Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

A macie może założony jakiś klan albo sami jesteście członkami jakiegoś ?? Ciekawi mnie perspektywa należenia do klanu ;P Czy np. Ty Rafa werbując znajomego zaciągasz go do swojego klanu czy tylko umawiacie się na jakąś godzine i wchodzicie pograć razem ?? :)

A jeszcze jedno co z wymaganiami bo różnie o tym ludzie piszą - czy na takim lapku ( GF 7600 GO, 2 G ramu i procek C2D 2.0 ) pociągne tą gre na średnich detalach??

Z góry thx za help :)!!

Edytowane przez Kristof19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy chcesz graz w klanie tylko dla tagu czy masz tyle czasu i umiejetnosci by poszalec.

Z chlopakami z forum nie raz wbijalismy sie na serwy i gralismy razem w teamie.

 

Dla mnie bardziej sie liczy teamplay niz jakies tagi i punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu tacy co w klanach grają ale ja nie, ze względu na brak odpowiedniej ilości czasu.

Osoby które wciągam grają same ale czasami się umawiamy np w piątki i szukamy odpowiednich serwerów.

Samo należenie do klanu dla należenia to bez sensu - żeby szpanowac przedrostkiem w nicku? Trzeba poświęcac temu sporo czasu na treningi i sparingi i byc wartościowym członkiem drużyny.

Co do lapka powinno jako tako pójśc. Znajomy gra na lapku z x1600 i 1GB ramu w 1024x768 własnie na średnich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno - jeżeli bym chciał tak na poważnie pograć w BF 2 to jaki internet polecalibyście?? Ja narazie mam 512 neo ale widze że często laguje im serv szczególnie gdy dużo osób wchodzi na neo tj godz 17 -18. Moze lepiej spróbować neo 1024 ?? Jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero dopadlem w swoje lapska bf2 i od razu problem i pytanie;] problem: nie moge dodac zadnego serwera do hlsw, po prostu pojawia sie puste pole bez zadnych wlasnosci (bf2 w opcjach zaznaczone itp), a pytanie mam o patcha, jaka wersja aktualnie obowiazuje? 1.4 czy 1.41? i drugie pytanie czy gracie cos w gronie ppc czy niezbyt?;]

 

edit:

no i pojawil sie kolejny problem

 

http://img78.imageshack.us/img78/2875/bf2hh9.jpg

 

kopie mnie za to z praktycznie kazdego serwera po paru minutach grania lub od razu, ktos wie ocb?

 

edit2:

trzeba grac z plyta w napedzie bo jesli zastepujemy oryginalengo exe to tak sie dzieje :( troche niezbyt przemyslane bo plytka sie niszczy, ale coz...

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno co z wymaganiami bo różnie o tym ludzie piszą - czy na takim lapku ( GF 7600 GO, 2 G ramu i procek C2D 2.0 ) pociągne tą gre na średnich detalach??

Z góry thx za help :)!!

Ja gram na 7600go i CD 1,83 i 1GbRam i spoko na średnich detalach (bez aa) w 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym co w podpisie grafika high 1024x768 AAx2 AFx16 i widuje 60-80fps, czasami moze cos doczytac, ale tak to nigdy nie odczulem jakiegos drastycznego spadku fps

 

 

gra ktos cos w gronie ppc ?? pogralbym bo na pubach nuda :(

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

High, aax2, afx16 i 60 fps? Huhu, ja gram na med, aax2, af off i czuć na 64os servach czasem spadki przy wiekszych zadymach, moze fps jest wysoki ale gra troche rwie jakby i wg. mnie nie ma co na 1 gb ramu odpalac bf2 na high - wiem z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna zobaczyc prawdziwe fps? bo ten wbudowany licznik zawsze okolo 100fps mi pokazuje, nawet gdy widze ze sie tnie to ten nadal swoje(xxx/xx tam jest, ja biore 1 liczbe bo 2 zawsze cos okolo 15 jest, a na 15 fpsow to mi nie wyglada). Na tym co mam w podpisie + dodatkowe 2GB ramu w 1280x1024 aax4 i wszystko full troszke potrafilo sie ciac, mimo biegu lat ta gierka ma swoje wymagania. Tylko po co te cienie wlaczac wogole jak przez nie prawie nic nie widac w wazniejszych miejscach. Co do neta u mnie neo 1mb sprawuje sie ladnie, ale tylko na polskich i niemieckich serwerach, w polsce od 9ms (rekord) do 14ms srednio, niemcy to ponad 40ms, a reszta swiata to juz ok 100ms i sporo ponad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High, aax2, afx16 i 60 fps? Huhu, ja gram na med, aax2, af off i czuć na 64os servach czasem spadki przy wiekszych zadymach, moze fps jest wysoki ale gra troche rwie jakby i wg. mnie nie ma co na 1 gb ramu odpalac bf2 na high - wiem z wlasnego doswiadczenia.

w sumie nie gralem jeszcze na serwie 64 slotowym, jedynie 16 i 32 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

edit2:

trzeba grac z plyta w napedzie bo jesli zastepujemy oryginalengo exe to tak sie dzieje :( troche niezbyt przemyslane bo plytka sie niszczy, ale coz...

Sciągnij sobie mini-obraz płytki. Działa bezproblemowo ze wszystkimi patchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnio załatwiłem sobie "legalną inaczej" wersję BF2, bo chciałem zobaczyć przed zakupem jak to wygląda i jak mi działa - oczywiście nie moge grać przez sieć bo zostałem natychmiast zbanowany przez punkbustera.

I teraz mam pytanie: Czy jak odinstaluje piracką wersję, zainstaluję nową, na oryginalnym cd-keyu, to nie będę miał żadnych problemów, i automatycznie nie zbanuja mi legalnego konta?

Pytanie może lamerskie ale nie chce ryzykować wydanych 80 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wszystko będzie ok. Ale załóż nowe konto w grze, tak żeby nie było śladu kontaktów z poprzednim keyem.

Nie jest konieczne tworzenie nowego konta :P B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam pytanie: Czy jak odinstaluje piracką wersję, zainstaluję nową, na oryginalnym cd-keyu, to nie będę miał żadnych problemów, i automatycznie nie zbanuja mi legalnego konta?

nie, wiem bo sam tak zrobilem, po prostu zmienilem klucz na oryginalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie szybkie pytanko czy takie ustawienia uciągną BF2 na jakiś większych detalach ??:

1. Intel Core 2 Duo 2.00ghz

2. 2G ramu

3. 256MB NVIDIA® GeForce™ 7900 GS

To chyba najważniejsze :))

Bajery typu AA i AF mnie nie interesują chodzi mi o jak najwyższe detale do osiągnięcia :))

Jeżeli macie jakąś wiedze lub troche lepszą/gorszą konfiguracje dajcie znać jak wam BF2 chodzi :))

pozdro

 

Dodam że chodzi tutaj o model DELL Inspiron 9400

Edytowane przez Kristof19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Panowie i Panie szybkie pytanko czy takie ustawienia uciągną BF2 na jakiś większych detalach ??:

1. Intel Core 2 Duo 2.00ghz

2. 2G ramu

3. 256MB NVIDIA® GeForce™ 7900 GS

To chyba najważniejsze :))

Bajery typu AA i AF mnie nie interesują chodzi mi o jak najwyższe detale do osiągnięcia :))

Jeżeli macie jakąś wiedze lub troche lepszą/gorszą konfiguracje dajcie znać jak wam BF2 chodzi :))

pozdro

Mój konfig potrafi pociągnąć grę na full. Tyle tylko że na takiej nie gram bo strasznie "ciężko" chodzi :)

 

Ważne jest aby cienie były na full. Wtedy widać np. padający cień snajpera na ścianie budynku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Dokladnie. Cienie roxują ;>

 

O boże ale wlasnie skonczylem gre. W takim genialnym skladzie (oczywiscie mam na mysli Project Reality) to jeszcze nie grałem. Pełna komunikacja przez voipa, doskonale porozumienie, podział godny prawdziwej wojny. Coś genialnego. squad leaderem był =P= Rapture47 a cała reszta teamu też jakaś generalnie z wyższej półki. Tylko ja tam byłem polaczkiem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie szybkie pytanko czy takie ustawienia uciągną BF2 na jakiś większych detalach ??:

1. Intel Core 2 Duo 2.00ghz

2. 2G ramu

3. 256MB NVIDIA® GeForce™ 7900 GS

To chyba najważniejsze :))

Bajery typu AA i AF mnie nie interesują chodzi mi o jak najwyższe detale do osiągnięcia :))

Jeżeli macie jakąś wiedze lub troche lepszą/gorszą konfiguracje dajcie znać jak wam BF2 chodzi :))

pozdro

 

Dodam że chodzi tutaj o model DELL Inspiron 9400

AntyAliasing to właśnie większe detale !!! Przy ustawieniu x4 można powiedzieć że mamy 4x dokładniejszy obraz. Podobnie Filtrowanie Anizotropowe .... kiedy ludzie zrozumiecie że aby widzieć detale w grze to trzeba renderować z wysoką jakością bo inaczej zginą one w kwadratach ( brak AA ) lub w rozmazaniu ( brak AF ) !!!!!!!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AntyAliasing to właśnie większe detale !!! Przy ustawieniu x4 można powiedzieć że mamy 4x dokładniejszy obraz. Podobnie Filtrowanie Anizotropowe .... kiedy ludzie zrozumiecie że aby widzieć detale w grze to trzeba renderować z wysoką jakością bo inaczej zginą one w kwadratach ( brak AA ) lub w rozmazaniu ( brak AF ) !!!!!!!!! :mur:

Kyle wyluzuj :) nie wiem czy wiesz ale detale to :

drzewka, broń itp.

AA to : Tłumacząc słowo "antialiasing" na bardziej zrozumiały dla nas język można śmiało nazwać ten efekt - wygładzaniem krawędzi. Antyaliasing polega właśnie na wygładzeniu nierównych krawędzi różnych obiektów wyświetlanych na ekranie. Jak wiadomo ekran komputera wyświetla obraz w różnych rozdzielczościach - np. 1024x768 - rozdzielczość w jakiej powinna być wyświetlana ta strona. Czyli nasz ekran dzieli się na 1024 punkty (poziomo) i 768 punktów (pionowo). Znając te liczby łatwo można obliczyć, że 1024x768=786432 punktów. Konsole drugiej generacji wyświetlają obraz średnio w rozdzielczości 640x480 punktów.

 

AF : Anizo najlatwiej pokazac na grze Quake3 bo tam widac to chyba najbardziej: jak wylaczysz w sterowniku anizo to q3 wyglada tak jak powinien Razz a jak wlaczysz (wystarczy anizo x4) to wszystkie obiekty tylpu lawa i tym podobne, ktore "teoretycznie" powinny siwcic (bo lawa swieci) wysylaja czerwone swiatlo, ktore pada na sciany, fajnie to wyglada. W skrucie mozna nazwac (anizo) sledzenie promieni (nie bijcie mnie, wiem ze ray tracing to co innego ale, ekhmm ALE, w duzej ilosci gier anizo powoduje po prostu takie "sledzenie promieni" i osadzanie ich na plaszczyznach na ktore padaja, to co ze definicja anizo mowi co innego, ze jest to tylko krok naprzod po trilinearnym filtrowaniu tekstur, ktore i tak warto miec wlaczone dla lepszej jakosci obrazu w grach). Co do antyaliasingu to wgladza krawedzie i tyle (zadnych "dodatkowych" efektow).

 

Teraz będziesz wiedział o czym piszesz :]] nie musisz dziękować :))

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

W BF2 jak i kazdej innej sieciowej grze fpp na pierwszym miejscu liczy sie FPS

tak zeby nigdy nie spadal ponizej 50 klatek /s to jest cacy /

Ja pogrywam w 1280x1024 bez AA i jest zarabiscie minimum 60 fps maximum chyba z 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Kristof19

 

Chyba myślisz że AA działa na obrazie rastrowym ( rendering do 2D i AA jako postprocessing ) .... z tego co piszesz to na pewno tak myślisz więc ... uświadamiam Cię drogi kolego ;) że jesteś w ogromnym błędzie.

 

Antyaliasing np. x4 to obliczanie wynikowej wartości piksela będącego na krawędzi bryły 3D ( pomijając efekty ) z 4 sampli będących "pod" pikselem wynikowym a nie z jednego sampla ( wartości sampli są pobierane na etapie rasteryzacji jeszcze ze sceny w postaci wektorowej). Jak wiesz piksele na krawędzi brył ( te które są po renderingu ) nigdy nie są w 100% na tle ani w 100% na bryle. A bez AA dostajesz "zaokrąglone" wartości pikseli ( albo piksel "świeci bryłą" albo nie ) co daje bardzo niską precyzję ( bez AA wygląd obrazu wyrenderowanego znacznie odbiega o prawdziwego wektorowego).

Tak wygląda AA w tech multisamplingu. Przy supersamplingu można powiedzieć że cała scena jest renderowana zamiast np. do natychmiast pożądanej 1024x768 to w 2048x1536 a następnie skalowana do 1024x768.

 

AA to zwiększenie dokładności a nie włączenie "bajeru"

 

Kyle

 

W BF2 jak i kazdej innej sieciowej grze fpp na pierwszym miejscu liczy sie FPS

tak zeby nigdy nie spadal ponizej 50 klatek /s to jest cacy /

Ja pogrywam w 1280x1024 bez AA i jest zarabiscie minimum 60 fps maximum chyba z 140

To fajnie ale po co Ci 140 fps jak nic nie widzisz ( po prostu bieda dostrzec przeciwnika bez AA i/lub przy niskiej rozdz. ). Ciebie nieco ratuje dosyć wysokie 1280x1024 .... ale bez AA to i tak nie jest rewelacyjnie.

Powiem tak: więcej niż 50 fps nie bardzo trzeba i przy takiej płynności wymagany jest AA i wysoka rozdzielczosć. ( Twoje 1280x1024 + 4xAA i jest naprawdę dobrze )

 

Aha i jeszcze jedno ... pomimo tego że mam średni framerate w Battlefield 2 w okolicach 40 fps ( tylko :( ) to nie jest on wąskim gardłem w rozgrywce on-line - głównie przeszkadza ping ( przy bliskich spotkaniach ale z drugiej strony kiedy strzelam ze snajpery w kogoś biegnącego to też jest niewygodnie ;) ) w moim przypadku wynosi on często aż 60 ( zagraniczne serwery ) ... zwykle od ~30 do ~120 - czyli słabo.

Teraz będziesz wiedział o czym piszesz :]] nie musisz dziękować :))

Pozdro

Po prostu :lol: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzam się całkowicie z Kyle. Lepiej zmniejszyc ilośc drzewek i trawek w grze ale AA i FA to podstawa.

Nie wiem jak można nazwac "Bajerem" coś co bardzo zwiększa jakośc grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale do tej pory nikt nie odpowiedział na moje pytanie :

Bajery typu AA i AF mnie nie interesują chodzi mi o jak najwyższe detale do osiągnięcia icon_smile3.gif)

Jeżeli macie jakąś wiedze lub troche lepszą/gorszą konfiguracje dajcie znać jak wam BF2 chodzi icon_smile3.gif)

pozdro

 

Wy mi tu piszecie o wpływie AA i AF na jakość gry a ja przecież nie o to pytam :] wyraziłem się raczej jasno w swoim pytaniu i do tej pory jedynie [RONIN] napisał na temat a reszta albo nie przeczytała dokładnie tego co napisałem albo... sam już nie wiem co ;))

PS. Wiem co to za gra i jakie konfigi są najlepsze do gry ( przynajmniej dla mnie) chodzi mi tylko o to czy na procku 2.0 i karcie GF 7900 GS oraz 2 G ramu ta gra pojdzie na maxa bez AA i AF :) dziękuje za uwage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...