Skocz do zawartości
oSc

r9700 ...i co z tego?

Rekomendowane odpowiedzi

sam nie wiem gdzie pisac, bo ten moj problem (czy raczej problemy) wystepuja i na grafice i na procku. konfiguracje mam taka jaka widac na dole i oto co sie dzieje.

z racji slabego wyniku w 3dmarku2k1 (prawie 12000) postanowilem podkrecic troche procesor i z 12.5*145 pojechalem na 12.5*166. co sie stalo... moj wynik pogorszyl sie o ponad 500 i teraz mialem ledwo ponad 11000. jak to mozli ze przskakujac z 1.8ghz na 2.07 doznalem spadku wydajnosci? odpalilem tez timedemo w dooma 3 i moj wynik spadl o jednego fps'a (a mialem piekne 32). po powrocie do starego ustawienia moje stare lepsze wyniki powrocily. jak to wyjasnic?

moj radek 9700 tez sie dziwnie zachowuje. probowalem go podkrecic. standardowo jest na 276/270. testowalem go atitoolem za pomoca opcji findmax i doznawalem zwiecha (ruszalo jednak po zresetowaiu przez vpu recover) juz przy 279/270, a dla pamieci 276/272. co sie stalo? cos sie przegrzalo? mam poprzyklejane za pomoca silikonu radiatory na pamiatkach, a dodatko dla lepszego chlodzenia wdmuchiwalem w kompa caly czas zimne powietrze wentylatorem (takim zwyczajnym domowym, jakim chlodzimy sie w lato, czy w sklepach tez maja i przyznam ze to dziala jak diabli 8) max temp na procku przy 2.07ghz mialem 39, podczas gdy normalnie mam 46 na 1.8ghz). o co chodzi?

moze zasilacz? mam taki kiepski od megabajta 350W. w kompie mialem tylko jeden dysk a na pci siedzialy mi muzyka i modem.

ktos ma jakies sugestie? te wyniki w 3dmarku to przeciez porazka z taka karta. dodam jeszcze ze jade na omegach 2567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten megabajt nie nadaje sie do krecenia tak pradozernej karty jak 9700 . wogole dla takiego zestawu to minimum powinien byc jakis forton 300 W albo modecom 350W za 125 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta epoxa jest na kt266a, więc nie ma dzielnika dla agp 1/2,5 (chociaż słyszałem, że są jakieś nieoficjalne biosy, które udostępniają ten dzielnik). Dlatego przy fsb 166MHz szyna agp jest taktowana na 83 MHz zamiast 66MHz i to może być problemem przy oc grafy. Co do pogorszenia wydajności, to sprawdź, czy czasem płyta nie przełączyła pamięci w tryb asynchroniczny (tzn. jak przestawiłeś fsb na 166MHz, płyta mogła przełączyć pamięci na 133MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z kreceniem radeonow? bo jezeli mam cos takiego to to moze jest zwiazane z blokada podkrecania, ktora powinienem zdjac. moge to zrobic tylko przez zaladowanie nowego biosu (tak tu wszyscy polecaja 9700pro od herca), czy sa inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garsc nowych informacji (przy uzyciu pcmarka2k2)

 

@ 12.5 * 133

cpu - 4969

memory - 3577

hdd - 634

 

@ 12.5 * 140

cpu - 5231

memory - 3714

hdd - 666

 

@ 12.5 * 149

cpu - 5508

memory - 3861

hdd - 671

 

powyzej mam juz asynchronizacje

 

@ 12.5 * 150

cpu - 5327

memory - 3268

hdd - 629

 

@ 12.5 * 166

cpu - 5873

memory - 3571

hdd - 635

 

przy 12.5 * 149 mam nareszcie 12050 w 3dm2k1. and the moral ot that is - "drutowac". no chyba ze ktos zna sposob zeby na mojej plycie jednak byla synchronizacja powyzej 149mhz.

moge tez juz podkrecac mojego radka (ale moje 3dmarki sa bez podkrecania), a to dzieki zachaczeniu opcji w atitool ze zdjeciem locka (tyle tylko ze tam byly wypisane radki np 9200 czy 9550... a mojego 9700 nie bylo, ale grunt ze dziala).

 

powiedzcie mi tylko czy te 12k na 1.86ghz (129fsb) i r9700 bez oc, to normalny wynik, czy powinno byc raczej np okolo 14k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...