianą w Cenniku usługi jest znaczna obniżka opłaty za asystę techniczną w lokalu Klienta – od 1 września opłata ta będzie wynosiła 150,00 zł brutto (zamiast dotychczasowego 400,00 zł).  

 

2.Czym charakteryzują się nowe opcje neostrady tp?

 

Neostrada tp opcja 1024 umożliwia korzystanie z sieci Internet z prędkością do 1024 kb/s w kierunku do komputera Klienta oraz do 256 kb/s w kierunku od komputera Użytkownika do sieci Internet.  

W ramach opcji Użytkownik otrzymuje 50 MB przestrzeni dyskowej. Usługa neostrada tp opcja 1024 posiada ograniczenie w postaci limitu transferu (5 GB w okresie rozliczeniowym), które w okresie od 1 września 2004 do 31 grudnia 2004 zostanie promocyjnie zwiększone do 15 GB.

 

Neostrada tp opcja 512 to usługa stałego dostępu do Internetu świadczona z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 512/128, wyrażoną w kb/s. Użytkownik tej opcji w ramach usługi otrzymuje 20 MB w ramach usług hostingowych (e-mail, www). Opcja 512 posiada ograniczenie limitu transferu danych w wysokości 5 GB w okresie rozliczeniowym. Od 1 września 2004 do 31 grudnia 2004 limit transferu będzie promocyjnie zwiększony do 10 GB.

 

3.Na czym będzie polegać limitowanie transferu?

 

Funkcjonalność limitowania transferu dotyczy zliczania transferowanych danych w kierunku do komputera klienta (kanał downstream) oraz polega na ograniczeniu przepustowości łącza (do 32 kb/s) po przekroczeniu określonego progu.  

Niewykorzystany w danym okresie rozliczeniowym limit transferu nie przechodzi na kolejny okres. Naliczanie danych w ramach limitu transferu następuje każdorazowo po zakończeniu połączenia z siecią Internet.

 

4.Gdzie mogę sprawdzić, jaką część limitu transferu wykorzystałem?

 

Sprawdzenie wykorzystania limitu transferu odbywa się poprzez spersonalizowaną stronę www.neostrada.pl. Wchodząc na zakładkę „Moja Neostrada” w serwisie Klient otrzymuje informacje, jaka ilość danych została przetransferowana do momentu zakończenia ostatniej sesji w danym okresie rozliczeniowym.

 

5.Ile kosztują nowe opcje usługi neostrada tp?

 

Opłata aktywacyjna dla opcji 512 i 1024 wynosi 92,52 zł netto (promocyjnie 1,00 zł netto do końca roku 2004).

Abonament brutto dla usługi neostrada tp uzależniony jest od grupy podatkowej, do której należy Klient. Znowelizowana Ustawa o VAT wyróżnia dwie grupy Klientów usług internetowych:

- Klienci będący płatnikami podatku VAT w wysokości 22%

- Klienci zwolnieni z płacenia podatku VAT za usługi internetowe.

 

 

9.Czy dotychczasowi Użytkownicy opcji 320 i 640 będą musieli dokonać zmiany wariantu usługi na jedną z opcji znajdujących się od 1 września br. w aktualnej ofercie handlowej?

 

Opcje 320 i 640 będą nadal świadczone dotychczasowym Abonentom tych usług. Klienci Ci nie będą mieli obowiązku zmiany wariantu usługi na jedną z opcji obowiązujących od 1 września 2004. Zmiana taka będzie jednak możliwa na zasadach ogólnych, zawartych w Regulaminie świadczenia usługi neostrada tp oraz w Cenniku usługi.

 

 

10.Czy obecny Użytkownik opcji 320 lub 640, który ma podpisaną umowę na 12 m-cy, po zakończeniu trwania tego okresu (np. w październiku 2004 r.) będzie miał świadczoną usługę w tej opcji (320 lub 640) na czas nieokreślony?

 

Tak, jeżeli Klient nie wyrazi innego oświadczenia woli (przedłużenie umowy na czas określony – 12 miesięcy, zmiana opcji, rezygnacja) po upływie 12-miesięcznego okresu obowiązywania umowy usługa w wybranej opcji będzie świadczona na czas nieokreślony.

 

11.Czy od 1 września 2004 zmienią się opłaty abonamentowe dla opcji 320 i 640?

 

Opłaty abonamentowe dla opcji 320 i 640 usługi neostrada tp po 1 września br. będą takie same, jak obowiązujące przed wprowadzeniem zmian w Cenniku usługi neostrada tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ze jesli chce sie przedluzyc na kolejny rok to musze przyjsc miesiac wczesnij i podpisac znow umowe na rok a jak nie przyjde to mi automatycznie zmieniaja na czas nieokreslony(a to jest wowczas drozszy abonament).

dziwne rzeczy wypisujecie z tym podwyzszonym abonamentem za neo+ na czas nieokreslony. Bodajze w maju konczyla mi sie umowa na czas okreslony, nie pofatygowalem sie do tpsa w celu podpisania umowy na nastepny okres wiec neo mam z automatu na czas nieokreslony i wcale nie place wyzszego rachunku. Wczesniej o tej kwestii rozmawialem z Panem na infolinii i ten zapewnil mnie ze nie bede placil wyzszego rachunku bo podpisujac lojalke na rok dostapilem dodatowego bonusu w postaci nizszego rachunku przy umowie na czas nieokreslony.

 

Zaznaczam jeszcze raz po uplywie rocznego terminu umowy nadal place 149 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko , ja tez tak mialem , skonczyla mi sie umowa i olalem sprawe , w marcu dostalem rachunek na 149 , w kwietniu juz 199zl. ;) Predzej czy pozniej przyjdzie do ciebie faktura korygujaca i obudzisz sie z reka w nocniku :) (szczegolnie jak sie nazbiera miesiecy hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, a to jest ciekawe bo mam Neo 128 i na samych www schodzi do 100MB dziennie poza małymi programikami czy innymi niezbednymi rzeczami do pod koniec miesiąca nie ściągam już nic ze względu na głupi limit, prosze sobie to pomnożyć przez 30(miesiąc) i co wyjdzie? Jest to liczone osobnym programem który na pewno nie cygani!!  

 

:evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

stary! a moze wezmiesz kalkulator jak na kartce liczyc nie umiesz i pomnozysz 100mb *30dni...wychodzi jak w morde 3GB.

 

czyli z moich 7gb zostaje 4 na filmy /muze/granie.

to daje jakies 5 filmow i pare mp3. dla mnie wystarczy, bo jak juz sciagam, to nie to, na co moge isc do kina.

...a tak na marginesie w wolnej chwili moge robic jeszcze pare innych rzeczy niz wpatrywanie sie w ekran kompa polaczone z notoryczna masturbacja...:)

widzę, ze kolega ocenia wszystkich po sobie :) jeśli sprawia mu przyjemnosć notoryczna masturbacja to jego problem :) nie nasz :)

 

co do limitu ... mnie na same stronki nie starcza 5GB bo dzielę łącze w ramach jednego lokalu (między pokojami, ja i siostra) czyli wychodzi wg wyliczeń kolegi:

 

same stronki i małe pliki 2x100MBX30dni=6000MB czyli przekroczony limit ... i nic wiecej sciagnac siejuz nie da :) zważywszy na rózne gusta np. muzyczne moje i siostry a takze zamiłowanie do całkeim innych filmów to tak naprawdę wiele sciagnac się nie da a własciwie nie da sie sciagnać nic :) chyba ze na predkości 32kb zaczynajacej sieu mnie najpóźniej do 20 kazdego miesiaca :) gdybym sciagał po kilka filmów miesiecznie to musiałbym mieć limit minimum 15 GB :)

 

aha - i nie gromadzę nałogowo, żadnych pirackich płyt ani filmów ... poprostu sciagam kilka utworów z płyty, słucham podoba się to kupuję oryginalną ... nie podoba się - kasuję - to oczywiste ze [ciach!]a nie kupię :)

 

tak wiec te całę limity to kit i jak dla mnie jest to podstawa do zerwania umowy :) co najprawdopodobniej niedługo uczynię :)

 

P.S. zapomniałem, ze jak słucham radyjka to limit potrafi sieskończyc juz w 2 tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff ulżyło mi jednak będę miał neo640 bez żadnych pieprzonych limitów :D

wielkie THX Cherub :)

ale pozostaje jeszcze kwestia umowy a minaowicie gdy kończy mi się umowa na 12mies to muszę skoczyć do tepsy i ją przedłużyć czy dobrze myślę :?: :roll:

 

Z góry THX

 

P.S. A i jeszcze jedno kiedy bym musiał iść do tepsy w celu podtrzymania umowy na 12mies w dniu zerwana umowy czy może dzień wcześniej a może miesiąc wcześniej :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem uzytkownikiem neo128 mb od 1lipca mam umowe na 12 miesiecy.Mam pytanie jezeli w poniedizalek przeszzedlbym na opcje 640 kb, to po pierwszym wrzesnia nie wprowadza mi limitu, a co po zakonczeniu umowy czy bede ja mogl przedlusyc na nastepne 12miesiecy, w takiej formie jak teraz bym mial czyli 139zł i brak limitu?

a i jeszcze jedno ile trwa przejscie z jednej opcji na drugą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dzis szybciutko zawitalem do telepunktu bo 4.IX konczy mi sie juz umowa na 12miechow...pozno bo pozno (bylem miesiac temu i pewna pani wmowila mi ze jak ma sie na nieokreslony przedluzony po roku, to tez bedzie abonament 134zeta a gowno prawda) , ale spokojnie dalo sie przedluzyc na kolejne 12 miesiecy...wiec te 30 dni przed koncem (jak w umowie) mozna miedzy bajki wlozyc...

 

i teraz: panie w telepunkcie nic nie wiedza o zmianach, ale jesli nawet to te zmiany juz mnie (i innych ktory podpisza umowe na 12miechow przed wrzesniem) NIE DOTYCZA!!! chyba ze tepsa bedzie chciala zrobic aneks w czasie tych 12 miesiecy aby wpakowac "nam" tez 5GB limitu...wtedy mamy prawo odmowic i zrezygnowac z uslugi bez ponoszenia kosztow!!

 

aha jeszce jednoo: gdyby sie okazalo ze tpsa wprowadza 1Mbit BEZ LIMITU DANYCH to ci wszyscy (w tym ja) ktorzy maja neo640 beda mieli na 99% prawo sie na to przeniesc bez ponoszenia kosztow za zmiane uslugi (no tylko bedzie wiekszy abonament of kors)...w druga strone (z wyzszej na nizsza) juz nie jest tak rozowo..

 

a teraz spokojnie czekajmy do 1 wrzesnia..ciekawe co tpsa wymysli "dla nowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada TP w opcji 640 kb/s	Ilość pobranych danych:	19,21 GB do dn. 27.08.2004	 Alerty:	Transfer testowy liczony od 17 sierpnia.Transfer dla Państwa usługi jest liczony testowo od 17 sierpnia lub od dnia udanej instalacji jeśli nastąpiła po 17 sierpnia.

eheh :lol:

trzeba coś myśleć normalnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :> ja mam narazie tylko 2gb ale dlatego ze nie mialem dlugo kompa oraz bawilem sie w OC dosc dlugo i prime stable :>. Ale ogolnie to 5gb to dla mnei stanowczo za malo. Miejmy nadzieje ze jeszcze TPSA sie opamieta... na razie przez rok mam spokoj mam 640 i jest git;]. Miejmy nadzieje ze za 12 miesiecy znow bez problemow bedziemy mogli przedluzyc nasza taryfe 640 bez limitow:>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:: Neostrada 1 Mbps!

 

PC World Komputer podał, że od września mają nastąpić ogromne zmiany w usłudze Neostrada. Według niepotwierdzonych informacji najdroższa opcja przyspieszy aż do 1 Mbps!

 

PCWK pisze, że według internetowych plotek opcja 320 Kbps zmieni się w 512 Kbps (bez zmian pozostanie limit pobieranych danych), a 640 Kbps w 1024 Kbps. Jednakże w najdroższej opcji ma być wprowadzony limit w wielkości 15 Gb. Bez zmian mają pozostać ceny usługi.

 

Pewne jest jedynie, że jakieś zmiany nastąpią. Oficjalne informacje będą podane w poniedziałek na konferencji prasowej Telekomunikacji Polskiej.

Źródło: http://www.di.com.pl/ | Autor: armata12 | 27.08.2004 08:49

 

Moze zostawia te 15gb limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie jeszcze do wszystkich zorientowanych w temacie, bo juz jakis czas zastanawiam sie nad Neo 640 i juz juz.... a tu wyszly te limity. No to teraz mam motywacje zeby szybko cos robic, tylko czy jak np. pojde do nich dzis, to czy bede mial bez limitu ? No bo jak zdaze przed 1 wrzesnia to chyba limit nie bedzie mnie dotyczyl ? Mam brac na okres nieograniczony czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie jeszcze do wszystkich zorientowanych w temacie, bo juz jakis czas zastanawiam sie nad Neo 640 i juz juz.... a tu wyszly te limity. No to teraz mam motywacje zeby szybko cos robic, tylko czy jak np. pojde do nich dzis, to czy bede mial bez limitu ? No bo jak zdaze przed 1 wrzesnia to chyba limit nie bedzie mnie dotyczyl ? Mam brac na okres nieograniczony czy jak ?

leć do tepsy póki jeszcze możesz a co go umowy to weź na 12mies zawsze to 45zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ludziom, którzy mają szybsze opcje.. Mi to 5 Gb przy neo 128 starcza, choć nie całkiem, bo pięć dni przed końcem miecha się skończyło... Tak czy inaczej przy tej opcji wiele więcej bym nie naściągał.

Ale nie wyobrażam sobie spaść z 1 megabita do 32 kilobitów... czy jak to tam jest. Przy wyższych opcajch powinno się spadać np. do 128...

see ya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ludziom, którzy mają szybsze opcje.. Mi to 5 Gb przy neo 128 starcza, choć nie całkiem, bo pięć dni przed końcem miecha się skończyło... Tak czy inaczej przy tej opcji wiele więcej bym nie naściągał.

Rodzaj i opcja usługi: Neostrada TP w opcji 128 kb/s Ilość pobranych danych: 3,03 GB do dn. 27.08.2004

calych 3,5 dni na to potrzebowalem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś na 0801 321 123 i rzeczywiscie użytkownicy

starej ofery 320 i 640 mogą pozostać przy dotychczasowych

warunkach. Nie jest to przejście 640>1024 tylko zupełnie nowa

ofera. Wiadomo jednak, że TP ma problemy ze sprzętem

sieciowym. Żeby go doprowadzić do kultury, musi wyłudzić sporo

kasy. I własnie głównym żródłem finansowania będzie opcja

1024 za 149 zł. Widać, ze nawala tu coś z transferem dużej ilosci

danych na jeden IP niż prędkość wysyłania/odbierania.

Zupełnie nielogiczna jest polityka TP. Jak już chcą wprowadzić

te limity, to po co podwyższają cenę za najszybszą wersję ?

Taki Jaguar, który przez wysokie ceny paliw, stałbym w garażu.

Jak już mysleć, to lepiej oszczędzić 50 zł i wybrać wersję 512.

Sporo szybsza od 128, ale i sporo tańsza od "dennej" 1024.

Jak w morde strzelił, opcja 1024 to nabijanie ludzi w butelkę

niczym pakowanie do kompa GeForce2 MX-400 64MB.

 

My, elitarni^^ musimy wydłuzac non stop wersję 640. Wystarczy

się zagapić i już hooj w bąki trzanął. Radziłbym nawet wydłuzyć

umowę JUŻ TERAZ - przed wrześniem. Ja mam Neo od grudnia,

ale chęć przedłuzenia umowy okaze jeszcze w sierpniu.

Lepiej dmuchac na zimno :)

 

ps. Ciekawe czy dodawane będa te same modemy. Ponoć te zdolne

są do maksymalnego obciążenia 768kbps. Moze dlatego TP woli

zachowac starych klientów i nie robić sobie burdelu w jeszcze większym

burdelu. TP ZŁODZIEJE ! BALCEROWICZ MUSI ODJEŚĆ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....

Cvir.. uuuuuu, to szybko ci to poszło... :lol:

Ja naściągałem dużo jak dla mnie w tym miesiącu, a to giery, a to film, a to muzykę.... a jeszcze jedno. Przez większą część miesiąca na stronie neostrady był podany limit, który wyczerpałem na samym początku, ale limit pewnie naliczali dalej... Chyba sobie przelicze ile tego pościągałem, to się przekonam... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy duzo :wink: ta opcje neo mam bardzo swieza bo 4dni (czy jakos tak) i musze wyczerpac do konca miecha limicik ktory to ma 5GB, a szkoda zeby sie zmarnowal. Od nowego miesiaca trzeba zagrysc jezyk i oszczedzac niestety :?

[']

5GB limitu nawet w opcji tej ktorej mam (128), to dla mnie bardzo malo;

spokojnie idzie 1,2 GB/dziennie... wiec przy laczy 1Mb toz to idotyzm. Bym mial 1Mb jakies pol dnia, a potem 32kb :evil:

 

P.S co do zliczania ile wsysnalem, to uzywam swojego licznika - nijak nie ufam temu na stronie neo.

 

Update: 3,79GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż więcej rzec. Prosze tylko porównać ofertę TPSA w Polsce i France Telekom we Francji :

http://www.agence.francetelecom.com/vf/int...tense/index.php

http://www.agence.francetelecom.com/vf/nav...978&cp=totem_im

Nic dodać nic ująć. Nawet nie trzeba brać pod uwagę parytetu siły nabywczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....

No cóż, szkoła się zacznie, to ani nie będzie tyle czasu na ściąganie...

Ja mam w tej chwili wykożystane: 5,37 Gb, na same pliki wyszło mi na oko 4,08. Do tego dochodzą www, czasem gry, czasem radio.

Co do tych cen... ja tam mało widzę na telewizorze ;) ale są porównywalne, tylko że zarobki na zachodzie nie są porównywalne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż panowie, life is brutal

 

Zaminy zostaja wprowadzone m.in. dla tego że do tej pory drogi biznesowy DSL kiepsko wypadał w kategori cena/możliwości na tle Neostrady.

 

i dlatego jak ktoś chce limity to wybiera NEOSTRADE:

 

128 - (limit 5 GB) - 59,00 zł

512/128 - (Limit 10GB do grudnia, potem 5GB) - 99,00zł

1024/256 - (Limit 10GB do grudnia, potem 5GB) - 149,00zł

 

a jak ktoś nie chce limitów to:

 

A) szybciutko przed 1.09 biegnie do TP i zamawia NEO 640 za 139 zł

 

B) zakłada DSL TP

 

-DSL 500 - abo 209 zł netto (512kbit/s/128kbit/s)

-DSL 1000 -abo 249 zł netto (1024kbit/s/256kbit/s)

-DSL 2000 -abo 449zł netto (2048kbit/s/256kbit/s)

 

 

ale poczekajmy do konferencji TP w poniedziałek tj. 30.08.2004

 

Ponieważ miałem przesiąść się na NEO wkrótce, to albo 31.08 idę do TP zamówić NEO 640, albo (jak będą robić problemy) zmieniam telefon na NETIĘ (niestety nie ma DIALOGU u mnie :cry: ) i zakładam ich Net24 Premium 640/160 za 130,00 miesięcznie. Albo pozostanę przy dotychczasowym proviaderze (kablowka) i poczekam na odpowiedź na nową ofertę TP.

 

update.

No cóż spojrzałem szybko na usługi Neti i chyba wybiorę linię analogowa z taryfą spokojna - 23,18 brutto/miesiąc i NET 24 premium 640/160 za 130,00. (szkoda że dialog nie ma ochoty na ekspansję na całe trytorium RP)

 

jest jeszcze cicha tlaca się nadzieja NEOSTRADA 1024/256 za 149zł bez limitu danych :idea: ach te marzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...