Skocz do zawartości
rumianko

x800 czy gf6800 ktora kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

O czym ty piszesz? Potrafisz rozroznic sterownik od programu cieniujacego obiekty w grze? Z twojej wypowiedzi wynika ze nie umiesz.

 

Poczytaj sobie fora, jest wiele metod pozwalajacych podniesc wydajnosc w D3 na ATI. Niektore wplywaja na jakos obrazu minimalnie, inne bardziej i sa to metody inne niz zmiana sterownika - od podmiany pliku konfiguracyjnego po podmiany shaderow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aro to jakiś fanatyk ati miałem to i to w domu i na gołe oko nie widać różnicy ale widać za to w kasie 1000 zł prawie ati drozsze.

Chyba nie lales ... Roznica powiedzy Sapphire X800XT PE i GF6800 GT o Gainwarda wynosi jakies 100 zl ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra..jak jest tak wiele metod podnoszących wydajność ATI w Doomie to niech je zastosują!!!Jeśli to oczywiście nie mają duzego wpływu na jakość obrazu to w czym problem???

Bo te Beta CATALYSTY 4.9 to za wiele nie dały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze jakbys nie zauwazyl to drobna roznica polega na tym, ze optymalizacje w samej grze moze wprowadzic tylko ID Software, a ATI moze conajwyzej stery napisac a to jakby dwie osobne sprawy.

 

Buziak: Nie kladz na tym samym poziomie najtanszej karty ATI z najdrozszym NV bo to lekko bez sensu. Ale faktycznie roznica wynoosi 500-600zl a nie 1000, ale GT to z kolei nie ta same klasa wydajnosciowa co XT. XT wypada za to kozystniej w kwestii finansowej w stosunku do Ultry. Z kolei GT nie ma odpwiednika u ATI, bo Pro to cienias....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco : Czy mozesz powiedziec co cie boli w OpenGLu ATI? Prosze rzeczowy argmet co ci sie nie podoba i w ktorym miejscu jest kulawy....

ogolnie nie przypominam sobie, abym na jakimkolwiek gf musial kombinowac z ogl, np.podmieniajac pliczek z jakis tam sterow starszych czy nowszych. nie moge tego powiedziec o ati - praktycznie poczawszy od r8500 mialem jakas z nim przygode - a to jakas gra sie sypala, a to np.lightwave sie sypal...reszty dopelnill KOTOR, ktory dziala u mnie przyzwoicie dopiero z sterami serii 3 :( o soft shadow w nim nie wspomne...

ja wiem, ze wiekszosc gier ogl korzysta z rozszerzen ogl by nvidia i ma to praw dzialac lepiej na gf, ale co mnie to interesuje, to jest problem ati nie moj, ze oni tych lub podobnych rozszerzen niezaimpementowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to tez problem NV, bo stosuje rozszezenia ponad specyfikacje OGL, ktore nie sa certyfikowane. ATI robi ster zgodny z tym co mowi specyfikacja i karta poza NV nie potrafi z nich kozystac. To uwazam jest problem, bo nie minie chwila i ktos inny bedzie stosowac swoje triki ktorych inni nie umieja (AMD64 vs EMT64). I w tym jest problem. Juz dzis powoli widac to, ze do kazdego programu trzeba miec jedno albo drugie i tym bym sie przejmowal (HL2 dla ATI D3 dla NV).

Mi sie nie zdarzyly problemy z OGLem i dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze ati dziala dobrze w doom3, nv rowniez... z testow hl2 wyniki ze tam tez ati i nv dzialaja bardzo dobrze...

 

jezeli dla ciebie roznica 4fps jest znaczna to masz racje(szczegolnie przy wynikach ponad 60fps), to wszystko jest <span style="color:red;">[ciach!]</span>owe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj grafikow 3d  :wink:

Pytac to mozna i kazdy powie cos innego. Jednemu nie lezy to a innemu tamto. Nie slyszalem jeszcze agrumentu co gdzie i jak jest ble. Pisze sie ze OGL ATI jest do bani i tyle. Ja moge powiedziec ze DX NV jest do bani i co?

Poza tym z tego co wiem to w kartach profesjonalnych sa inne stery niz te ktore na codzien pobierasz i instalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to tez problem NV, bo stosuje rozszezenia ponad specyfikacje OGL, ktore nie sa certyfikowane...

jak wiesz spec rozszerzenia nie dotycza tylko gpu np. sse2(wczesniej tez sse), amd nie mialo problemu z ich wprowadzeniem do a64 - i chwala im za to, nie musze do LW kupowac tylko intela. fakt, ze musialem czekac na to dobre 2 lata, ale jest. a ati?dlaczego ati nie moglo podobnie postapic? dopiero teraz biora sie za przpisanie calego ogl...jestem ciekaw co im z tego wyjdze...

 

Juz dzis powoli widac to, ze do kazdego programu trzeba miec jedno albo drugie i tym bym sie przejmowal (HL2 dla ATI D3 dla NV)

i wlasnie tez m.in dlatego wybralem gf'a...imho jest najbardziej "elastyczny", np. trzyma mniej wiecej rowny poziom framerate w obu tytulach, ati ma spory rozrzut - raz wyzej raz nizej...dla mnie osobiescie nie jest to zbyt komfortowe i nie napawa mnie to optymizmem na przyszlosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz spec rozszerzenia nie dotycza tylko gpu np. sse2(wczesniej tez sse), amd nie mialo problemu z ich wprowadzeniem do a64 - i chwala im za to, nie musze do LW kupowac tylko intela. fakt, ze musialem czekac na to dobre 2 lata, ale jest. a ati?dlaczego ati nie moglo podobnie postapic? dopiero teraz biora sie za przpisanie calego ogl...jestem ciekaw co im z tego wyjdze...

 

Zaraz zaraz. A co ma jedno do drugiego? Porownujesz sprzetowa jednostke SIMD to programowego modelu typowego dla konkretnej architeORT: ORT: ORT: ktury? Troszke to inaczej :/ Zreszta napomne ze SSE2 AMD kuleje i troche brakuje wydajnosci do modelu Intela. Zreszta nie sa wprowadzone wszystki instrukcje Intela tylko niektore (co prawda nie ma wilekich roznic ale wystepuja).

 

 

i wlasnie tez m.in dlatego wybralem gf'a...imho jest najbardziej "elastyczny", np. trzyma mniej wiecej rowny poziom framerate w obu tytulach, ati ma spory rozrzut - raz wyzej raz nizej...dla mnie osobiescie nie jest to zbyt komfortowe i nie napawa mnie to optymizmem na przyszlosc...

Loho! z tego co widzialem to po wlaczenie bejerow na maxa NV potrafi 2x dostac po tylku od ATI w HL2. Ja patrze na testy od gory do dolu bo faktycznie w czystej grafie to roznic nie ma wielkich a wrecz NV czesto w roznych tytulach ma przewage, ale po zapodaniu bajerow GF ostro spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. A co ma jedno do drugiego?

chodzi o to, ze ja sie chce to mozna, a nie powiesz mi, ze zmiany w hardware sa prostsze od zmian w software...to jest tylko kwestia podejscia do tematu/problemu, a ati imho takiego podejscia nie ma...

 

Loho! z tego co widzialem to po wlaczenie bejerow na maxa NV potrafi 2x dostac po tylku od ATI w HL2.

look'nij na to..

http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm...m?articleid=577

28-34 bardziej daje do myslenia niz 82-52...osobiscie wole miec 6 klatek wiecej przy b.niskm framerate, niz 30 wiecej przy b.wysokim...

oczywiscie jest to uogolnienie, bo zapewne hl2 bedzie reprezentowal inny poziom framerate - byc moze wyzszy, byc moze nizszy...jak zwykle jest to kwestia podejscia do "tematu"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze ja sie chce to mozna, a nie powiesz mi, ze zmiany w hardware sa prostsze od zmian w software...to jest tylko kwestia podejscia do tematu/problemu, a ati imho takiego podejscia nie ma...

 

Latwiej jest dorobic jednostke obok niz w tym wypadku dodac rozszezenie odszace sie do calosci. Odnosi sie ono bowiem do tej konkretnej architeORT: ORT: ORT: ktury. Jak wiesz ATI i NV zupelnie inaczej podchodza do kwestii renderingu sceny, a rozszereznie odnosza sie wlasnie do tego, a nie owego sposobu pracy. Maja one ukierunkowac wykonywany program na konkretne jednostki i doprowadzic do szybszej pracy w konkretych warunkach. Nie znam sie az tak na programowaniu i nie wiem czemu ATI nie stosuje tych rozszezen. A nawet i te slowa to blad. Pewne zozszerzenia "NV" sa w sterowniku ATI, ale nie wszystko co stosuje nVidia. Pewnie wlasnie wynika to z iemoznosci ich uzycia. Nie bede jednak dyskutowal na temat czemu ich nie ma calych itd, bo w tej dziedzinie jestem lamer.

 

[qoute] look'nij na to..

http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm...m?articleid=577

28-34 bardziej daje do myslenia niz 82-52...osobiscie wole miec 6 klatek wiecej przy b.niskm framerate, niz 30 wiecej przy b.wysokim...

oczywiscie jest to uogolnienie, bo zapewne hl2 bedzie reprezentowal inny poziom framerate - byc moze wyzszy, byc moze nizszy...jak zwykle jest to kwestia podejscia do "tematu"...

 

Jak wiesz z tym roznie bywa. Co mapa i test to inne wyniki, ale czesto bywalo ze po zabajerowaniu gry troznica jest bardzo duza na kozysc ATI. MOzna przytaczac bez konca ze raz bedzie to 20%, a raz 100% i do sedna nie dojdziemy. Pamietasz pewnie nasze porownywanie wynikow z FarCray. Testy testami a nam wychodzilo, ze moj ATI mial spora przewage nad twoim GFem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Zresztą przy ustawieniach 4xAA/8-16AF nie zauważyłem jakoś że NV dostaje 2 x po [gluteus maximus]...

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...ike-source.html

W zdecydowanej wiekszości testów silnika HL2 ATI jeśli jest już szybsze od NV to tylko RADEK x800XT PE

Radeon x800pro tylko niekiedy wyprzedza GF6800GT o śrdenio 5% tak że

Przewaga NV w DOOM 3 jest wyraznie wyższa niż ATI w HL2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej jest dorobic jednostke obok niz w tym wypadku

 

ale sam widzisz, ze jest to tylko gdybanie i szukanie co wlasciwie autor (ati) mial na mysli i dlaczego wlasnie tak postapil...mnie osobiscie juz to znudzilo....

 

[qoute]Jak wiesz z tym roznie bywa...

 

dokladnie...i dlatego nie jest(nie powienien byc) to glowny czynnik przy wyborze nowej karty graficznej...dlatego tez z mojego punktu widzenia mi najbardziej odpowiada gf...za caloksztalt...

 

Pamietasz pewnie nasze porownywanie wynikow z FarCray. Testy testami a nam wychodzilo, ze moj ATI mial spora przewage nad twoim GFem.

 

wiedzialem :) a pamietasz kiedy to bylo? ponad 2 mies. temu? nowe stery, nowe konfigi... sporo sie zmienilo...chcesz wrocic do tego? pytanie tylko po co? aby za chwile poszla jaka riposta w formie d3, na nia hl2, na ni stalker...i do czego to ma prowadzic? juz pisalem - mi pasuje gf, nawet jesli to "pasowanie" jest kosztem jakis testow...po prostu pasuje mi za caloksztal i juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. http://www.firingsquad.com/hardware/half-life2_vst/

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2182

 

http://www.vr-zone.com/?i=1193&s=1

 

http://www.elitebastards.com/page.php?page...ad=1&comments=1

 

W tych artach jakoś nie ma DWUKROTNEJ przewagi.

Co więcej 2 dwóch z nich przewaga kart ATI jest MINIMALNA....

Ale generalnie ATI jest oczywiście nieco szybsze w HL2 co było wiadomo od dawna...

Zresztą na kartach jednej i drugiej firmy można bezproblemu grac w w DOOM 3 i bedzie można też w HL2...

w grze róznicy między60 a 80 klatkami się nie odczuwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przewaga w DOOMIE 3 przez karty NV wynika z architektury i świetnych sterów pod OpenGL...Jeśli chodzi o NIBY podmieniane Shadery przez NV to jakoś na kilku serwisach jest test kart w DOOM 3 i niezabardzo obraz się różni od tego na układach ATI..Różnice są tylko w wydajności...

to w doomie sa shadery? :lol:

 

Wszedzie przeczytasz ze fsaa jest tepsze na ATI x800 niż 6800, zeby niebyło róznicy na nvidi musi być fsaa 8xs a ati 6xs tak wiec nie ma  czym sie kłucić bo w takich sprawach ati domniowało i bedzie dominować!!!!!!!! 8)

nastepna brednia, wlasnie z tego co pisza, tryby fsaa 2x wygladaja tak samo na x800 i 6800, 4x rowniez tak samo na obu kartach... to chyba jedyne co obie karty generuja wedlug "tradycji", dalej juz sa wymysly obu firm, a i olbrzymiej roznicy nie ma miedzy 6x a 4x ...

 

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz g6800 to porostu gó... słabe filtrowanie i fsaa w porównaniu do radka masz link

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_gen..._2004&strona=16

a tu cytat:

"Jako, że obrazki nie są specjalnie czytelne to niezbędny jest dodatkowy komentarz. FSAA 2x wygląda podobnie na wszystkich kartach. Różnice ujawniają się w wyższych trybach. W przypadku Radeonów i GF6 można pisać o zbliżeniu obrazu FSAA 4x natomiast to, co prezentuje GFFX, w nieznacznym tylko stopniu różni się od FSAA 2x. Porównywalną z FSAA 4x jakość filtrowania rantów GFFX osiąga w trybie 6xS. Dodatkowo, w niektórych przypadkach skorzysta na wygładzeniu zawartości tekstur dzięki SS FSAA. Najlepsze filtrowanie brzegów obiektów występuje w trybie 6x ATI oraz 8xS NV40. Z dodatkową korzyścią płynącą z SS FSAA w przypadku układu nVidia. Co do trybu 8xS GFFX to, proszę nie "regulować odbiorników". I nie korzystać z niego."

Gorszy obraz wystarczy przypomieć wode i detale na tych samych ustawieniach w far cry i wszystko jasne nvidia vie ze jej ten geforce 6800 to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (za przeproszeniem) i oszukuje jak moze. ATI RULE!!!!!!!

jezeli jestes niderozwiniety, i nie wiesz co to gf 6800 a gf fx to moze uprzedz nas o tym, bedziemy wiedzieli jak traktowac twoje posty...

no to widze ,ze malo wiesz :( i jesli chodzi o fsaa x2 i x4 to sa takie sam masz racje ale juz x6 na ati to jak x8 na nvidi i spada wydajnosc wiec nie kluc sie ktora karta jest bo kazdy wie ze x800 xt ZIOM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aro to jakiś fanatyk ati miałem to i to w domu i na gołe oko nie widać różnicy ale widać za to w kasie 1000 zł prawie ati drozsze.

Chyba nie lales ... Roznica powiedzy Sapphire X800XT PE i GF6800 GT o Gainwarda wynosi jakies 100 zl ..

Widze ,ze mam sprzymiezeńca. Dzięki ZIOM> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wybralem wybor padl na X800 XT PE. Jest on Tanszy niz 6800 Ultra a podobnie wydajny. Co do ATI to bedzie pierwsza grafa umnie tej firmy, mam kuzaja tez sie bawi w O/C i ma wlasnie R9800Pro i jest bardzo zadowolny, zreszta wiekszosc znajomych ma ATI i niema zadnych problemow z tym kartami. Ja za X800 XT PE dam jakies 2500zł a za GF 6800 Ultra juz jakies 400 zł wiecej wiec mi sie nie oplaca, zreszta ATI ma mniejsze chlodzenie co mi bardzo odpowiada bo nie bede musial odlanczac kabli z plyty do IEEE 1394. No coz sa to czynniki ktore sklaniaja mnie do zakupu X800 XT PE ale i tez opinie i rady znajomych jak i ludzi na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow, do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI.

no coz ...ja (i nie tylko) mam inne zdanie na ten temat...a >40 fps jakos mi nie przeszkadza w d3...

tak tylko zapytam z ciekawosci...widziales w dzialaniu 8s na gf6?

 

Nie musze chyba dodawać że na korzyść ATi.

tak.... szczegolnie w obciazeniu samego portu agp...bo o to mi chodzilo...

Człowieku ty chyba nie wiesz o czym piszesz g6800 to porostu gó... słabe filtrowanie i fsaa w porównaniu do radka masz link

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_gen..._2004&strona=16

a tu cytat:

"Jako, że obrazki nie są specjalnie czytelne to niezbędny jest dodatkowy komentarz. FSAA 2x wygląda podobnie na wszystkich kartach. Różnice ujawniają się w wyższych trybach. W przypadku Radeonów i GF6 można pisać o zbliżeniu obrazu FSAA 4x natomiast to, co prezentuje GFFX, w nieznacznym tylko stopniu różni się od FSAA 2x. Porównywalną z FSAA 4x jakość filtrowania rantów GFFX osiąga w trybie 6xS. Dodatkowo, w niektórych przypadkach skorzysta na wygładzeniu zawartości tekstur dzięki SS FSAA. Najlepsze filtrowanie brzegów obiektów występuje w trybie 6x ATI oraz 8xS NV40. Z dodatkową korzyścią płynącą z SS FSAA w przypadku układu nVidia. Co do trybu 8xS GFFX to, proszę nie "regulować odbiorników". I nie korzystać z niego."

Gorszy obraz wystarczy przypomieć wode i detale na tych samych ustawieniach w far cry i wszystko jasne nvidia vie ze jej ten geforce 6800 to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (za przeproszeniem) i oszukuje jak moze. ATI RULE!!!!!!!

rofl koles co ty za banialuki piszesz porownujesz generacje giefow fx z najnowszymi radeonami ?? puknij sie w glowke albo wroc do szkoly bo nie umiesz czytac ze zrozumieniem tekstu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb jest tak wolny że szkoda słow' date=' do tego jakość FSAA wcale nie jest lepsza od 6X u ATI. [/quote']

 

Gorszy obraz wystarczy przypomieć wode i detale na tych samych ustawieniach w far cry i wszystko jasne nvidia vie ze jej ten geforce 6800 to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> (za przeproszeniem) i oszukuje jak moze. ATI RULE!!!!!!!

rofl koles co ty za banialuki piszesz porownujesz generacje giefow fx z najnowszymi radeonami ?? puknij sie w glowke albo wroc do szkoly bo nie umiesz czytac ze zrozumieniem tekstu..

Następny głup.. pisze tylko ze ati jest wydajniejszy ma lepszy fsaa i filtrowanie. To wszystko a ty czytaj wszystkie wypowiedzi dziadu a nie przeczytasz jedno i się mądrzysz cwaniaku. WIĘĆ BUJAJ SIĘ> BEZ OBRAZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokoj !! Kurde :/ Ostatnio wiecej ludzi sie kluci tak jak wy niz cos powie godnego zainteresowania ... Kiedys tego nie bylo ... 

 

P.S Ma ktos na forum X800 XT PE ??

Luz sorry za to. Lukas666 sorry ale letko mnie zdenerwowalłeś. Jeszcze raz sorry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Ma ktos na forum X800 XT PE ??

Dla ciemnej strony mocy - ja mam X800XT PE

Dla jasnej strony mocy - mam tez GF6800U ;)

 

wiedzialem  a pamietasz kiedy to bylo? ponad 2 mies. temu? nowe stery, nowe konfigi... sporo sie zmienilo...chcesz wrocic do tego?

Nie ma sprawy... ja jestem chetny. Aaaa i niewiele sie zmienilo ATI zywcieza

 

mi pasuje gf, nawet jesli to "pasowanie" jest kosztem jakis testow...po prostu pasuje mi za caloksztal i juz...

Przybylem zobaczylem, odeszlem. ATI mnie lezy bardziej.

 

W tych artach jakoś nie ma DWUKROTNEJ przewagi. 

Co więcej 2 dwóch z nich przewaga kart ATI jest MINIMALNA....

Wiesz, zalezy kto i jak robi testy. www.driverheaven.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokoj !! Kurde :/ Ostatnio wiecej ludzi sie kluci tak jak wy niz cos powie godnego zainteresowania ... Kiedys tego nie bylo ...  

 

P.S Ma ktos na forum X800 XT PE ??

Luz sorry za to. Lukas666 sorry ale letko mnie zdenerwowalłeś. Jeszcze raz sorry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
spoko nie obrazam sie za szybko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...