Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

A wlasnie zapomnialem moze powiecie mi jak mozna zmienic fsb bo jestem niemalze poczatkujacy w tej dziedzinie i nie do konca wiem, bardzo prosil bym o pomoc. Aha jeszcze jedno, w biosie mam taka funkcje jak "overclock tuner" i tam mam mozliwosc zmiany procentowej podkrecania ale jak zrobie wiecej niz 5% to sie komp nie odpala, skolei kuzyn ma cel 1.8 ktore niewiedziec jak przestawilo sie na 2.0 a on jeszcze podkrecil do 2.6 a ja nie moge wiecej niz 2.1 :(

ps. wiem ze to nie jest na temat ale jesli mozecie to omozcie, a jesli uwazacie ze ten temat powinienem poruszyc gdzie indziej to tylko powiedzcie i nie ma problemu) z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ell Kogutto

Na temat podkrecania prockow intela jest osobny dzial:Sprzet i podkrecanie-platforma INTEL.Na pewno znajdziesz tam to czego szukasz.

A wracajac do tematu,na swoim radku mam pamieci elixir 6ns i przyklejone aluminiowe radiatorki.Na rdzeniu standardowy radiator,w budzie wentylator 8x8 skierowany na karte.Nie chcem za bardzo jej stresowac i jak na razie 200/166 @ 250/200.Krece AtiTrayTool i wynik 4521 pkt w 3DMarku 2k1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo chyba z Dj Ventylem to nie mam wiekszych szans,gdyz nie wiem jak on to zrobil ze pamieci wykrecil do ponad 400 8O ale jestem pod wrazeniem!! U mnie to co mam na pamiatkach to juz jest kres ich mozliwosc a dodam ze rowniez mam hynix-y 4ns, wiec jestem ciekaw jak moge wycisnac troche wiecej?? Moze dodatkowe smiglo by pomoglo co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chlopaki mamy przekroczone 7000pkt a dokładnie 7040:D

ale po kolei sprzedalem abita kd7 i kupilem kv7(doplata tylko 60zł) na tej plytce od razu lepiej sie krencil moj radeonik i bez problemow pamieci chodziły na 500MHz(wczesniej tylko 490) a po podniesieniu napiecia na AGP do 1.6V juz moglem miec 516, przy wiekszych czestotliwosciach zawieszal sie 3d mark GPU idzie mi nawet 335 ale wtedy musze obnizac czestotliwosc na pamieciach. co do timingów to zmienilem tylko cl z 3 na 2(jak zmienialem inne to sie caly ekran zamazywal). a tak wygląda mój konfig:

AthlonXP 1800+@2212MHz(11.5x190MHz)

2x256 Elixir(2.5-2-2-7) oczywiscie synchro z procem

Radeon9200SE@320/516

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8214655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Dj Ventyl :D

Jesteś mistrzem w tej dziedzinie 8) Pokazałeś, że można z tym zrobić sporo. Zysk przecież prawie 100% w punktach, a w wydajności też na pewno skoczyło. Teraz można bez stresu pograć :D

Ze swoich wyników też jestem zadowolony :P

Najbardziej zauważalny jest zysk wydajności przy różnych dymach. Wcześniej w takim Vice City podczas przejazdu przez Washington Beach wyraźnie framerate spadał, a teraz jest ten efekt ledwo zauważalny :D

To samo tyczy się Dooma, w któym dymy są wszędzie.

Miłej gry wam i pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Popek :D

mysle ze 7200pkt jest w zasiegu reki ale narazie sie nie będę bawił. cel jaki miałem osiagnać osiagnołem i narazie mi to wystarczy. co do gier - to za bardzo nie gram jedyne co mnie rajcuje to strategie a do tego w zupełnosci wystarczy mi ten radeonik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze gdybyś mógł coś zrobić z timingami, to zyskałbyś sporo. Ja za sprawą timingów dostałem gratisowo około 600 smarków...

 

Co do innych posiadaczy R9200SE, którzy tu zaglądają. To, że rekord został ustanowiony, nie znaczy, że macie przestać kombinować przy swoich kartach. Może ktoś go przebije, albo chociaż pobije swój prywatny rekord.

Liczę, ze ten temat nie umrze :)

i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde pelen ze tak powiem restecpa dla dj ventyla, no to jest cos jeszcze tylko powiedz jak ja moge przekroczyc 6000 i bedzie si, normalnie jestes mistrz!!!! GRATULUJE

Już ktos pisal ze musisz podnieść czestotliwość na pamieciach i podkrecić porzadnie proca!!! bo dla mnie celeron 2.0 to chodzi mniej wiecej jak duron 1400-1600 i bez tego to mozesz zapomnieć o 6000 smarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi do 6000 brakuje 9 smarków :? ale już się boję o tą kartę... nie mam grosza, jakby coś się stało...

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8215220

 

Jakby się na czas testu ustawiło nieco wyższe, mniej stabilne taktowania, to by coś z tego było, ale chcę uzyskać dobre parametry użytkowe, a nie tylko do testu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki wielkie, najpierw musze poczekac az ktos mi powie na platwormie intela jak podkrecic procesor i wtedy bede mogl to zrobic bo tak to kompletnie nie wiem jak to zrobic moj bios jest strasznie dziwny i nic w nim zmienic nie moge ale to nie ten temat, tak wiec jak cos mi podpowiedza to napewno sprobuje, a teraz jeszcze mam pytanie czy czestotliwosc gpu ma cos wspolnego z pamiecia, chodzi mi o to czy jak np. zmniejsze czestotliwosc na gpu to uzzyskam wieksza na pamieciach??I czy wieksza czestotliwos pamieci da wiecej niz gpu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy czestotliwosc gpu ma cos wspolnego z pamiecia

Z doświadczenia wiem, że czasem trzeba zmniejszyć taktowanie jednego, żeby zwiększyć drugiego, czyli związek jakiś jest, ale jaki, to ja nie wiem :(

 

I czy wieksza czestotliwos pamieci da wiecej niz gpu???

Zdecydowanie! Lepiej postawić na pamięć. Daje więcej niż GPU i to nawet dużo więcej, ale rdzeń też warto pokręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Andrejus!

Nie przypominam sobie żebyś coś pisał o zmianie timingów :roll: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to pozmieniaj, bo wzrost wtdajności jest zauważalny. Ja bym kierował się wynikami tulipa, bo są stabilne, cohć mi udąło sie jeszcze trochę je naciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już tego proca ale marków jeszcze nie robiłem... teraz śmiga 12,5x185

 

w sprawie timingów dają kopa niezłego!

moje ustawienia

t1

1,3,0,wrlatency+1/2clock

t2

5,1,5,12,1,cl+3,3,1,3,1

na 295/220(440) wynik w smarku na duronie http://service.futuremark.com/compare?2k1=8216548

czeka mnie jeszcze tylko defragmentacja dysku + ten cholerny potencjometr+ mod chłodzenia..+testy na innych sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma już smarki na tym nowym procu od brata 6582

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8218242 na 185 fsb

dalej już płyta nie chce iść a szkoda proc hadrcore w środe

wybieram sie do sklepu elektronicznego i kupie pare zabawek i

może będzie 360 na rdzeniu(karty graf.) więc do środy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, dawno mnie tu nie bylo :lol:

Dj Ventyl gratuluje 7k. Ja bym sie bardzooo cieszył gdybym miał te 5k. Ale mam pytanie, co zrobić żeby timmingi po resecie kompa nie wracały do poprzednich ustawień. Zauważyłem że jeżeli mam 180/200@215/260, bez zabawy z timmingami mam full krzaków, jeżeli zmienie, to artów nie ma.

Mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i jeszcze ja uderzę pokłon. Parę dni nie miałem neta to teraz nadrobię.

Piękne wyniki i widzę, że temat nie ginie i to jest najlepsze.

 

Związek między częstotliwością pamięci i rdzenia jest taki, że po podkręceniu każdy element potrzebuje więcej prądu. jeśli wykręcimy rdzeń to juz nie starcza dla pamięci i nie pójdzie tak wysoko. Oczywiście zależność w drugą stronę jest identyczna.

 

Przy podkręcaniu proca/RAMu podniesienie FSB daje lepsze efekty bo podnosi się częstotliwość pracy innych komponentów i w ogóle porcje danych przesyłane są częściej stąd i zysk na karcie.

 

Fajnie, że komuś się przydały moje wskazówki - to mile łechcze próżność :D

 

BYLE TAK DALEJ PANOWIE :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8222867 to narazie wszystko jagby sie uprzeć to było by 6600 ale bez dodatkowych mhz na karcie nie idzie więcej..

obiecywałem że zrobie tego vmoda ale jakoś narazie niema czasu w sobote po giełdzie to już ostateczny termin.. pożycze tylko od kumpla dobrą lutownice i może coś z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8222867 to narazie wszystko jagby sie uprzeć ti było by 6600 ale bez dodatkowych mhz na karcie nie idzie więcej..

obiecywałem że zrobie tego vmoda ale jakoś narazie niema czasu w sobote po giełdzie to już ostateczny termin.. pożycze tylko od kumpla dobrą lutownice i może coś z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, czemu gilbert masz tak słabe osiągi.. :?

Masz nawet większą częstotliwość na pamięciach ode mnie, piszesz,ze timingi też zmieniłeś...

Czyżby to tak zależało od reszty sprzętu :?:

Kombinuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...