Skocz do zawartości
Gość tryfcio

heat_pipe ! czy ktoś to robił ?

Rekomendowane odpowiedzi

berkut a ten heatpipe prof`a to dziala jakos sensownie czy trzeba dolewac freonu co jakisz czas etc? pytam bo do tej pory nie znalazlem ani jednego sensownego projektu home-made heat-pipe ktory byl by w 100% sprawny i nie wymagal by dodaktowej obslugi.. czyli raz zmontowany nie wymaga ingerencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

ja wiem że niektóre rzeczy można zastąpić innymi, ale że WODĄ 8O :lol:

wyjaśnij dokładnie jak robisz takiego PIPA z "WODĄ" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normlanie....

 

napelniasz heatpipe'a woda, wypompowywujesz cale powietrze z niego az do wrzenia wody (poniewaz nie mamy takich pomp to po prostu lejemy wody do heatpipe i gotujemy ja az wyprze powietrze z heatpipe'a), zakrecamy korek i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

normlanie....

 

napelniasz heatpipe'a woda, wypompowywujesz cale powietrze z niego az do wrzenia wody (poniewaz nie mamy takich pomp to po prostu lejemy wody do heatpipe i gotujemy ja az wyprze powietrze z heatpipe'a), zakrecamy korek i gotowe

mmm... wyprubuje.... zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

czyli gaz do zapalniczek tym bardziej się nadaje tak?

8O :lol: ja zastosujesz gaz to z kompa bendziesz miał "JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Al bundy no tak tylko musisz wymyslec sposob zeby zamknac rurke bez rozgrzewania jej palnikiem jakis zaworek albo skercana z dwoch wczesniej zalutowanych czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

może jakiś olej,silnikowy lub spożywczy??

przecież to zgnije i bedzie pleśń chociaż nie wiem ale przynajmniej według mnie głupi pomysł silnikowy to co innego ale lol
tylko sie pytam , boże do wszystkiego sie czepią :evil: ale gdyby wyparzyć nawet olej spożywczy.... a i jeszce jedno tłuszcze się nie psują,nie gnija ani pleśnieją :!: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gaz do zapalniczek tym bardziej się nadaje tak?

8O :lol: ja zastosujesz gaz to z kompa bendziesz miał "JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
gaz do zapalniczek powinien się nadać, ma niską temp wrzenia. a to że przyjmuję że się zastosuje zaworek uważam za oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gaz do zapalniczek tym bardziej się nadaje tak?

8O :lol: ja zastosujesz gaz to z kompa bendziesz miał "JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
gaz do zapalniczek powinien się nadać, ma niską temp wrzenia. a to że przyjmuję że się zastosuje zaworek uważam za oczywiste.
jak chcesz nalać ten gaz do tej rurki :lol: kto rozwalił kiedyś zapalniczke wie jak ten gaz szybko się ulatnia Al daj sobie spokuj bo komp ci wybuchnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no gaz do zapalniczek jest prawie idealny tylko trzeba miec do tego warunki.

 

Ogolnie to moj projekt polegal na tym zeby zrobic parownik z duza powierzchnia parowania na proc i krotkimi rurkami polaczyc go ze skraplaczem z uwalonymi kolankami. Powstalby wtedy jeden duzy heatpipe. Parownik moge zrobic sam nun problem ale w tej chwili nie mam skraplacza. Moze dostane od berkuta kawalek parownika to skoncze projekt.

 

Olej nie da rady, predzej jakis alkohol czy aceton czy jakies inne dtego typu gowno jednak najlepszym gazem do tego jest r134a wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tryfcio

mmmm... spiryt !! teroche szkoda ;) ale sie nadaje i to bardzo dobrze !!! wyczytałem w mojej książce do chemi że alkochol etylowy paruje już w temp. pokojowej czyli ok. 20 stopni!!!!!!

dlatego czujemy go po otworzeniu butelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...