Skocz do zawartości
Blue

Nowe Limity w NEO od 1.09.2004 .....

Rekomendowane odpowiedzi

TPSA się cofa w rozwoju...

Samotniusz  :arrow: opcja 2MB w telecomie wymiata, 30euro, OMG  :evil:

i do tego bez limitow.... 8O ci to maja dobrze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

B) zakłada DSL TP

 

-DSL 500 - abo  209 zł netto (512kbit/s/128kbit/s)  

-DSL 1000 -abo 249 zł netto (1024kbit/s/256kbit/s)  

-DSL 2000 -abo 449zł netto (2048kbit/s/256kbit/s)

 

[...]

misiu - dla uzytkownikow prywatnych cena koncowa jest cena netto - a wiec w sumie placi sie 209, 249 lub 449 zl...

 

to nie jest duzo za takie lacze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA się cofa w rozwoju...

Samotniusz :arrow: opcja 2MB w telecomie wymiata, 30euro, OMG :evil:

 

i do tego bez limitow.... 8O ci to maja dobrze :cry:[/quote

 

W porownaiu do DT (Deutsche Telecom) FT(france Telcom) i tak ma kiepską ofertę

 

 

T-DSL 1000 1.024 kbit/s 128 kbit/s 16,99 EUR (75 PLN)

T-DSL 2000 2.048 kbit/s 192 kbit/s 19,99 EUR (89 PLN)

T-DSL 3000 3.072 kbit/s 384 kbit/s 24,99 EUR (111 PLN)

 

fakt że jeszcze trzeba miec abonament telefoniczny T-NET za 15,66 EUR (70 PLN). ALE RAZEM ZA T-NET i T-DSL 3000 wydamy jakieś 181 zł :!:

tyle chętnie bym zapłacił

 

A jeszcze kilka miesięcy temu średnia cena w UE na dostęp szerokopasmowy 512kbit/s wachała się w okolicy 30 Euro - czekam na poważniejsze obniżki w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

B) zakłada DSL TP

 

-DSL 500 - abo  209 zł netto (512kbit/s/128kbit/s)

-DSL 1000 -abo 249 zł netto (1024kbit/s/256kbit/s) 

-DSL 2000 -abo 449zł netto (2048kbit/s/256kbit/s)

 

[...]

misiu - dla uzytkownikow prywatnych cena koncowa jest cena netto - a wiec w sumie placi sie 209, 249 lub 449 zl...

 

to nie jest duzo za takie lacze..

 

Misiu ja jestem płatnikiem VATu :wink:

 

a tak pozatym, TP i tak wielu osobom fizycznym które prowadzą działalność gospodarczą i są płatnikami VATu przysyłają faktury na net bez VATu. Jest to błąd z ich strony i niezgodne z PRAWEM. Na szczęście ja jako podatnik nie odpowiem za błędną fakturę przed US. bo to wystawca za nią odpowiada. Tylko że kiedyś US dobierze się do TP i bedą musieli wszystkim prowadzącym dziłalność gospodarczą wystawić korekty fakur, a wtedy co niektórzy będą musieli zapłacić niezły VAT.

 

 

Po drugie śmiem twierdzić że to jest sporo jak na takie łącze. Nie mówie już o cenach u naszych sąsiadów przytaczanych wyżej, ale choćby o rodzimej konkurencji np. DIALOG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zadzwonilem na infolinie neo babka sama mi powiedziala ze jezeli chcem miec bez ograniczenia to musze zapierdlac w poniedzialek do telpunktu i podpisac aneksd do umowy o przejsciu z wersji 128 na 640 ;)

czyli do sierpnia bede mial bez ograniczenia.

A potem no cóz chyba dsl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA się cofa w rozwoju...

Samotniusz :arrow: opcja 2MB w telecomie wymiata, 30euro, OMG :evil:

 

i do tego bez limitow.... 8O ci to maja dobrze :cry:[/quote

 

W porownaiu do DT (Deutsche Telecom) FT(france Telcom) i tak ma kiepską ofertę

 

 

T-DSL 1000 1.024 kbit/s 128 kbit/s 16,99 EUR (75 PLN)

T-DSL 2000 2.048 kbit/s 192 kbit/s 19,99 EUR (89 PLN)

T-DSL 3000 3.072 kbit/s 384 kbit/s 24,99 EUR (111 PLN)

 

fakt że jeszcze trzeba miec abonament telefoniczny T-NET za 15,66 EUR (70 PLN). ALE RAZEM ZA T-NET i T-DSL 3000 wydamy jakieś 181 zł :!:

tyle chętnie bym zapłacił

 

A jeszcze kilka miesięcy temu średnia cena w UE na dostęp szerokopasmowy 512kbit/s wachała się w okolicy 30 Euro - czekam na poważniejsze obniżki w Polsce.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rok temu Extanse 512 (odpowiednik naszego NEO 512 wtedy) przy takich samych warunkach umowy jak w Polsce kosztował 45,42 euro (według ówczesnego kursu Euro 210zł) za Polskie Neo płaciłeś wtedy 149zł.

 

Po prostu w ciągu kilku miesięcy w UE ceny na dostęp szerokopasmowy znacznie spadły i znacznie podnisły się transfery. tak jak pisałem wyżej średnia cena w UE na łącze 512 jeszcze niedawno oscylowała w okolicy 30

Euro. A teraz za taką kwotę masz łącza 2 lub 3 megabitowe w UE.

 

Tamten rynek jest jednak troszkę bardziej rozwinięty, ma większą siłę nabywczą to i zmiany nastepują szybciej. W Polsce w tym czasie zmiany były dużo mniejsze ale jakieś tam były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$l@ven... to są zwykłe chwyty. 15GB dla polaczenia 1Mbit/s to

rzecz nielogiczna. To tak jakby dali ci na sewreze 5GB, ale

transfer miesięczny nie moze przekroczyć 2GB. No przecież to

kretyństwo w najlepszej formie. W ogóle nie będe już komentował

Neo1024 z limitem 5GB 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$l@ven... to są zwykłe chwyty. 15GB dla polaczenia 1Mbit/s to

rzecz nielogiczna. To tak jakby dali ci na sewreze 5GB, ale

transfer miesięczny nie moze przekroczyć 2GB. No przecież to

kretyństwo w najlepszej formie. W ogóle nie będe już komentował

Neo1024 z limitem 5GB  8O

eh.. zle porownanie.. moze ktos ma 5gb, w tym kopie z 10 lat.. a zuzywa transferu 100mb na mc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki.. czy ja mam przestrzen jakas dyskowa  ? u nich w umowie pisze ze 0 mb ale slyszalem ze jakies 50mb jest ?

 

No ja bym sobie to dobrze spradził powinienes miec 50MB, a jesli masz na czas nie okreslony to 100MB, na hosting i pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki.. czy ja mam przestrzen jakas dyskowa  ? u nich w umowie pisze ze 0 mb ale slyszalem ze jakies 50mb jest ?

 

No ja bym sobie to dobrze spradził powinienes miec 50MB, a jesli masz na czas nie okreslony to 100MB, na hosting i pocztę.

to prawda. powinieneś mieć 50 albo 100 Mb w zależności od usługi. teraz pozostaje nam tylko czekać do września i zobaczyć jak to wszystko się dalej potoczy. ja jak pierwszy raz usłyszałem te wieści myślalem że padne. narazie dobrze ustawione są osoby, którym kończy się właśnie umowa i przedłużając ja, mają spokój na cały rok, zostając z opcją 640 ehh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 - (limit 5 GB) - 59,00 zł  

512/128 - (Limit 10GB do grudnia, potem 5GB) - 99,00zł  

1024/256 - (Limit 10GB do grudnia, potem 5GB) - 149,00z

ale nabijanie w butelke - przeciez to na kazdej z tych opcji mozna sciagnac tyle samo danych

 

placic 60zl za 5GB LOL - na zachodzie 1GB transferu to mniej niz 2zl. czyli za 60zl mialbym 30GB transferu co miesiac.

 

tepsa jest po<span style="color:red;">[ciach!]</span>a.

 

Rodzaj i opcja usługi: Neostrada TP w opcji 640 kb/s  

Ilość pobranych danych: 39,19 GB do dn. 27.08.2004  

Alerty: Transfer testowy liczony od 17 sierpnia.

Transfer dla Państwa usługi jest liczony testowo od 17 sierpnia lub od dnia udanej instalacji jeśli nastąpiła po 17 sierpnia.  

ciekawe na ile by mi starczylo 10GB

 

na nielimitowanej neo 640 teoretyczny limit miesieczny to ~200GB przy 24/7 sciaganiu 78KB/s - czyli powinno to kosztowac okolo 400zl/miech

 

wiadomo ze prawie nikt nie osiaga 200GB - wiekszosc sie miesci w 50GB (ja nie hehe - zwykle idzie 100GB)

 

cena neo640 nie jest taka zla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodziłem na forum chyba z tydzień, a tu proszę....... :evil: . Czyli jak to będzie? Mam neo 640 już prawie od roku. Umowa kończy się w październiku. Rozumiem, że narazie będę miał bez limitu. A jak pójdę przed końcem umowy np. we wrześniu przedłużyć? Będę mógł dalej jechać bez limitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne narabali promocji, napodpisywali umow, a teraz chca zmieniac ich warunki. :evil: TP nie moze tak bez zgody drugiej strony zmienic warunkow umowy. Ja mysle, ze ci ktorzy podpisali umowe przed wrzesniem nie musza sie martwic o to ze we wrzesniu zmieni sie im opcja na limitowana. Wiec spoko. Nie bierzcie wszystkiego tak na serio przeciez to jest TPSA i jestesmy w Polsce :wink: Ale poczekamy zobaczymy. P.S. Limit to zazwyczaj w TPSA zmniejszenie transferu. A w przypadku kiedy powiekszyli by opcje 640 do 1024Kbps to po wykorzystaniu limitu predkosc spadlaby do 512 to w takim wypadku bylibysmy na plusie!!! Nie zablokuja nam chyba calkowicie polaczenia z internetem po wykorzystaniu limitu!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku kiedy powiekszyli by opcje 640 do 1024Kbps to po wykorzystaniu limitu predkosc spadlaby do 512 to w takim wypadku bylibysmy na plusie!!! Nie zablokuja nam chyba calkowicie polaczenia z internetem po wykorzystaniu limitu!!! :D

8O Jakich 512? po przekroczeniu limitu spada do 32!!! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jakich 32....

a ja mam pytanie....zmieniłem umowe pod koniec lipca z czasu nieokreslonego na czas okreslony i powiedzieli ze bedzie ona obowiazywała od wrzesnia (tzn. bede płacił mniej) i zeby czasem mi nie zmienili 640 na 1024......i limit!!

jutro sie wszystko wyjasni oby na 1024 nie bylo limitu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne narabali promocji, napodpisywali umow, a teraz chca zmieniac ich warunki. :evil: TP nie moze tak bez zgody drugiej strony zmienic warunkow umowy. Ja mysle, ze ci ktorzy podpisali umowe przed wrzesniem nie musza sie martwic o to ze we wrzesniu zmieni sie im opcja na limitowana. Wiec spoko. Nie bierzcie wszystkiego tak na serio przeciez to jest TPSA i jestesmy w Polsce  :wink:  Ale poczekamy zobaczymy. P.S. Limit to zazwyczaj w TPSA zmniejszenie transferu. A w przypadku kiedy powiekszyli by opcje 640 do 1024Kbps to po wykorzystaniu limitu predkosc spadlaby do 512 to w takim wypadku bylibysmy na plusie!!! Nie zablokuja nam chyba calkowicie polaczenia z internetem po wykorzystaniu limitu!!! :D

 

Człowieku czego Ty nie rozumiesz? jakie zmiany warunków umowy??? czy czytanie ze zrozumieniem to taka wielka sztuka???

 

Od września będzie obowiazywać NOWA oferta (128,512,1024) dla NOWYCH KLIENTÓW :!: .

Ten kto teraz jest użytwonikiem NEO 640 Kbit/s bez limitu danych bedzie nadal użytkownikiem NEO 640 bez żadnego limitu no chyba że sam strasznie będzie chciał przejść na Neo 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jakich 32....

a ja mam pytanie....zmieniłem umowe pod koniec lipca z czasu nieokreslonego na czas okreslony i powiedzieli ze bedzie ona obowiazywała od wrzesnia (tzn. bede płacił mniej) i zeby czasem mi nie zmienili 640 na 1024......i limit!!  

jutro sie wszystko wyjasni oby na 1024 nie bylo limitu....

takich 32, że po przekroczeniu limitu transfer zawsze spadnie do 32kb i nie ważne czy będziesz miałł Neo 128kb, 512kb czy 1024 kb :)

 

realnie jest to max. 4 KB/sek a tak naprawdę duzo, dużo mniej .... mnie jak spada to z reguły średnia prędkosc wychodzi coś ok. 2,4 KB/sek ... czasem transfer tak skacze, ze nie da się oglądać nawet stron :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jakich 32....

a ja mam pytanie....zmieniłem umowe pod koniec lipca z czasu nieokreslonego na czas okreslony i powiedzieli ze bedzie ona obowiazywała od wrzesnia (tzn. bede płacił mniej) i zeby czasem mi nie zmienili 640 na 1024......i limit!! 

jutro sie wszystko wyjasni oby na 1024 nie bylo limitu....

takich 32, że po przekroczeniu limitu transfer zawsze spadnie do 32kb i nie ważne czy będziesz miałł Neo 128kb, 512kb czy 1024 kb :)

 

realnie jest to max. 4 KB/sek a tak naprawdę duzo, dużo mniej .... mnie jak spada to z reguły średnia prędkosc wychodzi coś ok. 2,4 KB/sek ... czasem transfer tak skacze, ze nie da się oglądać nawet stron :(

uuu..no nie wygląda to zbyt ciekawie. pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...