Skocz do zawartości
Hamil_Hamster

Mam Hynixy i nie wiem co dalej (problem z OC) :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pachnącą jeszce świeżością płyte DFI infinity i do tego 2x512mb - nie dual channel- Hynix D43.

 

No i jest problem. Pamiętki sypią się już w memtescie na 440mhz 2.5-3-3-11 przy 2.8V (2.7 też) :roll: więcej napięcia nie próbowałem ponieważ słyszałem, że te pamiątki nie lubią wysokich.

 

Błędy pokazuje mi zawsze gdzieś w okolicach 800mb (po kilkunastu procentach testu), a więc chyba wadzi jedna z kostek. Jednak już na domyślnych (400mhz 3-3-3-8 ) przechodzi test bez problemów, więc nie ma podstaw by oddać kość na gwarancje.

 

W takim razie co robić?

Kupując takie mobo i pamięci miałem nadzieje na dużo więcej :(

Conajmniej FSB 250 synchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy hynixach zapomnij o niskich timingach i wysokim FSB - albo/albo - ja wyciagam na swoich 266MHz (DDR533) przy 2.8V i 3-4-4-8 albo 250MHz (DDR500) przy 3.3V i 2.5-3-3-8

A pamietasz moze z jakiego tyg produkcji sa twoje moduły?

Jestem wlasnie na etapie wymiany 2x256 Hynix D43 na 2x512 i nie wiem czy kosci z tego roku maja podobny potencjal OC co moje poprzedniie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC - Gdyby te 440 było chociaż stabilne... :lol:

 

Raptor - U mnie nie ma ani jednego ani drugiego :)

Ale to może wina biosu? Ponieważ na tym co mam nie dochodze do FSB 240 nawet w asynchro.

 

Kucyk - Spróbuje takiego ustawienia (druga cyferka, jak mnie pamiec nie myli to ras to cas? Nie chce zrobić na odwrót)

/Edit - a jednak się pomyliłem. Z TRP 4 a TRCD3 nie chciało mi startować, jednak odwrotnie już tak (tylko jeszcze zapuszcze memtesta by sprawdzić czy stabilnie).

 

Co do tyg. produkcji, moje kostki mają na naklejce (nadruku na kostach nie moge przeczytać ponieważ mam ciemno w obudowie :) ) 0429 A, to chyba to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe. Zakupilem dzis 512 ale 2x256. Zabieram sie do lekkiego oc i tu zonk !!!

Memki ida spoko na 6-3-3-2 bez bledow na goldmem,

ale juz przy 6-3-2-2 6-2-3-2,5 7-2-2-2,5 to nawet komp nie wstaje tylko restary w kolo, przy 6-2-2-2 to tylko plytka piszczy.

I to wszystko zaledwie przy fsb 177. Podnioslem napiecie na tylko 2,6 aby zobaczyc czy jakies rezultaty i nic :?

Pewnie nowe kostki potrzebuja sie zaaklimatyzowac, ale najwazniejsze w tym wszystkim jest to, ze odczyt/zapis w Aidzie jest caly czas taki sam, zero reakcji na zmiane tych timow, tzn zapis wzrosl z 995 do 1000 przy zmianie z 7 na 6 (przy 8 bylo tesh 995), zas cl 2 a 2,5 to bez jakichkolwiek roznic.

 

Jesli pisze <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly to prosze o 'delikatne' uswiadomienie, ale nawet na gow.... elixirach przy takim samym konfigu sprzetu, zmiana timingow dawala jakies rezultaty. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe. Zakupilem dzis 512 ale 2x256. Zabieram sie do lekkiego oc i tu zonk !!!

Memki ida spoko na 6-3-3-2 bez bledow na goldmem,

ale juz przy 6-3-2-2 6-2-3-2,5 7-2-2-2,5 to nawet komp nie wstaje tylko restary w kolo, przy 6-2-2-2 to tylko plytka piszczy.

I to wszystko zaledwie przy fsb 177. Podnioslem napiecie na tylko 2,6 aby zobaczyc czy jakies rezultaty i nic :?

Pewnie nowe kostki potrzebuja sie zaaklimatyzowac, ale najwazniejsze w tym wszystkim jest to, ze odczyt/zapis w Aidzie jest caly czas taki sam, zero reakcji na zmiane tych timow, tzn zapis wzrosl z 995 do 1000 przy zmianie z 7 na 6 (przy 8 bylo tesh 995), zas cl 2 a 2,5 to bez jakichkolwiek roznic.

 

Jesli pisze <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly to prosze o 'delikatne' uswiadomienie, ale nawet na gow.... elixirach przy takim samym konfigu sprzetu, zmiana timingow dawala jakies rezultaty. :cry:

 

sprobuje jeszcze dotrzec te pamieci (gry itd) na standardowych ustawieniach , a jutro pobawie sie z napieciami i ostrzejszymi timingami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi nowymi hynixami?

interesuje mnie 2x512... kreca sie jeszcze tak jak te sprzed roku?

Tez mnie to interesuje, zwazywszy na fakt, ze pozbylem sie dzis 2x256 Hynix D43 (chodzily 260 synchro na 875P) i mam zamiar lyknac 1GB od Hynixa ponownie.

 

Moze ktos posiada kostki z oznaczeniem tygodnia zaczynajacym sie na 04xx? Jak wrazenia i jakie mozliwosci OC przede wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. :oops: u mnie chyba ta zasilka nie wyrabia, bo ciezko z oc (fsb 200 za chiny ludowej) ciagle restary, a pamiatki ustawielm na optimal.

 

dzis sprawdzilem roznice read/write single a dual i wyszlo 100 mniej w singlu dla odczytu i 50 mniej dla zapisu. czy to normalne ??? Byc moze plyta mi szwankuje, kontroler pamieci lub cosik innego ??? help . pzd.

 

 

ps. tesh kupilem w arest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takim oznaczeniem kosci Hynixa?  

 

HYMD264646B8R-D43 WD-A

 

Takie sa w sklepie Esc.pl i nie wiem czy zamawiac....

Ja mam taka kostke 512MB - nie testowalem tego jeszcze na wysokim fsb. Na nalepce jest napisane ze towar jest z Chin, ale na kostkach jest Korea. Tego Hynixa bede testowal w przyszlym tygodniu wiec jesli ci sie nie spieszy to mozesz poczekac na wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takim oznaczeniem kosci Hynixa?  

 

HYMD264646B8R-D43 WD-A

 

Takie sa w sklepie Esc.pl i nie wiem czy zamawiac....

Ja mam taka kostke 512MB - nie testowalem tego jeszcze na wysokim fsb. Na nalepce jest napisane ze towar jest z Chin, ale na kostkach jest Korea. Tego Hynixa bede testowal w przyszlym tygodniu wiec jesli ci sie nie spieszy to mozesz poczekac na wyniki :)

Ale to jest oznaczenie z naklejki czy z kosci pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takim oznaczeniem kosci Hynixa?  

 

HYMD264646B8R-D43 WD-A

 

Takie sa w sklepie Esc.pl i nie wiem czy zamawiac....

Ja mam taka kostke 512MB - nie testowalem tego jeszcze na wysokim fsb. Na nalepce jest napisane ze towar jest z Chin, ale na kostkach jest Korea. Tego Hynixa bede testowal w przyszlym tygodniu wiec jesli ci sie nie spieszy to mozesz poczekac na wyniki :)

Ale to jest oznaczenie z naklejki czy z kosci pamieci?

Z nalepki.

Na kostce jest: HY5DU56822BT-D43 429AA-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takim oznaczeniem kosci Hynixa?  

 

HYMD264646B8R-D43 WD-A

 

Takie sa w sklepie Esc.pl i nie wiem czy zamawiac....

Ja mam taka kostke 512MB - nie testowalem tego jeszcze na wysokim fsb. Na nalepce jest napisane ze towar jest z Chin, ale na kostkach jest Korea. Tego Hynixa bede testowal w przyszlym tygodniu wiec jesli ci sie nie spieszy to mozesz poczekac na wyniki :)

Ale to jest oznaczenie z naklejki czy z kosci pamieci?

Z nalepki.

Na kostce jest: HY5DU56822BT-D43 429AA-A

I o to chodzilo stary :D Zamawiam :wink: Mam nadzieje ze te z 2004 roku beda chodzic jak moje obecne Hynixy stymze 2x256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja poinformuje, że na tych nowych Hynixach można osiągnac conajmniej FSB 240 przy timingach 3-3-4-11.

Moje poprzednie problemy spowodowane były kiepskim biosem.

A pisze, że conajmniej 240 ponieważ moje kolejne problemy z biosem nie pozwalają na uruchomienie płyty :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...