Skocz do zawartości
zgf1

Extremalne wyciszenie HDD :D

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za podpięcie ale nie warto zakładać nowego topicu z tego powodu. Chciałbym kontynuować dyskusję na temat ekstremalnego wyciszenia całego kompa. Wszelkie sugestie mile widziane :)  

 

To jest mój zamysł:

1. Włożyć kompa w skrzynię z płyty wiórowej z powyklejanymi ściankami gąbką wygłuszającą.

2. WC oczywiście musowo do takiego rozwiązania a wymiennik ciepła (o możliwie max. ilości finów) do piwnicy :D . Bloczki na CPU chipsecie i GPU. Zasilacz i HDD również chłodzone wodą.  

3. Dla polepszenia wentylacji 12cm wiatraki na wlocie i wylocie z napięciem 5 lub 7V

 

Uważam że taki projekt ma szanse powodzenia. Jak ktoś ma jakieś szalone pomysły, które umożliwią jeszcze bardziej wyciszyć kompa (bez udziału NASA :D czyli domowymi sposobami) to proszę o sugestie.

Zamiast płyty wiórowej polecam płyte MDF sam taką cche użyć by obudować pompke (grundfos) a potem che kupić drewno na całą obudowe. JAk gadałem z gostkami to mi powiedzli ze wiórowa moze rezonowac i wzmacniać dźwiek a płyty mdf nawet w obudowach głósników są stosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzidzia to co proponujesz to już prawdziwe extremum :D Na etapie projektu domu można założyć takie WC :D Jak to zrealizujesz to proszę o foty bo naprawdę będzie co pokazywać.

 

Bartekx16 dzięki :) Ale niestety albo stety mam kupę blatów kuchennych 30mm grubych i nie ma co z nimi zrobić. Taka grubość ścianek to przesada no ale jak friko to czemu nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...