Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

OK! Bf2 kupiony, teraz tylko czekac az przyjdzie. Pogralem u kumpla (chcialem tylko sprawdzic jak bedzie u mnie chodzic) i musze powiedziec ze calkiem milo smiga i sie gra. Niektore opcje na srednio i pierwsze 10 sek tnie sie lekko, pozniej przestaje i tak do konca gry. A to tez bylo na servie gdzie ping byl ze 150 or smth... nie moge sie juz doczekac ;] Mozecie polecic jakies IP z serverem gdzie jest malo lagow na 32/64 graczy? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Bf2 kupiony, teraz tylko czekac az przyjdzie. Pogralem u kumpla (chcialem tylko sprawdzic jak bedzie u mnie chodzic) i musze powiedziec ze calkiem milo smiga i sie gra. Niektore opcje na srednio i pierwsze 10 sek tnie sie lekko, pozniej przestaje i tak do konca gry. A to tez bylo na servie gdzie ping byl ze 150 or smth... nie moge sie juz doczekac ;] Mozecie polecic jakies IP z serverem gdzie jest malo lagow na 32/64 graczy? Pozdro.

1719235[/snapback]

Ja polecam serwery niemieckie K-play.

Wpisz w wyszukiwarce serwów k-play albo EA DE K-play.

One będą ponumerowane #xx. Są oficjalnymi serwerami EA i mają status rankingowy.

Jeśli chodzi o sloty, to są servy od 16 do 64, można spokojnie takie znaleźć w sieci k-play.

Co do pingów (mając osobiście neo 128kbit) osiągam: 50-80

 

Jest też dobrze znany wszystkim graczom EA POLSKA ASTER (czy jakos tak...) ma tylko 32 sloty, ale pingi 30-40 i bezstresowo się dogadasz przez mikrofon :]

 

Gdy pogrzebierz na tym topic'u znajdziesz link'a do wyszukiwarki serwerów różnych gier (w tym BF2)

 

Zdrooffko O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot dostaje driver kill asist, wlicza sie to w teamwork. [1pkt perz zabity przeciwnik, druzyna przeciwna traci ticket]

 

w ramach tematu - ostatnio zaobserwowalem na serwerach bardzo zabawny sposob zdobywania punktow - latanie CELOWE i z pelna swiadomoscia BEZ strzelcow

 

co potrafi zrobic bombowiec wszyscy wiemy, co potrafi zrobic bombowiec ze strzelcem ludzie jeszcze chyba nie wiedza, a piloci robia wszystko zeby sie nie dowiedzieli.

strzelec w dobrze pilotowanym samolocie ma wiecej killsow niz drugi najlepszy gracz punktow w sumie. dlatego nie raz juz zostalem zabity, lub celowo rozbity, kiedy komus 'kradlem' killsy rakietami.

 

nie robcie tego, ale nie powtarzajcie tez innym, ze strzelec w samolocie to taka fajna robota :)

 

taki hint - pilot ma 5 bomb, przy odrobinie szczescia moze zrobic dwa naloty bez reloadu, strzelec ma 20 rakiet, kazda rozwala, mocniej niz bomba...

1717330[/snapback]

 

Powiem ci tak.

Ja praktycznie latam tylko samolotami (su30/su34) od kiedy gram trafilem tylko dwoch normalnych strzelcow. Nie pojmuje tego. Czy tak trudno jest kliknac prawym klawiszem odczekac chwile az sie cel namierzy i kliknac lewym??

Ostatnio latalem z jakims oslem. Zrobilem mu 4 podejscia pod AA i APC obok siebie (jakies 3/4 fragi) a ten idiota nawet jednej rakiety nie odpalil.

 

Za to przy ostatniej gierce latalem na Daqing OilFields z kolesiem jednym bombowcem i sie zmienialismy. Niezle pilotowal, niezle kosil rakietami. W pewnym momencie podlecial ze mna nad amerykanskie lotnisko i zakosilem F15. Runda potrwala 4min a ja skonczylem z best kill streak 44. Dwa bombowce w jednej druzynie to istny sajgon.

 

Ale mimo wszystko brakuje mi dobrych strzelcow. Wiekszosc kolesi ktorzy laduja sie na te stanowisko chce sobie ponabijac pts nic nie robiac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac idiotow, lub graczy niedoswiadczonych [bardzo nalegam na rozroznianie tych dwoch kategorii] problemem strzelcow sa.. piloci, oraz drzewa :)

 

piloci za szybko i za ostro schodza do nalotu, namierzanie trwa i lepiej, zeby bylo az do trafienia. pilot widzac odpalona rakiete podrywa, kiedy powinien jeszcze sekunde poczekac - sam robie ten blad i wiem jak to wkurza strzelcow

 

drzewa - namierzyc mozna cel, ktorego srodek [tam gdzie bf ten srodek widzi] przez iles sekund byl nieprzerwanie widziany. strasznie wkurzaja mnie drzewa, slupy, linki ktore na ulamek sekundy zaslaniaja ten srodek - namierzenie znika a rakieta leci w kosmos. do tego czolgista, ktory rzuci dym jest bezpieczny, to tez zrywa namierzanie.

 

mozna tez strzelac bez namierzania - ja tak robie dosc czesto, tylko trzeba miec w tym spora wprawe i pilota, ktory nie przeszkadza

 

no i ostatnia rzecz - chocby pilot byl bogiem, to lecac w bombowcu nie ma szans w walce z mysliwcem. szkoda, ze i o tym staraja sie nie pamietac i wchodza w beznadziejna walke, z ktorej praktycznie nigdy nie wychodza zywi, chyba ze pilot byl nowicjuszem, ale nawet wtedy to raczej przypadek

 

ps. mam na koncie dwa zestrzelone samoloty i kilkanascie smiglowcow - wszystko z rakiet strzelca :) jeden bh byl SZCZEGOLNIE tlusty i dostarczyl mi wiele radosci i wiecej punktw niz niektorzy przez cala runde zbieraja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja tez mam neo 128... a te pingi osiagasz po transformacji neo z 128 na 256? :D Bo juz tepsa zaczela to dosc dawno robic... A zazwyczaj na jakich gracie? Macie ulubiony jakis czy poprostu wbijacie na pierwszy lepszy gdzie maly ping?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja tez mam neo 128... a te pingi osiagasz po transformacji neo z 128 na 256? :D Bo juz tepsa zaczela to dosc dawno robic... A zazwyczaj na jakich gracie? Macie ulubiony jakis  czy poprostu wbijacie na pierwszy lepszy gdzie maly ping?

1719983[/snapback]

Mam jeszcze 128kbit. A na resztę pytań to już odpowiedziałem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha mam pytanie co do patcha 1.03. Dodaje on nowe mapy? Sztandar, napisales ze grasz na Urban a ja pierwsze o niej slysze, nie widzialem jej w spisie mapek... ej, a jak rozwalac mosty? Probwalem wszystkiego, c4 podkladalem i pod mostem i na moscie itp, gdzie dokladnie trzeba polozyc c4???? Ok moze w piatek juz bede mial bf2 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha mam pytanie co do patcha 1.03. Dodaje on nowe mapy? Sztandar, napisales ze grasz na Urban a ja pierwsze o niej slysze, nie widzialem jej w spisie mapek... ej, a jak rozwalac mosty? Probwalem wszystkiego, c4 podkladalem i pod mostem i na moscie itp, gdzie dokladnie trzeba polozyc c4???? Ok moze w piatek juz bede mial bf2 :evil:

1720381[/snapback]

Dodaje jedną. Podobno znaną jeszcze z BF1942 (BF2 jest moją pierwszą grą z tego cyklu) i z sentymentem ;) opisywaną: Wake Island 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie super jest Strike at Strakland czy jakos tak ;] Wypas. Fajny klimat ma, taki filmowy ;] I te czolgi wjezdzajace do miasta, wojsko biegnace... mniam ;) Ogolnie ta gra to taki drugi CS - bedzie slawna dluuuugo i ludzie beda w nia mlucic ciagle - niesmiertelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, macie cos takiego, ze gdy przebiegacie przez miejsce porosniete calkiem niezla trwaka to ona sie wam jakos tak doczytuje? Ja stoje sobie - widze trawe przed soba, a kawalek dalej nie, ale jak zaczne isc do przodu to ta czesc gdzie nei bylo trawy zaczyna pokazywac trawe... zasieg widzenia mam full - jaka opcje trza dac zeby tak nie bylo? Macie tez tak? Aha i na calkiem bliska odleglos nic nie widac... szaro albo cos, mysle ze to ograniczenie zeby dalej nie bylo nic widac, a moze to blad?

AHA i jeszcze jedno - czemu jak zgine i mnie medyk "Wskrzesi" to czasem mam calkiem inna klase postaci? Np. zginelem jako sniper, a wstalem z karabinem albo shotgunem... wtf? Poprawili te bledy w patchu?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA i jeszcze jedno - czemu jak zgine i mnie medyk "Wskrzesi" to czasem mam calkiem inna klase postaci? Np. zginelem jako sniper, a wstalem z karabinem albo shotgunem... wtf? Poprawili te bledy w patchu?

jesli obok siebie lezy kilka kit'ow [plecaczkow] to czasem trafi ci sie nie twoj, tylko jakis inny. czasem bywa to zbawienne, a czasem wkurza [kit snajpera a z przodu nadjezdza czolg...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znikajaca trawe? tak, bo mam dosc slaby sprzet [1gb ram, 9800pro] i przycialem troche grafike

jesli masz grafike na maksa, to mozliwe, ze tego efektu nie ma. dlatego ja nigdy nie klade sie w trawie - bo ci co maja slaby sprzet, albo ci co sami sobie tak ustawili zobacza mnie jak na dloni. lepiej polozyc sie za krzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid, slaby - tia ;]. No wlasnie tak sobie myslalem ze to widac wtedy taka postac co niby na trawie lezy. Sztandar ma dobrego kompa i tez ten efekt ma, moze adasi tez to jednak masz tylko nic nie mowisz ;p. Ja musze powiedziec ze jak ustawie sobie ustawienia wazniejsze na medium to dziala ok. Jezeli mowie ok to dziala tak, ze tnie sie jakies 10 sek na poczatku i pozniej juz nic. Ale grafa wykrceona na 400/520. BTW: gralem na 256 ramu kiedys i nie bylo zle, ale po dodadniu kolejnego 256 ramu w ogole bez porownania chodzi. 10x lepiej. Juz zbieram kaske na kolejne na 512 ;]. Aaaa co do Sniperow - mysle ze sniper MEC jest taki sobie. Po kazdym strzale wywala naboja i to troche trwa. A sniper al kaidy (;p nie wiem jak ta druga sila sie nazywa ;)) moze walnac 4 strzaly w ciagu 2 sek ;] Aaa no i sniper mec ma krzaki na sobie, a "terro" nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chociaz wiemy ze to od podzespolow nie zalezy. Skoro ty, AndyN, grasz na full detalach to chyba taki blad jest. Mogliby to w patchu wyeliminowac, wkurzajace jest troche i odpada taktyka skradania sie w trawie (a mialo byc tak pieknie :P). Ej a to moze jest tak, ze poprostu nie widzimy trawy na dana odleglosc? A co za tym idzie, to moze nie widac wroga ktory czatuje w trawie? Moglibyscie to sprawdzic? Ja fulla bede mila jutro/w poniedzialek wiec sam nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bład , podobnie jest z gorkami formuja sie na naszych oczach , ja juz sie przyzwyczailem do tego , na poczatku mnie to wqrzalo jak pograsz troche to wyda Ci sie to "normalne" po jakims czasie i przestaniesz zwracac na to uwage.

1720938[/snapback]

Dobra walnolem sie :P

pojecie: Anizotropia

To jest wyostrzanie.. textur :)

 

 

A o gorkach i o trawie to jest ciekawe bo teraz patrzylem i faktycznie jest taki efekt tylko dla mnie bynajmniej znikomy :/

 

Ja po zainstalowaniu BF2 odrazu przystapilem do optymalizacji ustawien dla aplikacji 3D we wlasciwosciach karty graficznej.

 

Przy kazdej opcji jak nei wiecie do czego sluzy jest info .

 

Warto ustawic Anizotropie na max zeby widziec np. obcy czolg na granicy widocznosci czy snipera.

 

Co do ladowania sie textur typu "trawa i krzaczki" to nie wiem jak to zlikwidowac.

 

Wazne jest zeby przy stosowaniu Anizo i innych mocno obciazajacych filtrow typu Antyaliazing TRZEBA wylaczyc :

 

Optymalizacje anizotropowa filtra mip (gdyz stosowanie jej pogarsza to co chcielismy uzyskac przez wlaczenie anizo - robi to po to zeby przyspieszyc "gre")

 

Anizotropowa optymalizacja probki - podobnie jak w/w wylaczyc.

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam juz bf oryginala :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Ide go instalowac. Aniso dawalem i dalej byl ten bug z trawa. Troche dziwne, widzisz suuuper daleko gory, domy itp ale nie widzisz trawy. Mogli by zrobic ja normlana, w koncu chyba kompa tak by to nie obciazalo.

 

EDIT: Musze patch zassac bo pingi na 1.0 sa niesamowitem nie moge serva z pigiem chocaz 200 znalezc... ok poczekam az sie sciagnie i odpale znowu. Aha, ta przegladarka serverow jest do niczego. Tnie sie jak cholera, jak przewine ekran przegladarki to sie zmula menu cale i w ogole ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...