Skocz do zawartości
Paechu

Problemy z siecia bezprzewodowa. POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z komunikacja miedzy komputerami. Poczatkowo mialame podlaczone 2 komputery(ad-hot) i dzialalo elegancko (2xkarta MSI P11B2[18dB], 2x aneny Hellicall 18+ i kable 15 i 18 m).

sygnal wachal sie na poziomie -72 do -78 dB.

Problem zaczal sie kiedy do sieci chcialem podlaczyc trzeciego goscia. Kupilem AP (linksys BEFW11S4) i antene dookolna Quad 15 z Allegro z 8 metrowym kablem.

Sytuacja wyglada nastepujaco:

W 2 komputerze

- sygnal -82 -85 i nie chce sie polaczyc do AP

W 3 komputerze

- sygnal -73-25 dB i zrywa polaczenie

 

 

Rysunek pogladowy:

 

sytuacja przedtem

 

 

 

1*---------400m------------*2

 

1*MSI+Hellicall +15 m

 

2* MSI+Hellicall+18m

 

sytuacja teraz

 

 

3*-------------------700m------------------*1----------400m---------*2

 

3*MSI+Hellicall+15m

 

1*linksys+quad+8m

 

2* MSI+Hellicall+18m

 

Prosilbym o jakas rade, ktora w miare szybko i tanio rozwiazalaby nasz problem (nie wiem, moze wymiana AP, anten, moze cos ze soba nie wspolgra, moze podlaczenie 2 anten kierunkowych do tego linksysa rozwialzaloby ten problem, jezeli jest to mozliwe, bo ma 2 wyjscia antenowe)

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej długości straty są wielkie proponuje zorientować sie co do jakości przewodów .

 

Troszke to dziwne też ze wczesniej karty hulaly z poziomem około 72-75 dB a teraz w tym zakresie zrywa połączenie.

 

Proponuje też przestudiować dokładnie charakterystykę anten bo jak wiadomo anteny dookólne nie koniecznie działają tak samo w każdym kierunku.

 

A jak z umiejscowieniem anten w poziomie ? Są na równych wysokościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linksys BEFW11S4 to bardzo przyzwoity AP 100mw mocy robi swoje .. chodz te dwie anteny to maly klopot ..ale naszczescie mozna wymienic softa ( np 1.50.14 ma ta funkcje) i ustawic na jedną z nich jako glowną :) .... co do kart klienckich nie wszystkie dobrze wspolpracuja z tym AP sam mialem problemy z kartami SMC ale np z realinkiem smiga swietnie

.... i oczywiscie wszyscy klienci AP koniecznie musza pracowac w trybie infrastrukture w ad-hoc tez dziala ale wtedy to sie dzieja cuda :)

 

samego AP BEFW11S4 mozna jeszcze troszke podrasowac w: Advanced Wireless Settings... przy duzym rychu w sieci na standartowych ustawieniach rosna "nieco" pingi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna długość kabla H155 to 10m i nic więcej.

Jeśli nie ma możliwości skrócenia kabla H155, użyj kabla H1000(do 20m) ale ten jest strasznie gruby i drogi. Do tego przejściówki.

ciekawe u mnie przy 25m h155 smiga bez problemu a link wlasnie na ok 700m jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz beznadzieje anteny i tyle :/

wiem że wy tweakowcy nie siedzicie w teamtach wireless, ale czasem warto poczytać jakąś grupe dyskusyjną, bo anteny od yagi.pl i "hani" z dukli są najbardziej objeżdżane na wszystkich forach i grupach.

 

proponuj zrobić samemu antenki

 

http://martybugs.net/wireless/biquad/double.cgi

 

i teraz mam pytanie czy "klienci" są po obu stronach bazy czy w jednym kirunku ?

jeżeli są w jednym kierunku wystarczy Ci dać jedną antene "link wyżej" połączona 1m przewodem do AP i AP w puszce przy antenie.

a w kartach klienckich możliwie skrócić kabel, albo dać mocniejsze anteny zrób najpierw te, potem sprawdz, jeżeli okażą się za słabe to proponuje dodać pojedynczego bi-quada do czaszy off-setowej 60cm i masz super antenke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz beznadzieje anteny i tyle :/

wiem że wy tweakowcy nie siedzicie w teamtach wireless, ale czasem warto poczytać jakąś grupe dyskusyjną, bo anteny od yagi.pl i "hani" z dukli są najbardziej objeżdżane na wszystkich forach i grupach.

 

proponuj zrobić samemu antenki

nie antena od yagi.pl tylko typu yagi ..klasyczna antena dipolowa o charakteruystyce kierunkowej ....latwo okreslic w niej polaryzacje

 

a zrobic samemu?? anteny na 2.4Ghz bez reflektometru i doswiadzenia watpie ..lepiej niech juz to robi ktos kto sie na tym chociasz odrobinke zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahhahhah - sory odruch ;)

twierdzisz że się nie znam ? - dobra niech i tak będzie

czy ty widziałeś yagi z allegro ? - ale w środku ?

widziałeś może anteny od haniego albo od yagi_pl ?

na 2,4Ghz robi się dziecinnie prosto anteny, na 5Ghz troche trudniej.

reflektometr do niczego nie jest potrzebny jeżeli masz dobry projekt, zobacz np. ten bi-quad tam jak nie popełnisz większego błędu niż 3mm to zachowasz RL poniżej 20dB spokojnie

w testach podwójny bi-quad bije na głowe wszystkie yagi w/g klasycznego DESIGN'u <wyjątkiem jest asmax i jaybeam>

musze Ci powiedzieć że np. loop yagi przy klasycznych odchyleniu rzędu 3mm i bez symetryzatora ma ok 50 Ohmm

efektem czego jest link po 15-25km.

 

co do helicall to straszliwy syf, nie tylko z powodu tego że ta antena ma polaryzacje kołową, ale dlatego że jest beznadziejnie zrobiona, zresztą yagi_pl sie nie raz wykazał <crevice buhahah>

cóż poprostu dobre anteny albo robi się samemu albo się kupuje u porządnych producentów zagranicznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowal mnie temat budowy antenek samodzielnie i chyba sie skusze na ich zrobienie :) jak nie wyjdzie to co tam, trza bedzie kupic :(.mam odnosnie tej budowy kilka pytan:

ta antena double biquad jest kierunkowa, czy doookolna, bo jak kierunkowa to zastapilbym nimi te felerne hellicalle

moglbys podac jeszcze jakies linki z konstrukcjami anten(glownie chodzi mi o kierunkowe)

z tym ap przy antenie nie wypali bo ta antenke mam na dosyc wysokim maszcie i nie chcialbym go obciazac, bo i tak juz sie chwieje :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...