Skocz do zawartości
Gość robot

ATI - kolejne oszustwo...............

Rekomendowane odpowiedzi

z frazpc.pl

Catalyst 4.9 beta a jakość obrazu w Doom III -Kolejna optymalizacja zwana błędem w sterownikach. Tym razem w roli głównej ATI, a sprawa rozchodzi się jak zwykle o metodę filtrowania. Wszystko by było dobrze, gdyby nie przykry fakt obniżenia jakości obrazu. Sterowniki 4.9 beta w Doom III serwują nam dziwną mieszankę, która nie jest niestety filtrowaniem trilinearnym. Wracamy to czasów Quake 2 i metody bilinearnej. Oczywiście, nadal istnieje możliwość wymuszenia poprawnej metody filtrowania z trybu konsoli, jednak wyniki X800 spadają o 10fps. Dochodzenie wraz z obrazkami na stronach serwisu Techreport

 

cos dla fanow ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, doom jest optymalizowany pod karty nvidii, a biorąc pod uwagę popularność tejże gry i w niektórych wypadkach konieczność wymiany grafy, ati w jakiś sposób "podrasowywuje wydajność" swoich kart.

A więc gdy jakiemuś laikowi "dum nie działa" luka na testy... i zgadnijcie na kogo pada wybór?

 

Zobaczymy co wykombinuje nvidia gdy wyjdzie HL2...

 

Ps. Jestem przeciwny takim optymalizacjom pod danego producenta. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.9 beta to nie są jeszcze oficjalne caty, także wstrzymałbym się z osądami - tym bardziej że jak teraz się zrobi szum o nieżetelności ATI będą niajeko zmuszeni zmienić swój zamysł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, doom jest optymalizowany pod karty nvidii, a biorąc pod uwagę popularność tejże gry i w niektórych wypadkach konieczność wymiany grafy, ati w jakiś sposób "podrasowywuje wydajność" swoich kart. 

A więc gdy jakiemuś laikowi "dum nie działa" luka na testy... i zgadnijcie na kogo pada wybór?

 

Zobaczymy co wykombinuje nvidia gdy wyjdzie HL2...

 

Ps. Jestem przeciwny takim optymalizacjom pod danego producenta. :evil:

to fakt, ati nie mialo dostepu do doom3 przed premiera, tylko problem w tym ze teraz jest juz dosc dlugo po premierze, a ati dalej jest troche wolniejsze w doom3 (nigdy nie bylo mocno wolniejsze), i z tego co widze po hl2 gf wcale nie jest duzo wolniejszy od ati. problem w tym ze ati osralo opengl z ktorego korzysta doom3 i dlatego teraz cierpia... gdy sie popatrzy na grafikow(ktorzy tez lubia sobie pograc ;]), tez nie chca ati bo dla nich nv jest poprostu lepsze(mowie o fx'ach ktore w grach wypadaly wolniej niz ati).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to osobiscie wszystko smieszy :lol: Moj grafikens jakos sobie poradzil z tym dumem tri w 1024x768 (ultra + AAx2) 8) i kila mnie po sutach czy akurat w tej powabnej odslonie Efiks sobie radzil lepiej bo wiem jaka kiszke odegral w o wiele lepszym pod wzgledem grafiki Falklaju ,. Do tego zbliza sie Polowa Zycia Dwa , w ktorej FX bedzie dzialal na rowni ze swoim starszym technologicznie bratem 4TI .

Nie odbierajcie tego jak atak na NV bo obecnie duzo nadrobila nowa seria kart , ale ludzie trosze spokojniej podchodzcie do wszelkich newsow :lol: Cieszcie sie z tego , ze mamy forum i mozemy sobie o tym pogadac ale nie zachowujmy sie jak pierwsza lepsza lama i nie biegnijmy od razu do sklepow wymieniac Radki 9600Pro na Efiksy 5600 , bo przeca w testach napisali ze Zaglada 3 lepiej chodzi na nvidii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak ludzie najezdzaja na nvidie to wszystko ok jest. a jak na ati to zaraz problem. obie firmy oszukuja i nikt nie jest swiety. tylko ze nie kazdy potrafi to zrozumiec - np fani ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak ludzie najezdzaja na nvidie to wszystko ok jest. a jak na ati to zaraz problem. obie firmy oszukuja i nikt nie jest swiety. tylko ze nie kazdy potrafi to zrozumiec - np fani ati

Ok ja rozumie ! Ati jest beee NV rulezz , tego chcesz ? Niech ci bedzie bo , udowodniles nam wszystkim , ze karty nv sa debezt . Pisze to bo widze ze jak w koncu tego nie uslyszysz od polowy forum to ci zwieracz z nerwow pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na udane 6800 spadnie ilość walk ATI vs. nV. Daaaaaawno już nie widziałem żadnego dymu bo wszystko co możnabyło wyjaśnić zostało wyjaśnione (liczenie źdżbeł trawy w Colinie na przykład :lol: ). To dopiero były jazdy :D

Czekajmy na oficjalne 4.9 z nowym interfejsem. Póki co (żeby nie było że zatwardziały obrońca ATI i prowokator) następną moją grafą będzie 6800GT, ale tylko póki co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODERATORZY: ZAMKNIJCIE TEN TOPIC - JEST BEZ SENSU, ZA MOMENT BĘDZIE KŁÓTNIA

 

Pewnie o kolor gaci też byłyby kłótnie ....

Popieram. A tak poza tym g. prawda z tym oszustwem :evil: Nie będę sie rozpisywał, chodzi tylko o trineral, który się włącza w konsoli ( imho i tak 7 klatek średnio do przodu miałem na takim samym konfigu dooma 3 jak w C 4.7 z trineral). A tak wogole to jak ktoś się nie zna na rzeczy, niech nie zabiera głosu, bo mnie to drażni :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nVidia ukryla przy premierze, ze GeForce 6800 w poroznaniu do Ultra i GT posiada o jeden potok przetwarzania wierzchołków mniej.

i co? mam o tym trabic przez okno, wydzwaniac po kumplach i zanudzac tesciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh .. to jest smieszne ..

a to słowo "KOLEJNE" w tytule to raczej do kolegów z nVidia pasuje ..

wogole nie rozumiem w czym problem ..

 

catalysty 4.9 BETA

 

czy to sa oficjalne? NIE!

wiec czego sie czepiac

 

zostały wypuszczone zeby luzie se w dooma wydajniej pograli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nVidia ukryla przy premierze, ze GeForce 6800 w poroznaniu do Ultra i GT posiada o jeden potok przetwarzania wierzchołków mniej.

i co? mam o tym trabic przez okno, wydzwaniac po kumplach i zanudzac tesciowa?

Swieta racja, ta klotnia do niczego nie prowadzi, ale jak tak chcesz robot to prosze bardzo, spojrzmy na to obiektywnie: "Spójrzcie na dolny lewy róg ekranu. W przypadku ATi faktycznie daje się zauważyć problem z płynnym filtrowaniem, problem jednak w tym, że serwis Tech Report chyba nie miał okazji porównać swoich wniosków z efektami jakie można zobaczyć na nVidii. W przypadku nVidii filtrowanie trójliniowe faktycznie działa nieco lepiej, ale ostrość w głębi obrazu jest znacznie słabsza niż na ATi."

1. catalyst 4.9 nie sa oficjalne

2. na fx jest lepsze filtrowanie, ale zobacz na glebie i ostrosc : fx do ati nie podskoczy

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...5900XT_High.jpg

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...800Pro_High.jpg

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...5900XT-High.jpg

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...600Pro-High.jpg

Hmm...ciekawe :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznie sie dzieje na rynku grafik , psiczymy na ati i nvidie tylko czasem smiesznie wyglada jak ktos atakuje nvidie zacieklej niz pitbull, nv taka czy siaka ^%$^#%$# itd a w podpisie mobo na nf2 :)

 

co do tematu, mysle ze bez sensu, mozna byloby sie czepiac gdyby "podrasowane" byly stery majace status oficjalnych...

wiadomo marketing... nie wszyscy maja takie szczescie czerpac wiedze z tego forum i jara ich wynik w 3d marku i fakt posiadania naj.. super "paler" grafy ktora w benchmarku na danych sterach nei wysiwtla np smoka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, mysle ze bez sensu, mozna byloby sie czepiac gdyby "podrasowane" byly stery majace status oficjalnych...

wiadomo marketing... nie wszyscy maja takie szczescie czerpac wiedze z tego forum i jara ich wynik w 3d marku i fakt posiadania naj.. super "paler" grafy ktora w benchmarku na danych sterach nei wysiwtla np smoka :)

Tu masz trochę racji, ale to co zafundowała nvidia w 6800 jest raczej nie na miejscu. Co innego ukradkiem "optymalizować" stery a co innego robić w ciach!a na całego rzeszę nabywców. Tego po nvidii się nie spodziewałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem winny calemu zamieszaniu jest producent gry, ktory ulegl jednej stronie...

W tej walce producenci gier powinni byc bezstronni i optymalizowac kod pod potencjalnego GRACZA (ktorym jest zarowno osoba korzystajaca z ATI jak i NVD) a dopiero sami gracze powinni decyowac kto jest lepszy (czyli ktora karte wola kupic)

To co zrobiono z DIII to chole.rne swinstwo ktore tylko zwiekszy podzialy...teraz sie zacznie ze co do co 2 gry bedzie potrzebny Gf a do reszty ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiono z DIII to chole.rne swinstwo ktore tylko zwiekszy podzialy...teraz sie zacznie ze co do co 2 gry bedzie potrzebny Gf a do reszty ATI

Hmm,a HL2 to już jest w porządku? Bo od dawna wiadomo,że tą grę optymalizują właśnie pod karty ATI i jakoś tutaj nikt się nie burzy, ale jak zoptymalizowali Doom'a 3 pod karty NVIDII,to już jest wielkie "halo"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HamP >> chlopie, ne wiem co ci na sercu siedzi, ale :

po pierwsze, d3 juz jest i wiadomo co zrobili, Hl2 jeszcze nie ma i jak bedzie dopiero zobaczymy

po drugie, gdyby pierwszy wyszedl HL2 tak "ustawiony" po konkretna karte to bym napisal o HL2

a po trzecie w koncu, to ze masz GF w sygnaturce nei oznacza ze to co napisalem masz bezmyslnie odbierac jako atak na tego akurat producenta (bo napisalem o DIII jako przykaldzie i chyba pcozataku..?) Jestem pewny ze gdyby ATI mialo mozliwosc przekabacenia DIII na swoja strone to tez by tak zrobili...przeczytaj jeszcze raz mojego posta, ja mam zal do producentow gier ze ulegaja temu burdelowi i opisuja sie po ktorejs ze stron (czyli tej ktora da im wiecej $)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku (co do producentów gier) i jako atak na mnie tego nie odebrałem - tylko po prostu jesteś kolejną osobą,która przytacza kwestie optymalizacji NV pod DOOM'a 3 i to zaczyna być już trochę nudne...

Tak BTW,to od razu mówię,że stronniczy nie jestem (co sugeruje Twoja wypowiedź) i najważniejsze jest dla mnie to,żeby karta była po prostu dobra i oferowała dobrą jakość za dobrą cenę (GF'a mam od ponad tygodnia,a wcześnej miałem Radka),a czy to jest NV,czy ATI,to szczerze mówiąc mnie rybka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po prostu jesteś kolejną osobą,która przytacza kwestie optymalizacji NV pod DOOM'a 3 i to po prostu zaczyna być już trochę nudne...

hmm nie czaje o co ci chodzi, ten topic tego wlasnie dotyczy...jesli cie nudzi nie musisz tu wchodzic

IMHO zaczyna sie nowy "rozdzial" w produkcji gier, gry nie sa robione pod konkretne platformy (pc, psx itp) tylko nawet pod konkretnych producentow sprzetu...to juz jest groteska

tylko po prostu jesteś kolejną osobą,która przytacza kwestie optymalizacji NV pod DOOM'a 3 i to po prostu zaczyna być już trochę nudne...

hmm nie czaje o co ci chodzi, ten topic tego wlasnie dotyczy...jesli cie nudzi nie musisz tu wchodzic

IMHO zaczyna sie nowy "rozdzial" w produkcji gier, gry nie sa robione pod konkretne platformy (pc, psx itp) tylko nawet pod konkretnych producentow sprzetu...to juz jest groteska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,ale optymalizacje DOOM'a nie są optymalizacjami,które poprzez oszustwa zwiększają wydajność, tylko są to optymalizacje mające na celu jak najlepsze wykorzystanie możliwości kart spod znaku NVIDII. No chyba,że się mylę i jednka to również jest oszustwo,a wtedy faktycznie ta kwestia jak najbardziej pasuje do tegoż tematu,który porusza kwestie oszustw,nazywanych potocznie optymalizacjami...

No nic,tak czy siak nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić,więc może zakończmy nasze dywagacje i wróćmy do właściwego tematu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...