Skocz do zawartości
Blue

Nowe Limity w NEO od 1.09.2004 .....

Rekomendowane odpowiedzi

nie jak masz opcje 640 to jak sobie nie weźmiesz tej opcji 1024 to nie.

ale w tej opcji maleje tylko download do 32 kb/s ale upload jest caly czas 256kb/s (dotychczas 160kb/s)!!

wiec p2p jesli chodzi o wysylanie to spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją droga będzie można dokupic limity :)

ciekawe po ile będzie a ja chyba sie przeniose na 1024 bo i tak średnio w miesiącu robie koło 6gb wiec 1gb to luuuz.

ja wiecej gram na tym łaczu a mi sie upload przyda :D

a do końca roku będzie 15gb wiec luz maryja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie juz kazdy chyba wie ze lada miesac bedzie VAT na internet i bedzie wynosic 22% !!!!! Unia naciska na polski rzad i chyba sie juz nie zmieniii.......ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>oo******* pierw neostrada z li mitami wszedzie a pozneij dobijaja i informacja o vacie! Super sze strony tpsa ze dali nam Ferrari enzo(1024) skoro po jednym dniu skonczy sie paliwo i bedzie trzeba go ciagnac po drodze(32kbit). Wczesniej to chociaz mielimsy jakis sredni samochod ale za to paliwo darmowe......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzilem sie w domu wiec pobawilem sie matematyka. Obliczylem ile sie sciagnie MB danych w ciagu miesiaca(30dni przez cala dobe) w opcji 1024kbit(5gb limitu oraz 15gb w promocji do konca roku)-szok przezylem...:

 

-Neo 1024 limit 5Gb wyczerpie sie po ~12hi dalej bedzie pracowac (29,5 dnia) na szybkosci 32kbit --- W sumie sciagnie 9956,25 MB danych

-Neo 1024 limit 15GB wyczerpuje po ~34,13h(policzylem dalej jako 1,5 doby) --- w tym czasie sciagnie 24978,75 Mb danych

 

-Neo 640 sciagnie w sumie ....202500 MB (1GB w ciagu ~3,64h)

 

Normalnie plakac sie chce. Do tego Neo 1024 ma wyzszy abonament> Jedyny jej plus to 256kbit upload'u w porownaniu do 160kbit w starej opcji Neo. Normalnie KATASROFA, Dobrze ze chociaz starzy uzytkownycy neo 640/160 bede mogli zostac na starych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez pomyslalem ze sie nia pobawie bo mam neo 128 (a od ostatniej sesji sie nie bawilem :) )... i wyszlo mi ze:

neo 128 wyczerpie limit po ok 3,79 dnia i potem przez 26,2 dni bedzie sciagac 32kbit. w tym czasie sciagnie:

5GB+8,63GB=13962,5MB

 

hmm.... patrzac na poprzedni post wynik troche dziwny.

lizardus, zapomniales w pierwszej opcji dodac te 5GB z limitu.... wyjdzie cos ok 15GB, zreszta to widac bo

druga_opcja=pierwsza+10GB;

 

ale wniosek prawidlowy - nowa neo to jakies lamerstwo totalne....najkorzystniejszy jest pakiet 128kb bo ten dodatkowy 1GB (u mnie 14GB w 1024-15GB) to mozna sobie w ....... ....... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mi umowa kończy się w pażdzerniku a mamy już wrzesień,więc teraz czy moge ją przedłuzyć i pozostać bez limitów?Czy musiałbym brać na nowo bo mamy juz po 1-eym września.W sumie pytanie moze troche dziwne,ale TPSA to skur****y więc,lepiej mieć pewnosć(chcoiaz w tej w ich wypadku nigdy nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne

 

10. Czy obecny Użytkownik opcji 320 lub 640, który ma podpisaną umowę na 12 m-cy, po zakończeniu trwania tego okresu (np. w październiku 2004 r.) będzie miał świadczoną usługę w tej opcji (320 lub 640) na czas nieokreślony?

 

Tak, jeżeli Klient nie wyrazi innego oświadczenia woli (przedłużenie umowy na czas określony - 12 miesięcy, zmiana opcji, rezygnacja) po upływie 12-miesięcznego okresu obowiązywania umowy usługa w wybranej opcji będzie świadczona na czas nieokreślony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh tepesa chyba ocipiała.

5 GB dla 1Mbita tozto glupota.

Kupie specjalnie neo 1024 po to zeby szybciej wykorzystac limit i wiecej zaplacic:D rownie dobrze moge to zrobic na neo 128 tylko za mniejsza cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest tu, ze TPSA zapowiedziala, ze kiedy Rząd dowali nam 22% VATu wezmie go na siebie, ale pewnie dotyczyc to bedzie tylko nowych taryf.

Wiec

NEO 1024 i 15GB Limitu (nie wierze ze po nowym roku spadnie do 5, przedluza promocje po prostu) = 149 zeta

NEO 640 bez limitu = 169

 

I w takiej sytuacji 1024 zaczyna miec sens, bo troche ludzi jest ktorym wystarczy 15GB miesiecznie, a chca miec szybki net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja mam pytanie... brat podpisal umowe na neostrade 640 (tak twierdzi) dokladnie 31 sierpnia 2004 roku i otrzymal od razu modem. Czy bede mogl sie cieszyc internetem bez limitu, czy bede jednak mial 1mbit i posiadal szmaciany limit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kto wie moze tpsa jednak zostanie przy 15 gb (uznaja ze to nie ma sensu)

A swiatak siedzi... bo sreberka byly kradzione :(

 

Inaczej nikt im wyzszych opcji nie kupi, wiec limity napewno takie zostaną.

Chociaż z tpsa wszystko mozliwe. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu czegos zabraniaja...?

Czy zachod zamierza zabic rodzaca sie (za przeproszeniem)

polska e-gospodarke??

 

chyba tak!

 

Ja np. slucham (podobnie jak wielu) radia via NET

dobra stacja (256 KBPS) potrafi przez jedna noc grania

nabic okolo 800 Mb ~ 1 GB!!

 

to co? przez tydzien slucham a potem KONIEC?

 

przeciez zaplacilem!!

(kasa to jedyna forma wdziecznosci ze strony klientow, ktora tpsa uznaje, i chetnie przyjmuje)

 

wroze szybkie padniecie stacjom w necie ;)))) :(!

 

Uzasadnianie takiej "reformy" tym, ze gdzie indziej (3 kraje) wprowadzono cos takiego jest TRUIZMEM!! tam maja mozliwosc wyboru INNYCh opcji i rezygnacji ze zbyt duzego limitu a TU?!!

 

jesli wprowadza limit na moje "768" to rezygnuje z uslugi.

 

do tego dopier.. jeszcze vat 22% i znowu jestesmy 2nd za japonia! ;) (pod wzgledem cen, oczywiscie - tego tematu nie ruszam, sorrki. niech juz bedzie.

 

inne: mialem modem i LICZYLEM czas...

teraz mam neo i mam liczyc KILOBAJTY?!!!

 

co jest to ciezkiej! nie po to wydaje miesiecznie 150 zeta, zeby sobie planowac

gdzie wejsc a gdzie NIE!!!

oj bo zaczne bluzgac!

 

ruszta d..! i powiedzec NIE a taka paplanina to o kante tej samej d.. !

 

pozdro!

 

adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiete slowa.

 

jesli ktos wykupuje abonament 1024kbit to chyba nie do ogladania www, gadu-gadu czy sprawdzania poczty! to wybieraja ci ktorzy potrzebuja szybkiego lacza bo sciagaja duzo danych i nie chca czekac godzinami na pliczek (albo maja zbyt gruby portfel). a tu taki zonk... wyzsze opcje sa bezsensowne. tpsa po raz kolejny naciaga klientow ("ciekawe ilu debili sie na to nabierze?")[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się nie za szybkość, lecz ilość danych, co za różnica czy mam łącze 1 Mbit/s czy 100 Gbit/s skoro i tak otrzymam te same 5 GB danych!

 

Logicznie rzecz biorąc, skoro płace ~200 złotych miesięcznie i ściągam przez miesiąc 10 GB to koszt 1 GB to 20 złotych, ale jeśli ściągne 40 GB to koszt 1 GB to już tylko 5 złotych i choćby samo to uprawnia mnie do tego by wykorzystać łącze jak najefektywniej. Po to samo się przecież dopłaca np. do diesli, czy montuje gaz, by jeździć jak najwięcej, płaci się więcej, jeździ się więcej, bo w rezultacie poniesione koszta się zwrócą i zacznie się to opłacać. Z internetem jest identycznie, przepraszam, było do momentu wprowadzenia limitów...

 

Każdy operator powinien dawać łacze takie, na jakie go stać, równie dobrze tpsa może dawać 100 mbit/s z ograniczeniem miesięcznym 10 MB, niby co za problem (poza technicznymi)? Wyrobili by się tak samo jak z 1024 kbit/s i 5 GB limitem...

 

Ale jak widać nie o to przecież w internecie chodzi. Dziwią mnie opinie, że tyle, a tyle wystarcza, w takim razie po co są np. superszybkie czy superluksusowe samochody skoro Fiat 126p też starcza? Prawda jest taka, że gdzie dla jednego jest koniec, dla drugiego początek. Nie można wychodzić z założenia, że skoro jeżdże np. Daewoo Lanos i mi starcza, to po co komu takie BMW 750i...

 

Moim zdaniem tpsa powinna dawać różne warianty czyli np. takie z limitem i takie bez, regulując te roznice w cenie, co dawalo by:

 

- większe możliwości wyboru (dodatkowe zadowolenie klientów);

- świadomą decyzje klienta o tym czy ten limit się chce mieć czy też nie;

- dla tpsa lepsze możliwości ustalenia cen (wyższe ceny wariantów bez limitów);

- w wariantach z limitem po przekroczeniu limitu, prędkość spadać o połowę, ale np za każdy ściągnięty 1 GB płaciło by się dodatkowo 5 złotych, dla tpsa byłoby to świetne pole do ściągnięcia kolejnych $$$ i tym samym powód do ograniczenia dla tych zapominalskich, lub też powód do przejścia na inny wariant (opłata za zmianę wariantu);

- klienci nie byliby tak niezadowoleni jak są teraz. TPSA traci wielu klientow, ktorzy np. nie załozyli do tej pory neostrady, jednak odstraszyl ich limit, traci tez stalych klientów poprzez pogarszanie swojego image'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się nie za szybkość, lecz ilość danych, co za różnica czy mam łącze 1 Mbit/s czy 100 Gbit/s skoro i tak otrzymam te same 5 GB danych! 

 

Logicznie rzecz biorąc, skoro płace ~200 złotych miesięcznie i ściągam przez miesiąc 10 GB to koszt 1 GB to 20 złotych, ale jeśli ściągne 40 GB to koszt 1 GB to już tylko 5 złotych i choćby samo to uprawnia mnie do tego by wykorzystać łącze jak najefektywniej. Po to samo się przecież dopłaca np. do diesli, czy montuje gaz, by jeździć jak najwięcej, płaci się więcej, jeździ się więcej, bo w rezultacie poniesione koszta się zwrócą i zacznie się to opłacać.  Z internetem jest identycznie, przepraszam, było do momentu wprowadzenia limitów...

 

Każdy operator powinien dawać łacze takie, na jakie go stać, równie dobrze tpsa może dawać 100 mbit/s z ograniczeniem miesięcznym 10 MB, niby co za problem (poza technicznymi)? Wyrobili by się tak samo jak z 1024 kbit/s i 5 GB limitem...

Ale jak widać nie o to przecież w internecie chodzi. Dziwią mnie opinie, że tyle, a tyle wystarcza, w takim razie po co są np. superszybkie czy superluksusowe samochody skoro Fiat 126p też starcza? Prawda jest taka, że gdzie dla jednego jest koniec, dla drugiego początek. Nie można wychodzić z założenia, że skoro jeżdże np. Daewoo Lanos i mi starcza, to po co komu takie BMW 750i...

 

Moim zdaniem tpsa powinna dawać różne warianty czyli np. takie z limitem i takie bez, regulując te roznice w cenie, co dawalo by:

 

- większe możliwości wyboru (dodatkowe zadowolenie klientów); 

- świadomą decyzje klienta o tym czy ten limit się chce mieć czy też nie;

- dla tpsa lepsze możliwości ustalenia cen (wyższe ceny wariantów bez limitów);

- w wariantach z limitem po przekroczeniu limitu, prędkość spadać o połowę, ale np za każdy ściągnięty 1 GB płaciło by się dodatkowo 5 złotych, dla tpsa byłoby to świetne pole do ściągnięcia kolejnych $$$ i tym samym powód do ograniczenia dla tych zapominalskich, lub też powód do przejścia na inny wariant (opłata za zmianę wariantu);

- klienci nie byliby tak niezadowoleni jak są teraz. TPSA traci wielu klientow, ktorzy np. nie załozyli do tej pory neostrady, jednak odstraszyl ich limit, traci tez stalych klientów poprzez pogarszanie swojego image'u.

Ja nie chce nic mówić.. ale jeśli kogoś stać na BMW750i to i bedzie go stać na usługę Internet DSL TP w cenie 303,78zł miech! Oczywiście bez limitu..

A jak ktoś jeździ Lanosem to musi mu stykać auto bez skóry i klimy oraz net z limitem za prawię połowę tej ceny 149zł.

Taka prawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...