Skocz do zawartości
Carno

Nagrywarka CDRW - który model Lite-On?

Ktory model Ty bys wybral?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Ktory model Ty bys wybral?

    • Lite-On SOHR-5238S 52/24/52
      9
    • Lite-On LTR-52246S 52/24/52
      3
    • Lite-On LTR-48246K 48/24/48
      0
    • Lite-On LTR-48246S 48/24/48
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nagrywarki i na pewno bedzie to któraś z Lite-On'ów, tylko którą się opłaca najlepiej w stosunku do ceny?

  • - cena 109zł

 

[*]Lite-On LTR-52246S 52/24/52 - cana 80zł

 

[*]Lite-On LTR-48246K 48/24/48 - cena 80zł

 

[*]Lite-On LTR-48246S 48/24/48 - cena 79zł

  • jak przeglądam forum to dowiaduję się iż niektóre modele sprawiają problemy więc chciałbym coś pewnego :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zmieniłem na 32x ale w ankiecie już się nie da, małe niedopatrzenie ale każdy wie o co biega... :wink:

 

pozatym to czym jeszcze dokładnie różni się ta nagrywarka SOHR-5238S od LTR-52246S, bo jak już wiem to posiada właśnie większą prędkość zapisu na CDRW oraz odróżnia się od innych skróconą wersją obudowy, której długość wynosi tylko 17 cm.

Czy ma jeszcze jakieś dodatkowe zalety?

a różnica w cenie 30 zetów, ale czy warto? bo wymiary nie są dla mnie istotne :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie warto dokładać, tym bardziej, że wystarcza zmiana biosu aby mieć to 32x dla rw.

Poza tym jak już napisałem, ten SOHR - 5238S nie posiada kości eprom, więc dane o kalibracji lasera są przechwywane w biosie nagrywarki (oszczędność materiałów). Ma to taką wadę, że wgrywając nieodpowiedni bios można pożegnać si ę z nagrywarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

To jest praktycznie to samo co LTR-52327s rev.2 (bez kości eprom)

ok to teraz znów zastanawiam się nad tym modelem:

 

[*]url=Lite-On LTR-52327/28 52/32/52 BOX - cena 111 zł

 

Conti więc teraz która?

 

LTR-52327/28 ten model jak na razie ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e się tymi samymi parametrami co SOHR-5238S, czyli prędkość zapisu na CDRW 32x, długość napedu także 170 mm

 

recenzja:

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/1.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip wie dużo o nagrywarkach i polegałbym na jego opini.

Drobne ale - wydaje mi się, że przy LTR-52327s sony też maczało palce - (pickup sonego), poza tym jakoś nie mogłem znaleźć czegoś konkretnego na temat różnic pomiędzy LTR-52327s rev.2 a SOHR-5238S, który nie doczekał się jeszcze (chyba) dobrej i konkretnej recenzji.

Swoją drogą LTR-52327s rev.2 nie mogę polecić. Mam i jestem średnio zadowolony. Teraz wybrałbym Sonego 230e - jest to oem litka 52327s ale z ograniczoną w biosie prędkością do 40x (40x 32x 40x) - cichszy i bezpieczniejszy przy nagrywaniu płyt.

A jak masz trochę więcej kasy to dobrym i już niedrogim palnikiem jest liteon DVD-RW SOHW-812s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalac ponad 100zl na palinki CD-RW radze poszukac uzywanej LDW-451S i przerobic na SOHW-832S :]

 

i za mala kase masz bardzo dobry palnik CD/RW + jeszcze lepszy palnik DVD z mozliwoscia palenia DL x2.4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ten SOHR - 5238S nie posiada kości eprom, więc dane o kalibracji lasera są przechwywane w biosie nagrywarki (oszczędność materiałów). Ma to taką wadę, że wgrywając nieodpowiedni bios można pożegnać się z nagrywarką

w sumie nie wiem o co biega z tą kością eprom ale po co wgrywać inny bios skoro i tak nie da się bardziej podrasować tej nagrywarki...

52/32/52 to najszybsze prędkości, chyba ze chodzi o wgranie biosu który dodaje obsługę nowych nośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalac ponad 100zl na palinki CD-RW radze poszukac uzywanej LDW-451S i przerobic na SOHW-832S

Jeśli można to poprosiłbym szerszy opis przerobienia lub podanie linka pod którym jest to dokładnie omówione. Bardzo mnie to zainteresowało i czekam na szybką odpowiedź 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalac ponad 100zl na palinki CD-RW radze poszukac uzywanej LDW-451S i przerobic na SOHW-832S

Jeśli można to poprosiłbym szerszy opis przerobienia lub podanie linka pod którym jest to dokładnie omówione. Bardzo mnie to zainteresowało i czekam na szybką odpowiedź 8)

http://codeguys.rpc1.org/oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52*32*52 miałem to badziewie i po 9 miechach mi wysiadło plomba była uszkodzona przez prowadnice gwara przepadła może to pech ale był to drugi napęd litka <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> padł i to ten sam tak że litka już bm nie wzioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalac ponad 100zl na palinki CD-RW radze poszukac uzywanej LDW-451S i przerobic na SOHW-832S

Jeśli można to poprosiłbym szerszy opis przerobienia lub podanie linka pod którym jest to dokładnie omówione. Bardzo mnie to zainteresowało i czekam na szybką odpowiedź 8)

slepy ? :]

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...