Skocz do zawartości
rumianko

x800 czy gf6800 ktora kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz GT -- to prawda -- to najlepsza karta w stosunku wydajność cena !!!

Ale jeżeli chcesz kupić kartę Ati to podobną wydajność do GT oferuje X800 XT.

Karty są wszędzie takie same :wink: Tylko zwracaj uwage na oznaczenia żadne LE SE itp  :?

Sorry o ile dobrze wiem z recenzji to X800XT jest miażdzy 6800Ultra.

Tak wiec to nie prawda ze x800 xt jest wydajnościowo podobny do 6800gt poczytaj bedziesz wiedział nawet x800 pro jest szybszy od 6800 ultra w niektórych testach np Half Life 2. a stery do radka jeszce w pełni nie odały jego możliwości co nowsze stery toym wieksza wydajność.

Ja bym brał na twoim miejscu x800 pro od hisa i wgrał flasha i masz pełnego x800Xt PE tu masz link do tego HIS X800 Pro

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=210

tu porównanie wydajności x800 vs 6800

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_generacja_2004

cytat:

"Bardzo efektywne chłodzenie IceQ II chłodzące zarówno rdzeń jak i pamięci. Z tyłu karty pamięci pokryte są kawałkiem blachy (szkoda, że nie radiatorem). IceQ II jest ogólnie dość cichy jednak rozwiązanie referencyjne jest pod tym względem lepsze.

Obie karty IceQ II są identyczne. Zbudowane na PCB przeznaczonym dla kart X800XT, wyposażone w ten sam rdzeń (bez fizycznej blokady potoków) i wyposażone w pamięci Samsunga 1.6ns. Jedyna różnica to BIOS !"

cena za g6800 GT 2295,-

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12787

za x800 pro his ice-q 2315

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12588

Tak ze nie ma nad czym sie zastanawiać i brać x800 pro od his.

Nie bedziesz załował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GT -- to prawda -- to najlepsza karta w stosunku wydajność cena !!!

Ale jeżeli chcesz kupić kartę Ati to podobną wydajność do GT oferuje X800 XT.

Karty są wszędzie takie same :wink: Tylko zwracaj uwage na oznaczenia żadne LE SE itp  :?

Sorry o ile dobrze wiem z recenzji to X800XT jest miażdzy 6800Ultra.

Tak wiec to nie prawda ze x800 xt jest wydajnościowo podobny do 6800gt poczytaj bedziesz wiedział nawet x800 pro jest szybszy od 6800 ultra w niektórych testach np Half Life 2. a stery do radka jeszce w pełni nie odały jego możliwości co nowsze stery toym wieksza wydajność.

Ja bym brał na twoim miejscu x800 pro od hisa i wgrał flasha i masz pełnego x800Xt PE tu masz link do tego HIS X800 Pro

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=210

tu porównanie wydajności x800 vs 6800

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_generacja_2004

cytat:

"Bardzo efektywne chłodzenie IceQ II chłodzące zarówno rdzeń jak i pamięci. Z tyłu karty pamięci pokryte są kawałkiem blachy (szkoda, że nie radiatorem). IceQ II jest ogólnie dość cichy jednak rozwiązanie referencyjne jest pod tym względem lepsze.

Obie karty IceQ II są identyczne. Zbudowane na PCB przeznaczonym dla kart X800XT, wyposażone w ten sam rdzeń (bez fizycznej blokady potoków) i wyposażone w pamięci Samsunga 1.6ns. Jedyna różnica to BIOS !"

cena za g6800 GT 2295,-

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12787

za x800 pro his ice-q 2315

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12588

Tak ze nie ma nad czym sie zastanawiać i brać x800 pro od his.

Nie bedziesz załował.

Ja mysle o Sapphire X800 xt ;) I chyba juz sie zdecydowalem :) Acha i bralbym ja ze siriusa bo maja tam niska cene :| Cos kolo 2500 a w komputroniku 2700 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić X800pro VIVO za 2000zł? Co prawda nie masz żadnej pewności że będzie działał na zegarach XT (mój wytrzymuje 500/1160) ale 16 potoków jest pewne. Te kilka MHz na rdzeniu nie robi żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zacznie być dopiero za ROK jak nie później wszczepione w życie a za ten czas żadna gra tego nie wykozysta a do tego czasu to ten 6800GT w Pełnym PS3.0+ bedzie sie zachowywał jak FX5200 w PS2.0 ...

 

Jakość obrazu jest tragiczna... i za kilka dni moze sie okazać ze zowu czegośtam nie ma...

ci sie chyba karty pomylily... jak sie czyta takiego glupoty to slabo sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja napisze dlaczego wlasnie wybralem gf'a:

- sterowniki; dosc sie nauzeralem z r360, zreszta do teraz walcze...

- ogl; totalna porazka ati w tym wzgledzie, sami do tego sie przyznali wiec to nie moj wymysl

- mozliwosc wyboru poziomu optymalizacji w aniso; nie koniecznie zawsze to dziala, ale przynajmniej mam mozliwosc

- fsaa 8s; multisampling to przezytek....

- mniejsza grzalka, lepsze rozwiazanie zasialania; nie ciagnie ile fabryka dala z plyty, tylko bezposrednio obciaza zasilacz - szkoda plyty

- PS3.0, nie wazne czy teraz cos pod niego jest czy nie, karta ma mi starczyc na dluzej i wole miec wiecej niz mniej...

 

no ale jezeli ktos musi miec ati...to juz jego wybor, mnie na ati - przynajmniej teraz, nikt nie namowi...

jescze w kwestii porownania framerate na x800 i gf6 - trudno aby karta o wiekszej papierkowej wydajnosci byla wolniejsza (szczegolnie w wyzszych trybach) od "slabszej" karty, bardziej martwi gdy tak nie jest...szczegolnie gdy ta strata do tej "slabszej" jest znaczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

- fsaa 8s; multisampling to przezytek.... (...)

-

:lol:

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI. Chyba nie widziałeś testów wydajnościowych w tym trybie, nie można tego właczyć w praktycznie żadnej nowej grze, no chyba że lubisz gdy framrate oscyluje w granicach 20-30fps To supersampling to przeżytek i jeśli sie z tym nie zgadzasz to ... EOT

mniejsza grzalka

Ty chyba jaja sobie robisz najpierw supersampling to przeżytek a teraz to.

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...s-nv-power.html

Jak widać różnica jest bardzo duża w idle, w stresie już nie tak znaczna.

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

rudno aby karta o wiekszej papierkowej wydajnosci byla wolniejsza (szczegolnie w wyzszych trybach) od "slabszej" karty, bardziej martwi gdy tak nie jest...

Porównaj sobie parhelie albo XGI volari do układów NV lub ATI ;)

Nie mam nic do NV i NV40 który w przeciwienstwie do NV3X jest układem dobrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI.

no coz ...ja (i nie tylko) mam inne zdanie na ten temat...a >40 fps jakos mi nie przeszkadza w d3...

tak tylko zapytam z ciekawosci...widziales w dzialaniu 8s na gf6?

 

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

tak.... szczegolnie w obciazeniu samego portu agp...bo o to mi chodzilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI.

no coz ...ja (i nie tylko) mam inne zdanie na ten temat...a >40 fps jakos mi nie przeszkadza w d3...

tak tylko zapytam z ciekawosci...widziales w dzialaniu 8s na gf6?

 

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

tak.... szczegolnie w obciazeniu samego portu agp...bo o to mi chodzilo...

 

No baaa jak masz takie framrate w doomie na 8s to niechce Cie widziec przy HL2, ja powiem Ci jedno ze ja nie zauwazam zadnej roznicy miec x6 u ATI i x8s u nVidii, nigdy nie uzywalem filtrowan na swoim GF, a dzisiaj mialem okazje ogladac to na ATI i GF w sklepie u kumpla i nie widze zadnej roznicy po za wieksza iloscia klatek u ATI.A co do tego PS 3.0 to moze byc jak z 64 bitami u AMD :) Niewiem, nie mialem ATI ale wojcio ma i nie nazeka a jego widza jesli o chodzi o komputer jest strasznie znikoma a sam obsluguje ten caly panel bez problemu, wiec niewiem o co taki raban z tym wszystkim. No i tak jak ktos wyzej napisal, nie wydam ponad 200 zl zeby grac bez filtrowan bo to totalny debilizm... a z tego co widzialem i czytalem to ATI duzooo lepiej sprawuje sie z filtrowaniami od GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI.

no coz ...ja (i nie tylko) mam inne zdanie na ten temat...a >40 fps jakos mi nie przeszkadza w d3...

tak tylko zapytam z ciekawosci...widziales w dzialaniu 8s na gf6?

 

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

tak.... szczegolnie w obciazeniu samego portu agp...bo o to mi chodzilo...

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz g6800 to porostu gó... słabe filtrowanie i fsaa w porównaniu do radka masz link

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_gen..._2004&strona=16

a tu cytat:

"Jako, że obrazki nie są specjalnie czytelne to niezbędny jest dodatkowy komentarz. FSAA 2x wygląda podobnie na wszystkich kartach. Różnice ujawniają się w wyższych trybach. W przypadku Radeonów i GF6 można pisać o zbliżeniu obrazu FSAA 4x natomiast to, co prezentuje GFFX, w nieznacznym tylko stopniu różni się od FSAA 2x. Porównywalną z FSAA 4x jakość filtrowania rantów GFFX osiąga w trybie 6xS. Dodatkowo, w niektórych przypadkach skorzysta na wygładzeniu zawartości tekstur dzięki SS FSAA. Najlepsze filtrowanie brzegów obiektów występuje w trybie 6x ATI oraz 8xS NV40. Z dodatkową korzyścią płynącą z SS FSAA w przypadku układu nVidia. Co do trybu 8xS GFFX to, proszę nie "regulować odbiorników". I nie korzystać z niego."

Gorszy obraz wystarczy przypomieć wode i detale na tych samych ustawieniach w far cry i wszystko jasne nvidia vie ze jej ten geforce 6800 to [ciach!]o (za przeproszeniem) i oszukuje jak moze. ATI RULE!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni gdzieś zrobic testy obu kart w 640x480 i 800x600 :D sam gram w CS'a tylko i wylacznie na tej pierwszej i nie mam zamiaru sie przestawiac kiedy wejdzie CS:S....pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisać se można to tylko teorie więc poszłem do ziomka do sklepu porzyczyłem od niego 800 XT i odpaliłem CS Source miało ATI zmiazdzyć w HL2 Nvidie powiem że zadnej róznicy nie widać ale jednak więc nie będe zmieniał miałem już zmienić obie karty są bardzo mocne i na korzyść nvidi przemawia cena chodz ati da się zaś zmodować więc wybór należy do klijenta ale jeśli masz kupować orginalnego 800 XT to się wstrzymaj bo za jakieś 4 miesiące ma być premiera nowego chipa ati lepiej kup X800 Pro jak już chesz ATI i sobie zmoduj zawsze to 1000 prawie w kieszonce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku odp. na pytanie CO KUPIĆ--Bez dwóch zdań GF6800GT

Dlaczego???Bo jest poprostu wydajniejsza i ogólnie jest to lepsza karta niż Radeon x800pro..Oczywiście Radeon x800XT PE jest wydajniejszy ale to tak jakby porównywac P4 3,4 ghz i AthlonaXP 2400+..Nie ten przedział cenowy..

Wydajność Geforce`a 6800GT przy AA/AF jest tylko trochę gorsza od Radeona x800pro i to nie we WSZYSTKICH przypadkach.A wtedy gdzy jest już gorsza to i tak nie powoduje że jakas giera haczy...

To że jest to nowocześniejszy układ to już wiadomo..

Piszecie że SM3.0 nic nie dają i że NVIDIA niepotrzebnie je wprowadziła???Hmmm..raptem 2 lata temu ATI też jako pierwsze wprowadziło SM2.0 i przez grubo ponad pól roku nie ukazała się ŻADNA gra obsługująca SM2.0 tylko że wtedy zwolennicy ATI szczycili sie tym że to `ICH`firma pierwsza wprowadziła układ zgodny z DX9.Bardzo ciekawe jakie były by komentarze gdyby to ATI dysponowało układem zgodnym z SM3.0--można się tylko domyślac..

Co do testów wystarczy looknąc na niektóre serwisy ...Tam wyraznie widac ze w zdecydowanej większości testów lepszy jest GF6800GT i ...TYLE!!!Zresztą nie długo będę mógł na własne oczy zobaczyć co potrafi GF6800(ale ten 12-potokowy) bo qmpel zamówił....

I od razu piszę że nie jestem fanem żadnej z firm mimo iż posiadam obecnie kartę NV Starego GF4200 z Leadteka--swego czasu POTWÓR:P

Staram się tylko w miarę obiektywnie patrzeć na sytuacje na rynku...A prawda jest taka że jak chcesz dokonac najlepszego wyboru karty do 2 tys to bierz GF6800GT!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI.

no coz ...ja (i nie tylko) mam inne zdanie na ten temat...a >40 fps jakos mi nie przeszkadza w d3...

tak tylko zapytam z ciekawosci...widziales w dzialaniu 8s na gf6?

 

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

tak.... szczegolnie w obciazeniu samego portu agp...bo o to mi chodzilo...

 

No baaa jak masz takie framrate w doomie na 8s to niechce Cie widziec przy HL2, ja powiem Ci jedno ze ja nie zauwazam zadnej roznicy miec x6 u ATI i x8s u nVidii, nigdy nie uzywalem filtrowan na swoim GF, a dzisiaj mialem okazje ogladac to na ATI i GF w sklepie u kumpla i nie widze zadnej roznicy po za wieksza iloscia klatek u ATI.A co do tego PS 3.0 to moze byc jak z 64 bitami u AMD :) Niewiem, nie mialem ATI ale wojcio ma i nie nazeka a jego widza jesli o chodzi o komputer jest strasznie znikoma a sam obsluguje ten caly panel bez problemu, wiec niewiem o co taki raban z tym wszystkim. No i tak jak ktos wyzej napisal, nie wydam ponad 200 zl zeby grac bez filtrowan bo to totalny debilizm... a z tego co widzialem i czytalem to ATI duzooo lepiej sprawuje sie z filtrowaniami od GF.

filtrowania lepsze u ATI? toż słabą masz wiedzę, ostatnio pisał o oszustwach ATI odnośnie tego tematu, jeszcze masz coś do dodania? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baaa jak masz takie framrate w doomie na 8s to...

podejrzewam , ze w hl2 bedzie podobnie, zreszta zawsze moge wylaczyc i o to wlasnie chodzi, ati mimo, ze sprzetowo/programowo ma takie mozliwosci, w sterownikach nie umozliwia ich uruchomienia...a ja mam wybor...i chce go miec...a nie jakies sztuczne ograniczenia...

 

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz...

w tym samym tescie jest opisana metoda supersamplingu, jest tez wzmianka o petycji do ati o ponownym udostepnieniu tej metody wygladzania krawedzi...polecam doczytac...

btw: mowimy o gf6 , a nie o gffx tak wiec nie mieszaj bajek ... i czytaj ze zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baaa jak masz takie framrate w doomie na 8s to...

podejrzewam , ze w hl2 bedzie podobnie, zreszta zawsze moge wylaczyc i o to wlasnie chodzi, ati mimo, ze sprzetowo/programowo ma takie mozliwosci, w sterownikach nie umozliwia ich uruchomienia...a ja mam wybor...i chce go miec...a nie jakies sztuczne ograniczenia...

 

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz...

w tym samym tescie jest opisana metoda supersamplingu, jest tez wzmianka o petycji do ati o ponownym udostepnieniu tej metody wygladzania krawedzi...polecam doczytac...

btw: mowimy o gf6 , a nie o gffx tak wiec nie mieszaj bajek ... i czytaj ze zrozumieniem...

Wszedzie przeczytasz ze fsaa jest tepsze na ATI x800 niż 6800, zeby niebyło róznicy na nvidi musi być fsaa 8xs a ati 6xs tak wiec nie ma czym sie kłucić bo w takich sprawach ati domniowało i bedzie dominować!!!!!!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak juz sie zdecydowalem na ATI X800 XT PE, a tu nagle kumpel pisze, ze mam niebrac ATI !! Zocil mi argumentami... kupil Herculesa 9800 Pro mowil, ze kiedy gral w MoHaa wywalalo go z gry ... KIedy wlaczyl FSAAx4 w Pandora Tomorow to pamperek zaczol mu sie swiecic na zolto :( Mowil, ze sporo gierek mu nie codzilo :( O co tutaj lata !!?? :( Kuzwa :/ Niestety panowie 2500 zł ulica nie lazi :( Chce dokonac dobrego wyboru i prosze niech ktos mi powie czy to wina karty ATI czy tylko tego jednego modelu. Dwoch innych kumpli nazeka ze kompy im sie restartuja od kiedy maja ATI. Naprawde niechce wtopic z zakupem karty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak juz sie zdecydowalem na ATI X800 XT PE, a tu nagle kumpel pisze, ze mam niebrac ATI !! Zocil mi argumentami... kupil Herculesa 9800 Pro mowil, ze kiedy gral w MoHaa wywalalo go z gry ... KIedy wlaczyl FSAAx4 w Pandora Tomorow to pamperek zaczol mu sie swiecic na zolto :( Mowil, ze sporo gierek mu nie codzilo :( O co tutaj lata !!?? :( Kuzwa :/ Niestety panowie 2500 zł ulica nie lazi :( Chce dokonac dobrego wyboru i prosze niech ktos mi powie czy to wina karty ATI czy tylko tego jednego modelu. Dwoch innych kumpli nazeka ze kompy im sie restartuja od kiedy maja ATI. Naprawde niechce wtopic z zakupem karty :(

Po pierwsze 9800 to nie x800 ze prąd jak mój cały komp. wiec tamci panowie gó... wiedza ze jezeli sie komp restartuje to potrzebny jest zasilacz 400W nie tani shit tylko cziftek najlepiej ja tez to miałem ze komp mi sie restartował na 400w no name i myslałem ze to wina karty graficznej. Bierz ati x800 XT PE i sie niezastanawiaj masz dobry zasilacz i wszystko bedzi oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DooMie3 jakos jest bardzo zblizona i roznice sa nieodczuwalne mimo faktu podmiany shaderow przez NV.

hmm...masz jakis link? bo ta przewaga w d3 bardziej wyglada mi na kwestie sterow ogl oraz architekture 8x0 (fx) lub 32x0 (gf) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przewaga w DOOMIE 3 przez karty NV wynika z architektury i świetnych sterów pod OpenGL...Jeśli chodzi o NIBY podmieniane Shadery przez NV to jakoś na kilku serwisach jest test kart w DOOM 3 i niezabardzo obraz się różni od tego na układach ATI..Różnice są tylko w wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przewaga w DOOMIE 3 przez karty NV wynika z architektury i świetnych sterów pod OpenGL...Jeśli chodzi o NIBY podmieniane Shadery przez NV to jakoś na kilku serwisach jest test kart w DOOM 3 i niezabardzo obraz się różni od tego na układach ATI..Różnice są tylko w wydajności...

to w doomie sa shadery? :lol:

 

Wszedzie przeczytasz ze fsaa jest tepsze na ATI x800 niż 6800, zeby niebyło róznicy na nvidi musi być fsaa 8xs a ati 6xs tak wiec nie ma  czym sie kłucić bo w takich sprawach ati domniowało i bedzie dominować!!!!!!!! 8)

nastepna brednia, wlasnie z tego co pisza, tryby fsaa 2x wygladaja tak samo na x800 i 6800, 4x rowniez tak samo na obu kartach... to chyba jedyne co obie karty generuja wedlug "tradycji", dalej juz sa wymysly obu firm, a i olbrzymiej roznicy nie ma miedzy 6x a 4x ...

 

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz g6800 to porostu gó... słabe filtrowanie i fsaa w porównaniu do radka masz link

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_gen..._2004&strona=16

a tu cytat:

"Jako, że obrazki nie są specjalnie czytelne to niezbędny jest dodatkowy komentarz. FSAA 2x wygląda podobnie na wszystkich kartach. Różnice ujawniają się w wyższych trybach. W przypadku Radeonów i GF6 można pisać o zbliżeniu obrazu FSAA 4x natomiast to, co prezentuje GFFX, w nieznacznym tylko stopniu różni się od FSAA 2x. Porównywalną z FSAA 4x jakość filtrowania rantów GFFX osiąga w trybie 6xS. Dodatkowo, w niektórych przypadkach skorzysta na wygładzeniu zawartości tekstur dzięki SS FSAA. Najlepsze filtrowanie brzegów obiektów występuje w trybie 6x ATI oraz 8xS NV40. Z dodatkową korzyścią płynącą z SS FSAA w przypadku układu nVidia. Co do trybu 8xS GFFX to, proszę nie "regulować odbiorników". I nie korzystać z niego."

Gorszy obraz wystarczy przypomieć wode i detale na tych samych ustawieniach w far cry i wszystko jasne nvidia vie ze jej ten geforce 6800 to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (za przeproszeniem) i oszukuje jak moze. ATI RULE!!!!!!!

jezeli jestes niderozwiniety, i nie wiesz co to gf 6800 a gf fx to moze uprzedz nas o tym, bedziemy wiedzieli jak traktowac twoje posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...masz jakis link? bo ta przewaga w d3 bardziej wyglada mi na kwestie sterow ogl oraz architekture 8x0 (fx) lub 32x0 (gf) ...

Oczywiscie ze chocby stery i UltraShadow swoje daja, ale NV podmienia tez shadery. Byla na ktoryms forum. Jak znajde to zapodam linka. To czesta praktyka np. w CodeCreatures i jeszcze cos tam bylo. Do ATI np tez ktos juz napisal podnoszace sporo wydajnosc i podobnosc obraz nic nie traci, ale potwierdzonych efektow nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sterów pod ATI , które ponoć podnoszą wydajność to już były testowane na jakimś serwisie i tak serio to g...no -za przeproszeniem- dają ..Wzrost max 3-4 klatki a czasem nawet powodują spadek wydajności!!!

Czytałem o nich ale nie pamiętam linka...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...