Skocz do zawartości
belmotybe

jaki zasilacz??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zakupilem p4 3,2E + 2x256 400mhz 2,5 cl kingston + ati 9550 + dysk 120 ide + dysk 150 sata, mam zasilacz 300gtf modecoma - czy to wystarczy? jesli nie to jaki zasilacz musze wlozyc, zeby to uciagnal (zalezy mi zeby nie byl drogi...)

 

dzieki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to cud ze jeszcze chodzi <wow>

polecam Chiefteca 360 lub 420 W PFC : aktywny

Boshe ja na moim z OC leciałem na Codegen 300W rok ! :>

 

A proponyje Chieftec 360W, 420W lub NeoTEC 380W, 420W

 

300zł nie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem na takim zasilu nic mu bedzie - niech sie nie przejmuje chlopak za mocno....

Pewnie, że mu nic nie bedzie. Ja lece na 300W L&C i spoko osiągam 3,4. Tylko, że mam stracha co do tej zasilki, żeby nie wykitowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to. Ja jechałem 3 lata na 250W no name. Cały czas komp był podkręcony. Najpierw cel 400, a następnie 1GHz. I nic sie nie stalo. Nie wiem czy to szczęście czy jakiś dobry był egzemplarz tego zasilacza, albo może inna specyfikacja poprzedniego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem na jakiej podstawie Wy ludzie tutaj wypowiadający sie twierdziscie że zasilacz Modecom 300W nie pociągnie takiego zestawu!!?? Korzystacie z kalkulatorów internetowych!!?? Przecież to nie jest wiarygodne! Prawda jest taka że spokojnie pociągnie a kupowanie zasilaczy ponad 350W ma sens jeśli:

1 - naprawde macie mocną grafe typu 9800 pro...

2 - ogroooomnie rozbudowaną konfiguracje...

3 - i chcecie ekstremalnie kręcić wszystko :)

A najnowsze karty graficzne takie jak GF6800 potrzebują mniej mocy niż ten Radek 9800 tyle ode mnie :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko nie masz sie czym stresować, jelśli komp zacznie sie dziwnie zachowywać i bedzie to potwierdzone niepokojącymi wskazaniami napięc wówczas pomyślisz nad zmianą zasilacza. Ja mam 400Codegena (ganionego przez większość) i jestem z niego szczerze zadowolony i z czystym sumieniem moge polecić go każdemu domowemu Overclokerowi. Wcześniej miałem 250 rowniez Codegena - ciągnął Celka Tualatina 1.2@1.65 ,2 dyski,512 Ram Gf 4Ti 4400@4600 wi wszystko było gites (sprzet sie sprzedał i teraz Zdobi REGAŁ :wink: ). Sentyment do firmy sprawił iz mam 400W :twisted: :wink: tegoz producenta i jest rewelacyjny .

 

Wracając do twojego ModeComa to jest to rewelka Wśród zasiłek do nawet 350W. Poszukaj testow zasilaczy w googlach...jest tam rowiez test twojej zasilki, jak bede mial wiecej czasu podam link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszaleliscie ? 300 spokojnie wystarczy ja mam taki komp jak w podpisie i identyczny zasilacz tyle ze 350Wat i bez problemu smiga, nawet przy procku podkreconym na 3.6ghz i grafie 460/780 i calkowiecie zgadzam sie z uzytkownikiem Zubo, jedynie cos mi smierdzi sprawa z tym ze 9800Pro wiecej pradu ciagnie od 6800, tu sie chyba mylisz :) Polecam wszystkim 350GTF, lepiej mi sie sprawuje od Chiefteca 360Wat i jest prawie 2x tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ernix : masz pojecie o czym piszesz ? Ze 300 W szybko padnie ?

 

Napisz mi prosze czym chcesz obciazyc dobry 300 W zasilacz aby padl... jestem bardzo ciekaw. A jak nie wiez to nie gadaj glupot, podlacz watomierz i sam sprawdz - ja widzialem na wlasne oczy.

W dzisiejszych czasach nawet dobre 250 Wat styka ale w pogonia za Megahercami, Gigabajtami a teraz takze pseudo Watami ludzie mowia dziwne rzeczy. Mam kumpla, ktory profesjonalnie zajmoje sie naprawa zasilaczy. Przez jego rece przewinelo sie w ostatnich 2 miesiacach chyba z 1000 zasilaczy i wiem o czym mowie bo widzialem testy na specjalnie do tego zbudowanym urzedzeniu do obciazania zasilek. Codegeny, huntkey, feele sa kiepskawe w porownaniu do FSP (fortona), wystarczy otworzyc zasilke ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja pisałem z wlasnego doswiadczenia, mialem kiedys 350W modecom'a na nowym kompie i ta zasilka ja sie zaniom zabrałem wytrzymała 1 dzień i zgon.

Wiec tez mi sie wydaje ze tam ta zasilka zadlugo nie uciognie.

Jesli sie myle to sorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych czynnikow w zasilaczu, ktore skladaja sie na jego jakosc i najwazniejszym napewno nie jest 3 cyfrowa liczba :) Widzialem zasilacze 250 W, ktore po obciazeniu pracowaly lepiej niz 350 W. Bez rozkrecania zasilacza latwo stwierdzic, ktory lepszy. Im ciezszy tym lepiej :D

 

BTW : tez mialem zgon zasilacza ->FEELa 2 lata temu, od tamtego zwracam uwaga na to slabe ogniwo ;p Oprocz zasilki poszla z dymem plyta.

 

Jak ktos chce jakies ciekawe zasilacze to dajcie znac na PRV. Czasem wsrod szarej masy Codegenow trafiajacych do naprawy, zdarzaja sie perelki FSP np. z popsutym wiatrakiem :D

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze pare dni temu ogladalem co sie dzieje z poszczegolnymi zasilaczami po przeciazeniu :) Przy niektorych az zadl dupe sciska co moglo by sie stac z kompem :P Jak zwykle pelen szacunek dla FSP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedys posiadalem FSP 400Wat, bylo to kilka lat i kosztowal mnie on 250zł uzywany (wówczas nowy kosztowal 500) byl dobrym zasilaczem ale mial problemy z linia +5, zastopilem go 250Watowym Chieftecem który do teraz siedzi u sasiada w kompie z P4 2.26@2.6 i R9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke stracilem zaufanie do chiefteca, kumpel ma Chieftec (ATX-1136H) 360W i jest duzo gorszy od mojego modecoma, zaniza jemu napiecia, to samo mial drugi kumpel na Chieftec 360W (HPC-360-302DF) ale wymienil go w sklepie i jest oka, jak bym teraz kupowal super zasilke to bym kupil Topower 400W Titanium Plating.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...