Skocz do zawartości
Buck

Jaki monitor 21 do grafiki 2d???

Rekomendowane odpowiedzi

używam Autocada i 3dstudio, mam trinitrona, mam też 2 paski i przypomniałem sobie o nich dopiero jak zaczeliście o nich pisać...

jakość obrazu uzyskiwana przez trinitrony czy diamondtrony jest na tyle wysoka, a paski na tyle mało widoczne, że jeżeli chodzi ci buck o dobrej jakości kineskop to nie masz co się wahać. Wyszukałem ci parę monitorków i ustawiłem kolejność w jakiej bym poszedł je oglądać:

 

21'' Sony F-520 FD Trinitron - 4910zł

21'' Eizo T965 - 4500zł

21'' Sony G-520 FD Trinitron - 4160zł

22'' Mitsubishi Diamond Pro 2060u - 4200zł

22'' Iiyama Vision Master Pro 512 (HA202DT) - 3730zł

21'' CTX Futura PR-1400F - 4470zł

 

żadnego z nich w pracy nie widziałem (we snach - owszem :wink: ), ale widziałem ich mniejsze odpowiedniki. ceny są hurtowe, z vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, proponuję ci <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie - dualhead. karta na której będziesz pracował to podejrzewam jakiś radek lub matrox, wszystkie mają wyścia na drugi monitor. przemyśl czy nie warto zakupić 19' i np 17' w tej cenie.

1. przy 21' jesteś skazany na wszystkie ikonki na jednym (co prawda dużym) monitorze, a programy użytkowe mają rozbudowane toolbary i popup's -> przy dwóch monitorach efektywanie wykorzystujesz w całości pierwszy monitor wywalając menus na drugi kinol

2. pewnie byś chciał pracować w 1600/1200 -> znaczny spadek wydajności karty graficznej, poza tym ikonki mogą stać się mało czytelne. na 19' miałbyś dobrej jakości 1280/1024.

3. ideałem wydajności byłoby połączenie 2 kart z czego na drugą wybrałbym matroxa g450 pci.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21'' Sony F-520 FD Trinitron - 4910zł - wg mnie prawie IDEAŁ !!! Takiej ostrosci i wyrazistosci czcionek nie oferuje nikt w klasie 21. A co do kolorow to cos wspanialego. Niestety nie bylo mnie na niego stac i kupilem 19 Sony G400(ze wzgledu ze przy kompie siedze non stop, to dla moich oczu niedawno wymienilem go na LCD) . A w pracy mam Samsunga NF900 i tez nie narzekam. Na paski po kilku dniach nie zwraca sie juz uwagi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...