Skocz do zawartości
w4cek

Potrzebny nowy procesor, ktory wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic nowy procek ale nie wiem ktory wybrac? 2 lata temu narżnąlem sie na slabego celrona i nie chce znow kupic jakiegos shitu, prosze porady na temat intelowskich procków najlepiej do overclockingu do 450zl. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do overclockingu zakładam że nie chcesz już Celerona, więc zostaje najtańszy P4 2400C HT (Northwood), ale cena to 700zł. Jeżeli byś jeszcze popadł na dobry stepping np. MO co już jest niestety mało prawdobodobne to byś mógł mieć nawet 3.3-3.6. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ostatnio o celeronach d i pisali ze 2,5 mozna przerobic na 3,1 i ma wydajnosc p4 2,8; inni mowili o kosmicznych temperaturach:( kosztuje 400zl oplaca sie?

 

jak chcesz, jeżeli dużo nie grasz..........., ale później Northwooda już nie kupisz i zostanie Ci Prescott i Celeron D, żebyś później nie żałował.

Ewentualnie AMD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe takie cos da sie kupic za 450zł to ja swojego Bartka sprzedaje za 450zł a chodzi na 3600+ bez zmiany napiecia,czlowieku zmien płyte i Abita+Mobile :) =bardzo duza wydajnosc w 3d :-) jak cos to na PW : -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki celek D spokojnie styknie ci do gierej i  masz jeszcze mozliwosc dosyc dobrego o/c tego celka. Popatrz na forum o o/c, ktos wykrecił 2,2 @ 3,4 :-)

Na Celeronie 2,4 D prescott gry chodzą spoko, wiem bo mam :) a sam go kręcę do 3,5 tyle nie dlatego ze nie pójdzie tylko strach ze zostanę bez procka(mam tylko boxowy cooler)

Kwestia temperatur jest taka ze dużo zależy od dobrego zamontowania coolera. Ja miałem najwięcej 53Cpo wyzywaniu się w Call of duty :twisted: Do tego dobra karta graficzna i jest wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 450pln to mozna kupic Athlona 2000+ i jakiegos Asrocka/ECSa i wykrecic procka na 2600+ -kazdy idzie z palcem w poopie

oczywiscie nie polecam takiego rozwiazania tylko inne:

sprzedac tego asusa i celerona

kupic a2000+ i epoxa 8KRAI

i jeszcze kaska zostanie na dobry coolerek bo to raptem 550pln wyjdzie a z intelow wiecej niz 100pln sie uzyska :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 450pln to mozna kupic Athlona 2000+ i jakiegos Asrocka/ECSa i wykrecic procka na 2600+ -kazdy idzie z palcem w poopie

oczywiscie nie polecam takiego rozwiazania tylko inne:

sprzedac tego asusa i celerona

kupic a2000+ i epoxa 8KRAI

i jeszcze kaska zostanie na dobry coolerek bo to raptem 550pln wyjdzie a z intelow wiecej niz 100pln sie uzyska :P

epox 8krai to plytka do podkrecania? ile dalo by sie uzyskac ze sprzedarzy mojego asusa i celerona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Celeronie 2,4 D prescott gry chodzą spoko, wiem bo mam :) a sam go kręcę  do 3,5 tyle nie dlatego ze nie pójdzie tylko strach ze zostanę bez procka(mam tylko boxowy cooler)

Kwestia temperatur jest taka ze dużo zależy od dobrego zamontowania coolera. Ja miałem najwięcej 53Cpo wyzywaniu się w Call of duty :twisted: Do tego dobra karta graficzna i jest wypas.

do jakiego procka mozna porownac wydajnosc podkreconego celerona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do overclockingu zakładam że nie chcesz już Celerona, więc zostaje najtańszy P4 2400C HT (Northwood), ale cena to 700zł. Jeżeli byś jeszcze popadł na dobry stepping np. MO co już jest niestety mało prawdobodobne to byś mógł mieć nawet 3.3-3.6. :P

No ja mojego na BOXowym coolerze z 2.8GHz wykręciłem do 3.0Ghz bez problemu !! ale :

otwarta obudowa... lub kilka wiatraków wewnątrz...

 

ja mam 4 i moge spokojnie zamknąć obudowe...

TRACERÓW nie polecam bo tam jest tak daremny przepływ powietrza, że mi nawet te 4 nie pomogły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie chyba gdzies około 500 zł możesz kupić P4 Prescott 2.4MHz 533 FSB idealny do kręcenia i zawsze to P4 a nie celeron, mysle że to najlepszy wybór zresztą poczytaj sobie o tym procku na www.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mojego na BOXowym coolerze z 2.8GHz wykręciłem do 3.0Ghz bez problemu !! ale :

otwarta obudowa... lub kilka wiatraków wewnątrz...

a dlaczego tak słabo :twisted:
Bo za słabe ramy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...