Skocz do zawartości
Włodi

Skąd popularność geForce2 MX 400?

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba nie ten topic ale...lista moich maszynek:

1991 - C64 :)

potem amiga 500, 600 (na 1200 nie bylo mnie stac :( )

w miedzyczasie XT, AT286, 386DX/40 z FPU,

pamiec 4MB kosztowala ponad 4mln zl.... a dysk 850MB to byl chyba najwiekszy z dostepnych.

a potem byly AMD 5x86/133, K5-133,P166,P200MMX,Celeron 300@450 (jeszcze mam ta plyte+192MB ramu), duron 1ghz i teraz athlon xp@2,33.

a co do kart graficznych to:

trident->s3trio64->s3virge->helios3d voodoo->creative banshee->tnt2m64->geforce2mx->r9000....

 

ale to na pewno nie ten topic!

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gralem na duronie 1Ghz i r9000 64MB 128bit. w 1024 grac sie nie dalo. dopoki nie zainstalowalem catalystow 4.2 - te sterowniki daly duzy przyrost wydajnosci dla kart klasy DX8 i to sie naprawde odczuwa. Do tej pory ich uzywam. sprawdzalem nowe wersje sterow az do 4.8 i ... nadal zostaje przy 4.2 . po zainstalowaniu cat 4.2 nfsu chodzilo naprawde dobrze. a co do gf2mx to nie sprawdzalem ale raczej powinny byc problemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gralem na duronie 1Ghz i r9000 64MB 128bit. w 1024 grac sie nie dalo. dopoki nie zainstalowalem catalystow 4.2 - te sterowniki daly duzy przyrost wydajnosci dla kart klasy DX8 i to sie naprawde odczuwa. Do tej pory ich uzywam. sprawdzalem nowe wersje sterow az do 4.8 i ... nadal zostaje przy 4.2 . po zainstalowaniu cat 4.2 nfsu chodzilo naprawde dobrze. a co do gf2mx to nie sprawdzalem ale raczej powinny byc problemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie czytam i widze ze ludzie graja w nfs u w 1024 na gf2 mx 400 a ja mam radeona 9200 64mb 128bit i tnie mi sie w 1024 :/ dlaczego tak jest?

reszta sprzetu P3 733,256ram,abit bx-133.

pzdr

MX ma tylko dx7 a r9200 juz dx8 więc jest więcej efektów do wswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z GF2MX byłem zadowolony dopóki nie pojawił sie FarCry i DOOM3 bo poprzednie gierki może nie chodziły w maxymalnych detalach i rozdzielczościach ale dało sie grać

Czemu, akurat FarCry działa na mojej konfiguracji płynnie w 1024x768 32bit, medium detale... i działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z GF2MX byłem zadowolony dopóki nie pojawił sie FarCry i DOOM3 bo poprzednie gierki może nie chodziły w maxymalnych detalach i rozdzielczościach ale dało sie grać

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w dooma da się grać. I to wcale nie na ultra hiper low. Wystarczy na medium, 800x600, i wyłączyć antyaliasing oraz opcję sprecular maps. Zresztą możesz sobie zobaczyć jak na tej karcie wygląda ta gra. Kilka postów wyżej zamieściłem link z którego można sobie ściągnąć filmiki oraz screeny. A co do far cry-a to z nim już troche gożej bo ma skopany kod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCry u mnie na zewnątrz budynków tnie ostro szczególnie jak sie pojawią kolesie :( a co do DOOM3 no moze da sie grać ale przycinki tez sie zdazaja nawet na low

myśle nad zmianą na radka HIS 9550 bo cena nie jest wysoka a z tego co czytałem na forum smiga sałkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kiedyś była to świetna karta. Ja posiadam GF 2 MX 440 (tzw. pełnego MX-a) z TV-out i jestem z niej zadowolony, ostatnio sciagnołem z niej radiator z wentylatorkiem, zdrapałem paste i nałożyłem nową (z opiłkami srebra) w grze Tactical Ops wyciągam 90 klatek :) co jest wynikiem nie lada bo kumpel na GF 4 400 wyciaga 70 hehehe.

A za karte kiedyś dałem ponad 500zł co to była kupa kasy :). Teraz powolutku przymierzam sie do kupna R9600Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mnie rowniez kreci sie lezka w oku jak sobie przypomne ta karte , poniewaz mialem ja najdluzej ze wszytkich uzytkowanych przeze mnie kart graficznych (wczesniej: i740, Riva 128 ZX, Riva TNT M64) co mysle, ze wystawia tej karcie jak najlepsza rekomendacje, poniewaz bronila sie ona dzielnie i przez kilka lat pogrywalem swobodnie na niej w rozne tytuly. Kupilem ja za 435 zl i bylo to w kilka miesiecy po ukazaniu sie tego modelu. Wtedy jeszcze nie bylo podzialow na 200 i 400, a przez caly swoj zywot karta chodzila 200/205 (rdzen/pamiec). Dzis ciezko mi znalezc odpowiednika wydajnosciowego z poziomu low-end, ktory moglby sie rownac z ta karta (oczywiscie analogicznie z czasow, gdy moglem ja porownac w kategorii cena/wydajnosc z wersja GTS lub swiezo wschodzaca karta GeForce 3). W dniu, gdy wymienilem mojego M64 na ten model uswiadczylem ogromnego skoku wydajnosciowo-jakosciowego i nie przychodza mi w tej chwili do glowy tytuly gier, w ktore nie moglem komfortowo grac. Czesc jej pamieci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że odkopałem ten temat specjalnie, a nie przypadkowo. W związku z tym, że mój radeon zaniemógł (chwilowo, albo i nie :angry: ) w trybie 3d postanowiłem wyciągnąć z drugiego kompa gf 2 mx 400, którego używałem zanim nabyłem r9100. Moja obecna karta zaczęła świrować mniej więcej gdy byłem w połowie far cry. Tak z ciekawości chciałem zobaczyć, czy da się uruchomić far cry na tej staruszce. Wyniki bardzo mnie zaskoczyły:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oczywiście grafika wygląda lipnie, ale liczy się fakt, że chodzi i to bardzo płynnie przy ustawieniach 600x800, wszystko na low. Tak sobie pomyślałem ciekawe jak będzie chodziła ta karta w grach, które przeszedłem na radeonie. Wyniki były tak zaskakujące, że poświęciłem na testy cały dzień. :) Oto rezultaty z krótkim komentarzem.

SWAT 4 demo:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać gra zachowuje się nadspodziewanie dobrze. Spadek fps poniżej 25 występuje bardzo rzadko. Gra przy ustawieniach 600x800 wszystkie dostępne opcje ustawione na medium (choć pewnie nie wszystkie są obsługiwane przez kartę na tym poziomie).

NFSU2:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gra w rozdzielczości 600x800, ustawienia na medium (suwak w ustawieniach dokładnie na środku skali). Jak widać gra chodzi przyzwoicie. Nie wiem dlaczego ale u mnie (na radeonie też) występują te piksele na asfalcie. Przeważnie fps oscyluje wokół 30 i jest bardzo stabilny. Tylko czasami zbliża się do granicy płynności - 24 fps. Po zmniejszeniu poziomu detali o jeden stopień gra bardzo wyraźnie przyspiesza - fps praktycznie nie spada poniżej 30, a najbardziej widocznym brakiem jest to, że nie ma deszczu i odbić na drodze. Nie dziwię się w sumie, że ta gra komuś chodzi na tnt. Niskie ustawienia mają jeszcze tą zaletę, że grafika nie jest tak "oczojebna". :)

Doom 3 :) :

Tak sobie pomyślałem, że to niemożliwe, ale co tam...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ustawienia oczywiście najniższe - 640x480, low, wyłączone wszystkie opcje w menu zaawansowanym grafiki. Timedemo zakończyło się wynikiem 15,7 fps... Co ciekawsze po oc karty do poziomu 245/210 benchmark pokazał 19,8 fps. W tej samej rozdzielczości, na low, ale bez wyłączania opcji w menu advanced miałem na radeonie ok. 21 fps (fakt, że włączenie cieni moćno spowalnia, ale jednak...). Na podkręconej karcie gra się podobnie jak na radeonie, czasem tylko ostrzej tnie, kiedy musi wyświetlić jakiś bardziej skomplikowany efekt.

Moto GP 2:

Nieco starsza gierka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rozdzielczość 600x800, ustawienia grafiki na high. :) Chodzi bardzo ładnie i tylko w niektórych momentach spada do ok 24 fps.

Splinter cell:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rozdzielczość 640x480 i ustawienia na low. W zamkniętych pomieszczeniach bez większych problemów, za to na otwartej przestrzeni fps spada do 20 lub nawet mniej. Podkręcenie karty sprawia, że gra jest w zasadzie płynna. Na radeonie grałem w 600x800 i ustawieniach na low z podobnym skutkiem jak na podkręconym gf.

Call of duty:

Dołączona grafika

Ustawienia 600x800 16 bit, jakość medium (normal). Komentarz jest właściwie zbędny - gra śmiga aż miło prowokując do zwiększenia ustawień graficznych. Fps w okolicach 40 i więcej. Fani fpp tego typu będą usatysfakcjonowani.

Hitman Contracts:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nieco już starsza gra - ustawienia w większości low, niektóre pozostawiłem na medium, oczywiście 600x800. Przez znakomitą większość czasu fps wynosi 25-35, ale czasem z dość niezrozumiałych względów spada do 18-20, mimo, że obszar nie jest rozległy i nie widać za bardzo jakichś dodatkowych efektów - tak jak np. na pierwszym screenie. Podkręcenie karty w zasadzie rozwiązuje problem płynności.

Dziwne wyjątki :)

Zauważyłem, że tej karcie duży problem sprawia wyświetlanie dymu - np. we freedom fighters na niskich ustawieniach, gdzie w zasadzie nie ma spadków poniżej 30 fps może się zdarzyć coś takiego:

Dołączona grafika

Zagadką pozostaje też dla mnie mafia, która co by nie robić chodzi beznadziejnie zarówno na gf jak i na radeonie. Oc przynosi jedynie znikomą poprawę sytuacji.

 

Teraz trochę refleksji, bo o to głównie chodzi.

Jestem, jakby to powiedzieć, lowendowcem :) co widać po konfigu. Zawsze kupuję sprzęt z najniższej półki. Za kartę graficzną płacę zawsze ok. 350 zł (vanta->gf 2 mx 400 -> r9100) i zmieniam ją co ok 2 lata. Radeona kupiłem jakieś 1,5 roku temu i dochodzę do wniosku, że to chyba był błąd, skoro nawet teraz da się grać na gf. Oczywiście w niektórych grach radeon demonstruje swoją przewagę jakościową (największa przepaść to chyba far cry), tudzież bardziej zaawansowane efekty nie spowalniają go tak bardzo, ale z drugiej strony jego przewaga w niektórych grach jest nie wiadomo czemu (przynajmniej mnie) niewielka - np. splinter cell, call of duty i sporo innych. I właśnie tak sobie myślę czy dobrze na tym wyszedłem wydając 320 zł na kartę która w zasadzie tylko w momencie zakupu pozwalała na w miarę komfortowe granie? Do tego dochodzi dobra podkręcalność mojego gf dająca mu przyrosty wydajności w grach rzędu 20-25% i praktycznie zerowe oc radeona, ale to kwestia szczęścia. Po co takie długie wywody? Po to, żeby niektórzy zastanowili się przed zmianą grafy, czy na pewno tego potrzebują, czy różnica będzie warta zapłaconych pieniędzy. Poza tym już nigdy nie będę się śmiał jak ktoś powie, że na kijowej grafie chodzą mu niby wymagające gry. Wcześniej zachodziłem w głowę jak mój kumpel może pykać w większość gier, które u mnie cienko chodzą na celeronie 1,7 i właśnie gf 2 mx. To inna sprawa, że to co zobaczy na ekranie to czasami zupełnie co innego niż na nowszej i lepszej karcie, ale najważniejsze - grać można!

Teraz w zasadzie jedyną przeszkodą w dalszym użytkowaniu takiej karty jest brak sprzętowej obsługi Dx8, ale za to ile radości sprawia jej podkręcanie i gra we wcale nienajstarsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej nachodzi mnie ochota na zrobienie vmoda na pamięci, bo to winbondy :D i prawie wcale się nie grzeją na tych 210MHz, tylko że ta karta to mint, :D więc chyba nie znajdę odpowiednich schematów. Zresztą trochę mi jej szkoda, bo jak ją spalę, to będę musiał coś innego kupić bratu. Zwłaszcza po dzisiejszym przeboju...

Mama chciała, żebym puścił jej Bridget Jones na tv u brata. Ponieważ z tamtego kompa wyciągnąłem tego gf, co teraz jest u mnie, to włożyłem tam rive, którą ktoś dał mi do sprawdzenia (u mnie chodziła, więc chyba była sprawna :)). Podłączyłem więc tv przez chinch, ale jak przestawiałem w sterownikach wyjście na tv to nie chciało przełączyć. Zacząłem ruszać chinchem w karcie i stwierdziłem, że coś za luźno siedzi. Poruszałem jeszcze trochę, po czym lekko pieprznął mnie prąd, usłyszałem charakterystyczny strzał i poczułem swąd spalenizny. Wyjąłem kartę z kompa i okazało się, że eksplodował ten układ odpowiedzialny za tv-out, ale za to jak... W układziku jest niemal idealnie kwadratowa dziura, a rdzeń (tak chyba można to nazwać) znalazłem na dole obudowy. Jak tylko będę miał możliwość, to zrobię zdjęcia, bo czegoś takiego jeszcze nie widziałem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupiłem w hipermarkecie i włozyli mi MX200. Naszczęście sie go pozbyłem !!!!!!!

 

Złoty. Co do Pikesli w NFS:U2 to też je miałem na takich ustawieniach. Zmieniłem wszystko na MAX i róznicy FPS-owej nie było az tak sporej, a piksele zniknęły ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zmuszony do uzywania GF2 MX. Co prawda nie jest to wersja 400 tylko 200, ale nie jest tragicznie. Z racji posiadanej karty grywam sobie w mniej wymagajace gry ew. cos starszego. Codename Panzer w 800x600 z ustawieniami na medium chodzi calkiem plynnie. Co do innych gier, to Scarpland, z najnowszego CDA z wszystkim na LOW i 640x480 zwalnia znacznie, ale jestem wytrwaly :). Oczywiscie probowalem na tym cudzie techniki odpalic doom3 i HL2 i musze powiedziec, ze o ile doom3 starsznie zwalnial, to HL2 chodzil o wiele lepiej. Moze zarzuce paroba screenami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm... u siebie w kompie mam GF4 mx440 jest to niewiele nowsza wersja GF2 mx400... szczerze po waszych wywodach jutro wyciągnę z szafki starego mx400 i sprawdzę jaka jest różnica między nim a moim mx440... albo... zrobię MAX OC MX 400 :lol: :lol: :D :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej karcie nalezy sie po prostu szacunek. za niewielkie pieniadze ludzie niezamozni mogli pograc we wszystko - nie bylo gry ktora by sie oparla. dzis rowniez sie sprawuje dostatecznie. niestety, zepsulem swojego gf2mx 400 w bezdennie glupi sposob: czyscilem komputer, postanowilem troche zmienic predkosc obrotowa wiatraka w zasilaczu ( do dzis nie wiem, po co wyciagnalem grafe z kompa). do gniazdka byl podlaczony zasilacz 12v ( zebym mogl na biezaco widziec zmiany predkosci wiatraka ). na panelach podlogowych lezala grafa. chwila nieuwagi i kable od zasilacza upadly na karte. mialem pecha, pamiec szlag trafil, karta wyswietlala niebieskie i zolte pasy, w biosie nawet gubila linie tekstu.

przez miesiac nie moglem sobie darowac, ze stracilem TA karte.

troche sie rozpisalem... czas konczyc... gf2mx 400 to byl kiedys krol... chyba na zawsze zostanie mi sentyment do tej karty. jak chyba kazdemu, komu bylo dane jej uzywac.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... miałem robić OC tej karty, ale zapomniałem że siedzi ona w kompie matki... jedyne co mi teraz pozostaje to czekać do wakacji i później się troszkę pobawić :-)... karta była na prawdę super... miałem ( i do tej pory mam) jej dwa modele GF2MX400 64mb 128bit i GF2 MX 200/400 64mb 64bit.... jedna siedzi u matki druga u brata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem GF 2 MX 400-32MB Palita w 2001 roku :-P Karta była na owe czasy bardzo atrakcyjna-T&L, 2 potoki z 2 jednostkami teksturujacymi na każdy potok, dość szybki zegar GPU-200Mhz Mem 166Mhz. Wszystko to zadecydowało, iż stałem się posiadaczem tej karty. W tamtych czasach GF 2 MX 400 to był duży hit!!! Coś jak jakiś czas temu Radeony 9800Pro sprzedawane po niskich cenach :) Tak kształtowały się wtedy ceny kart graficznych-MSI robiło wtedy jeszcze karty dla zwykłego Kowalskiego i miało dość niskie ceny a za firmową karte trzeba było sporo więcej zapłacić (przepłacić :lol: )-patrz na Winfasta. GTS'y były wtedy jeszcze dość drogie, mało było gier wykorzystujących T&L, więc mało osób je kupowało.

 

Ceny:

 

nVidia Riva TnT2 32MB M64-175zł

nVidia Riva TnT2 32MB M64+TV Out-225zł :lol:

nVidia Riva TnT2 Pro 32MB-209zł

nVidia GeForce 256 32MB-215zł!!! :lol:

 

Prolink GeForce 2 MX 200 32MB-249zł :blink:

Prolink GeForce 2 MX 200 32MB+TV Out-289zł :blink:

Prolink GeForce 2 MX 200 64MBMB-335zł (dobrze, że nie dałem się nabrać na chwyt marketingowy i nie kupiłem tej zamiast GF 2 MX 400 32MB :-P )

Prolink GeForce 2 MX 400 32MB-335zł

Prolink GeForce 2 MX 400 32MB+TV Out-369zł

Prolink GeForce 2 MX 400 64MB-395zł

Prolink GeForce 2 MX 32MB-325zł

Prolink GeForce 2 MX 32MB+ TV In-Out-595zł

Prolink GeForce 2 GTS 32MB-560zł

Prolink GeForce 2 GTS 32MB+TV Out-599zł

Prolink GeForce 2 GTS 64MB-745zł

Winfast GeForce 2 MX 32MB-445zł

Winfast GeForce 2 MX 32MB+TV Out-485zł

Winfast GeForce 2 MX Pro 32MB-495zł

MSI GeForce 2 MX 32MB-375zł

Kyro 64MB-399zł

Hercules Kyro 2 64MB Prophet 4500-580zł

To są dane z cennika ARESTU (www.arest.pl) obowiązującego od 04-06-2001 do 11-06-2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co śmiga :lol: :D

ja mam takiego mx-a jakiego mam bo kiedyś to była najlepsza karta w sklepie :lol:

nie wiedziałem co to jest 64 bit czy 128 bit , pewnie sprzedawca tez nie :lol:

zreszta jak miałem wiedziec jak miałem 12-13 lat i nigdzie nie było napisane :plum:

podniecałem sie ze jest 64 MB pamieci :lol: :ploom:

obok w kompach rivy a ja gf 2 przykozaczyłem :D

coprawda wtedy były juz zapewne gf 3 ale w tym sklepie nie było nic lepszego niz gf 2 mx 400 :lol:

piętro wyżej sprzedawali to samo tylko drożej z oryginalnymi windowsami :D, a i wiekszosc sprzetu to był INTEL <_< kumpel tam kupił i ma gf 2 mx 400 128 bit Minta na kosciach elixira chyba 5 ns

ale dał za gorszego kompa 2 X tyle co ja :lol:

przez 1 pół roku grałem we wszystkie gry na maxa :D

grafika z Serious Sama 2 mnie krecila :) ahh co za czasy łezka sie w oku kreci , niby nie tak dawno a jednak ;)

no kiedys nie umiałem zreszta nastawic wszystkich bajerów, wiec jak nastawiłem SS 2 na maxymalnego maxa z gf 2 (jednego efektu nie obsługuje bodajze) to w 1280*1024 juz klaciło 8-18 FPS :D

ale za to jak wygladało :D

Złoty świetne screeny

ja sam dziwiłem sie ze na moim kastracie grałem w FC na 700-coś na ileś tam :lol: w high/medium/very high :blink: :blink:

mozecie wierzyc lub nie ale w tej rozdzielczosci dało sie grac nawet na wszystko very high, jak gralem na high to w otwartym terenie jedynie były spadki do 18 FPS czasami a w zamknietych pomieszczeniach to od 20 do 50 :D

KING OF LOW END, IMMORTAL LEGEND - GF 2 MX 400 ! :D :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sterowniki polecacie do geforce 2 MX 400 64mb? najnowsze odpadają więc jakie najlepiej zainstalowac?

1407160[/snapback]

 

14.41 ale nie wszytkie nowe tytuły chca na nich chodzić, natomiast grafa dostaje kopniaka, można tez sprubować 42.86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...