Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego newsa nie wynika jak będzie wyglądała gra w ten dodatek. Oddzielne serwery jak w SF? A może te same co w podstawkę tylko pojawia się armia EU? Ale UE w dekoracjach Bliskiego Wschodu? I jak masz dodatek do możesz grać jako EU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego newsa wynika tylo jedno - ni ekupie go, bo ea.downloader nie jest wg. mnie godny mojego zaufania. brak dystrybucji pudelkowej to chyba chec ograniczenia ryzyka klapy tych dodatkow. dodam, ze za 40-50 zeta bym taki dodatek w pudelku kupil. przez net mi sie najnormalniej w swiecie nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Na 512 ramu nie da sie grac sam tyle mialem i sie meczylem. Dasz wszystko na minimum i dalej nie pograsz -mapy laduja sie wieki i ciagle doczytuje cos. Na 1 gb z all na srednie ustawienia przy szybkim obracaniu mi sie scina tez;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 512 ramu nie da sie grac sam tyle mialem i sie meczylem. Dasz wszystko na minimum i dalej nie pograsz -mapy laduja sie wieki i ciagle doczytuje cos. Na 1 gb z all na srednie ustawienia przy szybkim obracaniu mi sie scina tez;/

No to mnie pocieszyles :mur: Kurde kupilem grafe to jeszce 2gb ramu trzeba :mur: Paranoja jakas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Nie no Jonathan ale my nie mowimy o plynnosci z detalami na high i aa&af ;)

U mnie na srednich idzie grac na 1 gb ramu i raczej wiecej nie potrzebuje, o ile nie zachce mi sie grac na wzyzszych.

 

Macie tak, ze gdy przed wami jest samochod jakis lub inny obiekt i sie do niego zblizacie, to nagle naklada sie na niego tekstrua? Z daleka widac pojazd ale jakby rozmazany, a jak sie blisko podchodzi to jakby przeskakuje na normalny wyglad...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam grę... Przez 10 sekund ekran co chwilę zmienia rozdzielczość ekranu, miga, jest czarny... I nic... Wraca do systemu... Wie ktoś OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, co nie wyrabia przy grze z 32 botami. Domyślnie jest jak wiadomo 16 i wtedy gra działa przyzwoicie, po modzie na 32 boty nawet jak zmniejszam rozdzielczość to czasami traci płynność. Nie pytajcie się, czemu nie gram online- mam zablokowane porty na proxy.

 

Tak więc co tak obciążają te dodatkowe boty: silnik gry nieprzystosowany, procesor dwurdzeniowy potrzebny czy karta graficzna mocniejsza mimo, że na 800x600 też nie jest dobrze?

 

Jeszcze chciałem dodać, że sam mod na duże mapy 64 nie wpływa na działanie, ale 16 botów na mapie 64 to za mało, za cicho jest.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, co nie wyrabia przy grze z 32 botami. Domyślnie jest jak wiadomo 16 i wtedy gra działa przyzwoicie, po modzie na 32 boty nawet jak zmniejszam rozdzielczość to czasami traci płynność. Nie pytajcie się, czemu nie gram online- mam zablokowane porty na proxy.

 

Tak więc co tak obciążają te dodatkowe boty: silnik gry nieprzystosowany, procesor dwurdzeniowy potrzebny czy karta graficzna mocniejsza mimo, że na 800x600 też nie jest dobrze?

 

Jeszcze chciałem dodać, że sam mod na duże mapy 64 nie wpływa na działanie, ale 16 botów na mapie 64 to za mało, za cicho jest.

Na 100% to wina procesora. To samo jest w CS:S ze wzgledu na skomplikowany silnik fizyczny gry. Do 10-12 botow nic da sie grac, ale z wieksza iloscia to juz drastycznie spadaja FPS'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No w sumie jak standardowo jest 15 botow, to mozna powiedziec ze plynniej sie gra w sieci niz z botami? No bo skoro tak obciazaja procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to wina procesora. To samo jest w CS:S ze wzgledu na skomplikowany silnik fizyczny gry. Do 10-12 botow nic da sie grac, ale z wieksza iloscia to juz drastycznie spadaja FPS'y.

Czyli cały procesor idzie na inteligencję botów i nie starcza go dla grafy, szkoda, nie będę dla jednej gry kupować dwurdzeniowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jak standardowo jest 15 botow, to mozna powiedziec ze plynniej sie gra w sieci niz z botami? No bo skoro tak obciazaja procka?

Moze i sie z tym nie zgodzisz, ale np. we wspomnianym CS:S widze sporo roznice w ilosci FPSow grajac po sieci a grajac z botami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ludzie, ta gra nie wyszła po to, by grać w nią z botami :mur:

Zresztą, jak ktoś gra z botami to pewnie nie ma zbyt czystego sumienia :P

 

 

 

Jeśli chodzi o płynność gry. Gram na kompletnym low gdyż wówczas mam najwięcej FPS'ów :twisted:

Ci który nałogowo grają wiedzą o co biega :blurp:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gry z botami polecam star wars battlefront 1 i 2 - tam boty naprawde fajnei graja, w bf2 maja drobne klopoty z inteligencja. dodatkowo sw:b2 ma zaczepisty wybor modow wbudowanych w gre a boty graja naprawde bardzo, bardzo dobrze

 

co do 32 botow w bf2 - moj sprzet - axp 2000+ na 234*9 i 9800pro: 40 botw w all-medium/low - bardzo fajnei sie gra, mozna trenowac granatnik. mam 1gb ramu i zero docinek [win2k3]

 

a co do czystego sumienia - to odstosunkuj sie dobry czlowieku od cudzego sumienia.. nie twoj interes. ok? to taka uwaga ogolna, bo stanowczo za duzo w tym watku swietych-wszystkowiedzacych, ktorzy od razu kazdego z problemem piratem nazywaja. kupiliscie pierwsza oryginalna gre i od razu czujecie sie lepsi? z oryginalami tez sa problemy, dokladnie takie same jak z piratem, zobaczycie to jak kupicie jeszcze jeden czy dwa oryginalki.

Edytowane przez -Sid-The-Rat=>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Eee ludzie nie gram na botach tylko interesuje mnie poprostu jak sie boty maja do framerate.

 

Mam problem. Np. lece sobie heli, mam 60 fps plynniutko wszystko, nagle mam zalamke w framerate - 15 fps przez okolo 3 sek. i potem znowu 60 fps ;/

Macie takie spadki dziwne?

 

Sid -----> masz tez 1 gb ramu - doczytuje ci czasem gra? Tzn czy miewasz chociaz raz na ruski rok jakas scinke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc... mam taki problem ze gdy wchodze na serwer zazwyczaj Battlenet.pl to ping mam 17 a po paru minutach nie miem z 2-5 minut ping skacze do 1000 i ponad wyskakuje komunikat "Sa Problemy z Twoim polaczeniem" i wogole sie juz nie da sie grac gdy zreconnectuje sie na serwer to to samo troche czasu pogram na super pingu tj. 10-50 a potem z nowu leci do tysiaka.

 

Porty mam poodblokowane.. nic nie sciagam... dostep do internetu mam wlaczony tylko na battlefielda 2. nie mam wirusow... i mam wylaczonego firewalla... moze musze cos adminowi powiedziec oprucz tego zeby odblokowal porty(juz to zrobil te co sa w instrukcji do BF2) moze ma jakos inaczej siec z konfigurowana... z CS:S mam to samo :/

 

Co to moze byc do cholery Prosze pomozcie mi... Dzieki z gory wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam wszystkich i prosze o pomoc... mam taki problem ze gdy wchodze na serwer zazwyczaj Battlenet.pl to ping mam 17 a po paru minutach nie miem z 2-5 minut ping skacze do 1000 i ponad wyskakuje komunikat "Sa Problemy z Twoim polaczeniem" i wogole sie juz nie da sie grac gdy zreconnectuje sie na serwer to to samo troche czasu pogram na super pingu tj. 10-50 a potem z nowu leci do tysiaka.

 

Porty mam poodblokowane.. nic nie sciagam... dostep do internetu mam wlaczony tylko na battlefielda 2. nie mam wirusow... i mam wylaczonego firewalla... moze musze cos adminowi powiedziec oprucz tego zeby odblokowal porty(juz to zrobil te co sa w instrukcji do BF2) moze ma jakos inaczej siec z konfigurowana... z CS:S mam to samo :/

 

Co to moze byc do cholery Prosze pomozcie mi... Dzieki z gory wielkie

Rozumiem że Twoim łaczem z internetem jest sieć osiedlowa. Jaka szybkość dl/ul?

Prawdopodobnie jakiś sąsiad zasysa coś i dlatego ci ping rosnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć TELIMENYNET oparta jest o dwa niezależne łącza typu DSL po 2 Mbity przepustowości, które zostały podzielone w poniższy sposób:

 

I . Pierwsze łącze: -www , -gg , -poczta , -gry

 

II . Drugie łącze: -programy typu p2p , - cała reszta ,

 

Prócz podziału na usługi wprowadzone są pewne ograniczenia na "ściąganie". Ma to na celu poprawę szybkości działania podstaw czyli www gg i poczty, i tak transfer z p2p jest zmniejszony do max 10 Mbit/s w godzinach od 7:00 do 23:30. Po 23:30 do 7:00 łącze działa z max 800Mbit/s dla każdego użytkownika. Ograniczenie transferów z www jest wyłączone po godzinie 24:00 do 7:00.

 

 

nie wiem dokladnie jakie jest Dl/Ul :D nie znam sie zabardzo... aco do tego pingu to jest tak ze wchodze na ktorykolwiek serwer i gram minute moze i ping ekstra bo na polskim jak wspomnialem to gdzies do 20. lecz po tej minucie stopniowo rosnie i tak sie zaczyna z 20>40>60>90>140>240>340>500>800>1000>1000+ gora do 1200 gdzies... jesli wyjde z serwa wejde jeszcze raz to nie ma odrazu 1200 tylko to samo co poprzednio... i o co w tym chodzi :/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jakby slabe lacze bylo to by pewnie odrazu mial laga, a nie po 5 minutach gry... ale mysle ze przesiadka na neo by tu pomogla...

 

Sid ------> Oswietlenie/cienie mam low ;) Geometria za co odpowiada? Za wyglad np. postaci tj. sa ladniejsze?

A co do tych frizow ktore sprawaiaja ze z 60 fps nagle 15 mi sie robi i dalej 60, wie ktos ocb? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) A co do tych frizow ktore sprawaiaja ze z 60 fps nagle 15 mi sie robi i dalej 60, wie ktos ocb? ;/

Za mało RAMu? Gdy latasz gra/komp musi w krótszym czasie "przemielić" więcej danych gdyż otoczenie szybciej się zmienia. Pewnie jak poruszasz się pieszo to tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Rzeczywiscie Andyn na pieszo nie ma... ale tez to sie tak dzieje gdy praktycznie tylko zwisam heli i widze jak leci na mnie inne heli to wtedy czesto mam tego friza...

I ogolnie (czy lece, czy ide) mam przycinki kurde... szczegolnie przy obracaniu... wkurza to troche, nie wiem ile ta gra ramu potrzebuje na low/medium detale... aha - gram na 1024x768, ale na 800x600 mam lekki wzrost fpsow (okolo 60-70) i tez scina.

 

EDIT:

Moze to byc wina starego dysku? Ostatnio dostal mrozem po [gluteus maximus] troche...

zainstaluej jeszcze stery z plyty od bfa moze bedzie lepiej chodzic, podobno niektorym pomaga.

 

BTW: Mialem raz smieszna sytuacje w heli - bylem tym co z dzialka i kamery nawala...

No i jeden koles lecial i ciagle darł sie do mica: wal w te heli! NO STRZELAJ!

A ja: gdzie co nic nie widze ;s

I koles ciagle sie wydzieral az do czasu jak TV wroga nas zlapalo ;]

Potem wchodze w menu, a tam 70 % widocznosci... heh jak widzicie oplaca sie miec to na 100, na forum bf.pl czesto pisza zeby zmniejszyc pole widzenia to lepiej gra chodzi ;) Ale dobrze jest miec na maxa.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid ------> Oswietlenie/cienie mam low Geometria za co odpowiada? Za wyglad np. postaci tj. sa ladniejsze?

z moich skromnych obserwacji rosnie od tego zasieg widzenia pojazdow i ludzikow

 

tak samo effects na maxa daja lepszy dym, lub dym widziany z wiekszej odgleglosci [wazne dla pilotow]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm to zobacze jak bedzie z ta geometria, rzeczywiscie denerwuje troche to, ze lece heli bardzo wysoko i na dole nic nie widac, dopiero jak zlece nizej to cos juz tam biega - thx.

 

Zainstalowalem stery z plyty od bfa i wg. mnie jest zauwazalny wzrost wydajnosci. Lepiej chodzi i jakby mniej scinek (hmm...).

I w ogole czemu temat nie jest przyklejony, jest duzo bardzije popularny od np. rozgrywek tweak (cod2).

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wg to dobrze czy zle powinienem sie zwrocic z tym do admina ?? to jeden z serwow na ktory mczesto gram na BF2 jedynie rano botylko wtey moge... http://img381.imageshack.us/my.php?image=jpg9yb.jpg Tym programem obserwowalem czy trace pakiety jednak sie na nim nie znam z byt dobrze wiec bede wdzieczny jak mi podpowiecie... czy to normalne czy moze jednak jakis komp na drodze do gry blokuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogadać o tym z Adminem , może coś poradzi chociaż nie sądze. Niestety BF2 to bardzo wymagająca gra jesli chodzi o łącze i tak jak ktoś napisał wyżej , jeśli chcesz grać to chyba należy pomyśleć o zmianie łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...