Skocz do zawartości
Slim_Writer

Volcano 12 65*c_Barton 2500_POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w grudniu 2003 roku kupiłem (niżej zestawienie) płyte Msi + Athlona 2500 + Kingston 2x256 +zasilacz MGB-350ATXP4(megabajt 350wat)+wiatrak speeze za 60zł.I po miesięcznym użytkowaniu komputera zainteresowałem się temperaturami.Okazało się że procesor ma 62*c na max obciążeniu.Zdenerwowany taką temp. postanowiłem kupić wydajny wiatrak który będzie umożliwiał podkręcanie procka.Kupiłem w lipcu Volcano Extreme 12, posmarowałem pastą dołączoną wraz z Volcano.po zainstalowaniu wiatraka uruchomiłem Prime i zszokowałem się temperaturą która wynosiła 65*c .Pomyślałem co jest może źle podpiąłem.Otworzyłem obudowe i założyłem tak na wszelki wypadek jeszcze raz wiatrak.Po odpaleniu Prime temp. taka sama wkór... się :?: Dodam że temp. była sprawdzana na minimalnych obrotach po zwiększeniu na maks temp. opadała o 3-4 *c. Podejrzewam że to wina pasty.W obudowie mam zamontowany wiatrak(pod zasilaczem) wyrzucający ciepłe powietrze z obudowy.Mam następujące pytania:

Czy to wina serii procka (nie pamiętam serii ale było tam Q,X,F,A)

Czy wina leży po jakości zasilacza(jak wiadomo mój zasilacz to shit)

Może mam za słabą paste (chyba Silmore made in Taiwan)

Czy to są złe odczyty temp. przez bios oraz programy<wszystko updatowane-czyt. najnowsze> (Np. cpu to tak naprawdę dysk, albo zasilacz.Po przeczytaniu tej recenzji http://tweak.pl/artykul/coolery_s462

uważam, że mój procek powinien mieć na min. obr. do około 50*c w stresie

<mam serie z zablokowanym mnożnikem czyli po 39 tyg.>

Mam też pytanie związane z grami czy jeśli bym miał ponad 1Gb ramu to gry dalej by mi się cieły na tym wolny dysku. :oops: :!:

 

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank zle zalozony bo skoro nawet na full (a to jes ta chyba ta slynna suszarka) temp spada tylko o 4 stopnie to cos nie tak. pozatym ludzie palucha nie macie? dotknij radiatora 65 powinno ci zostawic trwale uszkodzenie na psychice. znaycz palcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest zimny co wskazuje na złe umocowanie.

Na 99% wiatraczek jest dobrze założony.Odnosze wrażenie, że ta pasta jest hu....

Procek nie jest ukruszony :wink: .

A czy niewydaje się wam że ten zasilacz może być zły???

 

 

[pomyliłeś tematy

update: no ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest zimny co wskazuje na złe umocowanie.

Na 99% wiatraczek jest dobrze założony.Odnosze wrażenie, że ta pasta jest hu....

Procek nie jest ukruszony :wink: .

A czy niewydaje się wam że ten zasilacz może być zły???

 

 

[pomyliłeś tematy

update: no ]_dopiero kiedy wysłałem post zobaczyłem to sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ten zasilacz w spokoju skora daje prad na procka bo ten sie grzeje to widac dziala. bedziesz sie nim martwil potem przy podkrecaniu. zak sie zaklada ten radiator? zapinka? moze jest odwrotrnie? srubki? za slabo dorkecone? a pasty ma byc malo ziarnko grochu wyciskasz i rozprowadzasz rownomiernie tylko po rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele 29.08 kupiłem paste arctic ceramique :wink: .Posmarowałem rdzeń bardzo cieniutko.Radiator jest na 100% dobrze założony :!:

Więc nie mówcie mi że jest coś żle z założeniem. Po zastosowaniu ceramique mam o 2-3*c mniej.

Może to jest grzejąca się seria procka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele 29.08 kupiłem paste arctic ceramique :wink: .Posmarowałem rdzeń bardzo cieniutko.Radiator jest na 100% dobrze założony :!: 

Więc nie mówcie mi że jest coś żle z założeniem. Po zastosowaniu ceramique mam o 2-3*c mniej.

Może to jest grzejąca się seria procka :?:

nie wydaje mi sie, mozliwe ze masz jakis uszkodzony czujnik na mobo albo twoj komp ma maly przeplyw powietrza. nic ci nikt wiecej nie wymyśli. przeciez juz podalismy wszystkie mozliwosci. acha teraz jest lato jest goraco zobaczysz jesienia, temperatura latem wzrasa jakies 5-6 stopni albo nawet lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele 29.08 kupiłem paste arctic ceramique :wink: .Posmarowałem rdzeń bardzo cieniutko.Radiator jest na 100% dobrze założony :!: 

Więc nie mówcie mi że jest coś żle z założeniem. Po zastosowaniu ceramique mam o 2-3*c mniej.

Może to jest grzejąca się seria procka :?:

nie wydaje mi sie, mozliwe ze masz jakis uszkodzony czujnik na mobo albo twoj komp ma maly przeplyw powietrza. nic ci nikt wiecej nie wymyśli. przeciez juz podalismy wszystkie mozliwosci. acha teraz jest lato jest goraco zobaczysz jesienia, temperatura latem wzrasa jakies 5-6 stopni albo nawet lepiej
Mój komp ma w obudowie z tyłu wiatraczek odprowadzający gorące powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł pójde z reklamacją tam gdzie kupowałem i powiem że procesor się nieziemsko grzeje i poprosze o wymiane.Jak myślicie czy mi się to uda??

Jeśli tak to na jaką serię procka wymienić może na AQYHA

.lub na AQXEA.

Mi się dalej wydaje że to seria procka.

Co wy o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz cdefaultowe napięcie, to nie powinieneś przekraczać przy 2500+ 50* w LOAD!

Poruszaj trochę radiatorem, by lepiej dolegał.

Zwiększ obroty wentylatora wyciągowego

Ułatw obieg powietrza (wlot z przodu)

 

Innej rady nie ma. NIE MA GRZEJĄCYCH SIĘ SERII. Wszystko dależy od FSB i od NAPIĘCIA (oczywiście zważając na to, że jest dobra cyrkulacja powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam V12 i u mnie na tym co w podpisie procek w stresie osiągnął najwyższą temperaturę 51~52* z tym że:

1.wiatrak u mnie kręci się z prędkością ok.3000~3100 obr/min

2.w obudowie mam 2 wiatraki wyciągające z tyłu, 1 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący z przodu i 1 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący na bocznej ściance

3.radiator jest po szlifowaniu na lustro

4.mam na procku coppershima

5.pasta na procku OCZ Ultra 5+

z tego wniosek że można na tym radiatorze osiągnąć w miare przyzwoite temperatury ale trzeba mu w tym troche pomóc.

A co do twoich temperatur to może mobo zawyrza ci odczyty.

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam V12 i u mnie na tym co w podpisie procek w stresie osiągnął najwyższą temperaturę 51~52* z tym że:

1.wiatrak u mnie kręci się z prędkością ok.3000~3100 obr/min

2.w obudowie mam 2 wiatraki wyciągające z tyłu, 1 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący z przodu i 1 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący na bocznej ściance

3.radiator jest po szlifowaniu na lustro

4.mam na procku coppershima

5.pasta na procku OCZ Ultra 5+

z tego wniosek że można na tym radiatorze osiągnąć w miare przyzwoite temperatury ale trzeba mu w tym troche pomóc.

A co do twoich temperatur to może mobo zawyrza ci odczyty.

pozdro,

Po podkręceniu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...