Skocz do zawartości
Włodi

Skąd popularność geForce2 MX 400?

Rekomendowane odpowiedzi

He,he widze ze parada wspomnień.to moze i ja sie dołącze. jesli chodzi o 2MX to miałem ich z 15 lekko licząc. Prolinka tez miałem z pamięciami 4.5ns 200/183 i fajnego Creativa na DDrkach bez żadnego chłodzenia. goły czip!!! miał ktoś taką?? Zreszta jak zaczałem pracować w branży to grafy sie wymieniało jak rękawiczki, dzisiaj mi sie już nie chce co chwile grzebać ale mam już chrapke na 6800Gt. Pamiętam,że w listopadzie 2002 miałem już 9700Pro i P4 2.4Ghz na płycie 845PE Max2 MSI i 512DDR 333mhz to większośc wokoło mnie nie widziała takiego sprzetu na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hem a jak myślisz oczywiście super extra hiper mortal kombat LoW :):) wszystko co bylo w advencet options powyłanczane, ale jak ktoś chce moge na jakimś serwerku kilka screenów z GF 2 mx zamieścić :)

Zamieść te screeny jak możesz bo jestem ciekaw jak sie to prezentuje :P Jak możesz to powłączaj wszystkie detale na max i zrób jednego skrina na takich ustawieniach (najleiej z ilością fps - pośmiejemy się troche) :P.

 

 

 

Pamięta sie te czasy, i sie zatstanawiałem kiedy będą i jak będą wyglądały gierki co bedą wstanie przyciac tą karte :]

Tak, jak wyszedł NOLF2 byłem pewnien że to już szczyt możliwości tej karty i że żadna gra o lepszej grafie na niej nie pujdzie. A tu zaskoczenie: Unreal2, UT2003/2004, NFSU, Colin3/4...jeszcze mógłbym wymieniać.

 

Teraz z kolei myślałem że FarCry to już jest definitywny koniec tej karty, ale jak się okazuje jeszcze się wydobył z niej jakiś magiczny zapas mocy na Dooma ;) 8O 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść te screeny jak możesz bo jestem ciekaw jak sie to prezentuje Jak możesz to powłączaj wszystkie detale na max i zrób jednego skrina na takich ustawieniach (najleiej z ilością fps - pośmiejemy się troche) .

Hmm, ale fraps nie pokazuje chyba poniżej 1fps? :lol:

Trzebaby użyć jakiegoś innego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść te screeny jak możesz bo jestem ciekaw jak sie to prezentuje Jak możesz to powłączaj wszystkie detale na max i zrób jednego skrina na takich ustawieniach (najleiej z ilością fps - pośmiejemy się troche) .

Hmm, ale fraps nie pokazuje chyba poniżej 1fps? :lol:

Trzebaby użyć jakiegoś innego programu.

A zna ktoś jakiś program który ukaże nam 0,0000001 FPS? :lol:

To trzeba sprubować! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to śmiejmy się :!: Colin 4.0 textures low, UT2004 all Normal

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

aha chiałem tyko przypomnieć że to przeciesz shit 64bit na kartach 128bit z pamięcią DDR a nie SDR gry chodzą znacznie lepiej :!:

 

 

 

 

 

 

wiem czasem przesadzam :D sorka modemowcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zależy jak to ujmujesz....

Jeżeli chodzi Ci o slaj show na DOOMIE to hmm... ciekawie...

Dokładnie to mi chodziło o samo uruchomienie. Czyli że cudem jest że taka gra na takiej karcie się URUCHAMIA.

 

 

 

Hmm, ale fraps nie pokazuje chyba poniżej 1fps?  

Trzebaby użyć jakiegoś innego programu.

Do tego trzeba mieć dużą wprawę żeby akurat uderzyć w klawisz od skrinszotów w momencie jak wskakuje klatka :D Ale jedno jest dobre - można sobie z taki skrinszotów z detalami na full robić ładne tapetki ;) Można jeszcze na dodatek włączyć anizo x2 i antyaliasin x4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zdecydowanie lepiej przypadł GF DDR (moja pierwsza grafa 3d)

A potem jak on umarł:( kupilem od kumpla za 70zl w styczniu03 GF2mx400 64bit i nie bylo ciekawie chociaz po o/c gralem colina3 i nfs underground.

 

A polularonsc 2mx wynika z jednego powodu brak kasy u wiekszosci ludzi no i czasami brak wiedzy na temat tego co jest wydajne a co do [gluteus maximus](kupowanie w marketach)

 

 

Ps. Jesli ktos chce zobaczyc jak sie przycinają simsy w 640x480 to odpalcie je na S3 virge 2mb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie ludzie smiejecie z GF2MX ? Gdzies ktos zapodawał screeny z rivy2 :) ofcourse 10 fps, a grafa to tak jakby podniesc gamme na maxa ;) BTW tez swego czasu miałem ta kartke i pamietam ze wszystkie gierki mie smigały na full detal :> Niestety nie długo to trwało ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX400 miał bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, płaciło się za niego 1/3 - 1/2 ceny 2TI, a wydajność była na przyzwoitym poziomie, na pewno stosunek lepszy niż przy 4MX do pełnego 4TI.

Tak jest. Były czasy, że gf2mx kosztował 600zł, a GTS ponad 1000. W tamtych czasach gry jeszcze często hamował procesor, a duże monitory stanowiły rzadkość. W efekcie różnica wydajności między gf2mx400 a gf2GTS nie była duża. Dla przeciętnego gracza mx400 był świetnym wyborem. Dopiero później zrobili z niego "hipermarketową" grafikę i pojawiły się wersje MX400 64-bit SDR (naciąganie na nazwę).

 

P.S. Grałem w alphe D3 na Prolinkowskim 200/166 128-bit. Rozdziałka niska, cienie off, ale straszyło nieprzeciętnie. I było grywalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh.... do dziś pamietam moment w którym wszedłem do sklepu z 450 złociszami w kieszeni i ujrzałem tą piękną, przepiękna kartę... tak to byla ELSA GLADIAC 512 64MB TV-OUT. Służyła mi dzielnie przez 3 lata, nigdy jej nie podkręcałem ...aż się łezka w oku kręci.

Dobra, dobra, sentymenty na bok bo to nie brazylijski wyciskacz łez, jak dla mnie temat trochę bez sensu no ale skoro juz się pojawił... Karta w swoim czasie nie do pobicia w relacji cena/wydajność, nigdy wsześniej i nigdy później żadna karta nie osiągnełą tak dobrek współczynnika wydajności w stosunku do ceny. Za 370zł (ja dałem 450zł bo to ELSA) można było dostac kartę która w pełni korzystała z możliwości ówczesnych gier ...cóż to było za uczucie odpalić najnowszą gierkę na 1024x768 przy włączonych WSZYSTKICH "bajerach". Jak widać zresztą ta karta służy niektórym do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dość niedługo mojego MX'a, bo od ok 2003r. Ale wszystko to dlatego że potrzebowałem T&L. ale Przyśpieszenie po rivce M64(szajs jakich mało) był i tak kolosalny. I tak nigdy nie myślałem że ta karta bedzie mogła obsłużyć np. NFSU, który u mnie działa lajtowo na 1024x768 detale medium bez skoków. Karta jak na swój wiek nadal oferuje niezbędne minimum do gier, ale i tak to już długo nie potrwa :( . zapomniałem dopisać że po rivie pierwsze co to miałem gfa 4 MX 440SE, ale działało gorzej niż ten 2MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dość niedługo mojego MX'a, bo od ok 2003r. Ale wszystko to dlatego że potrzebowałem T&L. ale Przyśpieszenie po rivce M64(szajs jakich mało) był i tak kolosalny.

Nie mów tak brzydko o Rivce. M64 nie był super szybki, fakt, ale to bardzo stara karta. W sumie poprzednik MX400. Tylko twoja wina, że trzymałeś ją tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co poradze, długo rive miałem, nawet najgorszych wspomnien po niej nie mam, To na niej pierwszy raz przeszedłem GTA III, a do niej duron 700, 196 MB ram, Płyta ASKA, dysk 4,3GB, na tym sie jeszcze wtedy tłukłem. Teraz znów kupiłem Rivke ale tak do zabawy. Jest wolniejsza o około 4~5 raza od MX'a :D ale jej lepiej do nowszej generacji nie porównywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 nie było MX'ów z pamięciami 128bit DDR (albo 64bit DDR/SDR albo 128bit SDR). BTW. zapodaj screeny z np. Splinter Cell Pandora Tomorow, Thief 3, Colin 2005, ect. :wink:

Tak pozatym też miałem MX200 i była to dobra karta (mimo nawet 64bit) sporo gier przeszedłem na niej a i teraz pewnie w coś można by pograć, ale brak PS wymusza zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ja wciąż używam GF2MX400 na SDkach i jakoś sie pogrywa, co prawda takich rzeczy jak Doom3 nawet nie zbliżam do kompa ale gra się i tak dość przyjemnie w takie nfsu czy morrowinda, a i do niego mam durexa 1,0 i 256ddr 233Mhz :D więc komp raczej de bezt`owy nie jest ale sie żyje nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ja wciąż używam GF2MX400 na SDkach i jakoś sie pogrywa, co prawda takich rzeczy jak Doom3 nawet nie zbliżam do kompa ale gra się i tak dość przyjemnie w takie nfsu czy morrowinda, a i do niego mam durexa 1,0 i 256ddr 233Mhz :D więc komp raczej  de bezt`owy nie jest ale sie żyje nie ?

Dlaczego do dooma się nie zbliżasz? :twisted:

 

Ja sobie pykam na 640x480, medium , z wyłączoną opcją"specular map" i chodzi momentami aż za dobrze :D Aż mnie kusi żeby dać na high :P

 

Obejrzyjcie sobie skriny + 3 filmiki robione na moim MX-ie na full detalach z powłączanymi wszystkimi bajerami oprócz anizo i antyaliasing.

 

http://members.lycos.co.uk/wlodist/tweak/DoomIII.rar

 

Miłego oglądania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wołodi możesz mi powiedziec jak się ściąga rzeczy z tego servera bo ja niemam ochoty oglądac jakiś innych stron które są underconstruction i których obejżeć nie można po to żeby się dowiedzieć iż ściągnąć pliku nie moge !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wołodi możesz mi powiedziec jak się ściąga rzeczy z tego servera bo ja niemam ochoty oglądac jakiś innych stron które są underconstruction i których obejżeć nie można po to żeby się dowiedzieć iż ściągnąć pliku nie moge !

Hmm, u mnie działa bezproblemowo ten link... :? :? :?

 

UPADTE:

Spróbuj teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos czepia sie gf2mx to znaczy ze z komputerami ma do czynienia co najwyzej od 2 lat. Pamietam jak ta karta kosztowala 800 zeta i byla marzeniem kazdego gracza. ja swoja kupilem w 2001 (gf2 mx 128-bit jeszcze bez numerka x00) za cos ok 300zl. i wtedy to byla naprawde dobra karta. przepasc miedzy nia a mocna wykrecona tnt2m64 (@170mhz) byla KOLOSALNA. nawet dzisiaj niezle sobie radzi razem z durniem 1Ghz. taki painkiller chodzi az za szybko w 1024x768.... warcraft tez pomyka 40fps w tej rozdzialce. nawet morrowind dziala plynnie. warunek jest jeden - nie wlaczac AA ani 32-bitowego koloru. nawet gdy sie ma wersje 128-bit. te karty nie posiadaja HyperZ ani LMA wiec przepustowosc pamieci strzsznie je muli. poza tym wylacznie sobie 24bitowy z-bufor- roznica w obrazie niewielka a kilka klateczek wiecej. A poza tym: 2 lata temu kupilem r9000 i byla to swietna karta jak na cene 400zl (128bit), rywalizujaca z gf3ti200. a dzisiaj ktos powie ze r9000 to lipa i ze maja 64bit..... i ze takie karty to sie montuje w hipermarketach. tylko pokazcie mi gre (oprocz d3) ktora (co prawda na athlonie@2300) jest w stanie zamulic ta karte w 1024x768? bo farcry chodzi ok nawet z teksturami i shaderami na high.... morrowind ktory mial byc taki wymagajacy z detalami na full nawet w miescie nie spada ponizej 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny sentyment do starych kompów. Oto lista moich maszynek:

1989-1990 Atari, już nie pamiętam dokładnej nazwy gdyż miałem wtedy około 7 lat, lecz był on na kasety.

1990-1992 Amiga 500 i pamiętne gierki (Monkey Island 1,2, Stell Empire,

Gobllins 1,2, Moonstone) które na dobre mnie rozkręciły. :D

1992-1994 PC 486DX 8MB ramu 500mb hdd i jakaś karta SVGA. Tu się zaczeła

zaDOOMa 1 i 2. Potem grałem w Strike Commandera, X-wing, Tie fighter,

z takich znaczących gierek to jeszcze były Ecstatica, System Shock i Ultima 8 Pagan.

Potem była długa przerwa. 1999-2002 P2 400 128mb 64mhz Riva tnt2 m64 32mb, 10gb hdd, sound blaster pci 128. Gierek tu już nie muszę przypominać bo wszyscy tutaj na pewno znają ten okres. :wink:

2002-2004 Amd Duron 1000mhz 512mb 133mhz K7S5A GF 2 MX 400 (mam ogromny sentyment do tej karty gdyż nie odmawiała posłuszeństwa gdy grałem w Unreala 2 na full ustawieniach 1280 na 1024, owszem było tylko 15-20 fps ale zawsze) :D W 2003 dołożyłem do tego konfigu Ati radeona 9100 128mb Atlantisa. Od marca 2004 cieszę się obecnym kompem. :D Poprzedniego kompa jeszcze posiadam wraz z radeonem i GF MX 400 (karta wymiata).

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2 MX to super karta, ja na niej grałem we wszystkie nowe gry, tylko oprócz doom 3 - cieło się za bardzo. Ale tak jest ok. :!:

Nie świruj że na niej sie DOOM 3 URUCHAMIA 8O 8O 8O :D Bo chyba padne jak ktoś to jeszcze potwierdzi 8O

 

Podsumowując - uruchamianie gier na tej karcie na rozdzielczości wyższej niż 800x600 nie ma sensu.

Jasne, że sie uruchamia ! :)

Na Durniu 850 i 256 ram :)

Od 0 do 5 FPS-ów !! ;] (Wszystko na ultra-high-super low :))

 

Pozatym 3 lata temu była to jedna z najlepszych kart na rynku...

 

Można ją porównać do Radka 9800 SE, wersja GT to już 9800 PRO ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...