Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

1. Boberi sorka za opóźnienie ale jest świąteczny zapieprz a ja robię za niewykwalifikowaną siłę roboczą (zdejmij firany, załóż firany, śmieci wynieś, choinkę kup itp itd)

 

2. Młody Kozak -> trafny nick - napalony taki jakiś jesteś a tu trzeba raczej sędziwego mnicha.

 

Żeby podkręcać karty potrzeba cierpliwości, rozwagi i planowania. Najpierw zajmujesz się chłodzeniem, a dopiero później podkręcaniem zegarków.

 

Nie pisz takich upierdliwych postów bo nikt tu nie będzie robił dla ciebie indywidualnego poradnika.

 

Wszystko jest opisane krok po kroku od 1wszego postu i jak zechcesz przysiąść i trochę poczytać to będziesz wiedział co i jak a jak Ci się nie chce to nie zawracaj parasolki.

 

3. pcmax -> spróbowałeś najpierw fabryczne sterowniki? (pewnie tak ale nie piszesz)

Ja muszę najpierw zainstalowaś fabryczne (tzn dołączone na CD do karty) Catalysty 3.11 a dopiero na to Omegi albo dna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheh a masz iwecej radiatoroof niz "glowny" ?? zanim napiszesz nastepnego posta przeczytaj poprzednie strony tego topicu[tematu :P] bo tam jest wszysko napisane... co jak gdzie czym kiedy na czym i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jutro ponownie biore r9200se HIS'a ale musze powiedziec jedna smuttna rzecz! mam tylko jedna kosc pamieci, ale na pocieszenie dodam ze jest to hynix i dizkei niemu moge uzyskac wyzsze fsb niz w dualu jak pracowal z V-Data ktotra sprzedalem!. Juz zamowilem hynixa o identycznych oznakowanicha nawet na kosciach pamieci wiec jak dojdzie mniejmy nadzieje ze niebawem chociaz przez te swita sie wydluzy to poprawie pewne wyniczki! na jednek pamiatce che uzyskac na 9200se w 3dmarku 2001se 6100pkt! choc zapewne postaram sie o lepszy wynik:) znajaz zycie bede taki uparty ze dojde moze do 6300:)

tulip teraz bede probowal choc 2h godizny aby zainstalowac karte gdyz napalam sie na ten topic i che byc dobry nie tylko na 9500@pro i 9600 ale i na 9200se:)

kurcze juz jest wigilia:) hehehe czyli jednak bede mial malutkie opoznienie z testami. Zapewne sie juz domyslacie z jakiego powodu.

Pozdrawiam!

i

MIŁYCH ŚWIAT ZYCZE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcmax mysle ze z twoim konfigiem to bedzie blizej 7100 niz 6100 chyba ze karta nie bedzie sie dobrze krecic. jakby sie ktos zblizyl do 7k to by sie ciekawie zaczelo robic :D a pamieci puszczej w dualu bo w 3d2001 to ma dosc duze znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ta karte a dokladniej wersje se 128MB 64bit i u mnie stansdardowo jest 200/180, radiator na gpu, szlo do 220/185 czyli prawie nic no i kiedys przypadkiem oparzylem sie o radiator (grzal sie jak cholera) poszedlem do piwnicy i wyciagnelem ze starego kompa wentylator narazie nie jest przykrecony tylko stoi na obudowie karta sie juz nie grzeje juz tak bardzo i wyciagnelem na niej 260/200 mam jeszcze stary radiator miedziany chyba go potne i wrzuce na pamieci bo tez sie cholernie grzeja o ile wczesniej nie wymienie tej karty ale grac w miare idzie nfs:u2 idzie na 1024x768 ze srednimi detalami i tnie sie tylko jak zaczne gumy palic i narobie dymu ... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osiagnelem 5444pkt calkiem niezle zwazywszy ze moja plyta glowna nadaje sie co najwyzej do sterowania kiblem a i celeron 2,6 tez nie jest demonem szybkosci mam prosbe moglby ktos powiedziec o co chodzi z timingami w 2 i 3 zakladce bo nie bardzo wiem od czego one sa... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium 4E, 2400@2500 MHz (4.5 x 556) Prescott

AsRock P4i65GV

256 DDR 333

Radeon 9250 Sapphire 128MB 64 bit 250/200@270/220

Colors-IT ATX-C8006 D53 z zasilaczem 300W

CD-RW LG 52x\24x\52x

Maxtor DiamondMax +9 80 GB (8MB) 6Y080M0

SATA

 

przy takim sprzęcie mam tylko tyle 3D Mark 2001 - 4731pkt

dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to normalny wynik jeśli nie masz ustawionej kary na jak najwyrzsze wyniki w 3dm2k1

tzn. jesśli chcesz mieś dobre wyniki czyli coś koło 6k to:

-podkręć jeszcze troche

-podęć timingi ramu dają ok. 500 punktów

-zmień chłodzenie na gpu i ramie

-zainstaluj starsze stery omegi (to da bardzo dużo jeśli teraz masz najnowsze)

-kup więcej ramu np. 2x256 w dualu

-upewnij sie że wszystko co nie potrzebne jest wyłączone czyli nie potrzebujesz

do testów muzyki nagrywarki drugiego dysku itd.

to tych zabiegach możesz mieś całkiem ładne wyniki

 

teraz moje pytania:

Jakie masz ramy na tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to normalny wynik jeśli nie masz ustawionej kary na jak najwyrzsze wyniki w 3dm2k1

tzn. jesśli chcesz mieś dobre wyniki czyli coś koło 6k to:

-podkręć jeszcze troche

-podęć timingi ramu dają ok. 500 punktów

-zmień chłodzenie na gpu i ramie

-zainstaluj starsze stery omegi (to da bardzo dużo jeśli teraz masz najnowsze)

-kup więcej ramu np. 2x256 w dualu

-upewnij sie że wszystko co nie potrzebne jest wyłączone czyli nie potrzebujesz

do testów muzyki nagrywarki drugiego dysku itd.

to tych zabiegach możesz mieś całkiem ładne wyniki

 

teraz moje pytania:

Jakie masz ramy na tej karcie?

1204556[/snapback]

no wiec tak pamieci to elixiry z oznaczen wnioskuje ze prawdopodobnie 5ns jade teraz na omegach 2.5.67 czyli nie sa najnowsze podkrecilem ram (2x256MB Kingston 266MHz kosci sa 400MHz ale chodza na 266MHz przez dziadowska plyte ale to sie zmieni niedlugo za to timingi mam max, FSB 100MHz bo przy 103MHz system jest niestabilny-znowu ta plyta) podczas poprzednich testow wylaczylem wszystkie programy oprocz ati tray tool i bitcometa co do urzadzen nie wylaczalem ich a mam 2 dyski i 2 napedy na pci nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIWY05 to co pisałem było do paluszka

co do sterów to źle sie wysłowiłem za "nowe" uważam te oparte na 4.8 i puźniejsze

wiec do testów w 3dmarku polecam starsze ponieważ na nich są wyższe wyniki

co dalej co to za sprzęt że masz tylko 100 fsb a na 103 sie wiesza? Celeron jakiś?

 

Paluszek ten tekst co wcześniej pisałem był do ciebie

z nowych pytań:

1 timingi grafy- poszukaj tekstów o ATI tray tools było o tym na www.oc-serwis.pl

2 timingi ramu na płycie- jeśli wiesz jakie oznaczenia ma twoja płyta to poszukaj

wątków o niej w innym dziale i tak w biosie (jeśli nie chcesz szukać to poprzeglądaj każdą zakładkę w biosie)

3 wyłączyć windowsa>wyjąć wtyczkę zasilającą z zasilacza>

otkręcić bok obudowy>zdjąć bok obudowy>

delikatnie rzucić okiem na ten SYF w środku>odkręcić karte>

delikatnie wysunąć karte z portu>wźąść lampe>włączyć lampę>

PRZECZTAĆ!!! co jest napisane na kościach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie celek 2,6ghz i jakas gowniana plyta - komp jest z media wiec nie ma sie co dziwic ale nie ja wybieralem tego kompa :( powoli wymieniam czesci moze uda sie z tego zrobic cos normalnego ... co do sterow poszukam jakis starszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak :

 

Pamiątki na grafie są firmy MEZZA

 

ściągnałem najnowszy ati tray tools i teraz chce ustawić timingi pamięci tylko nie wiem jak bo nigdy tego nie robiłem jedynie podkręcałem cpu i pamięci więc w timingach jestem zielony !!

 

co byś chciał jeszcze wiedziec? no chłodzenie standardowe czy jak to sie mówi BOX-owe

mam wentyl oraz radiator tylko taki cienki moze 2mm ma od riva tnt2 wiec moge zamontować ale nie wiem czy to nie bedzie jeszcze gorsze chłodzenie a na pamiątki nic nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tee.. mogę w końcu pisać posty :D Zablokowali mi skubańcy...

Ale do tematu... No cóż pewnego pięknego chciałem sobie zagrać i zacząłem ustawiać timingi.. potem Aply i co... i kupsko. Na ekranie krzaki. Przestałem w ogóle podkręcać kartę. Po pewnym czasie zegary podniosłem, ale za timingi się nie biorę... nie ma mowy!!! w sumie gdzieś tam artedakty widać, ale ja się nie boję ;)

Oczywiście wszyscy tu zgromadzeni jesteśmy wielkimi fanami Radeona 9200SE, ale chciałbym zwrócić uwagę, ze łakomym kąskiem jest obecnie dla takich jak my.. bez kasy ;] Radeon 9550. U mnie w Kraq ta karta kosztuje 240 zł!!!!!!!!

Trzeba przyznać, że Radon 9200SE ma jedną znaczącą zaletę... chyba nikomu nie będzie żal go spalić... :) Co w tkaiej sytuacji by powiedział chłop, który na kartę wydał 1000zł

Rozgadałem się, bo w końcu po wielu latach mogę na forum pisać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem sapphire 9200 128 mb 128 bit,swego czasu bawilem sie w krecenie a wygladalo to tak:chlodzenie na rdzen nie zmienialem,a na pamieci puscilem 2xwentyle 80mm :D,(tylko dla testow),i podrecilem 250@275 400@600 i skonczyla sie skala w rivie tuner :D a 3dmark przeszedl caly,ale to tylko na jakies 15 min bo balem sie ryzykowac pozaru na memorkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepek witam witam ale mylisz się otuż mi będzie szkoda oddać mojego rada(wymieniam go na

9550xt rev 2.1 :blurp: ) a tymbardziej go spalić

o co chodzi z tymi timingami ustaw poprostu tylko troche lepsze i już

ja non stop chodze na 288/216+ timingi i jest gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy z timingami :wink:

Boję się, a jak bym brał 9550 to moja karta musi chociaż na defaulcie działać, żeby mi ją wzieli w sklepie za te 80 zł... a może lepiej sprzedać...

ehhh. niby tylko 240 zł, a nie mogę tej kwoty zdobyć :?

Jak myślicie.. czy jak będą sprawdzać tę kartę w sklepie, zanim ją ode mnie wezmą, skapną się się, że była kręcona?? Ponoć koledze, jak brali jaką rivę, to ją testowali bardzo długo i zorientowiali się, że kiedyś była kręcona i mniej kasy dostał. Kolega mówił, że podkręcił ja kiedyś na chwilę,zeby zobaczyć co mu to da... Z tym, że kolega lubi bajki pisać :wink: więc nie wiem, czy go słuchać. Nie raz czytałem po forum, że w serwisach przyjmują karty zniszczone przez OC i tego nie zauważają.

Tak sobie przeglądałem Allegro.. popatrzcie i się pośmiejcie... :lol:

Mają ludzie tupet hahahaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika że Radeon 9250 128DDR 64bit jest gorszy od Radeon 9200SE 128DDR 64 bit ?? no bo SE to tylko 64 bit ? to po co wogule wydali 9250 ? powiedzie mi jak to jest ? ile za nią dostane ?jest nowiutka jakis miesiac ze 150 zł w jakimś lombardzie dostane? dołoze 200 zł i sie kupi jakiś geforce 5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9250 to taki pic na wode tylko tyle żeby wyciągnąć jeszcze troche kasy.

Ona wcale nie jest gorsza od 9200se a powiedziałbym że często są wile lepsze ze względu na ramy.

Karty mają lepsze standardowe taktowania dla mnie to bez różnicy ale jak ktoś nie kręci... i dzióry wokój chipu co ułatwia mątarz chłodzenia. Pewnie da sie je znaleźć na lepszych pamięciach. Więc mój werdykt jest jeden jak nie masz dużo kasy i podkręcasz to jest ok.

 

Wydaje mi sie że za 170 pójdzie bez problemu. jak dużycisz jeszcze 170 to już masz 9550 od gigabaita za dodatkowe 32 zł masz chłodzenie na ramy za dodatkowe 30 zł masz wydajny cooler od jakiegoś durona 700.

Ogulnie za 400 masz super karte o wydajności między 9600 a 9600pro

a jeszcze zostają ci vmody polecam ci takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober ja mam starą rive tnt2 32mb i na gpu ( inaczej core) jest taki cieniutki radiator czarny moze ze 2mm ma a na radiator idzie wentyl 40x20x40 czyli nie taki mały i teraz mam problem czy mógłbym to zamontować na radiator od radka 9250 ?? sam wentyl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko czy jest sens chłodzić takim "pipidupkiem" karte ? lepiej juz zapodac wentyl 50x50(Titan) z P3 czy K6, lub jakis 80x80 i nawet na 5V, i bedzie chłodniutko i cicho :)

a taki maly, to szkoda nawet zasilki meczyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcą w 90%.

Poszukaj czegoś większego ale teraz puki nie chce ci się albo nie masz kasy wkręcaj ten wiatrak w radiator. Wydaje mi się że będzie na core coś koło 285 mhz

ale i tak potem zamontuj sobie większy radiator i wiatrak.

Pozatym coś ci się z wilekością tego wiatraka pomyliło pisze sie 40x40x20 a nie 40x20x40.

 

ps. Sorry ale nie zaśmiecaj już tematu takimi postami. Na forum jest od ch.. wątków i są tam odpowiedzi na twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...