Skocz do zawartości
Yogas

Kingston KVR400X64C3A/512 szybko czy raczej wolno?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się zapytać czy wynik (2x512Mb Dual,Athlon 2600, Abit NF7-S) w Aida32:

 

Zapis: 910Mb/sek

Odczyt: 2150Mb/sek

 

Przy ustawieniu na SPD w Bios-ie oraz timingach 3-3-3-8 jest wynikiem zadowalającym?

 

Mój kolega ma na płycie Gigabyte, Athlon 2600, 4x256Mb Twinmos chwali sie wynikami 2500Mb/sek, 1000Mb/sek przy 2,5-2-2-6.

 

Czy zmiana timingów na 2,5-2-2-6 może znacząco podnieść osiągi pamięci (oczywiście wiem, że będę zmuszony podnieść V oraz zmienić Bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki 512 MB z defaultowym CL 3 niezbyt dobrze reagują na niskie timingi. Miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami i w dualu ledwie 2,5-2-3-8 na 2,6-2,7V na FSB 200. Niestety jakiekolwiek podnoszenie napięcia nie umozliwiło poprawnej pracy przy CL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma na płycie Gigabyte, Athlon 2600, 4x256Mb Twinmos chwali sie wynikami 2500Mb/sek, 1000Mb/sek przy 2,5-2-2-6.

 

Czy zmiana timingów na 2,5-2-2-6 może znacząco podnieść osiągi pamięci (oczywiście wiem, że będę zmuszony podnieść V oraz zmienić Bios)

Znaczac nie poprawi, tzn. w porowaniu ze wzrostem przy podwyzszeniu fsb.

Wiec, zostaw timingi w spokoju i fsb ile sie da...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony 512 Value są na czterech rodzjach kości: Elixiry, Samsungi, Mosele i Infineony. Ewentualnie występuje przedruk na kościach na "wiele" mówiące Kingston :wink:

O to właśnie mi chodziło. Ale były jeszcze ponoć robione na winbond'ach (KVR400X64C3A/512 i KVR333X64C3A/512) i jestem ciekaw czy ktoś może takowe posiada. Ja mam na Infeonach.

Yogas - twoje są najprawdopodobniej na Moselach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony 512 Value są na czterech rodzjach kości: Elixiry, Samsungi, Mosele i Infineony. Ewentualnie występuje przedruk na kościach na "wiele" mówiące Kingston :wink:

O to właśnie mi chodziło. Ale były jeszcze ponoć robione na winbond'ach (KVR400X64C3A/512 i KVR333X64C3A/512) i jestem ciekaw czy ktoś może takowe posiada. Ja mam na Infeonach.

Yogas - twoje są najprawdopodobniej na Moselach.

To dobrze?Czy raczej nie najlepiej?

 

Teraz zgodnie z poradami szukam procka na 400Mhz, który synchronicznie będzie chodził razem z pamięciami ;-)

 

Poluje na Mobila...ale raczej nie tego z Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podepne moje pytanko pod temat ...

 

Posiadam pamieć ValueRAM KVR333X64C25/512 na jej kosciach rownież widnieje "Kingston" , czy ktos po symbolu jest w stanie powiedziec coś wiecej :)

 

Jak narazie chodza na 2-3-2-7 ( na 2-2-2-6 przy 2,7V smigają lecz narazie sie wstrzymuje gdyż czekam na zasiłke inną )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 x 512 kingstona ,jena pamiatka 512 na kosciach kingstona a druga 512 na kosciach infeona obie lataja na około 222fsb czyli 445mhz ale tylko jak sa osobno jezeli sa kosci razem na plycie to kiszka tylko 400mhz przy timings 7 3 2 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony 512 Value są na czterech rodzjach kości: Elixiry, Samsungi, Mosele i Infineony. Ewentualnie występuje przedruk na kościach na "wiele" mówiące Kingston :wink:

O to właśnie mi chodziło. Ale były jeszcze ponoć robione na winbond'ach (KVR400X64C3A/512 i KVR333X64C3A/512) i jestem ciekaw czy ktoś może takowe posiada. Ja mam na Infeonach.

Yogas - twoje są najprawdopodobniej na Moselach.

I na kościach ELPIDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamiątki są:

 

Mosel 0432VR

V58C2256804SAT5

 

a mam obecnie:

2,5-3-2-11 217 (434) @ 2,9V

synchro z procem

 

odczyt (aida):

3117 Mb/sek

zapis (aida):

1158 Mb/sek

 

Jeszcze nie próbowałem zejść do 2,5-2-2-11 ale nie sądze że to już będzie możliwe. :)

 

PS. Doznałem kopa po aktualizacji biosu do tego z podpisu (jakoś średnio 50 Mb/sek więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...