Skocz do zawartości
Subon

Pamięci RAM a podkręcanie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam 3 kosci ramu wsadzone(razem 1 GB). Mam 2x256 DDR 266 Mhz no-name oraz 1x512 Kingston 400 Mhz kvr400x64c31/512.

I sprawa wyglada tak: Mój procek (A2200+ T-Bred B) sie ledwo kreci do 2400+(ale przy mnozniku x15!). Jezeli ustawie mnoznik 13,5 , 14x,15x to przy nich najwyzsze fsb to 134, na fsb 135 juz nie wstaje. Czy to jest wina tych no- namow? Czy proc by sie lepiej podkrecal gdybym zdjal pamieci 2x256 ddr266 no-name? Czy te no-namy blokuja tego kingstona? Ale przeciez pracowaly by z predkoscia 266, bo proc wyzej nie pozwala! Ale to jest dzwine, zeby na fsb 135 juz lapal zwieche... Chcxialbym podkrecic proca tak na 2800+ ale z 512 ramami?

 

Aha, kolejne pytanie- jak zjac ram i pozniej wlozyc, srubokret bedzie mi potrzebny?

 

Doradzcie cos, z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, kolejne pytanie- jak zjac ram i pozniej wlozyc, srubokret bedzie mi potrzebny?

Eeee... żartujesz? :P

Zaglądałes kiedyś do obudowy?

Ramy trzymają się na takich "zaczepach" wystarczy że je "odczepisz"...

Tak prosto napisałem... :wink:

 

Co do ramów - sprzedaj te 2x256mb i kup w jednej kostce 512MB 400Mhz. To własnie one ograniczają Ci OC procka. Wyłuż je i sprubój na samym 512MB... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyjmij najpierw 2x256 i podkrec. Zobaczysz na ile idza kingstony, a potem zrob tak samo najpierw z jedna kostka 256 a potem z druga. Zobaczysz co mozna wycisnac z kazdej kostki.

Ustaw tez CL2,5 dla ramu. Moze to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wyjalem te kosci 2x256 no-name i podkrecam

 

udalo mi sie dojsc do stabilnego 2050 mhz ( 185x11)

 

I co najwazniejsze pamieci poszly z 266 na 350 mhz. A przyrost w wydajnosci jest spory, widac ze nie tylko szybkosc proca sie liczy

 

Wczesniej w 3d marku 2001se mialem 12k teraz mam 13,500 pkt

W 2003 wczesniej mialem 4100 teraz mam nieco ponad 4300 pkt

 

Zostawiac, tak jest teraz, czy wkladac 2x256?

Wiec przyrost w wydajnosci jest. Tylko za cholere nie moge dojsc do 2100 ( A2600+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się subon2, że wreszcie zrobiłeś to, co radziłem Ci w tym wątku:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=933...ghlight=#933555

Długo to do Ciebie docierało, ale w końcu doszło...

Chyba nie ma po co tłumaczyć Ci, że nie osiągniesz większej szybkości proca na niezmienionym vcore, bo założyłeś już, że ma iść na 2100MHz i już! Po miesiącu może kapniesz się o co chodzi.

Ps. Sorry, ale musiałem pozwolić sobię na odrobinę ironii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się subon2, że wreszcie zrobiłeś to, co radziłem Ci w tym wątku:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=933...ghlight=#933555

Długo to do Ciebie docierało, ale w końcu doszło...

Chyba nie ma po co tłumaczyć Ci, że nie osiągniesz większej szybkości proca na niezmienionym vcore, bo założyłeś już, że ma iść na 2100MHz i już! Po miesiącu może kapniesz się o co chodzi.

Ps. Sorry, ale musiałem pozwolić sobię na odrobinę ironii.

Teraz pracuje na 2060 Mhz , napiecie 1,85V !

 

Pozdrawiam.

Edit

 

Meczylem tego proca i wydusilem z pamieci 382 mhz i proc 2020 Mhz. Czy to niezly wynik ?W 3d marku 2001se zblizam sie powoli do 14k. W 3d Marku 03 mam 4300 pkt

 

Uzbieram sobie na druga taka sama kosc i bedzie topiero jazda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje chyba druga kosc takiego samego kingstona czyli -KVR400X64C3A/512, wato kupic? Duzo sie zwiekszy wyzdajnosc? No bedzie w koncu 1gb!. I czy wloze druga ta sama kosc to proc bedzie stabilny na tych ustawieniach co teraz mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest stabilny. Ale nie wiem co bedzie jezeli druga taka dorzuce...

 

Wczesniej mialem 1 GB ramu 1x512 kingston 400 i 2x256 no name 266) ale ramy pracowaly z predkoscia 266 mhz, a teraz mam 1x512 kingston 400 i chodza z prdkoscia 382 Mhz! Teraz mam nawet wieksza wzdajnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...