Skocz do zawartości
Gość tryfcio

serwer i co dalej??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tryfcio

właśnie składam sobie serwer . na socket 3, procek 133 mhz ,czy to starczy ??? ma działać jako serwer dla moje stronki internetowej tylko nie wiem jak to skonfiguroać i podłączyc rzeby działało . prosze o proste odpowiedzi bo w tej dziedzinie jestem laikiem :oops: , a ile to kosztuje miesięcznie bo słyszałem rze to musi być podłaczone 24 g. na dobe > dzienki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz taki przycisk zmień to raz a dwa czyli 2 osoby na neostradę 128 ... p 60 lub 485 dysk 2 gb.a 133 wystarczy daj mu 64 mb jakiś linuks lub nawet win ale go nie polecam za bardzo bo dziurawy :) a serwer musi chodzić 24/h 7 dni w tygodniu 365 dni w roku lub 366 jeśli przestępny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

sporo alr i tak bendze dzielił na kumpli to do rachunku dolicze po 10 zł za prąd ;) to zawsze sie troche zwruci :)

a ja składam ten serwer za najmniejsz pieniądze i tak. dltego kupuje zasilacz 200 wat bo 250 nie potarzebty jak tylko bendzie jeden cd-rom i morze dyskirtki ale sie zastanowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryfcio bardzo prosze pisz po polsku, albo w Wordzie i wklejaj.

Tematów o routing neo była masa, a co do neo jako serwera WWW - no cóż mozliwe, ale problematyczne. Potrzebny będzie dynamiczny DNS np. no-ip.com i niewiem czy istnieje darmowy dynamiczny dns mający linuksowego klienta i nawet jeżeli przebrniesz przez to, to i tak bedzie to działaś bardzo wolno. BTW do neo dostaje 50mb naserwerach tepsy, wiec tam sobie możesz stronke hostowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

serwer to przy okazji. najbardziej mi chodzi o podzielenie tej neostrady na 1-2 osoby. jeżeli serwera nie da się uruchomić to trudno. a co do mojej pisowni "to już moja sprawa :>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz podzielić to na 2 osoby lub wiecej, to najtaniej wyjdzie, złoenie jakiego 486 , 16 Ram, Fdd, 2xkarta sieciowa, lub kontroler USB(100zł to max za wszystko) no i na początku jakas grafika i monitor. Do tego linux Dyskietkowy np. Coyote Linux. Wiecej nic nie trzeba na takie NEO.

 

Info na temat Instalacji w zależności od modemu znajdziesz Tutaj :

http://neostrada.info/instalacja.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge znależ tego linuxa szukałem w google ale sdą tylko opisy

na szczescie jest wiecej mONdrych na tweak. jesli w guglu wpisywales tekst tak jak tutaj na forum to sie nie dziwie ze nic nie znalazles.

 

http://www.google.com/search?num=100&hl=en...btnG=Search&lr=

 

pierwszy link. swoja droga google do znalezienia tego nie sa potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

mam usb . a dlaczego nie moge posiad osobny kontroler podłaczny do PCI ?? :/. aja to nic nieda to co tzreba mieć tylko za rozsadna cene !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam usb . a dlaczego nie moge posiad osobny kontroler podłaczny do PCI ?? :/. aja to nic nieda to co tzreba mieć tylko za rozsadna cene !

czy mozesz jeszcze raz pytanie zadac ? ale tym razem po polsku prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

tak modem jest na USB. składam starego kompa tylko on nie ma usb,ale mam osobny kontroler podłanczany na PCI. tylko nie wiem czys sprawny jest :/. modem to SAGEM FAST 800. To co proponujecie na podzielenie tego , tylko za rozsądnom cenę >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...