Skocz do zawartości
bolko

Krecenie P4 problem !!! POMOCY !!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj P4 2,4Ghz na szynie 533 płyta to ASUS P4B533E, krece go na 1,55V do 2,8 i jest super stabilny. Problem sie zaczyna powyzej bo procek odpala sie ladnie na 2,9 winda chodzi testy tez ale w tym samym miejscu wyskakuje z testu na pulpit 3D Mark 2001. Co robic ??? Co to moze byc ?? Narazie mam slaby zasilacz 300W ale dodam drugi z serwera ADAX stary ale porządny i tylko z niego bede zasilac płyte głowna a z tej kiepskiej zasilki 300w napedy. CO sprobowac jeszcze ??? narazie probowalem napiecie do 1,7V i nic nie dalo dalej wyskakuje:( a wstaje na 2,9 od 1,625V.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pociągnie więcej. To kres mozliwości twojego rdzenia. Jak już zaszalałeś, to powinieneś brać 2,6Ghz- ten, co się pojawił teraz. On kręci się spoko na 3,2 Ghz a i po zmianie napięcia 3,4 a nawet 3,6 Ghz jest możliwe- na chłodzeniu powietrzynym!!!!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pociągnie więcej. To kres mozliwości twojego rdzenia. Jak już zaszalałeś, to powinieneś brać 2,6Ghz- ten, co się pojawił teraz. On kręci się spoko na 3,2 Ghz a i po zmianie napięcia 3,4 a nawet 3,6 Ghz jest możliwe- na chłodzeniu powietrzynym!!!!!! :P

 

Chodzi Ci o te z nowym steppingiem jądra, tym który ma P4 2.8..? Podobno niższe modele (1.8A, 2.0A) też mają wyjść w wersji z tym steppingiem :!: :D Echhh, już sobie wyobrażam.... P4 1.8@3.8 :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pociągnie więcej. To kres mozliwości twojego rdzenia. Jak już zaszalałeś, to powinieneś brać 2,6Ghz- ten, co się pojawił teraz. On kręci się spoko na 3,2 Ghz a i po zmianie napięcia 3,4 a nawet 3,6 Ghz jest możliwe- na chłodzeniu powietrzynym!!!!!! :P

2,6 jest "tylko" 1000zl drozszy :lol: narazie wyciagnalem 2,85Ghz stabilne na 1,65V mysle ze cos jeszcze sie uda jak zmienie coler boxowy na moje wc tylko musze zapinke jakąs zrobic bo w podpisie jeszcze tkwi ze mam AMD musze zaraz zmienic :) W kazdym badz razie juz teraz zalatwilem w sklepie gdzie kupilem wymiane procka gdzies za 2 - 3 miechy jak potanieją 2,6 czy 2,8:) Ale narazie nie poddaje sie i jeszcze moze sprobuje pozniej peltiera jesli woda nie pomoze!!! A pozniej to juz tylko freon :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj P4 2,4Ghz na szynie 533 płyta to ASUS P4B533E, krece go na 1,55V do 2,8 i jest super stabilny. Problem sie zaczyna powyzej bo procek odpala sie ladnie na 2,9 winda chodzi testy tez ale w tym samym miejscu wyskakuje z testu na pulpit  3D Mark 2001. Co robic ??? Co to moze byc ?? Narazie mam slaby zasilacz 300W ale dodam drugi z serwera ADAX stary ale porządny i tylko z niego bede zasilac płyte głowna a z tej kiepskiej zasilki  300w napedy.  CO sprobowac jeszcze ??? narazie probowalem napiecie do 1,7V i nic nie dalo dalej wyskakuje:( a wstaje na 2,9 od 1,625V.[/b]

Ja mam celrona 900Mhz ktorego podkrecilem na 1300Mhz na zwyklym BOXowym radiatorze - i tez caly czas wyskakuje mi w czasie testow 3Dmark na pulpit ale ani razu nie zawiesil sie windows nawet podczas ostrego grania - a tak podkrecony chodzi juz od kilku dobrych miesiecy.

Wiec nie przejmuj sie tym ze wyskakuje 3DMark - podkrecaj procka dopuki winda nie zacznie sie wykladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedl na 2,85 na Vcore 1,65 ale wiecej narazie nie wyciagne :( A co do wyskakiwania co to za stabilnosc ??? Nie chce pracowac na kompie ktory sie wysypuje w testach bo ciagle bede czul ze moze sie zawiesic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedl na 2,85 na Vcore 1,65 ale wiecej narazie nie wyciagne :( A co do wyskakiwania co to za stabilnosc ??? Nie chce pracowac na kompie ktory sie wysypuje w testach bo ciagle bede czul ze moze sie zawiesic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedl na 2,85 na Vcore 1,65 ale wiecej narazie nie wyciagne :( A co do wyskakiwania co to za stabilnosc ??? Nie chce pracowac na kompie ktory sie wysypuje w testach bo ciagle bede czul ze moze sie zawiesic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...