Skocz do zawartości
sheldon

i915 - problemopytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma problem z jego płytą główną asus p5gd1 - ogólnie chodzi o i915 oraz mostek południowy ICH6, który po podkręceniu systemu o 5% (np FSB do 205)w biosie ((jest funkcja do tego) wyłącza kontroler dysków twardych SATA na mostku południowym i z logicznych przycyzn system nei może wysrtartować.

co może być przyczyną? Jak to naprawić?

 

edit: zapomniałem dodać że procek to Prescott 3.0Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec Intel sprytnie rozwiazal sprawe O/C na nowych chipsetach - nie zablokowal na wszelki wypadek szyn (bo inne sztuczne zabezpieczenia niektore firmy moglyby obejsc)

swoisty powrot do zrodel :P

 

co do 24 pinowego zlacza to ktos moglby wrzucic schemacik kabelkow dla porownania 20 i 24 pin

czy te 24 pin to standard BTX??

i jakie tam nowe napiecia wprowadzili

ja tam trzymam z AMD wiec nie bede rzezbil w goownie - niech ktos odwali brudna robote to moze da sie obejsc te 24 piny (niektore napiecia-kabelki moga sie przydac psu na bude)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB znowu sie elokwencja wykazales :P

Problem braku dzielnika to nie sprawa Intela, a brak odpowiedniego ukladu PLL. Z tego powodu PCIe jest zalezne od FSB. Gdy tylko pojawia sie stosowne generatory pewnie problemu nie bedzie. Zreszta tak czy siak Intelowi nie zalezy na podkrecaniu. AMD tez nie-widac to po zablokowanych procesorach z uwagi na ogromna liczbe podrobek.

 

Jesli ktos z was siegnal by do zrodel, to by wiedzial, ze w nowe wtyczki 24 pinowe pasuja stare zasilacze i nie trzeba nic kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to kwestia PLL? -zwyklego pci tez sie tyczy?

ludzie mysla ze ze pci i agp jest ze soba powiazane w taktowaniu ,ale tak nie jest - na plytach z nf2 sa dwa odzielne kwarce ,a agp mozna regulowac odzielnie ,na amd761 jest zablokowane tylko agp ,na sis746 tez sa dwa kwarce

na plytach kt266a ,kt333 ,kt400 PLL ma nawet dzielnik 6 i co z tego

zobaczymi wiec jak sie tu sprawa rozwiaze z PLL - przyjdzie blokada czy nie :?

 

co do wtyczki 24pin to wlasnie dales odpowiedz na moj post :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: skoro pci ma byc zablokowane a pcie nie to oznacza ze polaczenie midzymostkowe nie jest zablokowane

to tak jakby VIA zablokowala pci/agp i zotawila v-link synchronicznie

zablokowanie samego wyjscia to nie rozwiazanie - tu trzeba woli chipsetu - zobaczymy czy PLL sobie poradzi

jezeli zablokuja tylko pcie to nadal bedzie problem z sata

bez dobrej woli Intela moze byc ciezko z o/c

ale Abit i Epox jakos to obejda :D -nadzieja matka wynalazkow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestescie straszni. koles mial problem z podkreceniem procesora (wlasciwie ja tez to mam) i niczego sie od was nie dowiedzial, prowadzenie dywagacji na temat 24pinow nie ma sensu.

zadnej odpowiedzi sheldon nie otrzymal, i teraz biedny nie wie co robic.

jak juz mowilem mam ten sam problem, wiec moze cos wymyslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, rozumiem wiec, ze moge sobie moja plyte glowna powiesic na scianie i powinienem kupic inna (a juz najlepiej pod a64). dziekuje za wsparcie.

myslalem, ze potraficie pomoc w problemie, a nie oferowac inne produkty, jak akwizytorzy. dobra, poszukam gdzies indziej odpowiedzi na pytanie :"dlaczego przy podkrecaniu plyty glownej asus p5gd1, bios przestaje widziec dysk sata i czy da sie cos na to poradzic?".

gdyby jednak ktos mial cos MADREGO do napisania, to ciagle czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, rozumiem wiec, ze moge sobie moja plyte glowna powiesic na scianie i powinienem kupic inna (a juz najlepiej pod a64). dziekuje za wsparcie.

myslalem, ze potraficie pomoc w problemie, a nie oferowac inne produkty, jak akwizytorzy. dobra, poszukam gdzies indziej odpowiedzi na pytanie :"dlaczego przy podkrecaniu plyty glownej asus p5gd1, bios przestaje widziec dysk sata i czy da sie cos na to poradzic?".

gdyby jednak ktos mial cos MADREGO do napisania, to ciagle czekam.

1712619[/snapback]

czytanie ze zrozumieniem sie klania napisane jak byk ze nie zablokowal pci/agp bo nie ma takiej blokady na i915 a dyski sata sa bardzo czule na zmiany szyny wymyslilem to ze nalezy zmienic mobo albo dac sobie spokoj z oc

1709605[/snapback]

Philon, mam pytanie: czego tutaj nie rozumiesz? takim zachowaniem nie zachęcasz ludzi do pomocy...

 

ps. sądze, że to jak zostanie to nagrodzone zalezy tylko i wylcznie od humoru moderatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philon przeciez ci napisalem jasno i wyraznie jak chcesz cos na to poradzic to sprzedaj ta plyte i kup inna z chipsetem ktory ma blokade agp/pci cos jeszcze jest niejasne?? jesli gdzie indziej doradza ci cos innego podziel sie z nami tymi MADRYMI radami :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, macie racje. po prostu nie chcialem dopuscic mysli, ze MUSZE sprzedac plytke, ze nie poradze.

zastanowie sie wiec nad inna plytka. szkoda troche, bo niby p5gd1 ma jakies super systemy do inteligentnego podkrecania. do uslyszenia kiedys znowu (jak bede mial nowe mobo:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...