Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

Yeti:

 

1) Co z tego skoro nie każdy strzał trafia gościa? Mi to obojetne czy mi giba celownik czy mi sie samo nie trafia wlasciwie, z resztą snajperem i tak raczej nie gram bo to w moim przypadku zupełnie zbędna klasa.

2) Dzięki Bogu że nie ma wychylania się bo byśmy widzieli mnóstwo kamperow na serwach tylko wychylajacych sie, strzał i juz kogos nie ma....

3) Ja nie umiem tak wysoko skakać, no chyba że sobie założe C4. Co do tego że skakales i żaden Cie nie trafił, raz ze juz tak nie bedzie mozna skakac po patchu a dwa że Ci kolesie to musieli być konkretne lamusy jak we trzech Cie nie trafili...

4) Też uważam to za zbędną opcje, zamierzasz pół mapy poginać na kucka?

5) No jak dostajesz normalnie na wojnie, to chyba jestes w stanie sie kapnąć w którą rękę dostałes i jak Cie strzał szarpnął. Z resztą te księżyce jak sam to nazwałeś są bodajże tylko w 4 kierunkach.

 

 

Nie kupiłeś fulla - Nie wiesz co tracisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa dzięki, że się tak interesujesz moją osobą, ale byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyś (jeśli jesteś w stanie) odniósł się do pytań (pkt. 1-5).

Mam tylko jedną grę na HDD - America`s Army i trudno "przesiąść" się z niej na coś innego - właśnie ze względu na brak realizmu. Arcadówki to dla dzieci w przedszkolu.

Na BF2 czekałem bardzo długo, ale niestety się zawiodłem - pkt. 1-5 :sad: mojej poprzedniej wypowiedzi.

Dlatego ponawiam pytanie, czy coś z pkt. 1-5 w międzyczasie (patche, mody) zostało zmienione?

 

 

EDIT: Dzięki Adasi za odp, i ustosunkowanie się do pkt. 1-5:

 

1) Co z tego skoro nie każdy strzał trafia gościa? Mi to obojetne czy mi giba celownik czy mi sie samo nie trafia wlasciwie, z resztą snajperem i tak raczej nie gram bo to w moim przypadku zupełnie zbędna klasa.

 

- no właśnie, to też zależy kto czego oczekuje od gry. Z biegiem czasu nudzi się granie w gry typu strzelanie do byle czego. A oddech ma ogromną wagę podczas strzału - jak biegniesz pół mapy, jesteś zmęczony to zapewne nie oddasz tak celnego strzału niż wówczas, gdy leżysz sobie nieruchomo przez pewien czas. Trudniej też strzelać gdy się stoi niż wówczas, gdy się leży. Właśnie chodzi o realizm, żeby powstała taka gra - która będzie bardzo realistyczna, wiernie oddawała pole walki i zachowanie żołnierzy.

 

2) Dzięki Bogu że nie ma wychylania się bo byśmy widzieli mnóstwo kamperow na serwach tylko wychylajacych sie, strzał i juz kogos nie ma....

 

- no właśnie, dla mnie jak ktoś campi - to realizuje jakąś swoją założoną teorię odnośnie misji, mapy. Tak jak w rzeczywistości - nie możesz czegoś komuś zakazać, może robić co mu się podoba.

 

3) Ja nie umiem tak wysoko skakać, no chyba że sobie założe C4. Co do tego że skakales i żaden Cie nie trafił, raz ze juz tak nie bedzie mozna skakac po patchu a dwa że Ci kolesie to musieli być konkretne lamusy jak we trzech Cie nie trafili...

 

- o to super, że to poprawili. Dzięki za info na ten temat, bo te skoki były naprawdę dziwaczne.

 

4) Też uważam to za zbędną opcje, zamierzasz pół mapy poginać na kucka?

 

- spróbuj sobie wziąć snajperkę, ukucnąć i przesuwać się wzdłuż obwarowania jednocześnie celując w przeciwnika.

Przydałyby się jeszcze 2 dodatkowe ręce do tego manewru. A wystarczyłoby takie udogodnienie jak przycisk, dzięki któremu możnaby włączyć tryb kucania "na stałę" a nie tylko podczas trzymania tego przycisku.

 

 

5) No jak dostajesz normalnie na wojnie, to chyba jestes w stanie sie kapnąć w którą rękę dostałes i jak Cie strzał szarpnął. Z resztą te księżyce jak sam to nazwałeś są bodajże tylko w 4 kierunkach.

 

- niestety nigdy nie dostałem na wojnie i nie wiem, czy wówczas żołnierz najpierw myśli o tym, skąd dostał kulkę, czy o tym, że go strasznie coś napie....a, czy też może już nie myśli. Ale jak Ty to przeżyłeś to wierzę na słowo :wink:

 

 

 

Wiem, że coś straciłem - bo nie kupiłem gry - ale z drugiej strony, jak mam grać w grę z błędami, bug`umi i niedociągnięciami - to wolę tego nei robić. Każdy stawia na coś innego w grze - ja stawiam na reazlim i dla mnie to jest najważniejsze.

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to graj sobie w swoje super fajne AA i po co nam się tu żalisz , jeden gracz w tą czy w tą nie robi mi różnicy , żal nam Ciebie strasznie i płaczemy wszyscy razem nad tym , ze BF2 nie spełnia Twoich wymagań odnośnie realizmu , ale ta gra nie ma być w 100% realistyczna , ma balansować między taktyką , skillem , realnością , a arcade i robi to idealnie. Jak chcesz 100% realizmu zgłoś się do pierwszej lepszej jednmostki wojskowej. A w BF2 nie grałeś więc się nie wypowiadaj na podstawie DEMA bo demo a full to dwie różne bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to graj sobie w swoje super fajne AA i po co nam się tu żalisz , jeden gracz w tą czy w tą nie robi mi różnicy , żal nam Ciebie strasznie i płaczemy wszyscy razem nad tym , ze BF2 nie spełnia Twoich wymagań odnośnie realizmu , ale ta gra nie ma być w 100% realistyczna , ma balansować między taktyką , skillem , realnością , a arcade i robi to idealnie. Jak chcesz 100% realizmu zgłoś się do pierwszej lepszej jednmostki wojskowej. A w BF2 nie grałeś więc się nie wypowiadaj na podstawie DEMA bo demo a full to dwie różne bajki.

 

Nie grałem w full`a dlatego pytam, aczkolwiek obserwuję, że w większości wypadków poziom konwersacji jest na poziomie przedszkolnym. Zadaję proste pytania odnośnie gry, czasami otrzymam trafne odpowiedzi, ale texty typu:

- "Człowieku to graj sobie w swoje super fajne AA i po co nam się tu żalisz"

- "żal nam Ciebie strasznie i płaczemy wszyscy razem nad tym , ze BF2 ..."

- "Myśle że powinieneś wstąpić do armi i pojechać do Iraku dla większego "real'u"

- "Jak chcesz 100% realizmu zgłoś się do pierwszej lepszej jednmostki wojskowej"

żadnej merytorycznej treści nie wnoszą do naszych rozważań. Jeśli chcesz się bawić w przepychanki słowne, to wybierz sobie innego kontr-kandydata. Jestem na to za stary a ponadto nie mam zamiaru Cię obrażać - bo niby po co?

 

Również bardzo chętnie poczytałbym o jakichś faktach, bo stwierdzenie typu:

- " A w BF2 nie grałeś więc się nie wypowiadaj na podstawie DEMA bo demo a full to dwie różne bajki"

można interpretować wielorako. Jeśli masz jakieś informacje na ten temat, fakty, argumenty odnośnie odmienności wersji końcowej nad demkiem to bardzo chętnie o tym poczytam.

 

"ale ta gra nie ma być w 100% realistyczna , ma balansować między taktyką , skillem , realnością , a arcade i robi to idealnie." - skąd masz takie cenne informacje? Masz może jakieś sekretne źródło informacje w DICE? :wink:

 

Najbardziej cenię, gdy ktoś w swoich wypowiedziach powołuje się na fakty, sprawdzone informacje. Domyślać, to się każdy może czego innego.

 

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Również bardzo chętnie poczytałbym o jakichś faktach, bo stwierdzenie typu:

- " A w BF2 nie grałeś więc się nie wypowiadaj na podstawie DEMA bo demo a full to dwie różne bajki"

można interpretować wielorako. Jeśli masz jakieś informacje na ten temat, fakty, argumenty odnośnie odmienności wersji końcowej nad demkiem to bardzo chętnie o tym poczytam.

www.google.pl jest wszystko co chciałbyś wiedzieć o BF2 jak i o demie :D - bez "przepychanek", kulturalnie i na poziomie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.google.pl jest wszystko co chciałbyś wiedzieć o BF2 jak i o demie :D - bez "przepychanek", kulturalnie i na poziomie B)

A myślisz, że temat "Battlefield 2" na forum.purepc.pl nie jest takim miejscem, gdzie to wszystko można znaleźć w powyższy sposób? :wink:

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku no poczytaj sobie readme do patchów czy coś takiego to będziesz wiedział co zmienili od czasów dema. Oczekujesz ze ktoś Ci przytoczy WSZYSTKO co się zmieniło? No bądźmy poważni ;] To jak pytanie w salonie samochodowym o liste zmian GolfaV w stosunku do I ;]

No bo w koncu salon jest miejscem gdzie możesz się czegoś dowiedzieć.

 

Stwierdzenie że arcade jest dla dzieci jest conajmniej śmieszne. Tak jest bo Ty tak myślisz? <lol> Może każdy lubi co innego? Dlatego jest śmieszny?

 

Pytasz sie czy Sztandar ma wtyki w DICE, średnio inteligętny człowiek (nie dokońca głupi :P) może dojść do takich wniosków (oczywistych) jak Sztandar....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Człowieku" by Adasi

 

- o znowu jestem człowiekiem :wink:

 

"no poczytaj sobie readme do patchów czy coś takiego to będziesz wiedział co zmienili od czasów dema. Oczekujesz ze ktoś Ci przytoczy WSZYSTKO co się zmieniło? No bądźmy poważni ;] To jak pytanie w salonie samochodowym o liste zmian GolfaV w stosunku do I ;]

No bo w koncu salon jest miejscem gdzie możesz się czegoś dowiedzieć."

 

- dla mnie, to miejsce tutaj, to jak salon w przypadku samochodów. Różnica jest taka, że sprzedający w salonie powiedziałby o wszystkich zmianach - bo mu płacą - jeśli oczywiście miałby taką wiedzę. Tutaj można liczyć tylko na dobroduszność i chęć podzielenia się wiedzą z innymi - bezinteresownie.

 

"Stwierdzenie że arcade jest dla dzieci jest conajmniej śmieszne. Tak jest bo Ty tak myślisz? <lol> Może każdy lubi co innego? Dlatego jest śmieszny?"

 

- jest to w pewnym sensie uogólnienie z mojej strony, ale odpowiedz sobie na pytanie, czy mógłbyś w dzisiejszych czasach grać w gry np. FPS wojenne a`la BF2, gdzie przeciwnik, zamiast ginąć po jednym strzale w głowe - ginąłby po dziesięciu a po jednym strzale w ciało zmnijeszałoby się mu życie o 10 punktów procentowych (100%,90%,80%, itd). Zapewne nie, a pomyśl sobie o 10 letnim kuzynie - jemu by to różnicy nie sprawiało (wnioski wyciągam na podstawie własnych doświadczeń z grami :wink: ).

 

"Pytasz sie czy Sztandar ma wtyki w DICE, średnio inteligętny człowiek (nie dokońca głupi ) może dojść do takich wniosków (oczywistych) jak Sztandar...."

 

- żeby napisać takie zdanie: "ale ta gra nie ma być w 100% realistyczna , ma balansować między taktyką , skillem , realnością , a arcade i robi to idealnie." by Sztandar to trzeba mieć jakieś informacje na temat założeń, jakie przyjęli sobie producenci gry we wczesnej fazie produkcji. Skąd Sztandar wie, że ona nie ma być w 100% realistyczna - mniema tak, bo grał w BF 2 i wie, że taka ona nie jest. A może DICE założyło sobie, że chcą wyprodukować grę w 100% realistyczną - tylko im nie wyszło :sad: Jak już pisałem prędzej domniemywać możemy wszystko.

 

Ja bardzo chciałbym, żeby wyszła gra, która będzie naprawdę świetna (realizm do bólu). Mam nadzieję, że BF 3 :rolleyes: taką będzie :wink:

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja bardzo chciałbym, żeby wyszła gra, która będzie naprawdę świetna (realizm do bólu). Mam nadzieję, że BF 3 :rolleyes: taką będzie :wink:

Ja tak samo bym chciał zobaczyć kiedyś realistyczną grę wojenną "do bólu" ale szanse że powstanie taka gra są naprawdę minimalne...no i nikt jeszcze tego nie dokonał póki co :wink: a co do BF3 to prędzej Rydzyk przesiądzie się na Poloneza niż BF3 będzie realistyczny "do bólu" hehe pozatym nie chciałbym żeby to BF3 był taki bo lubie serie BF taką jaką jest, jeśli już to BF3 mógłby wyglądać od razu jak Forgotten Hope (to jest imho idealne połączenie arcade z odrobiną realizmu dzięki czemu grywalność jest miażdżąca w porównaniu do classica...)

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie nie karmy TROLA bo widze , ze kolega wpadł tu troche zamieszania zrobić widzisz ile stron ma watek przeczytaj kilka z nich i będziesz wiedział o grze wszystko.

 

żeby napisać takie zdanie: "ale ta gra nie ma być w 100% realistyczna , ma balansować między taktyką , skillem , realnością , a arcade i robi to idealnie." by Sztandar to trzeba mieć jakieś informacje na temat założeń, jakie przyjęli sobie producenci gry we wczesnej fazie produkcji. Skąd Sztandar wie, że ona nie ma być w 100% realistyczna - mniema tak, bo grał w BF 2 i wie, że taka ona nie jest. A może DICE założyło sobie, że chcą wyprodukować grę w 100% realistyczną - tylko im nie wyszło icon_sad3.gif Jak już pisałem prędzej domniemywać możemy wszystko.

Weź się nie ośmieszaj nie będe Ci tu niczego udowadniał jakbyś znał scene i grał troche to też byś znał ludzi współodpowiedzialnych za tą gre. A Ty lepiej się nie wypowiadaj już w tym temacie jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia o grze , opinie Trola który zna gre ze "słyszenia" mam daleko w poważaniu.

 

A pytań typu co się zmieni w patchu było już na pęczki wystarczy odrobina dobrej woli i skorzystanie z szukajki albo cofniecie się o pare stron w wątku.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega Yeti chce sie tylu rzeczy dowiedzieć o Battfieldzie 2 to moze niech kolega Yeti zacznie od wejscia na oficjalna stronę BF2: http://www.ea.com/official/battlefield/battlefield2/us/ i znajdzie tam dla siebie odpowiedzi na swoje własne pytania (?), ewentualnie wejdzie kolega Yeti na polska stronę BF2: http://www.battlefield.pl i tam równiez znajdzie sporo dla siebie.

Nikt Ci tu nie bedzie wypisywać co sie zmieniło od dema bo nikt dla ciebie nie bedzie sie wysilał..a czyste lenistwo jest tu tępione wiec wysil sie choć troche..albo kup sobie oryginalną gre, zacznij od grania bez patch'y, zainstaluj sobie kazdy patch po kolei - pograj troche na kzdym z osobna i dojdz tak az do najnowszego..bedziesz wtedy wiedział "co sie zmieniło" i czy gra Ci przyniosła oczekiwaną satysfakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powinieneś wstąpić do armi i pojechać do Iraku dla większego "real'u" :))

 

Fakt kilka elementów gry wygląda śmiesznie ale nie jest to gatunek symulator! Tu ma być przedewszystkim świetna grywalność którą gra niewątpliwie posiada i jest wielkim hitem na całym świecie!

 

Qrde po cytacie mialo byc moje pytanie :-|

Ok zadam je jeszcze raz. Mistrzu w opisie masz athlona X2, jak ci sie on sprawuje w np BF2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti666:

 

Pograłem 20 minut w moda którego tu opisałeś. Po 20 minutach na karkandzie miałem ponad 100 fragów co nawet z botani nie jest takie proste - myśle że w podstawce BF2 by mi się to nie udało.

 

MOD ten urealnia on BF2, psując jednocześnie klimat tej gry. Ta realnośc to przedewszystkim dużo większy damage od różnej broni - czyli zdejmujesz kogo chcesz pistoletem z dość dużej jak na BF2 odległości, pojazdy łatwo popsuć (nawet z pistoletu).

 

Z bliskiej odległości ludka zdejmujesz jednym strzałem w głowe z pistoletu.

 

Realizm - owszem. Sens - za dużo ludzi powiedziałoby "za trudne". Pamiętaj że za BF2 stoi EA... $$$

 

Ci którym brakuje tego realizmuw BF2 wybierają AA. BF2 pozostanie pewnie taki jaki jest, choć momentami jest owszem zbyt arcadeowy, i musi zostać poprawiony (no bo w życiu rozpieprzyć czołg z APC, pomimo tego że ten pierwszy strzela równie celnie do APC co samo APC do czołgu, itp.) bo troche czasem to przeszkadza. Gry jednak tworzy się dla fun'u. I BF2 spełnia się tu znakomicie.

 

Czy społeczność AA jest tak duża jak BF2 ? Być może odpowiedź na to pytanie świadczy o tym, czego dzisiejsza młodzież (bo to chyba główny target, niekoniecznie starsze pryki) tak naprawdę potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie po kolei: :D

 

1. "Ja tak samo bym chciał zobaczyć kiedyś realistyczną grę wojenną "do bólu" ale szanse że powstanie taka gra są naprawdę minimalne...no i nikt jeszcze tego nie dokonał póki co a co do BF3 to prędzej Rydzyk przesiądzie się na Poloneza niż BF3 będzie realistyczny "do bólu" hehe pozatym nie chciałbym żeby to BF3 był taki bo lubie serie BF taką jaką jest, jeśli już to BF3 mógłby wyglądać od razu jak Forgotten Hope (to jest imho idealne połączenie arcade z odrobiną realizmu dzięki czemu grywalność jest miażdżąca w porównaniu do classica...)" by Tranquility

 

- może się kiedyś doczekamy realizmu, ale te 5 punktów, które wymieniłem odnoszą się do podstawowej fizyki gry i zapewne w FH2 też będą :sad:

 

2. "Weź się nie ośmieszaj nie będe Ci tu niczego udowadniał jakbyś znał scene i grał troche to też byś znał ludzi współodpowiedzialnych za tą gre." by sztandar

 

- przeczytałem to zdanie 5 razy i jeszcze dokładnie nie wiem, co autor tej wypowiedzi miał na myśli. :sad:

P.S. nie obraź się, ale spróbuj sam je przeczytać (dokładnie :razz: ) i zrozumieć :wink:

 

"A Ty lepiej się nie wypowiadaj już w tym temacie jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia o grze , opinie Trola który zna gre ze "słyszenia" mam daleko w poważaniu.

A pytań typu co się zmieni w patchu było już na pęczki wystarczy odrobina dobrej woli i skorzystanie z szukajki albo cofniecie się o pare stron w wątku." by sztandar

 

- ja się nie wypowiadam o tym, o czym nie mam pojęcia. Zadałem pięć pytań (5 punktów) z czego otrzymałem odpowiedź tylko na 1 - odnośnie bunny hopping, że zostało poprawione (chociaż ktoś inny pisał, że nie). Nie zadałem pytania odnośnie tego, co się zmieni w patchu, bo mnie to kompletnie nie intereseuje na ten moment. Interesowało mnie natomiast te 5 pkt., które już kiedyś przekreśliło u mnie tę grę i chciałem się dowiedzieć, czy coś zostało w tych kwestiach poprawione. Liczyłem na wsparcie forumowiczów i chęć uświadomienia niewiedzącego, ale widocznie się przeliczyłem. Zamiast tego zostałem wyzwany, zbluzgany. Aczkolwiek wiem (studiuję psychologię), że osoba, która wyżywa się na innych ma przeważnie osobiste problemy (czy to wychowanie, czy to obecne życie). Ty, oczerniając innych, tak naprawdę szkodzisz tylko sobie jeszcze bardziej (tak to działa w realu), ale to temat na inne forum. Jakbyś chciał jakieś rady to śmiało na PM.

 

3. "Skoro kolega Yeti chce sie tylu rzeczy dowiedzieć o Battfieldzie 2 to moze niech kolega Yeti zacznie od wejscia na oficjalna stronę BF2: http://www.ea.com/official/battlefield/battlefield2/us/ i znajdzie tam dla siebie odpowiedzi na swoje własne pytania (?), ewentualnie wejdzie kolega Yeti na polska stronę BF2: http://www.battlefield.pl i tam równiez znajdzie sporo dla siebie.

Nikt Ci tu nie bedzie wypisywać co sie zmieniło od dema bo nikt dla ciebie nie bedzie sie wysilał..a czyste lenistwo jest tu tępione wiec wysil sie choć troche..albo kup sobie oryginalną gre, zacznij od grania bez patch'y, zainstaluj sobie kazdy patch po kolei - pograj troche na kzdym z osobna i dojdz tak az do najnowszego..bedziesz wtedy wiedział "co sie zmieniło" i czy gra Ci przyniosła oczekiwaną satysfakcję" by Metz

 

- szkoda, że nikt się nie chce odnieść do tych 5 kwestii. Ja mogę służyć wszelakimi informacjami na temat America`s Army. Odpowiem na wszystkie pytania - bezinteresownie - i będę się cieszył jak moje rady okażą się pomocne. Jeśli ktoś sobie zada trud ułożyć pytania w sposób przejrzysty to zapewne, ani go nie będę obrażał, ani wyśmiewał.

- a wydawanie 100PLN-ów, żeby sprawdzić, czy to, co mnie nurtowało zostało zmienione to chyba nie najlepsze wyjście. Chyba, że chcesz zasponsorować :wink:

 

4. "Pograłem 20 minut w moda którego tu opisałeś. Po 20 minutach na karkandzie miałem ponad 100 fragów co nawet z botani nie jest takie proste - myśle że w podstawce BF2 by mi się to nie udało.

 

MOD ten urealnia on BF2, psując jednocześnie klimat tej gry. Ta realnośc to przedewszystkim dużo większy damage od różnej broni - czyli zdejmujesz kogo chcesz pistoletem z dość dużej jak na BF2 odległości, pojazdy łatwo popsuć (nawet z pistoletu).

 

Z bliskiej odległości ludka zdejmujesz jednym strzałem w głowe z pistoletu.

 

Realizm - owszem. Sens - za dużo ludzi powiedziałoby "za trudne". Pamiętaj że za BF2 stoi EA... $$$

 

Ci którym brakuje tego realizmuw BF2 wybierają AA. BF2 pozostanie pewnie taki jaki jest, choć momentami jest owszem zbyt arcadeowy, i musi zostać poprawiony (no bo w życiu rozpieprzyć czołg z APC, pomimo tego że ten pierwszy strzela równie celnie do APC co samo APC do czołgu, itp.) bo troche czasem to przeszkadza. Gry jednak tworzy się dla fun'u. I BF2 spełnia się tu znakomicie.

 

Czy społeczność AA jest tak duża jak BF2 ? Być może odpowiedź na to pytanie świadczy o tym, czego dzisiejsza młodzież (bo to chyba główny target, niekoniecznie starsze pryki) tak naprawdę potrzebuje." by pmp

 

- pmp, ale w "realu" jakbyś komuś strzelił w głowę (nawet z pistoletu) to zapewne osobnik ten zginąłby, czyli to raczej idzie na +. Ale jak piszesz o tych pojazdach to raczej odbieram to negatywnie - pojazd niszczysz pistoletem? hmmm... dziwne.

 

- no właśnie ta komercja :sad: Nastawiają się na masowych graczy, którzy są z niższego przedziału wiekowego i balansują z tym realizmem - jednym odpowiada, innym nie.

 

- pozostaje czekać na jakąś dobrą (realistyczną) gierkę (Armed Assault nadchodzi :) ), ale granie non stop w America`s Army też z czasem się nudzi.

 

 

 

Jakby ktoś miał ochotę, był tak miły i bezinteresownie odpowiedział na pytania:

1. czy pozycja strzelecka (stand, prone, crouch) ma wpływ na celność? (czy "trzęsie" celownikiem - mniej gdy leżymy, więcej jak kucamy a najwięcej jak stoimy)

2. czy występuje "breathe effect" - czy podczas strzału trzeba uważać na oddech, żeby celniej strzelać? (trzęsienie celownika się zatrzymuje, gdy zatrzymujemy oddech)

3. czy jest przycisk, który pozwalać używać trybu prone- kucania na stałę a nie tylko w momencie jego trzymania?

4. czy występuje tryb lean - wychylanie się zza narożników?

5. czy "księżyc", który wskazuje kierunek, z którego ktoś do nas strzela pojawia się tylko w momencie trafienia nas pociskiem? (czy może w momencie strzelania do nas - kompletnie nie pamiętam jak to było)

6. czy poprawiono "bunny hopping", czy skoki są nadal takie duże?

to będę bardzo wdzięczny. Wydaje mi się odpowiedź na te pytania, dla gracza, który dużo czasu poświęcił BF2, zajmie chwileczkę a pomoże mi niezmiernie w podjęciu decyzji odnośnie zakupu BF2. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

 

P.S. poszukam też informacji w necie na te tematy, bo niestety nie mam pewności, że ktoś mi tutaj pomoże :cry:

 

Peace & out.

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zmieniło gra się tak jak w demo. Nie kupuj tej gry bo się zawiedziesz , nie jest tak fajna jak AA.

Pozdrawiam i skoro odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania mam nadziję , że już sie nie spotkamy ani w tym watku , ani na serwerach.

Swoje pseudointeligentne wypowiedzi umieszaj sobie gdzie indziej bo zaśmiecasz wątek.

 

Mam nadzieję , ze rozwiałem wszelkie wątpliwości , a żeby nie być posądzonym o nabijanie postów to do Metza:

 

Kiedy jakiś sparing , ale taki konkretny 8x8 pierwsze składy bo musimy przed Polish Championship jeszcze przecwiczyc Mshtuura bo w sobote Wilda II <_< i głupio by było na dzień dobry oklep dostać. Może w czwartek ??

 

PS. Rzuc okiem na drabinke Clan Base szukaj nas w pierwszej 20 :razz: , więc nie wiem czy będziemy grać z jakimś SOF-em :rolleyes:

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zmieniło gra się tak jak w demo. Nie kupuj tej gry bo się zawiedziesz , nie jest tak fajna jak AA.

Pozdrawiam i skoro odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania mam nadziję , że już sie nie spotkamy ani w tym watku , ani na serwerach.

Swoje pseudointeligentne wypowiedzi umieszaj sobie gdzie indziej bo zaśmiecasz wątek.

- doceniam Twój wysiłek i jestem wdzięczny, że poświęciłeś chwilkę czasu na odpowiedź. Jesteś prawdziwym geniuszem (pochwała :wink: ), że potrafisz na 6 pytań odpowiedzieć jednym stwierdzeniem (albo to ja jestem takim geniuszem, że tak trafnie dobieram pytania :D, albo DICE są so d..y, że nie wprowadzają ulepszeń :wink: ). Czyli, podsumowując odpowiedź sztandara, zmiany o które pytałem w sześciu pytaniach dwa posty wyżej nie zostały wprowadzone :sad:

 

 

"Pozdrawiam i skoro odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania mam nadziję , że już sie nie spotkamy ani w tym watku , ani na serwerach. " by sztandar.

 

- keep your friends close and enemy closer :wink:

"Życie to gra, zwycięży ten, kto zna wszystkie tricki" by Yeti666_PL (sprawdzone w realu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pozycja z jakiej strzelasz ma znaczenie (glownie u supporta)

2. nie wystepuje taki efekt

3. musisz trzymac ten przycisk

4. nie ma takiego trybu (dzieki Bogu)

5. "ksiezyc" wskazuje z ktorej strony zostales trafiony

6. poprawiono kangurki, chociaz mnie wszystko jedno. jak lubia ginac w podskoku ich sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patch 1.2 juz jest. 81.5MB

zmiany

 

BUG FIXES & GAMEPLAY TWEAKS

- Dolphin Diving is no longer possible

- Players can no longer jump and shoot at the same time

- "Prone Spamming" is now fixed

- "Sprint exploit" is now fixed

- Helicopters now carry 8 missiles rather than 14

- TV-Guided missile now have a shorter range

- Damage decreased from M134

- Hit points on all air vehicles has been reduced

- AA missile lock has been improved

- All support kit weapons have been adjusted

- All Sniper rifles have been adjusted

- Sa80 has been adjusted

- G3A3 has been adjusted

- Reload while sprinting has been enabled

- Medic defibrillator paddles have been adjusted. They now reload while not in use.

- SCAR-L reload sound has been fixed

- Server setting to allow friendly fire to be off on mines without affecting other weapons.

- Server search filters now work properly

- Mines can no longer be destroyed with other explosives

- Bug in MP7 fire rate fixed. Ammo count increased and mag count and damage decreased

- Flash bang effect radius decreased

- Added unlocks for Sniper and AT kits

- Fixed a bug in terrain rendering with night vision, whereby terrain was still dark in dark areas.

- Fixed a bug whereby mods that are not bf2 or not xpack permutate shaders every time a level is loaded.

- Fixed a bug whereby non-xpack mods cannot use xpack shaders.

- Fixed bug in TV guided missiles of Havoc helicopter

- The LAV25 no longer shoots through penetrable materials.

- Vehicles no longer disappear when viewed from some vehicles with a HUD (e.g. Tanks).

- Performance gain found in static mesh rendering.

- Detonation radius from grenade launcher explosions has been reduced.

- Grenade launcher projectiles now have a minimum distance.

- Decreased Flashbang count from 4 to 3

- Replaced the existing Czech Flag with the correct one in the front end

 

EXPANSION OF RANKS

- Ranks have now been expanded to allow for players to rank up to General

 

NEW FEATURE

VISIBLE UAV

- The UAV that is placed by Commanders will now include a visual element. An actual UAV will appear within the

UAV detection radius and circle the area. Players will be able to shoot it down, bringing the UAV detection to a premature end.

The Commander will be able to continue placing UAVs once the timer resets, as per current design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~80 Mb zajmuje rozszeżenie z patch'a 1.12 do 1.2 natomiast pełny patch 1.2 zajmuje ~ 400Mb.

Sporo tych poprawek, zobaczymy jak to będzie wyglądać praktyce..ja jednak narazie sie powstrzymam z zainstalowaniem tego patcha, podobno chodzą słuchy ze za wcześnie został wypuszczony, czesc serwerów z których mozna było sciagać została usunieta a ludzie którzy zdarzyli zainstalować go juz mieli jakies problemy i narzekali :lol:

 

@Sztandar w czwartek nie da rady..trening i meczyk w CB :] Ale mozemy np. w środe albo piątek. A te 16 miejsce to wiesz gdzie mozecie sobie.. :-P B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patch to jest jakiś leak bo jak czytalem to kazdemu granatnik dzialal inaczej :D W ogole dziwne rzeczy sie dzialy, trzeba poczekac na oficjalne info ze strony EA zeby sie nie wpakowac w reinstalacje gry. Podobno minigun jest tak strasznie oslabiony ze teraz nie zabija tylko smyra :|

 

 

A te 16 miejsce to wiesz gdzie mozecie sobie.. :-P B)

Dobrze gada B) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...opisie masz athlona X2, jak ci sie on sprawuje w np BF2?

Trudno powiedzieć co by było gdybym miał jednordzeniowca w stosunku do samej gry/gier ale ogólenie jako cały system jest bardzo wydajny i w tle mam zawsze włączone komunikatory i program pocztowy i nigdy nie odczówam momentów przycięcia kiedy jakś wiadomość do mnie dociera. A wcześniej na Bartonie takie przycinki zdarzały się w sposób dość wyraźny i dokuczliwy w grze. No i w każdej chwili mogę się przełączyć na pulpit bez przycięcia co też czasem jest przydatne bez wychodzenia z gry.

Niestety nie umiem odnieść się wyłącznie do B2 ale wogóle sprzętowo gra się świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

patch 1.2 juz jest. 81.5MB

Niby tak ale prawdopodobnie to był kontrolowany wyciek gdyż EA kategorycznie dementuje wieści jakoby patch 1.2 został wydany (wypuszczony). Nasuwa się mysl, iż to co się pojawiło miało tylku na celu sprawdzić czy serwery dobrze konfigurowały patche i tak dalej. Oficjalny patch ma się pojawić na stronie EA o godzinie 18.00 i wówczas prawdopobnie bedzie można w pełni kożystać ze zmian które mogą w znacznym stopniu zmienić dotychczasowe techniki walki niektórych graczy :)

 

PS. Serwis www.bf2player.com już dodał odznaczenia, unlocki i nowe odznaczenia na swoje strony więc prawdopodnie EA nie kłamie z wydaniem patcha a może już nie bawem pojawi się na sklepowych półkach dodatek EF B)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='14 Lut 2006, 16:51' post='1955557']

...może już nie bawem pojawi się na sklepowych półkach dodatek EF B)

Na ich stronie piszą że tylko na ich stronie będzie dostępny - do ściągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Na ich stronie piszą że tylko na ich stronie będzie dostępny - do ściągnięcia.

Pierw będziesz musiał kupić "karte-zdrapke" jak do komórki :wink:

 

http://soc.cdpa.nsysu.edu.tw/Battlefield/C.../0207/card1.jpg

http://soc.cdpa.nsysu.edu.tw/Battlefield/C.../0207/card2.jpg

http://soc.cdpa.nsysu.edu.tw/Battlefield/C.../0207/card3.jpg

http://soc.cdpa.nsysu.edu.tw/Battlefield/C.../0207/card4.jpg

 

EDIT//

Patch 1.2 już jest oficjalnie do pobrania na stronie EA. oto link: http://www.ea.com/official/battlefield/bat...s/downloads.jsp

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam pytanko odnosnie BF2 - sorry jesli to juz bylo, ale 120 stron to troszke za duzo do przegladania jak na moj gust :) Otoz gra nie wykrywa u mnie internetu.. tzn ze dziala i moge grac na singlu, ale lobby is dead:] Mniej wiecej wiem gdzie lezy problem - jestem podlaczony do internetu (Neo) przez kompa mojego wspolokatora, i BF jakos sobie nie radzi z tym faktem (wymagane uprawnienia administratora czy inny crap). Gdy podlaczyc neo do mnie, to lobby ozywa - niestety, z jakiegos tajemniczego powodu net dziala jak shit, i w nic sie nie da grac, so to rozwiazanie nie przejdzie. Pytanie wiec brzmi: czy istnieje jakis sposob by w obecnej konfiguracji kompow uruchomic lobby BF2? Nie usmiecha mi sie mysl ze 140 zl wyrzucilem w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...