Skocz do zawartości
Lumperator

3DMark05 - zagłada sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak niektorzy narzekaja tutaj na niskie wyniki :)

 

Gdybys ktos mial miec od razu wynik wynik 10tys na srednim sprzecie to te 3d marki by nie mialy sensu, bo za chwile ktos mialby i 20tys i wiecej. A tak z troche czasu minie zanim pojawi sie mocna karta ktora bedzie miala po 100fps w kazdym tescie ;)

juz maja 8250 i po 30fps w kazdym tescie :)

wiec w 800x600 moga demo nagrac na Video plynnie :D

 

a dla tych co nie widzieli plynnie to

3Dmark05 game test 2 640x480 AFx4 ..avi 30fps 24MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kto mi pomoze tutaj z obeznanych po sciagnieciu 3dmarka05 i zainstalowaniu go nagralem sobie directa 9.0c z stronki microsoftu zrestartowalem kompa i uruchamiam marka a tam jakis komunikat i nie idzie dalej

 

IDirect3DDevice9::CreatePixelShader failed: invalid call (D3DERR_INVALIDCALL)

 

mam windowsa 2003 server enterprise edition a moja karta to gf 2 mx 400 64 MB :(

 

o co chodzi?? czemu nie dziala mark05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z chłopaka, a on po prostu nie rozumie, że jego przestarzała technologicznie karta graficzna nie obsługuje zaawansowanych funkcji graficznych z pakietu bibliotek DirectX 9, który to jest wymagany do uruchomienia najnowszego produkty Futuremark, a mianowicie 3DMark 2005.

 

 

PS. W skrócie: LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kto mi pomoze tutaj z obeznanych po sciagnieciu 3dmarka05 i zainstalowaniu go nagralem sobie directa 9.0c z stronki microsoftu zrestartowalem kompa i uruchamiam marka a tam jakis komunikat i nie idzie dalej

 

IDirect3DDevice9::CreatePixelShader failed: invalid call (D3DERR_INVALIDCALL)

 

mam windowsa 2003 server enterprise edition a moja karta to gf 2 mx 400 64 MB :(

 

o co chodzi?? czemu nie dziala mark05

Na pewno procek za słaby :lol:

 

A tak na poważnie, to nawet RAMu masz za mało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego dalej sie zbijacie :evil:

bo pierwsza rzecza jaka sie robi przed uzyciem czegokolwiek jesli sie nie jest w temacie to przeczytanie readme ..

 

a tam pisze jakie grafy chodza a jakie nie

 

pozatym LOL jakbys nie wiedizal to znaczy LOTS OF LAUGH czyli ubaw po pachy po polsku (UPP). Mamy ubaw i to wyrazamy :)

 

PS: @ Wojs .. twoj nowy avatar to raczej na podryw a nie dla forum dal facetów głównie :P (no offence)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie. Pomyśl, co teraz musiałbym ja tutaj pokazać :lol:

Tak, więc, jak mówisz lepiej wrócić do 3DMarka :) Zdecydowanie!

 

Chaos, jak Ty zrzucasz to do AVI? Rozumiem, ze renderujesz to demo dłużej (każdą klatę) i później te klatki "zbierasz do kupy" i kompresujesz kodekiem, tak?

Czy od razu renderujesz AVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w image quality masz mozliwosc wurenderowania sekwencji bmp z danego testu .. zrzucasz do bmp

masz np kolo 3100 z testu pierwszego

i to odpowiada predkosci 30klatek/s

 

łączysz to za pomoca softy np tego co podalem tam wczesniej TMPGEnc i masz film .. mozesz skompresowac od razu albo zrobic normalny avi ( za 3gb :) ) a potem czyms potraktowac osobno :D

 

p.s: rozne dziwne foty nago albo w reczniku wam podaruje :P .. tamto z racji rozmiaru to itak nic nie widac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z chłopaka, a on po prostu nie rozumie, że jego przestarzała technologicznie karta graficzna nie obsługuje zaawansowanych funkcji graficznych z pakietu bibliotek DirectX 9, który to jest wymagany do uruchomienia najnowszego produkty Futuremark, a mianowicie 3DMark 2005.

Noo.. nie śmiejcie się ^_^. Najłatwiej to bić słabego. W koncu u

kogoś ta padlina musi się rozkładać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kto mi pomoze tutaj z obeznanych po sciagnieciu 3dmarka05 i zainstalowaniu go nagralem sobie directa 9.0c z stronki microsoftu zrestartowalem kompa i uruchamiam marka a tam jakis komunikat i nie idzie dalej

 

IDirect3DDevice9::CreatePixelShader failed: invalid call (D3DERR_INVALIDCALL)

 

mam windowsa 2003 server enterprise edition a moja karta to gf 2 mx 400 64 MB :(

 

o co chodzi?? czemu nie dziala mark05

BUAHAHAHAHAHA

Ale LOL!!!!

Ty czytac nie umiesz!!!???

Przecierz jest wyraznie napisane, ze benchmark ten jest przeznaczony dla kart wspierajacych sprzetowo DirectX 9.0

Nie rozumiem dlaczego dalej sie zbijacie :evil:

bo pierwsza rzecza jaka sie robi przed uzyciem czegokolwiek jesli sie nie jest w temacie to przeczytanie readme ..

 

a tam pisze jakie grafy chodza a jakie nie

 

pozatym LOL jakbys nie wiedizal to znaczy LOTS OF LAUGH czyli ubaw po pachy po polsku (UPP). Mamy ubaw i to wyrazamy :)

 

PS: @ Wojs .. twoj nowy avatar to raczej na podryw a nie dla forum dal facetów głównie :P (no offence)

Albo RTFM :lol: :lol: :lol:

Co w wolnym tlumaczeniu znaczy :) Read The Fucking Manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli co mam za wolny procesor a jak bym go puscil na 11x200 pomoglo by? kurcze fajny ten 3d mark 05 widze po obrazkach :) i chcial bym go uruchomic a tak szczerze. hee to gupie pytanie puzniej wieczorem sam sie domyslilem ze moj gf przeciez nie kmini direct'a 9 narazie LoL'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli co mam za wolny procesor a jak bym go puscil na 11x200 pomoglo by? kurcze fajny ten 3d mark 05 widze po obrazkach :) i chcial bym go uruchomic a tak szczerze. hee to gupie pytanie puzniej wieczorem sam sie domyslilem ze moj gf przeciez nie kmini direct'a 9 narazie LoL'y

NIE no facet wez przeczytaj readme od 3DMarka05 ze zrozumieniem!!!

 

TWOJA KARTA NIE WSPIERA SPRZETOWO BIBLIOTEK DX 9.0!!!

 

KAPUJESZ???

 

INACZEJ!!!

Nie ma takiej mozliwosci, aby odpalic tego benchmarka na karcie nie wspierajacej DX 9.0 SPRZETOWO!!!

 

RTFM!!!! DO diaska!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark05 powalił mnie swoję płynnością. Nawet TURBO na obudowie włączać nie musiałem. Solidna robota, wreszcie jakiś benchmark co wszystkim idealnie chodzi... :twisted:

 

A poważnie. Ładny to on jest. Ten "świetlik" lecący przez las, seria z Miniguna siekąca po obrońcach Proxyconu, mniam. Na razie zdąrzyłem jedynie odpalić na grafie default (325/620):

 

2304

 

Zobaczymy co będzie przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widze , ze macci szaleje . Najpierw zrobil swoim X800XT PE (806/648 :sick:) rekord w 3dm03 a teraz zaszalal w 3dm05 :/

 

8250 to o 1000pkt wiecej niz zrobila NV z dwoma 6800Ultra w SLI :/

 

LOL jak to mozliwe ? Cos mi tu optymalizacjami smierdzi :lol:

Tylko ciekaw jestem 2 rzeczy.

1. Jak na 6800ultra sli wyszło ~7200 jak jeden 6800 ultra robi ~6700(wyniki na orbie). Wyników SLI jakoś tam nie widze.

 

2. Ciekawe są nowe stery ati o których wszedzie piszą ze są nastawione głównie na 3dmarka i dosc ciekawy jest nagły wzrost wydajnosci w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Futuremark ponoc potwierdzil to, ze te starsze sterowniki mialy blad tzn. karta nie wykorzystywala calej pamieci ram, ale ponoc te to zmienily :) A niestety GF na nowszych sterach mial troche nizsze wyniki niz na starszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w image quality masz mozliwosc wurenderowania sekwencji bmp z danego testu .. zrzucasz do bmp

masz np kolo 3100 z testu pierwszego

i to odpowiada predkosci 30klatek/s

 

łączysz to za pomoca softy np tego co podalem tam wczesniej TMPGEnc i masz film .. mozesz skompresowac od razu albo zrobic normalny avi ( za 3gb :) ) a potem czyms potraktowac osobno :D

 

p.s: rozne dziwne foty nago albo w reczniku wam podaruje :P .. tamto z racji rozmiaru to itak nic nie widac :P

Dzięki! Działa super. Renderuję sobie 800x600x4AAX8AF :) Teraz kompresuję :)

PS. Jak, to z racji "rozmiaru" nic nie widać :lol:

Mozna to opacznie zroumieć, Chaos! NO OFFENCE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze screeny powalily mnie.

Niektore lokacjie przedstawione na nich jak i grafika sa na genialnym poziomie.

Zastanawia mnie tylko jedno.

Po co ?

Nawet 3dm2k3 nie odzwierdziedla wydajnosci w grach po dzis dzien, a co dopiero taki 3dm2k5.

Mam nadzieje, ze zdrowo podchodzicie do tematu. Chciaz juz widzialem komentarze typu "dobrze, ze zdazylem zmienic mojego R 8500" i to mnie martwi.

Rozumiem jakiegos malolata niedowartosciowanego z kieszonkowym wiekszym niz moja wyplata ale uczestnicy tego forum powinni wiedziec co liczy sie naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze screeny powalily mnie.

Niektore lokacjie przedstawione na nich jak i grafika sa na genialnym poziomie.

Zastanawia mnie tylko jedno.

Po co ?

Nawet 3dm2k3 nie odzwierdziedla wydajnosci w grach po dzis dzien, a co dopiero taki 3dm2k5.

Mam nadzieje, ze zdrowo podchodzicie do tematu. Chciaz juz widzialem komentarze typu "dobrze, ze zdazylem zmienic mojego R 8500" i to mnie martwi.

Rozumiem jakiegos malolata niedowartosciowanego z kieszonkowym wiekszym niz moja wyplata ale uczestnicy tego forum powinni wiedziec co liczy sie naprawde.

Jestem osobą, która od początku lat '90 fascynuje się dążeniem do realizmu w grafice komputerowej, więc według mnie i tak jesteśmy jescze dość daleko od fotorealizmu! Tak więc jest to ewolucja w DOBRA STRONĘ, a, że infrastruktura nie nadąża, to nie jest niczyja wina! Jestem ZA POSTĘPEM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten benchmark to jakis walek....

:arrow: 344 punkty na:

Athlon 2400+, 512DDR (asynchro fsb200), GF FX5600 - wszystko bez OC

:arrow: 404 punty na:

Athlon 2400+@2333MHz (13,5x173), 512 synchro@173mhz, GF FX 5600@385/664

Bez komentarza.....

 

P.S Nie wiecie kiedy nVidia napisze stery pod Marka05 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...