Skocz do zawartości
PawelDK

Problem z wylaczajacym sie monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. w niektorych grach wylacza mi sie monitor.gra caly czas chodzi bo slychac.komp sie nie wiesza. Monitor wylacza sie jakby przechodzil w stan czuwania, tylko ze nic nie moge zrobic by go wlaczyc spowrotem. musze restartowac kompa. grafe mam GF 4 ti 4200, monitor adi provista e44. dzieje sie tak na roznych sterach i tylko w niektorych grach np Splinter Cell : PT, Xpand Rally demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj jak by była zbyt wysoka czestotliwość odświerzania do by w ogole nie odpalił sie albo pbraz byłby nieczytelny wcale (z własnego doswiadczenia to mowie). To jest raczej problem sterow. Zainstaluj od nowa do MOBO i grafy- moze nowy DX9.0 pomoze. Probuj az do skutku bo jezeli ten problem wystepuje tylko przy grach to nie jst to sprawa odświerzania albo hardware.

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest tak: siedze w windowsie sobie, net,gg itp i nagle obraz mrygnie i czasem znow powróci a czasem zostanie czarny i monitor wyswietla napis: Synch. poza zakresem.... o co chodzi wie ktos moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5200 też jest to samo. Miałem panasonica i też mi sie wyłanczał. Po zmianie monitora na iyame jest już lepiej - tyle że przechodzi mi do odświerzania 60 herców(najczęsciej w niskich rozdzielczościach). W sterownikach omega drivers jest mały programik - multires. On mi pomógł ale i tak czasem zawodzi.

Wiec musi to być błąd w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo wylaczal sie monitor i pokazywalo sie na nim cos jak "no signal" czyli tak jakby monitor byl odlaczony od kompa i byl napis ze poza czestotliwoscia pracy. Mam r9600pro i po zainstal oryginalnych ster tez mi sie walilo i jakiekolwiek inne z ati czy gigabyte tez ale teraz mam omega i jest oki a odswiezanie mam na 85 a monitor lg17" ez t710ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem ten sam problem :? w niektórych grach monitor się

wyłanczał 8O u mnie rozwiązaniem problemu okazał się tv 8) po

obejżeniu filmu na tv podłaczonym do kompa spróbowałem odpalić grę na

tv i podziałało :wink: potem juz miałem obraz bez konieczności podłaczania tv :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISAŁEM TAKI TEMAT TYDZIEŃ TEMU ALE NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ:

 

Mam karte grafiki Sapphire Radeon 9600XT 256MB DDR TV/DVI i monitor LCD Samsunga SyncMaster 172T(podłączony kablem DVI-cyfrowo).

 

Pół roku wszystko było ok. Do czasu kiedy wyszedł Doom 3. Musiałem wgrać nowe sterowniki żeby działał. Od tego czasu regularnie wyłącza mi się monitor kilka razy dzennie.

 

Gdy cos robie poprostu gaśnie i miga na nim lampka.

Zawsze w windowsie gdy siedze na gg lub w necie. W grze się tak nie zdarzyło.

 

Raz było tak, że naciskałem cos na klawiaturze i po minucie wrócił do Windowsa i był jakiś błąd ATI...

 

Mam teraz sterowniki w rersji 4.8. wxp-w2k-catalyst-8-042-040803a-016701c

 

Miał kotoś taki problem kiedyś? Jak tamu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówie że musisz w riva tuner na sztywno ustawić wartości odświerzania bo gry mają własne dziwne ustawienia czasami

 

Rozumiem że to jest jakiś programik.

Możesz mi go wysłać na badziewia@tenbit.pl

Możesz coś jaśniej napisać?

Może na gg pogadamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek slayer  ja tez mialem te sterowniki ale jak zmienilem na omega to juz jest ok

Sterowniki Omega nic nie dały! Monitor się wyłączył ale zaraz sie włoczył i pojawiły się następujace okienka...

 

1. VPU Recover zresetował akcelerator graficzny ponieważ nie odpowiadał on na polecenia sterownika ekranowego.

 

2. VPU Recover nie mógł w pełni przywrócić stanu sprzed zakleszczenia, nastapiło przełączenie do wyświetlania programowego.........

 

Zero pomysłów? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...