Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam pytanko czy 9200 się grzeją. tzn stałem się szczęśliwym (nieszczesliwym) posiadaczem 9200 128b bit firmy inside tnc(dream) skorzystam z tematu żeby nowego nie zakładać. czy myslicie ze jak odłacze firmowy cooler nie zdejme go tylko walne papst 80 pod spodem to sie nie zjara? . sprawdzic sprawdze jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKa

1. ty to masz same 9200

2. przetestój i powiedz

 

Feluś

1. troche nie bardzo rozumiem co napisałeś(nachlany jesteś)?

2. jeśli napisałęś że chcesz odkręcić standardowy wiatrak a zamontować 80 to gites

gpu powinno być coś koło 300 mhz

3. no bardzo mocno sie nie grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic troche zamiera wiec go odswiezam a przy okazji pochwale sie moim nowym wynikiem 6734pkt 7k sie zbliza

o ato wszystko na celku 2,6@2,9 do mobo lepiej sie nie przyznawac,2x256 kingston @295mhz 2xhdd, cdrw, cdrom, i dzialajacym bitcomecie w tle (99% filmu szkoda mi bylo wylaczyc ) tak wiec 7k juz blisko a co do karty to pali xpertvision :wink:220/180@225/198(trza zmienic zasilacz bo za slaby) i zmienione timingi ktore daly dosc spory przyrost punktow wczesniej mialem niecale 6k mam screen z ekranu ale zajmuje 150kb wiec nie umieszcze go narazie tutaj

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se swojego radka 9200SE wyciagnelem z 200/166@300210 ( calkienm zmienione chlodzenie GPU )dalej bosie krecic bo pamiatki moga nie wytrzymac ale i tak 7 k nie wyciagne chyba ze teraz na nforsie ale nie moge sprawdzic bo pozyczylem koledze 256 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niedawno mi sie spalił radek 9250 i gosciu mi wymienił na 9200pro jest wogule taki ? z tego co wiem to jest 9200 i 9200SE a PRO ?? hm...ciekawe.

 

a mam takie pytanie : jak zamontować jakis wiatraczek a gpu ?? np 40x40x20 ?? albo jakis większy ??? na tego radka 9200

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niedawno mi sie spalił radek 9250 i gosciu mi wymienił na 9200pro  jest wogule taki ? z tego  co wiem to jest 9200 i 9200SE a PRO ?? hm...ciekawe.

 

a mam takie pytanie : jak zamontować jakis wiatraczek a gpu ?? np 40x40x20 ?? albo jakis większy ??? na tego radka 9200

1245579[/snapback]

popatrz ja zrobilet to tak http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=111812

tzn wyciagnelem stary radistor coolermastera zdjelem stary radiator z ati zlapalem wiertare zaczelem borowac dziurki w coolermasterze w miejscach dzie sa dziurki w radku ale wczesniej przypasowywalem czy o nic nie zawadza :) no i takim sposobem wkrecilem radiator na srubki ( tzn taka miala byc teoria no ale przy koncu wiercenia jedno wiertlo peklo i zostalo w srodku wiec druga strone narazie przymocowalem bardzo mocno kablem ) jak bede mial chwile czasu to skocze po opaski zaciskowe a Tobie polecam podobny sposob chyba ze nie masz gwarancji to mozesz przyleic radiator na termopox a sam wentylatorek wkrecic srubkami w radiator badz przykleic superglue

pozdro

Edytowane przez olo128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo paluszek jest taki zwierz jak 9200 pro szukalem go nawet dluzsza chwile by go zobrazowac i zerknac jakie ma taktowania ale nigdzie nie moge go cos znalezc, jednak to to samo co 9200 128/128 wiekszych roznic raczej sie nei doszukuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myslicie, że wynik 768 3marków_2003 to nieźle jak na tą kartę? Sapphire 9200SE 200/166 @ 260/210, chłodzenie standard.

 

EDIT: 851 na 250/200. Ciekaw jestem do ilu pojadą Elixiry 5ns :>

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dla wersji 9200 ale wątpie żeby był za to na vpu to pewnie jest

 

i dziś nadszedł wielkopomny dzień mam już swojego radusia 9550xt

a to oznacza tylko jedno niedługo mod chłodzenia i v-mod

dj wentyl strzerz sie twój rekord już niedługo będzie nieaktualny :blurp: :twisted2: :evil: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, moje pytanko apropo krecenia radka 9200se jest takie : powniewaz strasznie mi sie przy kreceniu grzeje chce zastosowac dodatkowe chlodzenie i nie wiem czy montowac tylko wentylator na orginalny radiator (przeszlifowany) czy kupic gotowy zestaw (np: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41482012 ) chcialem wlozyc cos wiekszego ale rozstaw elementow na karcie jest taki a nie inny i juz 62 mm coolerka nie wloze chyba ze macie jakies inne propozycje (do tego zestaw na pamiatki --> radiatorki alu + tasma obustronna termoprzewodzaca)

z gory dzieki :D

ciupeq

Edytowane przez Ciupeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mie tu nie było widać ale czytam na bieżąco co sie dzieje tylko czasu mam mało

Sesja Happy Days

 

 

Ciupeq -> Myślę, że w tej cenie to lepiej Zalman ZM nb 47 j. Naprawdę bardzo dobra wydajność, mi temperatura spadła o kilkanaście stopni, a do tego jest naprawde BEZGŁOŚNY jak wszystkie pasywne systemy. W sklepie jest w zbliżonej cenie a nie płacisz za przesyłkę. Więcej w moim pierwszym poście.

 

Off Topic -> mój komp już jest chłodzony wodą (od dłuższego czasu)

+ zamierzam trochę przerobić budę (dostosować do WC) i to też mnie trochę absorbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulip >> dzieki :D niestety za przesylke i tak bede musial zaplacic bo niestety mieszkam w Opolu :( i tutaj o takich "cudach" nie slyszeli wiec wszystko ponad norme trzeba zamawiac z netu ale juz zaraz poszukam :D THX

Ciupeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem tzn. czasami przy wlaczaniu jest jakby brak sygnalu z karty, na monitorze pojawia sie napis "no signal input" (po pojawieniu sie tego napisu komputer jakby dalej nie chodzi tzn nie pracuje dysk).

Karta jest ponoc dobra oddawalem ja do serwisu i mowili ze u nich dziala dobrze, zauwazylem ze po takim czyms jesli poruszam troche karta graf. i wlacze zasialanie z powrotem to dziala, tzn. ze jest to wina portu agp na plycie? (moze to szczegol ale brak jest takiego dzwieku "pikniecia":) ktore jest gdy sie wlacza monitor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec moze wlasni padaczy monitor? sprawdz z inna grafa, sprawdz tez zasilke mialem identyczny problem z ta sma karta przez kiepski zasilacz, wyjmij i wluz radka wkladajac go od konca w port, czasami pomaga/jak wkladasz odwrotnie karta sie zaprze sledziem i koncowka mzoe sie nie dopchnac/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi to nie zajeło 30 sek. na google.pl "Radeon 9250 jest pochodną dobrze znanego Radeona 9200. Różnica polega na nieco obniżonych zegarach. Zamiast 250 MHz, w Radeonie 9250 GPU taktowany jest częstotliwością 240MHz. Zastosowany chip RV280 obsługuje DirectX 8.1 i ma tylko cztery potoki renderujące"

Czasem poszukaj czegos sam pozdro leniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...