Skocz do zawartości
limerro

ECS K7VTA3 rev.3.1 a nowe procki - help :)

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

Pytanko brzmi czy plyta ECS K7VTA3 rev. 3.1 PCB obsluzy mi nowe procki, tzn: Duron 1600 i 1800 Applebreed lub Semprona 2200 ?

Licze na wasza pomoc, bo niewiele wiem o tej plycie :/

 

P.S. Jeszcze moze jakis link do cheepbiosa, bo szukam i szukam i nie znajduje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprona nie rozpozna bo ostatni oficjany bios wyszedl w 2002 roku :lol:

W instrukcji jest osluga jedynie szyny 100 i 133. Za to wbiosie jest mozliwosc overclock i zmiany na 166 przy 36 mhz dla pci. Na 166 plyta nie wstala mi ale to moze byc wina moich pamieci no name. Na 150 wstala tylko ze na pci 38 wiec zrezygnowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajmy ten Duron nie taki stary ;P

Szczegoly producenta sa do nowszych rewizji PCB 6.0 i 8.0, wiec nijak sie nie maja do tej rewizji - jedno wiem napewno, poniewaz sam sprawdzalem, ze Athlon XP 1700 T-bred B0 chodzi na tej plycie.

Dokumentacja w PDF jest stara jak swiat - wiec w niej tez nic nie pisze.

Na THG bodajze, czytalem ze Semprony sa wykrywane nawet bez upgrade'u BIOSu, ale chcialem kontretnie wiedziec jak jest z ta rewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam K7VTA 3.1, sparwdzałem na niej bartona i ten chodził ale odpalał się na FSB 266 a jak przełączałem na 333 to total zwiecha, clear cmos, ramy mam ddr400 tak więc to na pewno wina płyty. Doszedłem do wniosku że płyta nie ma dzielnika na fsb 333, tak więc o sempronie zapomnij ale durony spoko pójdą. Teraz mam na tym ecs-ie athlona 2400+ i idzie na 140/35 jaoko 2600+ i na 150/38 odpalił się jako 2250 MHz jako unknow i winda szła spoko tylko marka nie przechodził.

A więc po moich doświadczeniach mogę powiedzieć że duronka spoko uruchomisz ale sempron powinien się odpalić tylko na FSB 266 a przy niskich mnożnikach to bez sensu bo np 9X133 to śmieszne wartości wychodzą (tak samo miałem u siebie z bartkiem 2500+ wykrywanym jako unknow procesor 11X133=1463)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...