Skocz do zawartości
tasiek

dziwny screeen przy bootowaniu po kreceniu

Rekomendowane odpowiedzi

witem!!

mam win xp i po podkreceniu axp 1700+ na 180*11 przy bootowaniu windowsa wyskakuje mi taki niebieski ekran ze mam zla konfiguracje i dalej nie chce isc. cos jakby zabezpieczenie w windowsie przed uszkodeniem hardu w kompie ale jakos wolalbym to ominac

 

ktos mial cos takiego? mam zainstalowanego autopatchera na winde wiec moze to jakas latka albo cos ??

 

dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie instaluje sie OS na podkreconym sprzecie :!:

A ze ci wywala blad to byc moze za male Vcore zapodales. Jak mi sie wywla winda przy ladowaniu to daje wyzsze Vcore az sie nie bedzie wywalal :) A co do pamieci to raczej nie trzeba dowoltowywac ich bo przeciez to da DDR400 a jada tylko 2*180, najwyzej polozuj timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie dlaczego mam nie instalowac win na oc sprzecie (podaj jakis powód bo ja narazie nie znam takiego ) przeciez jak jest stabilne to mu nie zaszkodzi a chlopak moze miec proprostu juz problem z temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie instaluje sie OS na podkreconym sprzecie :!:

hehe a nikt ci nei mowil ze instalacja windy to testy stabilnosci lepszy od Prime'a? :)

hmm.....ja zawsze instaluje wina na podkręconym sprzęcie.A jak istaluje jakiś progs albo gierke to też mam odkręcać procka???? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos zawsze spotykalem sie z opinia ze OS stawia sie na nie kreconym sprzecie. A co do lepszosci instalacji windy jako testu stabilnosci to jakos podziekuje, za duzo podczas tej zabawy dyskiem mieli a jak zaliczy naglego pada to jest szansa ze i dyskowi sie oberwie, a takto prime95 spokojnie sobie liczy od czasu do czadu wpisujac kawalek tekstu do pliczku z wynikami.

 

Taaaa FumFel_20 instalacja progsa/gry to chyba zdeko co innego niz sadzanie OS :?: czy moze sie myle :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet jak grasz - jak dla mnie najlepszy test stabilnosci :D i komp dostatnie zwisa i robisz twardego reseta to dysk tez moze pasc wiec nie widze roznicy ... to po co przeplacac walic na oc kompie i po sprawie jak dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia komp ma dzialac stabilnie po oc i nie ma ze boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgodze sie ze gry sa najlepszym testerem stabilnosci, laczy sie przyjemne z pozytecznym :) ale my tu mowimy o instalacji OS a nie gier :]

a zreszta my tu gadu gadu a autor topicu sie nie odzywa ;) niech najpier podbije napiecie na procu a nie odrazu lubudubu instalacja windy abarot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jestem

problem wystepuje evidentnie przy podnoszeniu mnoznika albo fsb a obnizenie timingow albo napiecia nic nie pomaga.....

cos czuje ze to moj windows ale po pierwsze skad on wyczuwa ze cos nie gra i dlaczego ja tylko mam ten problem.

raz wywala ten screen albo tez ze brakuje jakiegos pliku kernel bla bla bla ...

 

no nie wiem, za 2 tyg bede mial format bo nowy dysk przyjedzie to wtedy zobaczymy.

 

dzieki ale problem jest nadal, a tymczasem wkrywam sobie nowe logo do biosu :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie szukam cos zwiazanego z problemem jaki mam z moja plyta - chociaz do konca nie wiem czy to plyta, procek , pamiec - w kazdym razie jest taka jak pisze kolega wyzej - przy rozruchu kompa laduje sie winda do momentu az pokaze bmp z logiem windy a ponizej pasek ladowania sie - w pewnym momencie pasek staje i kicha bo wyskakuje niebieski ekran z jakimis krytycznymi bledami

Instalacja systemu od nowa nic nie pomagla - zarowno xpka instalowalem jak rowniez 2000, plyta ktora mam to asus a7n8x-x , procek Ath2200 i pamiec 256ddr z tego co czytam wyzej to pomoglo podniesienie napiecia na pamieci i rdzeniu - hmm narazie nie wiem ktore to sa opcje w biosie ale zobacze do instukcji i zapodam na forum - moze ktos mi pomoze i powie o ktore to chodzi

w kazdym razie wczesniej komp mi sie czesto restartowal sam z siebie - zaznacze ze ustawione mam parametry default - zapodane przez producenta i nic :( zwiesza sie i zwiesza-- jako ze to komp siostry to nie musze mowic ze jest wkurzona na mnie co ja jej za sprzet zlozylem- kompa nawet dala do naprawy ... i co ... stwierdzili ze jest ok wzieli przy okazji 5 dych

a mnie juz wkurza to - nawet myslalem o spaleniu plyty i daniu na gwarancje- ale moze jest jakas szansa ze to bedzeie chodzic

pzdr

slawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...