Skocz do zawartości
reed

No i VAT na neta znów idzie na 22%

Rekomendowane odpowiedzi

jurop junion mowi o stawce podstawowej a to ze u nas wynosi ona 22% to nie ich problem, poza tym teraz jest zwolnienie z vatu co wcale nie jest korzystne dla posredniczacych nam isp -ow .... zreszta pewnie w tym topicu jak zwykle wypowiedza sie znow najglosniej ci ktorzy nie maja pojecia o vacie .. no ale spoko ;)

 

 

jak macie umowy na brutto to nie ma sie czym przejmowac... zreszta nie tylko vat podraza net .. sam w sobie jest u nas drogi

 

no to chyba tyle mozna napisac na tem wyswiechtany temat ;)

 

ahoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo powinni zwiekszyc jeszcze przepustowoc do 2mbit i limit danych dac do 1gb a na upload do 500mb zeby nikt niegdzie nie mogl warezu uploadowac :-P polska to dziwny kraj, caly czas dzieja sie w nim jakies cuda :lol: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu "lokalnych sieci" (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Co ma penis do wiatraka ? Jakim cudem ograniczenie transferu ma zapobiec tworzeniu sieci lokalnych ? Dla mnie to jest śmieszne :|

 

Po co komu 1 MBit skoro ma ograniczenie na 15GB, dla mnie bezsens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu "lokalnych sieci" (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Co ma penis do wiatraka ? Jakim cudem ograniczenie transferu ma zapobiec tworzeniu sieci lokalnych ? Dla mnie to jest śmieszne :|

 

Po co komu 1 MBit skoro ma ograniczenie na 15GB, dla mnie bezsens...

Chyba jednak ma.

Wszystkie te sieci szlag trafi, nikt nie bedzie chcial byc w takiej sieci.

Albo zmienia NEO na DSL albo zmienia dostawce netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu "lokalnych sieci" (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Co ma penis do wiatraka ? Jakim cudem ograniczenie transferu ma zapobiec tworzeniu sieci lokalnych ? Dla mnie to jest śmieszne :|

 

Po co komu 1 MBit skoro ma ograniczenie na 15GB, dla mnie bezsens...

Z całym szcunkiem Nexer, ale niektórzy tylko surfują, mailują i ściągają stery itp soft (free) serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu "lokalnych sieci" (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Co ma penis do wiatraka ? Jakim cudem ograniczenie transferu ma zapobiec tworzeniu sieci lokalnych ? Dla mnie to jest śmieszne :|

 

Po co komu 1 MBit skoro ma ograniczenie na 15GB, dla mnie bezsens...

Z całym szcunkiem Nexer, ale niektórzy tylko surfują, mailują i ściągają stery itp soft (free) serio.

Reed z wielkim szacunkiem ;) ale "NIEKTÓRZY" --> tak powinno być napisane ..ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko chodzi mi o to, że ten limit nie odstrasza ludzi którzy chcą sobie podzielić neo na kilka osób. Aktualnie limit 5GB na neo320(czy 128 nie pamiętam) nie odstraszył kumpli którzy chcą sobie założyć neta i podzielić. Nie wnikam w ich logike bo ta jest n/c :

 

"Podziele sobie z kumplem neoX(x=320/128) i będziemy grać, www, p2p" + do tego myśleli że jeśli jest limit 5gb to on się "zwiększy" do 10gb na 2 osoby (pomijam fakt że w regul. wyraźnie pisze o zabranianiu dzielenia łącza)...

 

Ale i tak - po co komu >100 KB/s do ogląania www, mail, nawet driverów ? Przecież oczywiste jest że jak ktoś ma >100 KB/s priv (nie mylić z firma/uczelnia/sieć osiedlowa) i mieszka w polsce to napewno nie zaprzestaje na ściąganiu driverów... (:>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie dla jakiegoś znawcy: Czy TPsa może zmienić ceny NEO - przy umowie na czas określony. Czyli jak teraz płace te 59zł to np. za miesiąc bede musiał placić 70zł?

 

reed - dla takich ludzi wystarczy przecież NEO 128... Po co im takie szybki łącze do przegladania storn? A mi by się przydało... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed masz racje ale to faktycznie niektorzy, ale po co komus kto sciaga tylko soft www itp 1mbit ? prawda jest taka ze 1mbit jest poto zeby mu sie szybcie pliki sciagaly i taka jest prawda. a tu limit ktory ozna wykorzystac w 1dzien :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy u Nas będzie normalnie? Na Ch*** było tak kombinować i chwalić się  0% Vat na net`a :/

Wlasnie o to chodzilo ze nie mamy zerowej stawki wat na internet a bylismy z niej zwolnieni gdyby bylo 0% to wszystko by bylo OK. A tak mamy ustawe niezgodna z UE najgorsze jest to ze juz kiedy powstawala byla niezgodna ale polskich politykow to walilo i teraz mamy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba i rządowi i tpsa było potrzebne ostre dofinansowanie. Nałapali klientów - każdy oczywiście z umową na rok - i wystarczy teraz wprowadzić vacik. Nikt nie zerwie umowy, bo się nie opłaci. Zarabia ostro i tepsa i budżet - proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugi_a : Szczerze watpie w to, ze jeszcze obniza koszty ;p, nie ten kraj :). Jak to ostatnio mowili w TV: w Polsce jedynie potanial ... alkohol ... yeee jak fajnie, ide po flache bede zywic tym rodzinke ... po prostu 'jak sie ciesze' :/

Odnoscie tych ograniczen tepsy... to moga sobie je wprowadzac na najnizszych predkosciach... bo takie lacza sa do odbierania poczty i ogladania stron. Ale 1Mbit to jest od zasysania plikow ... przeciez Neo+ to multimedialne lacze ... buahah z ograniczeniami ... jeszcze ta predkosc uploadu ... Na szczescie ja dziekuje za 2 m-ce naszemu monopoliscie i przesiadam sie na duuuzo lepsze lacze za podobna cene. Wreszcie sie uwolnie od nich .... po tyluu latach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to ujme tak: mamy neo 640 na 5 osób i są miesiące, że schodzi ze 10 gb to sciąga jedna osoba, więc nie wiem jak można sobie poradzić z 15 gb :/

 

a co do vatu to wogóle nie ma się co wypowiadać bo według mnie tpsa po prostu czuje władze i robi sobie co chce bo w wielu miejscach nie ma innych możliwości niż tepsa i oni to wykorzystują i tłumaczenie unią jest beznadziejne IMO. zamiast zostawić powiedzmy te 640 kb/s ale obniżyc np cene do 99 PLN, to nie, lepiej zwiększyć prędkość a przy okazji dowalić jakiś HAK (to już nie haczyk a HAK) :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurop junion mowi o stawce podstawowej a to ze u nas wynosi ona 22% to nie ich problem, poza  tym teraz jest zwolnienie z vatu co wcale nie jest korzystne dla posredniczacych nam isp -ow .... zreszta pewnie w tym topicu jak zwykle wypowiedza sie znow najglosniej ci ktorzy nie maja pojecia o vacie .. no ale  spoko ;)

 

 

jak macie umowy na brutto to nie ma sie czym przejmowac... zreszta  nie tylko vat podraza net .. sam w sobie jest u nas drogi

 

no to chyba tyle mozna napisac na tem wyswiechtany temat ;)

 

ahoj

No nie wiem czemu przy brutto nie ma się czym przejmować? Przecież jeśli teraz był na 0 (lub zwolniony) to klient indiwidualny zostanie bezpośrednio obciążony owym vatem. A co do zwolnienia to oczywiście masz rację - zdecydowanie lepiej być na 0 % niż na zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...