Skocz do zawartości
philipo

AMD Sempron 3100+ BOX

Rekomendowane odpowiedzi

30-40 zł więcej i masz Athlona64 2800+ który w przyszłości (nie wiadomo czy odległej czy bardzo odległej) pójdzie pięknie na 64 bit.

Fakt... przy tej cenie tego semprona nei opłaca się kupować..... widziałem w pewnym cenniku Athlona 64 2800+ już po 700zł.. więc....

 

Co do płyty ci nie powiem, ale jak za tą cene to się chyba raczej opłaca... możesz też się zastanowić nad coś na chipie VIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprom 3100+ za takie pieniadze to oczywiscie pomylka.

Za polowe kasy bym sie zastanowil.

Czemu ludziska nie ogladacie zwyklych testow i nie porownujecie cen.

Czarno na bialym widac gdzie jest miejsce semproma i skad sie wogole wzial i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie być pewni że jak wejdzie win64 to ceny Sempronów na S754 (a i na S939 już pewnie do tego czasu będą) polecą na łeb na szyję.

 

W tej chwili ta idiotyczna cena Semprona 3100+ paradoxalnie ma sens, bo procek w 32 bitach i tak jest mocny dzięki zintegrowanemu kontrolerowi pamięci, natomiast Athlon64 - choć lepszy - nie może swojej przewagi pokazać z powodu braku systemu 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co porownywac tego Sempa do A64 ?

Wystarczy w takiej samej cenie postawic obok niego bartka, pff, nawet thortona (sa takie drogie wogole na swiecie thortony ? ).

W sumie masz racje Kaeres...

 

Ten cały Sempron ma być jak sie nei myle następcą Duronka.. jak że lubianego przezemnie..., AMD nauczyło nas że można robic i tanie i wydajne procki... więc skąd ona wogule wzieła takie ceny... jak dla mnie powinien ten 3100+ kosztowac MAX 300/400zł w innym wypadku wogules się niepowinno nad nim zastanawiać....

 

Ale też nasuwa się myśl po co wogule pakować się teraz w coś lepszego od bartonów i thortonów... przecież te proce mają tyle mocy w sobie że naprawde nei opłaca się teraz zmieniać ich na A64.... Taki poczciwy Athlonek XP jakiego ja posiadam jak dla mnie jest dobry asz na wyrost bo i tak ja osobiście niepotrafie wykożystać jego całej mocy.... tylko Doom 3 wycisną z niego jak najwięcej.... czasem się zastanawiam czemu nei kupiłęm Durona.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że widzisz Boro, gdyby ten Sempron kosztował 300-400zł to nikt by już nie chciał kupować procków na Socket A. I co dystrybutorzy by z nimi zrobili ?

To się nazywa marketing.... i nic my na to nei poradzimy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za procke jest spora - a to dlatego ze dopiero pojawil sie na rynku za jakis miech spadnie cena o jakies 30% i jestem tego pewny pozatym AMD ma wprowadzic Semprony 64 bitowe z mniejszym mnoznikiem. Sempron w tej chwili ma takie ceny i niezbyt ciekawe osiagi bo AMD chce calkowicie przejsc na platforme 64 bitowa. Dlatego wycofuje dobre procki typu Barton Athlon i Barton. Jednym slowem chce dobic rynek prockow na socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

AMDkowi zalezy na dobiciu Socket A tak jak tobie na wylupaniu sobie lyzeczka lewego oka. jak by chcieli dobic to juz by sie nie bawili w Semprony na S A ale AMD dba o swoich klientow wiec produkuje dalej. Wzcofywac musi bo A to juz przezytek a A64 sa miodzio pod wzgl osiagow wiec to chzba ocyzwiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD chce nie tyle "dobić" - co wyexploatować na maxa Socket A, czyli wycisnąć z tej platformy tyle zysków ile się jeszcze da, natomiast nasi krajowi dystrybutorzy myślą poprostu o sprzedaniu Procesorów i płyt które mają jeszcze na składzie - co na jedno wychodzi.

 

S 754 (a tym bardziej S 939) jeszcze przez najbliższe pół roku nie zejdzie z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprton 3100+ to proc z tym samym taktowaniem co a 64 2800+ i pomijając ze jeden 32 bit drógi 64 to jest jeszcze róznica w pamici kecz:P wiec semprton przy 256kb jest nieporozumieniem... 2800+ a 64 jest lepszy i ma 512kb keczu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wypuściło procesory pod które nie istnieje popularny OS i tym samym najprawdopodobniej wbiło sobie nóż w plecy tym bardziej , że premiera 64-bitowego Windows XP znów się przesunęła i to znacznie. Coż , jeżeli nie można dorównać konkurencji pod względem wydajności już dziś to trzeba tzw. słodkim pierdzeniem (jak pan Lebiedź do Czabana)zachęcić klientów do kupna czegoś co tak naprawdę żyje swoim życiem.....

A już rozbawia mnie na max-a technologia Hyper Transport (w skrócie HT) co ma mniej obeznanym miszczom kojarzyć się z dość już popularnym HT ale od Intela.I bądź tu mądry i pisz wiersze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wypuściło procesory pod które nie istnieje popularny OS i tym samym najprawdopodobniej wbiło sobie nóż w plecy tym bardziej , że premiera 64-bitowego Windows XP znów się przesunęła i to znacznie. Coż , jeżeli nie można dorównać konkurencji pod względem wydajności już dziś to trzeba tzw. słodkim pierdzeniem (jak pan Lebiedź do Czabana)zachęcić klientów do kupna czegoś co tak naprawdę żyje swoim życiem.....

A już rozbawia mnie na max-a technologia Hyper Transport (w skrócie HT) co ma mniej obeznanym miszczom kojarzyć się z dość już popularnym HT ale od Intela.I bądź tu mądry i pisz wiersze....

co chcesz od hyper trasportu? jak dla mnie spoko pomyślane, chociaż na obecnych platformach nie pokazuje nic szczegółnego, ale w połączeniu z pci-expr. może być naprawde ciekawiej... to rozwiązanie ma w sobie całkiem sporo potencjału.

 

sempron na s754 w obecnej cenie jest poptostu pomyłką... 450PLN byłoby jeszcze zośną ceną... ale nie 700 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...