Skocz do zawartości
Darius

Jak zrobić mod ala vapochill?

Rekomendowane odpowiedzi

vapochill moż na zobaczyćna benchmark.pl/rzut okiem/Geo-PC z VapoChill na 4.2 GHz

 

chodzi mi o samom buda(2 części)

1.mała buda bez zasiłki(tam mieści się pł. główna, ireszta złomu, oprucz zasilacza)

2. tam chcę dać zasilacz chifteak 360W, oraz cały water cooling(będzie się to znajdować pod 1 częścią)

 

 

Teraz pytania do moderów:

-jak zrobiś 1i2 pudło

-jak zrobić rzeby były podobne kolorystycznie i stylowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 metody:

1: potrzebyjesz kątowniki i płyty aluminiowe, spawarke i "pare" innych części, robisz szkielet ze spawanych kątowników, na to przyspawiesz lub przykręcisz (imbusami, może być fajny efekt) i masz już obudowę, potem nóżki, otwory na CD i inne

 

2: z pleksy, płyty pleksowe łączysz listwą pleksową o przkroju 1cm x 1cm, i tak całą bude, wszystko skręcasz, nużki otwory i inne duperele

 

3: z drewna, a konkretnie materiałów drewnopodobnych czyli płyty wiurowej, ew. sklejki, tutaj łączenie sklejano - skręcane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, święte słowa. Od dawna marzy mi się jakiś big towerek LL, ale (pomijając względy finansowe) nie sprawię sobie raczej takowego z jednej prostej przyczyny - zabrakło by mi odwagi na tknięcie takiej budy jakimkolwiek narzędziem.

 

A wracając do tematu to proponuję upolować jakieś 2 obudowy na Allegro, a następnie jedną "skarlić" że się tak wyrażę.

Sugeruję coś o surowej formie, coby się toto razem ładnie komponowało, np:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=29948366

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=30168035 (ta sama tylko taniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przepraszam, ale z mojej skąpej wiedzy technicznej wynika, e aluminium spawa się TIG (w osłonie z inertnego gazu, np.argonu). To nie jest zabawa, w którą się można bawić w domu. (chyba, że się jest Berkutem :lol: )

A tak w ogóle, to alu blaszki są drogie jak cholera. tak na jeden bok big towera, to w Obi 1mm kosztuje coś ze dwie stówy. Lepiej przerobić starego desktopa at na moduł chłodząco-zasilający.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to alu blaszki są drogie jak cholera. tak na jeden bok big towera, to w Obi 1mm kosztuje coś ze dwie stówy.

Bo trzeba wiedzieć gdzie kupować. :twisted: Jakiś czas temu przytaszczyłem ze złomu 2 blachy alu (3mm i 1,5mm), obie wielkości ok. 120x80cm w stanie niemalże idealnym (trochę stuknięte rogi i kilka rysek), a zapłaciłem za nie 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to alu blaszki są drogie jak cholera. tak na jeden bok big towera, to w Obi 1mm kosztuje coś ze dwie stówy.

Bo trzeba wiedzieć gdzie kupować. :twisted: Jakiś czas temu przytaszczyłem ze złomu 2 blachy alu (3mm i 1,5mm), obie wielkości ok. 120x80cm w stanie niemalże idealnym (trochę stuknięte rogi i kilka rysek), a zapłaciłem za nie 35zł.

A ja mam tiga jak tylko znajdziemy frajera ktory wniesie to na 3 pietro to z blachy za 35 zl zrobimy to tigiem w domu i to bez uzycia berkuta :wink:

 

A tak serio zaraz spawac( i to aluminium szkoda ze nie tytan :wink: ) za 10zl mozna glupa nitownice kupic pobawic sie papierkiem sciernym ze starym big towerem za grosze i paroma kontownikami i jest jakis tam efekt , ale imo kolejny dziwny topic mozna kogos naprowadzic np. gora odrestaurowany stary "big" dol skrzynaka z nitowanych kontownikow(stelarz) + stare blachy z drugiej obudow ok. 100zl ale nie ze ktos tu zaraz stresci jak zrobic zeby bylo "fajnie" jak sie tak dalo opisac to w dzialem modding byly by same fajne budy , nie zeby nie bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...