Skocz do zawartości
zbigdwo

IKE ... fajne, fajne, fajne, f...ck

Rekomendowane odpowiedzi

IKE => Indywidualne Kono Emerytalne => nowy pomysł na ściągnięcie szmalu do budżetu państwa.

1) Otwarte Fundusze Emerytalne kilka lat temu miały być rozwiązaniem kwestii emerytur na wiele lat, dla wielu pokoleń Polaków => Belka wprowadza opodatkowanie zysków w tych funduszach. Trzeba zaznaczyć, że te fundusze to przecież głównie prywatne firmy i nasz rząd nie mógł do chwili "kłodowego pomysłu" wiele z tego szmalu uszczknąć.

2) Wprowadzenie IKE bez opodatkowania zysków => ewidentna sprzecznosć z konstytucją ze względu na nierówne traktowanie obywateli (opodatkowanie zysków w OFE i jego brak w IKE). Trzeba tutaj zaznaczyć, że do szmalu w IKE rząd ma znacznie większy dostęp niż w przypadku OFE.

3) Ze względu na ewidentną konkurencyjność IKE w stosunku do OFE wielu "zapaleńców" zakłada te konta.

4) Po pewnym czasie (1-2 lata) w wyniku np. interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich wskutek jawnej sprzeczności z konstytucją rząd wprowadza opodatkowanie także dla zysków w IKE.

 

Co wy na na taki ... w części hipotetyczny scenariusz?

Trzeba będzie wkrótce zapłacić do kasy UE MNÓSTWO SZMALU. Niezły pomysł z tym IKE i OFE. Jaki prosty i godny najprzemyślniejszego złodzieja i oszusta.

Gdzie ja żyję i komu płacę podatki???

 

zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tam nie znam na finansach l;] ale moj stary mowi ze jak ktos bedzie chcial wyciagnac kase z tego to sie "okarze" ze musi zalegly podatek zaplacic;] i wyjdzie na to ze go nie stac:d

 

jeszcze wspomnial o tym ze wszystkim karza oszczedzac a jak bedzie kryzys to nagle ludzie straca oszczednosci swojego zycia;]

 

no i na koniec;] wszyscy co maja duzo $ albo inwestuja albo zamieniaja ja na ziemie/zloto;] nikt bogaty nie oszczedza w zlotowkach ;D

 

to tyle;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sou, co do utraty oszczędności całego życia przez wielu ludzi, to zdarzało się to już wiele razy w historii. Ostatnio to niejaki Leszek B. "orżnął" milony Polaków, dostał nawet za to różne nagrody, a usprawiedliwieniem był "kryzys systemu komunistycznego". A najciekawsze jest to, że ten facio brał czynny udział w tworzeniu i rozwoju tego systemu.

 

zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, a słyszeliście jakie są możliwości wypłacenia tych pieniędzy ?? Normalnie masakra. Wpłacasz i w pewnym momencie, stwierdzasz, że potrzebujesz tą kasę....powodzenia. Min. 5 lat ciągłego opłacania i chyba jeszcze jakiś wiek !!

 

To oszczędzanie to korzyśc dla budżetu. Banki czy instytucje będą zgormadzoną kasę inwestować w obligacje, bo to pewna i stabilna inwestycja. Kto na tym zyska ?? My ?? Nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sou, co do utraty oszczędności całego życia przez wielu ludzi, to zdarzało się to już wiele razy w historii. Ostatnio to niejaki Leszek B. "orżnął" milony Polaków, dostał nawet za to różne nagrody, a usprawiedliwieniem był "kryzys systemu komunistycznego". A najciekawsze jest to, że ten facio brał czynny udział w tworzeniu i rozwoju tego systemu.

 

zbychu

Mozesz rozwinac ta jakze tworcza i ciekawa wypowiedz? Zwlaszcza punkt gdzie orznal i jak tworzyl ten system. Jestem autentycznie ciekawy, mam wrazenie, ze powinienem spalic 90 procent moich ksiazek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sou, co do utraty oszczędności całego życia przez wielu ludzi, to zdarzało się to już wiele razy w historii. Ostatnio to niejaki Leszek B. "orżnął" milony Polaków, dostał nawet za to różne nagrody, a usprawiedliwieniem był "kryzys systemu komunistycznego". A najciekawsze jest to, że ten facio brał czynny udział w tworzeniu i rozwoju tego systemu.

 

zbychu

Mozesz rozwinac ta jakze tworcza i ciekawa wypowiedz? Zwlaszcza punkt gdzie orznal i jak tworzyl ten system. Jestem autentycznie ciekawy, mam wrazenie, ze powinienem spalic 90 procent moich ksiazek....

Spal je wszystkie..

 

wystrczy ci taka karteczka wielkosci biletu autobiusowego z napisem:

"Polityka kradnie i oszukuje - odwróć na drugą stronę".. a na drugiej napis...

"Tutaj nie ma napisów... juz tu byli politycy"

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco:

1) mało wiesz, jak widać

2) czytałeś nie te książki co trzeba

 

Ad 1) Jak inflacja jest trzycyfrowa a oszczędności milonów ludzi nakazem administracyjnym są oprocentowane na poziomie 10-krotnie niższym to jak byś to nazwał. Dla mnie to złodziejstwo i oszustwo a nie cudowny plan facia B. W Twoich książkach może to się inaczej nazywa :lol: Sprawdź dokładnie co robił ten facio przed 1989 rokiem.

Ad 2) Poczytaj o prawach: Murphiego, Petera itp. a będziesz ... dużo więcej wiedział np. => http://ourtower.acn.waw.pl/page32.html

 

zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...