Skocz do zawartości
Slayer

Gry wymagajÄ…ce 1 GB RAM przy max detalach

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o umieszczenie tutaj gier, które po prostu tną się, mimo mocnego sprzętu (okolice R 9800, 3000 XP itp.) z 512-768 MB Ram własnie ze względu na za małą ilość pamięci Ram ( częsty swap z dysku)

 

Mój faworyt w tej kwestii to Far Cry. Zajętej pamięci 860 MB w szczycie ( path 1.2, a przed pathem było nawet dobrze ponad 1 GB!! 8O ), to jak na taka grę dużo , za dużo

Doom 3 też czasem traci płynność ( ale b. żadko), spokojnie da sie grać ( po tweak-u cfg) i nie warto dla niej dokupywać pamieci, bo gra się komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo wszystkie nowe gry w mniejszym lub wiekszym stopniu wymagaja 1gb ram. wiadomo ze na 512 tez sie da grac, ale to juz nie bedzie to samo co na 1gb co jest oczywiste. przypomnijcie sobie jak bylo fajnie po przesiadce z 256 na 512 ;) i teraz przy przesiadce z 512 na 1gb tez musi byc fajnie :mrgreen: poprostu takie czasy, trzeba sie z tym pogodzic no i w miare mozliwosci wyposazyc sie w ten 1gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego mało nie kupiłem wczoraj jeszcze jednej kostki 512 MB, ale pomyślałem sobie, że poczekam na path-a 1.3 do Far Cry i zobaczę, co to da. Można grać na nim przy 512 MB, ale swap czasem doprowadza do szału( czasem zanim otworzą sie drzwi-wiadomo, że ktoś tam zazwyczaj jest- to minie kilka sekund, a ja już oberwę serią :?)

 

A i właśnie sobie przypomniałem Sacred. Przy maksymalnym oddaleniu potrafi pochrupać się przede wszystkim w mieście. Także czekam na od dawna zapowiadanego patha do niego v.1.7, co powinien ten problem częściowo rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić mogę, ale 280 zł to ja mogę wydać zawsze albo dołożyć do czegoś np. do odwarzacza mp3( ok. 100-200 zł), maty Akasa 2( 82 zł), nowego chłodzenie do Radeona( ok. 130 zł), 2 wiatraczki papst-a ( 104 zł), aparat cyfrowy ( ok. 400 zł), laptop (od 700 do 1400 zł lub wiecej). Jest dużo rzeczy, na które mógłbym wydać kasę, ale po pewnym namyśle większosć z nich moze być dla mnie zbędna i mogę sie bez nich obejść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Beta chodziła u mnie b. dobrze ( i to sprzęt dużo gorszy, ale 512 MB Ram), wiec sądze, że full wersja powinna być tak samo, jak nie mniej wymagająca co do pamieci.

 

Poza tym, jak by się cieła, to ja idę do sklepu i kupuję pamieć i tyle. Chodzi tylko i wyłacznie o to, że skoro gra ( jakakolwiek) działa dobrze przy mniejszej ilości pamieci, to nie ma sensu kupować dla niej wiecej) i o to się rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z koleji UT 2004 ( najnowsza wersja) działa b. dobrze także na dużych mapach.

 

W topiku chciałbym uwzględnić gry, które po prostu są niegrywalne z powodu braku pamieci ( częsty swap w najbardziej denerwującym momentach),a nie takie, które raz na jakiś czas niezauważalnie chrupną. Dłuższe czekanie na wgranie poziomu także nie jest moim zdaniem dużą wadą, za którą warto dodatkowo płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCray na full detalach chodzi spoko :) Dysk nie doczytuje :) Doom tez bez zadnych problemow :) Jedyne co to jezeli pierwszy raz odpalam gierke to mapa potrafi sie ladowac cos kolo 30sec-1min, a jezeli wgrywam gre jak juz pogralem to zajmuje to jakies 10-20sec :) No ale grafa inna by sie przydala :twisted: bo niestety moj Ti 4200 juz tego wszystkiego tak ladnie nie ciagnie :( FarCry chodzi umnie na OpenGL bo niestety na tym standardowym sterowniku to medium z niektorymi zeczami na low i da sie normalnie grac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor: Pacific Assault  :?:  

w sumie mam giga i jest git, ale słyszałem że na 512 ostro szarpie...

spokojna spokojna :twisted: ja grałem w 1024x768 @ HIGH PIXEL SHARDER 2.0 włączony i mapka sie wczytywała długo dosyć, chwilke poswapowało i potem chulało pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkalem takiej gry,u mnie na 768 nie ma zadnych doczytek nawet w Pacyfik assault,poprostu mialem odpalony program,ktory zzetral nieco pamieci i dlatego mi na poczatq dogruywalo przez jakies 10 s,a teraz wogole nie dogrywa.D3 i FC nawet nie musna na pelnych detalach na 768 czyli podsumowujac,jesli masz 768 ram mozesz spac spokojnie,od cala prawda,nie ma sensu inwestowac w goga bo tylko ubedzie wam wiecej kasy z portfela.Moze 1Gb jest bardziej przyszlosciowe ale jak na dzien dzisiejszy nic nie wskazuje na to ze wyjdzie gra ktora w max detalach bedzie wymagala Giga ram tylko max 768,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - 768 to dziwna liczba... tu duzo ludzi ma nForce2, wiec 768 dzialajace w pelnym Dualu to ciezko skombinowac - dlatego jakos lepiej wyglada mi 1GB niz 768... Osobiscie wolalbym dolozyc i miec 1GB, niz 768 (bo to ani w ta ani w tamta ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor: Pacific Assault  :?: 

w sumie mam giga i jest git, ale słyszałem że na 512 ostro szarpie...

spokojna spokojna :twisted: ja grałem w 1024x768 @ HIGH PIXEL SHARDER 2.0 włączony i mapka sie wczytywała długo dosyć, chwilke poswapowało i potem chulało pięknie :)

To ja chyba mam mniej pojemną pamięć :wink: bo przy 512 mimo że detale medium i 800x600 to cały czas dogrywa 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zakupiłem dodatkowe 512MB Ramu i różnica jest znaczna w grach typu Doom 3 czy Far Cry. Polecam dokupić do 1GB.

 

 

 

P.S. LEON2000, witam kolegę z pięknego miasta Pabianic :)

nom lepiej miec 1 gb bo i duala mozna wlacz, a tak wracajac do pabianic to miasto nawet spoko tylko komunikacja suxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor: Pacific Assault  :?: 

w sumie mam giga i jest git, ale słyszałem że na 512 ostro szarpie...

spokojna spokojna :twisted: ja grałem w 1024x768 @ HIGH PIXEL SHARDER 2.0 włączony i mapka sie wczytywała długo dosyć, chwilke poswapowało i potem chulało pięknie :)

To ja chyba mam mniej pojemną pamięć :wink: bo przy 512 mimo że detale medium i 800x600 to cały czas dogrywa 8O

 

no może nie aż tak pięknie, ale nie dogrywa cały czas....po prostu na początku jest MEGA SWAP a potem już jakoś działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - 768 to dziwna liczba... tu duzo ludzi ma nForce2, wiec 768 dzialajace w pelnym Dualu to ciezko skombinowac - dlatego jakos lepiej wyglada mi 1GB niz 768... Osobiscie wolalbym dolozyc i miec 1GB, niz 768 (bo to ani w ta ani w tamta ;-))

Ja aqrat mam nforca i pamieci w dualu wiec moze dlatego sie tak dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom lepiej miec 1 gb bo i duala mozna wlacz, a tak

Hymm, a to mając 768mb nie można włączyć duala? ;), przecież na nforce czy to 3x 256mb czy 512 i 256 dual można włączyć, pamiętam jak miałem Epoxa 8RDA to tam trzeba było obsadzić odpowiednio dwa gniazda przy 2 kościach albo mając 3 kości obsadzić wszystkie i też był dual, więc nie rozumiem tego stwierdzenia ;). Jedyny + 1GB nad 768MB to ładniej wygląda i szybciej chodzi o te 256mb :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...