Skocz do zawartości
Kobrowisko

AN7 "gorszy" od KT3Ultra ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ok jestem ale tylko na chwile bo zaraz go to work...

Jeśli chodzi o ten haczyk to sie go nie da odhaczyć bo jest całe to okienko nieaktywne(jakby sie dało to już bym to dawno zrobił :wink: )

 

O speakerze też już myślałem, no ale co bedzie jak rzeczywiście coś padnie??

 

Mam jeszcze prośbe do userów o podpowiedż czy nie warto jednak zmienić płyty na NF7-S (no i jeśli warto to na którą, jaka wersja PCB)??

 

Bo co da AN7 to płyta nie jest zła ale ma pare takich denerwujących "haczków"

 

P.S. Umówiłem sie z gościem który mi ja sprzedał że jak co to moge ja wymienić na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze ze dobrze zrobilem biorac NF7-S an nie AN7 :). Roznica w enie niewielka ale nie mam z nia problemow jak narazie :).

 

Co do twojego problemu to czytalem o nim i wgranie najnowszego biosa pomaga. Zmnijsza do 1000rpm obroty wiatraka po ktorych wlacza sie syrena. Zaktualizuj bios. Powinno pomoc.

Co do biosa to mam problem bo nie moge nigdzie na stronce Abita znależć biosa do ANki....

Nie wiem moze żle szukałem ale mam mało czasu teraz..........

Poszukam wieczorkiem jak wróce z roboty.

Chyba że mi ktoś linka do tego zapoda...

Byłbym wdzięczny.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem ale tylko na chwile bo zaraz go to work...

Jeśli chodzi o ten haczyk to sie go nie da odhaczyć bo jest całe to okienko nieaktywne(jakby sie dało to już bym to dawno zrobił  :wink: )

 

O speakerze też już myślałem, no ale co bedzie jak rzeczywiście coś padnie??

 

Mam jeszcze prośbe do userów o podpowiedż czy nie warto jednak zmienić płyty na NF7-S (no i jeśli warto to na którą, jaka wersja PCB)??

 

Bo co da AN7 to płyta nie jest zła ale ma pare takich denerwujących "haczków"

 

P.S. Umówiłem sie z gościem który mi ja sprzedał że jak co to moge ja wymienić na inną.

Teraz chyba tyko 2.0 jest dostepna. Ja posiadam wlasnie ta versje. Na poczatku tygonia kupiona. Ostrzegali mnie wszedzie(THX Świder) ze AN7 ma duzo bledow i lepiej brac spradzongo NF7 i tak zrobilem.

 

 

Co do biosu to na polskiej stronie Abita nie znalazlem ale jest na Globalnej stronie Abita.

A tutaj bezposrecni link do najnowszego biosu. Mam nadzieje ze pomoze.

Pozddro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej niewiele sie dowiedziałem.

Może ktoś zna juz dobrze AN7 i mógłby sie podzielic tym czego sie o niej nauczył?

Były juz niejedne tematy z AN7 ale przeglądałem je i tam zazwyczaj tematy kręciły sie wokół tego która lepsza NF czy AN..........

A mi poprost chodzi o poprawe stabilności tej płyty jeśli to możliwe poprzez zmiane ustawień w biosie.

No i jak sie pozbyc tych denerwujacych alarmów(nie odinstalowywując mguru bo sie przydaje)

Aha i jaszcze jedno może jakaś zmiana biosu by pomogła???

(Ciekawe czy wszystkim AN7 pokazuje tak wysokie temperatury procka jak mi...??)

A może te 300W zasilacza nie wydala? Nie pomyślałeś o tym że może któraś linia jest za słaba? Może Abit potrzebuje troche więcej energii a wcześniej było na granicy ale wystarczało...

Zmień bios na najnowszy, robi się to bardzo łatwo z pod windy fajnym programikiem abita.

 

I nie mów, że jakiś stary MSI jest w czymś lepszy od nowiutkiego modelu Abita! To tak jakby porównać używanego Fiata UNO z nowym BMW :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze ze dobrze zrobilem biorac NF7-S an nie AN7 :). Roznica w enie niewielka ale nie mam z nia problemow jak narazie :).

 

Co do twojego problemu to czytalem o nim i wgranie najnowszego biosa pomaga. Zmnijsza do 1000rpm obroty wiatraka po ktorych wlacza sie syrena. Zaktualizuj bios. Powinno pomoc.

Co do biosa to mam problem bo nie moge nigdzie na stronce Abita znależć biosa do ANki....

Nie wiem moze żle szukałem ale mam mało czasu teraz..........

Poszukam wieczorkiem jak wróce z roboty.

Chyba że mi ktoś linka do tego zapoda...

Byłbym wdzięczny.......

Jak chcesz to Ci moge nawet go przesłać emaile'm. Tylko wieczorem bo też jestem w pracy.

Wczoraj instalowałem wersje 1.6 i jest OK. Wcześniej od nowości miałem 1.5 i żadnych problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ostrzegali mnie wszedzie(THX Świder) ze AN7 ma duzo bledow i lepiej brac spradzongo NF7 i tak zrobilem...

Jak zwykle wszystko sprowadza się do przekrzykiwania się która płyta jest lepsza...Może skończmy to wreszcie i zacznijmy sobie po prostu pomagać w problemach :idea: :?:

Uznajmy że obie płyty są równe i każdy ma czasem jakieś problemy :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos zle postepujesz z ta AN7 :P

Ja sie przerzucilem z gigabyte ga7vax - tam wyciagalem fsb 185-190, moj xp 1,7+szedl max 2000mhz (2,4+)na 1,85v.... kiepsko......

 

Na oryginalnym biosie moja An7 dziwnie sie zachowywala.... bledy post, uruchamianie sie windowsa co 2gi raz.....

Pierwsze co zrobilem to aktualizacja biosa na 7.17, od razu pomoglo, ustawilem ladnie biosik, instalka windowsa, nastepnie najnowsze sterowniki do nforce "nForce_4.27_WinXP2K_WHQL_international". Bawilem sie w o/c, na poprzedniej plycie na max poszlo 2,4+ 1,85v a teraz na tym samym zasilaniu na 2,7+ tylko ze sie grzeje za mocno, i aktualnie chodzi skrecony na 2,6+ i 1,8v

 

Oczywiscie 2,7+ stabilny w prime95 (godzinka), super pi (45 minut) 3dmark 2001 3x......

 

Plytka jest stabilna zero wiech czy bluescreenow.

 

A uGuru nie instalowalem wogle, bo nie ufam takim wynalazkom...... jak potrzebuje parametrow to zaglaam do MBM 5.3.7.0, a podkrecam tradycyjnie w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos zle postepujesz z ta AN7 :P

Ja sie przerzucilem z gigabyte ga7vax - tam wyciagalem fsb 185-190, moj xp 1,7+szedl max 2000mhz (2,4+)na 1,85v.... kiepsko......

 

Na oryginalnym biosie moja An7 dziwnie sie zachowywala.... bledy post, uruchamianie sie windowsa co 2gi raz.....

Pierwsze co zrobilem to aktualizacja biosa na 7.17, od razu pomoglo, ustawilem ladnie biosik, instalka windowsa, nastepnie najnowsze sterowniki do nforce "nForce_4.27_WinXP2K_WHQL_international". Bawilem sie w o/c, na poprzedniej plycie na max poszlo 2,4+ 1,85v a teraz na tym samym zasilaniu na 2,7+ tylko ze sie grzeje za mocno, i aktualnie chodzi skrecony na 2,6+.

 

Oczywiscie 2,7+ stabilny w  prime95 (godzinka), super pi (45 minut) 3dmark 2001 3x......

 

Plytka jest stabilna zero wieh czy bluescreenow.

 

A uGuru nie instalowalem wogle...... jak potrzebuje parametrow to zaglaam do MBM 5.3.7.0, a podkrecam tradycyjnie w biosie.

Też przeskoczyłem z GA7VAX. Różnica w temperaturze duża ale dlatego że na Abicie jest odczyt z diody termicznej proca i z tąd wyższe wskazania ale przynajmniej rzeczywiste :idea: .

Stabilność i OC wogóle nie do porównania ale pozostał sentyment... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu Abit, wiec problemy to na pożatku dziennym.

kolega pci ma kompleks nizszosci i sie to uwidacznia w jego postach, ja z asshitem tez bym mial.

 

co do watku/

rozumiem, ze przeinstalowales windowsa ?

zainstalowales sterowniki plyty ?

te poza uguru ?

ashit ?:P masz cos do asusa :D
Hmm, chodziło akurat o Asrock'a a nie o Asusa. Niby są spokrewnione, ale leżą na zupełnie innych półkach. Mam obie (Asrock'a na rererwie, bo jak majstruję w Asusie to może paść i raz padł)

Generalnie z każdą płytą (myślę o modelu a nie egzemplarzu) są jakieś problemy. z jednymi mniej z innymi wiecej. Wiele zależy od indywidualnych konfigów, czasem drobiazg i coś co chodziło świetnie z jedną płytą nie chce chodzić na drugiej nawet nowszej i lepszej. Taki los :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ostrzegali mnie wszedzie(THX Świder) ze AN7 ma duzo bledow i lepiej brac spradzongo NF7 i tak zrobilem...

Jak zwykle wszystko sprowadza się do przekrzykiwania się która płyta jest lepsza...Może skończmy to wreszcie i zacznijmy sobie po prostu pomagać w problemach :idea: :?:

Uznajmy że obie płyty są równe i każdy ma czasem jakieś problemy :idea:

Nie wiem sa rowne wiem ze ludzie odradzajacy mi AN7 pisali ze sa z nia problemy i lepiej brac AN7 bo sprawdzona, duzo mod-biosow itd. Do tego z uGuru ponoc sa problemy, Abit nie dopracowal go.

Dlatego ja wybralem NF7 zamiast AN7, chociaz dlugo sie zastanawialem ktora bedzie lepiej wybrac. Wybor napewno nie byl latwy. Teoretycznie AN7 jest nowsza konstrukcja ale nie spotkalem forum na ktorym by mowili ze jest lepsze od NF7. Wrecz przeciwnie. 99% osob odpowiadajacych na pytanie "AN7 czy NF7" odpowiadali NF7 wiec chyba cos w tym musi byc.

Moze jeszcze troche zaluje ze nie wzialem AN7 ale to mija wraz z poznawaniem zalet NF7. Na AN7 podoba mi sie rozmieszczenie gniazd ATA. Ale za to obie plyty maja ten sam minus. Brak otworow wokolo socketa A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ostrzegali mnie wszedzie(THX Świder) ze AN7 ma duzo bledow i lepiej brac spradzongo NF7 i tak zrobilem...

Jak zwykle wszystko sprowadza się do przekrzykiwania się która płyta jest lepsza...Może skończmy to wreszcie i zacznijmy sobie po prostu pomagać w problemach :idea: :?:

Uznajmy że obie płyty są równe i każdy ma czasem jakieś problemy :idea:

Nie wiem sa rowne wiem ze ludzie odradzajacy mi AN7 pisali ze sa z nia problemy i lepiej brac AN7 bo sprawdzona, duzo mod-biosow itd. Do tego z uGuru ponoc sa problemy, Abit nie dopracowal go.

Dlatego ja wybralem NF7 zamiast AN7, chociaz dlugo sie zastanawialem ktora bedzie lepiej wybrac. Wybor napewno nie byl latwy. Teoretycznie AN7 jest nowsza konstrukcja ale nie spotkalem forum na ktorym by mowili ze jest lepsze od NF7. Wrecz przeciwnie. 99% osob odpowiadajacych na pytanie "AN7 czy NF7" odpowiadali NF7 wiec chyba cos w tym musi byc.

Moze jeszcze troche zaluje ze nie wzialem AN7 ale to mija wraz z poznawaniem zalet NF7. Na AN7 podoba mi sie rozmieszczenie gniazd ATA. Ale za to obie plyty maja ten sam minus. Brak otworow wokolo socketa A.

Większość też na SLD głosowała i popatrzcie jaki ładny burdel mamy... :lol: :?

 

Co do otworów to fakt że ich brak 8O :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość też na SLD głosowała i popatrzcie jaki ładny burdel mamy...  

A co mieli glosowac na AWS/UW, ktore pokazalo jak mozna pieprzyc :)

A co do polityki to dzisiaj nie ma partii uczciwej, chcacej ratowac Polske. Taka rzeczywistosc. Moze przynajmniej AlKaida wsadzi ich wszstkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość też na SLD głosowała i popatrzcie jaki ładny burdel mamy...  

A co mieli glosowac na AWS/UW, ktore pokazalo jak mozna pieprzyc :)

A co do polityki to dzisiaj nie ma partii uczciwej, chcacej ratowac Polske. Taka rzeczywistosc. Moze przynajmniej AlKaida wsadzi ich wszstkich :)

AWS/UW to też skrajności...ale to już tematy na inne forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu Abit, wiec problemy to na pożatku dziennym.

kolega pci ma kompleks nizszosci i sie to uwidacznia w jego postach, ja z asshitem tez bym mial.

 

co do watku/

rozumiem, ze przeinstalowales windowsa ?

zainstalowales sterowniki plyty ?

te poza uguru ?

ashit ?:P masz cos do asusa :D

Do asusa, bron boshe, nic, ale do asrocka owszem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj oprogramowania dla uGuru(to i tak tylko bajer), zmień bios na wyższy,Przesmaruj chipset pastą.AN7 to solidna płyta a gusty są różne(jedni wolą blondynki drudzy brunetki) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość też na SLD głosowała i popatrzcie jaki ładny burdel mamy...  

A co mieli glosowac na AWS/UW, ktore pokazalo jak mozna pieprzyc :)

A co do polityki to dzisiaj nie ma partii uczciwej, chcacej ratowac Polske. Taka rzeczywistosc. Moze przynajmniej AlKaida wsadzi ich wszstkich :)

AWS/UW to też skrajności...ale to już tematy na inne forum...

Dokladnie. Temat na inne forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej niewiele sie dowiedziałem.

Może ktoś zna juz dobrze AN7 i mógłby sie podzielic tym czego sie o niej nauczył?

Były juz niejedne tematy z AN7 ale przeglądałem je i tam zazwyczaj tematy kręciły sie wokół tego która lepsza NF czy AN..........

A mi poprost chodzi o poprawe stabilności tej płyty jeśli to możliwe poprzez zmiane ustawień w biosie.

No i jak sie pozbyc tych denerwujacych alarmów(nie odinstalowywując mguru bo sie przydaje)

Aha i jaszcze jedno może jakaś zmiana biosu by pomogła???

(Ciekawe czy wszystkim AN7 pokazuje tak wysokie temperatury procka jak mi...??)

A może te 300W zasilacza nie wydala? Nie pomyślałeś o tym że może któraś linia jest za słaba? Może Abit potrzebuje troche więcej energii a wcześniej było na granicy ale wystarczało...

Zmień bios na najnowszy, robi się to bardzo łatwo z pod windy fajnym programikiem abita.

 

I nie mów, że jakiś stary MSI jest w czymś lepszy od nowiutkiego modelu Abita! To tak jakby porównać używanego Fiata UNO z nowym BMW :roll:

 

Sorki male zapomniałem powiedzieć że zasilacz też nowy chieftec hpc420-df302 (na nim chodziła MSI, musze zmienić podpis.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 "gorszy" od KT3Ultra ??? <- ty jesteś jakiś pogięty Ty chcesz porównywać taki syf do AN7 Lepiej nie wtorbęjeża ludzi

A kto powiedział że gorszy?????????????

Jakbyś sie dokładnie przyjrzał tematowi to zauważyłbyś takie dwa malutkie "" "" (to chyba o czymś świadczy no nie???? (A nie zaraz wyjazd z maluchem i BMW.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki bo z tym Fiatem i Bmw to akurat nie do ciebie było....

Ale jeszcze raz powtarzam żle mnie co niektórzy zrozumieli

Ja nie mówie że jest gorsza - bo nie jest

Ja mówie że jest problematyczna, że na MSI więcej sie dało wycisnąć przy tym samym napięciu, że nie piskała itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam poprostu gostków którzy ją mają lub mieli i spotkali sie z takimi przykrymi objawami jak ja.....

No i może doradzą jak to fixnąć...

Zresztą już na pewno wiem że warto zmienić Biosa...Ale to jak wróce do chaty bo w robocie to nie mam jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uGuru nie instalowalem wogle, bo nie ufam takim wynalazkom...... jak potrzebuje parametrow to zaglaam do MBM 5.3.7.0, a podkrecam tradycyjnie w biosie.

 

A co to za programik??Jakis monitoring płyty??

Gdzie go można zznależć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 ma otwory wokol secketu, gorsza od NF7 jest tylko w max fsb, dla sredniego i przecietnego overclockera niema zadnej roznicy. Za to ma poprawione przetworniki analogowe w dzwieku... Wejscie i wyjcie optyczne, no i automatyczna kontrole wentylatorow w biosie :).

Jako ze uGuru jest niedopracowane nie znaczy ze plyta. Wiec jak ktos pisze takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly o AN7 niech sie zabierze do nauki podkrecania, normalnie biosem :P, a nie jakimis zabawkowymi programikami :).

Oby dwa modele sa swietne i dzialaja jak nalezy, a jak komus sie cos sypie to znaczy ze ma walniety egzemplaz albo nie umie skonfigurowac sprzetu/softu....

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...