Skocz do zawartości
ppawlo

Z zewnÄ…trz do wewnÄ…trz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Otóż na jednym z komputerów wewnątrz sieci, na Windowsie zainstalowany jest program, do którego można podłączyć się na porcie 3000 i 3001. Inne komputery wewnątrz sieci mogą się odpowiednim klientem łączyć z tym komputerem na tych portach (pewien program biurowy).

 

Teraz chciałbym zrobić, aby można było łączyć się z zewnątrz do tego samego komputera na te same porty. Dlatego powiedzcie mi, jak mogę to zrobić. (Mam Fedorę 1 i iptables jako firewalla) Wiem, że istnieje coś takiego jak przekazywanie portów, może to pomoże, ale czy muszę przekazywać porty w dwie strony (z zewnątrz na serwer i z serwera na zewnątrz) – jak to wygląda.

 

Myślałem też aby zrobić tunelowanie połączenia. Czyli (tak mi się wydaje) podłączyć się jakimś programem do serwera w taki sposób, aby wszystkie operacje wykonywane były tak, jakby komputer był w sieci wewnętrznej. – Czy jest to możliwe??

 

 

Jak byście rozwiązali mój problem?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iptables -t nat -A PREROUTING -p PROTOKOL --dport 3000 -j DNAT --to IP_WEWN:3000

iptables -t nat -A PREROUTING -p PROTOKOL --dport 3001 -j DNAT --to IP_WEWN:3001

 

Oczywiscie nalezy to rowniez przepuscic w FORWARDzie jesli jest tam jakas "specjalna" blokada.

Teraz laczyc sie mozna z tym kompe z zewn. uzywajac zewn ip i danych portow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iptables -t nat -A PREROUTING -p PROTOKOL --dport 3000 -j DNAT --to IP_WEWN:3000

iptables -t nat -A PREROUTING -p PROTOKOL --dport 3001 -j DNAT --to IP_WEWN:3001

 

Oczywiscie nalezy to rowniez przepuscic w FORWARDzie jesli jest tam jakas "specjalna" blokada.

Teraz laczyc sie mozna z tym kompe z zewn. uzywajac zewn ip i danych portow.

 

PS. Co sie dzieje z tym forum ?! Delaye, timeouty ze glowa !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...