Skocz do zawartości
berkut

IC7 od Tweak'a- Extreme meczenie jej, 56 non friendly

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Jakis czas temu otrzymalem od MKa11 IC7 do zakatowania, troszke sie ociagalem z napisaniem czegos ale dzis zaczynam bo Mka11 mnie popedzil (mam nadzieje ze moje zabawki na zlocie cie troche pocieszyly ;))

 

Co bede robic z plyta; zaczne od pelnego hipro moda (wszystkie vmody), potem sproboje dodac cos od siebie (zmienione zasilanie do ramow, z liniowego na impulsowe). Dodam chlodzenie odpowiednie poszczegolnych elementow (moje bedzie sie roznic od hipro). No i pomecze na chlodzeniu moim.

 

Zaczelem troche na odwrot chcac zobaczyc co ta plytka potrafi. Juz kiedys testowalem IC7 z pelnymi modami wykonana przez Szymka, wtedy tez osiagnelem 4ghz zrzut oraz 3.96ghz stabilna prace. Pora zobaczyc co osiagne na tej plycie.

 

Najpierw chlodzenie; zaczolem od zalozenia radiatorka na generator zegara oraz zmiany radiatora na chipsecie z standartowego od IC7 na ten z AI7 (z AI7 jest wiekszy):

 

Dołączona grafika

 

 

Jest to "zestaw podstawowy" by mozna bylo zaczac mowic o podkrecaniu na tej plycie (generator zegara bardzo mocno sie grzeje uniemowliwiajac dluzsza stabilna prace przy wyzszych czestotliwosciach zegara- przynajmniej na moim AI7 i tym IC7). Calosci dopelnia Delta 7k rpm wiejaca na chipset i w/w radiatorek.

 

Dołączona grafika

 

Glowica chlodzaca zalozona. Poniewaz uSystem2 jest na zlocie wazna role w tym przedstawieniu pelni teraz agregat ktory zlozylem dla Szymka i ktory pozniej odkupilem od niego. Normlanie agregat ten smiga przy -35 do -40C ale postanowilem dodac wiecej czynnika chlodniczego by uzyskac wyzsza obciazalnosc (agregat jest latwiejszy w obsludze, szybciej startuje jak i ma wyzsza sprawnosc, jest to wazna rzecz przy pierwszych testach). Wynika z tego to:

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze kilka zdjec agregatu zalozonego na procesor:

 

Dołączona grafika

 

Oraz zblizenie na samo "zrodlo mocy" (agregat):

 

Dołączona grafika

 

Co wychodzi z pierwszych testow.

 

Nie moge zrobic nic innego jak pochwalic inzynierow z Abit'a i Intela; plyta chodzi na 325mhz fsb stabilnie (3.9ghz) na Pentium 4 2.4C. 1300mhz efektywnie. Pozniej dostarcze samych zrzutow ekranu z prime oraz link z 3dmarka.

 

W tym momencie bariera wydaje sie byc sam procesor, jednakze spotkalo mnie cos dosc interesujacego. Mianowicie do pracy przy 3.9ghz @ 1.7V na uSystem2 kiedys potrzebowalem temp. rdzenia mniejsza niz -10C (-15, -16C, pelna stabilnosc osiagalem przy -19C), na tym agregacie i plycie (i w obecnych warunkach) wystarczy mi ledwie -3C. Nalezy pamietac tutaj ze mam zapas 15C ktore moge osiagnac kalibrujac uklad do konca.

 

Dołączona grafika

 

Zrzut. Kiedys 4ghz chodzilo na -45C parowniku, 1.7V przez 2-3s, teraz na -27C, przy identycznym napieciu moge przegladac swobodnie forum i sluchac muzyki.

 

Ok, raport zdany, niedlugo w wersji zredagowanej i znacznie dluzsze (o mody itd) znajdzie sie to na tweaku ;)

 

 

berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

nie no berkut jest cool mroźny ;) powinieneś dać na tweaku jeszcze jeden topic jak złożyć (czyli potrzebne części i co z czym połaczyć).FC, to by miało wielką czytalność. a i z całej redakcji tweak.pl esteś naj,naj lepszy VIVA LA BERKUT :D :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no nie jest. 5:4 byloby o wiele lepsze.

 

Niestety z malym mnoznikiem (12x) cierpie na niedostatek zegara wobec przepustowosci pamieci tak ze przychodzi potem taki moment gdzie wymienil stryjek siekierke na kijek, 260-270mhz na pamieciach i np. 3.8ghz. 3:2 jest na miejscu. Nie mow zebym kupowal sobie nowy procesor bo po prostu nie mam pieniedzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifowac starego 2.4C a kupic nowego procka to 2 rozne rzeczy.

 

Zobaczymy co z tego bedzie, bylo 3.96ghz stabilnie kiedys, moze bedzie wiecej, zobaczymy.

 

Gdybym dorwal etylen zmienna zwana procesorem nie liczylaby sie juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut, jestes moim idolem. Po prostu wymiatasz z tym chłodzeniem. Jak mówię moim znajomym, że jest taki Berkut z Warszawy co komputer chłodzi tak, że tylko alpinusa zakładać, to stukają się w głowę :) . BTW. jaki najlepsiejszy gaz mógłbyś użyć przy tym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chlodziarka MCS schodze do -15C i jest to w zasadzie jej limit z obciazeniem (zaprojektowana jest do 0C wiec troszke przebicie jest)

 

Z agregatem Szymka moglbym uzyc R410A i wtedy do ok. -55 do -60C zejsc.

 

Z TYM:

 

Dołączona grafika

 

dopiero sa to wymienniki ciepla, jest w trakcie tworzenia bedzie ok. -180C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duuuzzyyyyyy update.....

 

 

Zrobilem mody na Vagp (@ 2V), Vdd (@ 1.75V), Vtt (@ 1.6V) oraz wyposazylem plytke w cos specjalnego od siebie:

 

Dołączona grafika

 

To dopiero polowa dziela. Narazie jest to tylko zasilacz do Vdimm zrobiony z KR7A. Ciezko bylo bydle odpalic ale wkoncu sie udalo. Musze teraz zrobic do tego zasilacz do VTT automatyczny ale juz teraz jest bardzo elegancko. Moge napiecie ustawic w zakresie 2.5 do 4V lekka reka.

 

Reszta zdjec sprzetu do benchinguw tym momencie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

O tyle zmienil sie sprzet. Chwilowo mam radeona 8500 wrzuconego a fx jest u kumpla ale odzyskam go na dniach.

 

Chlodzenie takze bardzo sie zmienilo:

 

Z TEGO

Dołączona grafika

 

W TO

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol, Arnie

 

tak to przerobione zasilanie Vdimm z KR7A.

 

Vdimm mod to zewnetrzne zasilanie

 

Zajelo mi to godzinke czy dwie ale daloby sie w 15min zrobic gdyby nie to ze cackalem sie z zewnetrznym zasialniem ( i dalej sie cackam z innymi zasilaczami ale to pozniej wmontuje)

 

teraz z 4ghz walcze:

3.2V / 1.6V ddr

2V agp, 1.76V vdd

1.728V core

334mhz fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turzol

Pytałeś w topicu o SuperPI czy ktoś mógłby ci udostępnić proca na testy - ja mogę się tego podjąc bez problemu - SL7KA Prescott 2.8 stepping D0 - jakby co to wal na PM.

Sorry za OT ale nie mogłem z tego :lol:

 

Turzol - bez obrazy ale czemu piszesz sam do siebie ? Chcesz sobie proca pożyczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turzol

Pytałeś w topicu o SuperPI czy ktoś mógłby ci udostępnić proca na testy - ja mogę się tego podjąc bez problemu - SL7KA Prescott 2.8 stepping D0 - jakby co to wal na PM.

Sorry za OT ale nie mogłem z tego :lol:

 

Turzol - bez obrazy ale czemu piszesz sam do siebie ? Chcesz sobie proca pożyczyć ?

:D

 

Dopiero teraz skumałem.

Ogladam wlasnie 51 Grams i co jakis czas zerkam na tłika, a film wkreca ładnie :]

Poza tym 5-ta butelka Debowego pęka więc to mnie po czesci usprawiedliwia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...