Skocz do zawartości
voo

barton2.5+ szyna 220 gorzej niz 200 ? :/

Rekomendowane odpowiedzi

udalo mi sie ostatnio dorwac bartona co prawda nie mobilnego ale z oznaczeniem 0332TPUW wiec jesli sie nie myle ma odblokowany mnoznik Kreci sie przecietnie @3.2+ na 1.75 V ale dziwne jest to ze gdy daje mu 220x10 jest juz rozpoznawany przez bios jako 2.9+ i osiagi w porownaniu do 200x11 sa nizsze Nie wiem dlaczego ale powinno byc odwrotnie...

 

W biosie vcore ustawione na 1.75V, program cpu-z podaje natomiast Voltage:1.632V

Natomiast program 8rdavcore podaje w tabelce sensor: VCore 1.76

5V: 4.92 , 12V: 12.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak się pamięci ustawiają przy tak podkręconym cpu, może idą asynchronicznie i na dodatek bardzo nisko.

Miałem kiedyś podobnie fsb ustawiłęm 200 a ramy w biosie były na auto to ustawiły się na 166.

Więc CPU leciało na 400 a RAM na 333 i była kaszana takie to były początki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze! Widzę, że masz płytę Epoxa .... u mnie na Epoxie CPU-z podaje jako napięcie procesora wartość 1.6V, a proc chodzi w rzeczywistości na 1.9; te 1.6V to pewnie napięcie chipsetu płyty głównej, także wszystko ok - wina programu

co do reszty - przedmówca może mieć rację

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinowalem z ustawieniami w biosie i juz jest chyba ok, pamiec u mnie chodzi zawsze synchro z szyna, troche sie zalamalem, poniewaz dla stabilnych 2200 potrzebuje az 1.8V :( Co prawda epox troche zaniza, ale to i tak sporo. Jedynym pocieszeniem jest niezablokowany mnoznik, wiec w tym momencie 222x9.5 i 1.7V w polaczeniu z 9800pro@xt --> 18181 3dm01

 

PS: proc jest nowy, kupiony w sklepie, jednak na jednej stronie rdzenia ma takie jakby mikro ukruszenie-na samym brzegu krotszego boku - punkt wielkosci 0,1 mm, jak gdyby od ostrza szpilki. Czy to normalne, mam sie tym przejmowac? Ciekawe czy takie procesory sie zdarzaja, czy moze to wynik nieprawidlowego transportu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...